Brabant Uitvaart w Informatie ft ft leder mens is uniek afscheid bijzonder en verdient een Laat het zorgen maar aan ons over Protestantse gemeente Oisterwijk Monuta W Tom van Dijk Komende periode bij het Huis voor Zingeving Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl n Misintenties 14 dagen 4i voor afroepweekend opgeven. 'PDpry’u/z: Een persoonlijk afscheid is wenselijk. Er kan veel meer dan u denkt. Dag en nacht bereikbaar. info@brabantuitvaart.nl www.brabantuitvaart.nl Zondag 29 juni 2014, ds Hester Radstake 29 Juni 10.00 uur: Rijwielbedevaart Tilburg - Kevelaer Het is deze zondag ook het feest van de twee grote apostelen Petrus en Paulus. In de viering gezinsleer beschouwt als in steen gebeiteld, kan niets aanvangen met het roomse synodale geduld en maakt al gauw zelf werk van de heiligverklaring van de eigen onbuigzaam heid”. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: MTV Radio Op zondag 29 juni kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Ron Hermus. De techniek is in handen van Martijn van de Wouw. H.H. PETRUS EN PAULUS Week van 28 juni - 5 juli 2014 0900 332 22 22 MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 26 juni kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe uitzending. Deze week: - nieuwe inrichting van Den Boogaard; - Garage-sale De Heivelden; - Zoektocht naar het Verleden (deel 3). Op vrijdag 27 juni vanaf 19.00 uur en zaterdag 28 juni vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! kers, opa’s en oma van Joyce Schoenmakers; overt ouders Van der Loo-van der Sande en overt kinderen. Zondag 29 juni, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. Projectkoor. In deze H. Mis zijn ook de pel grims van de Rijwielbedevaart Tilburg - Kevelaer uitgenodigd. Er is een kinder woorddienst. Nadien is er in de kerk voor iedereen koffie. Jan Ketelaars; Adrianus Ketelaars e.v. Johan na Wolfs, dochter Jo en zoon Jan; Bart Burgers e.v. Jans van de Ven. Kapel Park Stanislaus Zaterdag 28 juni, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Jos de Kort. Woensdag 2 juli, 19.00 uur: Woord- en Com munieviering. Parochie-agenda: Maandag 30 juni, 9.00 uur: Kerkschoonmaak met de kleine werkgroep; 15.30 uur en 17.45 uur: Les 11 van de le communicanten. Dinsdag 1 juli, 20.00 uur: Werkgroep kerk balans. Woensdag 2 juli, in de middag: Pastoraats- groep. Woensdag 2 juli, 18.30 uur: Terugkomavond vormelingen en afhalen van de foto’s. H. Vormsel op zaterdagavond, 28 juni, 19.00 uur Op deze avond komt bisschop Hurkmans de 16 jongens en meisjes het H. Vormsel toe dienen in een feestelijke viering waarin zang groep Inspiration de zang verzorgt. De jon gens en meisjes hebben zich enkele maanden voorbereid op deze gebeurtenis. We hopen 1_1_ zullen zijn en zo ‘support’ geven aan de vor melingen door hen het gevoel te geven dat ze niet alleen staan. Natuurlijk bidden we in de viering ook om Gods goede Geest voor deze jongens en meisjes die binnnenkort de basisschool verlaten. Meld een overlijden gratis op 0800 - 22 000 66 Margriet van den Boogaard 06 - 20 49 32 87 Zaterdag 28 juni, 19.00 uur: Vormselviering m.m.v. Zanggroep Inspiration. Jaan en Janus van de Wouw en Elly Dieker, oma’s en opa van Lars van de Wouw en Karin van Doormaal, nicht van Lars van de Wouw; GeertBoogaersenJanenDoortjeSchoenma- wordt alle aandacht gegeven aan deze twee mannen die heel veel voor onze Kerk bete kend hebben. Het projectkoor verzorgt deze viering. Dit koor verzorgt ook de gezangen op zaterdag 13 september wanneer de bede vaartgangers in Kevelaer zijn. De bedevaart gangers komen per fiets om klokslag 13.30 uur bij de genadekapel aan. Om 15.00 uur is de grote en kleine kruisweg, om 17.15 de H. Mis in de basiliek en om 20.00 uur het lof in de basiliek. Iedereen is daarbij van harte wel kom. De volgende dag fietsen de bedevaart gangers weer terug naar huis na de H. Mis om 7.00 uur en na het ontbijt. Wil je mee fietsen? Geef je op bij Bart van de Bruggen, telefoon 533 28 81. Agenda 29 juni om 17.30 uur: Samen de WK wed strijd bekijken: Als Nederland eerste wordt in de groepsfase, spelen ze deze zondag de achtste finale. Mocht dat zo zijn, dan zullen we in de Voorhof op een groot scherm de wedstrijd bekijken met elkaar. Voor een een voudige maaltijd wordt gezorgd. Graag aan melden via jeugdwerk@protestantsekerk- oisterwijk.nl Wij gedenken Op 8 juni overleed Theo Witlox, weduwnaar van Cor van de Ven. Theo werd geboren in Boxtel. Op veertienjarige leeftijd ging hij aan het werk als boerenknecht. In 1954 trouwde hij met Cor van de Ven en ging met haar wonen in de Schoolstraat waar de 4 kinderen werden geboren. Met veel plezier werkte hij tot zijn 60ste bij de Trappisten. Toen kwam er tijd voor het werk in de grote tuin rond het huis, hij werd acoliet en collectant in onze kerk. Een zware periode brak aan toen Cor ziek werd en overleed. Later leerde hij Annie van den Brand-Op ’t Hoog kennen en met haar heeft hij nog 8 mooie jaren gehad. Theo werd plotseling in het ziekenhuis opge nomen waar hij enkele dagen later op 86 jarige leeftijd is overleden. Theo werd begra ven met gilde-eer van de gildebroeders van St. Joris waarvan hij 40 jaar lid was. Op 9 juni overleed Bart Meeuwis, ruim 60 jaar getrouwd met An Swinkels. Bart werd geboren in Oisterwijk in een gezin met 9 kin deren. Na zijn diensttijd in Indië trouwde hij met An en ging hij wonen in de Bosstraat. Hier werden de 4 dochters geboren, 2 twee lingen. Muziek was Bart’s lust en leven, hij zong graag en bespeelde veel instrumenten. Velen kregen van hem gitaarles en kennen Bart van De Alpenjagers en de Harmonie Prinses Juliana waarvan hij meer dan 50 jaar lid was. Bart begeleidde vele jaren het tie nerkoor van onze kerk. Ook werden er lange fietstochten gemaakt met jaarlijkse bezoeken aan Scherpenheuvel en Kevelaer. Vorig jaar ging Bart’s gezondheid achteruit, hij ging wonen op Amaliazorg toen verzorging thuis te zwaar werd. Hier is Bart onverwacht op 89 jarige leeftijd overleden. Theo te Wierik msc Ria Willems, seen Zomer-zon-reis naar je ziel door Jan Daem en Karin Segers Vijfdaagse spirituele vakantiebezinning. In het karmelietenklooster Rustpunt gaan we een reis maken naar de binnenkant van ons ware Zijn. We gaan via interactieve dialoog en diverse werkvormen in de ochtenden met elkaar in gesprek om elkaar te versterken en om als metgezellen op reis te gaan. De reis verloopt voor iedereen anders, de een loopt lichtvoetig, de ander stapt moeizaam. Als groep dragen we elkaar en delen we ook met elkaar in de vreugde als we ons laven bij het zuivere water van de levende Bron. De middagen zijn de 'rustpunten' in de gees telijke trektocht en is er gelegenheid om vakantie te houden bij enkele begeleide uit stappen in het mooie Gent waarbij deelname vrij is. De mogelijkheid bestaat ook om naar keuze op eigen gelegenheid Gent te verkennen of in de stilte van de tuin en/of je persoonlijke kamer te verblijven. In de avond sluiten we aan bij de dagsluiting van de paters en over lopen we op een ontspannen manier onze innerlijke reisdag. Deze reis is van maandag 28 juli t/m vrijdag 1 augustus in Gent (B). Kosten: 285,- per persoon. Meer informatie en inschrijven: huisvoor- zingeving.nl Vertrouwenscommissie in zake A. Smits Parochie St. Jans Onthoofding De vertrouwenscommissie in bovengenoemde zaak heeft haar werkzaamheden afgesloten en haar bevindingen vastgelegd in een uit gebreide nota die voor publicatie beschikbaar is. Dit met toestemming van dhr. A. Smits en de Parochie St. Jans Onthoofding. De noti tie bestaat uit meerdere pagina’s en is te groot om bij de parochieberichten af te drukken. Samenvattend stelt de commissie: “al met al rechtvaardigt deze gang van zaken geen pu blieke rehabilitatie van de ene partij door de ander”. Het is mogelijk de uitgebreidere tekst te lezen op de website van de parochie op www.parochiemoergestel.nl We vieren vandaag de zogeheten slotdienst, de laatste dienst voordat de basisscholen vakantie krijgen. Dit is de dienst waarin we afscheid nemen van de oudste kinderen van de kindernevendienst. Geen afscheid voor goed, maar een afscheid van hun tijd bij de kindernevendienst. We hopen dat ze de over stap zullen maken naar de jeugdkerk. Het thema van deze dienst heeft te maken met op weg gaan, met een nieuwe stap in je leven (naar de middelbare school bijvoorbeeld), met pelgrimspsalmen, met wandelen voor de verandering (boekje van kerk in actie). Zo vlak voor de zomer, waarin velen weer op weg gaan naar vakantiebestemmingen, leek dat een goede insteek. We wijken voor een keer van het rooster af en lezen de pelgrims- psalm Psalm 121 en de laatste verzen van het evangelie van Mattëus: 28: 16-20 waarin de leerlingen op weg gestuurd worden. Twee gezinssynodes in Rome in oktober en volgend jaar Rob Allaert schrijft in Tertio, een Belgisch Kerkelijk opinieblad: “Eén ding is zeker. De Kerkleiding is onder impuls van paus Franciscus bereid gevonden een belangrijke denkoefening te maken omdat het pijnlijk duidelijk geworden is dat er een grote discrepantie bestaat tussen de afgemeten geloofsdefinities en de werkelijke beleving van de gezinnen. Natuurlijk legt het evangelie de lat steeds hoog, maar het kan nooit Gods bedoeling zijn dat er straks een handjevol mensen overblijft. De Blijde Boodschap behoort hoop te bieden aan ieder gezin van goede wil. Laat ons daarbij niet vergeten dat de Kerk universeel is - dat is immers de bete kenis van het woord katholiek - en een we reldwijd huis waar plaats moet zijn voor velen. En daar waar velen wonen, zal er diversiteit zijn. Kunnen we dan verder zonder het voeren van het broederlijk gesprek? Kunnen we ver- V.- - der zonder echt te luisteren naar de uiteen- dat veel parochianen in deze viering aanwezig j de persoonlijke ervaringen of zonder rekening te houden met de geloofsbeleving van mensen in de andere werelddelen? Wie denkt dat katholiek geloven en zelfs rooms katholiek geloven, betekent dat iedereen spon taan gregoriaans gaat zingen of uitsluitend warm loopt voor de Latijnse ritus, zit ernaast. Zelfs over de morele kwesties moeten we vaststellen dat de gevoeligheden niet overal gelijk zijn. Is de leegloop juist niet te wijten aan de per ceptie dat er in de Kerk enkel plaats is voor de mens die zonder één vraag te stellen - of één enquête in te vullen - ogenblikkelijk de hele leer onderschrijft? Als communie met Jezus enkel voor de krachtpatsers is wegge legd, dan hoeft het niet te verbazen dat zoveel stoelen leeg blijven. Het kerksegment van de ogenblikkelijke gehoorzaamheid - laat ik het zo even noemen - spreekt een makkelijke profetie uit. Een gemeenschap zonder ruimte voor een ethiek van de groei en zonder syno dale luisterbereidheid, zal natuurlijk blijken een bijzonder kleine Kerk te zijn. Wie de FT PAGINA 2 Politie alarm: 1-1-2 .513 1424 .513 1204 p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 HUISARTSENPOST De steun bij tedere uitvaart. Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Oorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 25 JUNI 2014 Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00- 17.30 uur r

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2