de Bibliotheek Midden-Brabant Wat verandert er voor leden van de Bibliotheek? ZONDAG 22 JUNI lotttercon^ Wij willen veilig over straat!!! Moergestelnaar ruimt rommel langs de weg naar Oisterwijk op Kinderclub de Schaapskooi “Rondwandeling door de Efteling “Rondwandeling door de Efteling” PRINSES JULIANA Een concert vol muziek uit de Efteling. van 10.30-11.30 uur yn 'Den Boogaard' Verhuizing de Bibliotheek Moergestel Tweedehandsmarkt Familie zomerconcert van Muziekvereniging Prinses Juliana Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Troep voor fietser en hardloper een doorn in het oog Rob Eijkenaar uit Moergestel is vorige week begonnen met het opruimen van rommel langs het fietspad langs de weg van Moergestel naar Oisterwijk. Hij deed dat aan de Oisterwijkse kant van de weg. “Ik hoop dat ik Oisterwijkers inspireer om zelf als vrijwilliger hiermee aan de slag te gaan”, aldus Rob Eijkenaar. Acties voor leden Vanaf maandag 23 juni heeft de Bibliotheek een aantal acties speciaal voor haar leden en een aantrekkelijke kennismakingsactie voor niet-leden. Meer informatie is te vinden op de flyers en posters in de Bibliotheek. Aangepaste collectie, online reserveren De Bibliotheek Moergestel verhuist naar een kleinere ruimte. Dit heeft gevolgen voor de collectie. De volwassenen-collectie (romans) blijft in de Bibliotheek Moergestel. De infor matieve collectie en de collectie voor de jeugd en jongeren verhuizen naar Oisterwijk. Leden kunnen met hun biebpas in deze vestiging (of laatste kindermiddag van dit schooljaar in het parochiecentrum Woensdag 25 juni, 14.30-16.00 uur Dit schooljaar hebben we vanuit de parochie 9 keer een middag georganiseerd voor de jeugd. Iedere bijeenkomst stond er een ander onder werp centraal over het geloof. Zo hebben we het gehad over Sarah en Abraham, Valentijns dag, Driekoningen zingen en over Noach. We zijn zelfs op een middag de Ark van Noach gaan bezoeken in Dordrecht. Ook hebben we Kerststalletjes getimmerd en in de week voor Pasen waren we te gast in Park Stanislaus om Palmpaasstokken te maken. Ook in het nieuwe schooljaar zullen we weer kindermiddagen gaan organiseren met steeds andere onder werpen die aan bod zullen komen. Aanstaande woensdag 25 juni sluiten we dit jaar af met een levend ganzenbordspel. Alle kinderen vanaf 7 jaar zijn van harte welkom. Ook de kinderen die nog nooit een middag bezocht hebben kunnen gewoon meedoen, omdat we steeds een ander thema behande len. Moergestel - Op maandag 23 juni a.s. is de vernieuwde Bibliotheek Moergestel weer open. Vanaf dat moment op de begane grond in Den Boogaard, samen met de Rabobank. De verhuizing brengt veranderingen met zich mee voor de leden van de Bibliotheek. Bibliotheek gesloten t/m zaterdag 21 juni Van dinsdag 17 juni 2014 tot t/m zaterdag 21 juni 2014 uur is de Bibliotheek gesloten van wege de verhuizing. Dit betekent dat er op deze dagen geen materialen in de Bibliotheek kunnen worden teruggebracht. De uitleenter mijn wordt automatisch iets verlengd, zodat de materialen na de opening ingeleverd kun nen worden. naar de muziek uit de Efteling. Het belooft een prachtig concert te worden met muziek en beelden uit de Efteling, eigen gemaakte decorstukken door basisschoolkin deren en een verhalenvertelster die de bezoe kers meeneemt in de “Rondwandeling door de Efteling”. Na afloop kunnen kinderen een Toeterdiploma behalen door het uitproberen van verschillende instrumenten. Toegang is uiteraard geheel gratis. Jullie komen toch ook? Wij zijn er als muziekvereniging trots op dat we als straatorkest kunnen optreden. Sinds vorig jaar zijn we verplicht om met verkeers- regelaars ‘uit te rukken’. Dit heb ben we keurig georganiseerd. Mocht u ons tijdens een straatoptreden tegenkomen: geef dan gehoor aan de tekens van onze verkeersregelaars! Het duurt mis schien een paar minuutjes langer om op uw plaats van bestemming aan te komen. Maar het is in belang van de algehele ver- keersveilgheid. En zeer zeker niet op de laatste plaats ONZE veiligheid. Wij zijn een kwetsbare verkeersdeelnemer. En baalt u dat u moet wachten, bedenk dan dat onze verkeersre gelaars namens de politie/gemeen- te bevoegd zijn om uw kenteken en/of naam door te geven aan de politie die er onbetwist werk van maakt! Bedankt voor uw geduld, begrip en mede werking! Muziekvereniging ‘Prinses Juliana Openingsborrel Op woensdag 25 juni tussen 17.30 en 19.30 uur vindt de officiële heropening van de Biblio theek en de Rabobank plaats. Op dat moment proosten we op een positieve samenwerking en het mooie eindresultaat. Klanten van de Bibliotheek zijn van harte welkom. andere vestigingen van de Bibliotheek Midden- Brabant) terecht. Ook is het mogelijk materi alen online te reserveren via onze website, waarna men ze in de Bibliotheek Moergestel kan ophalen. Op deze manier blijft de gehele collectie van de Bibliotheek Midden-Brabant binnen handbereik. grondgebied van Moergestel. Rob Eijkenaar loopt vaak hard over het fietspad tussen Oister wijk en Moergestel. Ook passeert hij geregeld met zijn fiets. Alle troep aan de Oisterwijkse kant stoorde hem zo erg dat hij besloot een daad te stellen. Na een middag werken tussen het kapelletje en de rotonde vooraan in Ois terwijk had hij twee barstenvolle zakken inge zameld met vooral frisblikjes, soep- en snack- verpakkingen en rariteiten variërend van wiet zakjes tot condooms. “Ik hoop dat veel mensen zien hoe schoon het nu langs de weg is en dat andere vrijwilligers gaan helpen de mooie weg tussen Moergestel en Oisterwijk zo te hou den.” Ruimere openingstijden met zelfservice Na de heropening hanteert de Bibliotheek Moergestel ruimere openingstijden. De Bi bliotheek is namelijk open als Den Boogaard open is. Op maandag t/m donderdag van 9.00 tot 23.00 en op vrijdag van 9.00 tot 20.30 uur. Op zaterdag is de Bibliotheek voortaan geslo ten. De langere openingstijden zijn mogelijk door het invoeren van zelfservice uren. Dit betekent dat er dan geen personeel van de Bibliotheek aanwezig; leden kunnen zelfstan dig materialen zoeken, lenen, verlengen of inleveren. Op maandag t/m vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur zijn er wel medewerkers aanwezig voor vragen of advies. Op zondag 22 juni is er weer de jaarlijkse Buitenmarkt georganiseerd door vogelvereni ging ”Ons Ideaal” op het buitenterrein van Gemeenschapshuis ”de Rots”, Nieuwe Nieuw- straat 7 te Boxtel. De openingstijden zijn van 10.00-16.00 uur. Gratis entree. Vrijwillig rommelruimer Rob Eijkenaar aan het werk. De vuilniszak puilt uit. Foto: Paul Spapens. De in 1946 geboren Moergestelnaar maakt deel uit van een groepje van een tiental vrij willigers. Op initiatief van Jules Degreef zijn ze vorig jaar begonnen met ruimen van de rommel langs alle verbindingswegen naar Moergestel. Het vrijwilligersinitiatief was met een succesvol. Het groepje vrijwilligers groeide snel aan en ze halen steeds veel troep op waar door het er langs de wegen picobello uitziet. Althans, zo lang het duurt. De vrijwilligers merken bijvoorbeeld terstond wanneer de scholen weer zijn begonnen. Scholieren zijn de grootste vervuilers langs fietspaden. Tot voor kort werkte de groep alleen op het Aanstaande zondag 22 juni verzorgt Muziekvereniging Prinses Juliana een zomerconcert voor de gehele familie. Het thema dit jaar is Efteling. Het concert duurt ’n uur. Als voorbereiding op dit concert zijn een drietal leden van de muziekvereniging bij beide basisscholen in het dorp geweest om gastlessen te verzorgen. Kinderen uit de groe pen 5 en 6 kregen een interactieve les over muziek en instrumenten. Er werd enthousiast meegedaan. Tot slot kregen de kinderen de opdracht mee om de decorstukken voor het Zomerconcert te maken. Deze zijn dus ook te bewonderen aanstaande zondag! Het is dus zeker leuk om te komen kijken maar vooral ook te luisteren ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 JUNI 2014 PAGINA 3 M IJ Z I E K V E R EN I G 1 N C MOERGESTEL M ■MR IM Toegang (en ranja) is gratis’ Na afloop kunnen kinderen een Toeterdiploma behalen door het uitproberen van verschillende instrumenten! Het concert wordt gepresenteerd door Marja van Trier.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3