Will Pellis 1V t nformatïe Jubileum dag ’Crescendo’ i ft 00 00 n Dankbetuiging (013) 5131504 Moergestel-Nieuws niet ontvangen? Protestantse gemeente Oisterwijk Uitvaartverzorging Theo Witlox Mantelzorgsaloon gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen --II voor afroepweekend opgeven. Ml buro76@planet.nl Mocht het 'n keer gebeuren dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat het ons dan even weten! 0900 332 22 22 MTV Radio 'PR/wwe $T JfiKOWWOMMK PAGINA 2 t Politie alarm: 1-1-2 Zondag 22 juni 2014, mw. ds Willemien Roobol Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 Zaterdag 21 juni, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Verj. Nel Mulders e.v. Jan Hoeven. Kapel Park Stanislaus Zaterdag 21 juni, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Woensdag 18 juni, 19.00 uur: H. Mis. Doopdiensten Zondag 22 juni, 11.45 uur: Vigo Bertens; 12.30 uur: Luuk Wolters. De arme ziet in jou zichzelf. De wereld is dezelfde niet meer. De wereld is dezelfde niet meer! Er is nog Een speciaal woord van dank gaat uit naar: Gilde Sint Joris, Will Pellis, Pastor Theo te Wierik, Ger Hendrikx en het personeel van IC afdeling van het Elisabeth Ziekenhuis. Een woord, een gebaar of een kaart, het doet je goed Wanneer je iemand die je lief hebt, missen moet. Kinderen en kleinkinderen Witlox Annie van den Brand Kinderen en kleinkinderen van den Brand Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16. 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 Wij danken iedereen voor de grote belangstelling, lieve woorden en kaarten, die wij mochten ontvangen na het overlijden, van onze pa, schoonvader, opa en vriend FEEST VAN HET H. SACRAMENT Week van 21 - 28 juni 2014 HUISARTSENPOST Bijzondere diensten: Zaterdag 28 juni, 19.00 uur: Vormseldienst m.m.v. Zanggroep Inspiration. Zondag 29 juni, 10.00 uur: H. Mis met de bedevaartgangers van de Tilburgse Rijwielbe devaart naar Kevelaer. Nadien koffie voor iedereen in de kerk. We vieren deze zondag de Maaltijd van de Heer, het is de eerste zondag van de zomer in het kerkelijk jaar. De kerkelijke kleur is veranderd van wit naar groen. Uit het evangelie staat Matteüs 10: 16-33 op het rooster. Jezus leert zijn leerlingen hoe ze zich bij tegenstand en vervolging moeten gedragen. Driemaal bemoedigt hij hen met de woorden ‘Wees niet bang!’ Parochie-agenda: Maandag 23 juni, 14.30 uur: Pastoraatsover- leg; 18.00 uur: Oefenen voor het H. Vormsel waarna om 19.00 uur oefenen van de vorme lingen met Zanggroep Inspiration. Woensdagavond: doopvoorbereiding. zoveel onrecht, pijn, verdriet en eenzaamheid in de wereld. Ook in onze wereld in het noor delijk halfrond..of misschien mogen we zeg gen: juist bij ons! En toch is de wereld dezelfde niet meer waar mensen als Maria opstaan en ‘doorleefde moed’ tonen zoals ook haar zoon dit toonde in, vooral, zijn lijden en kruisdood. De wereld is dezelfde niet meer waar vrouwen en mannen, na de kruisdood van Jezus, opstonden en Hem voorbij de dood haalden. De wereld is dezelfde niet meer waar wij nu opstaan, vaak niet met grote woorden en daden, maar veel meer in het ‘hart hebben voor elkaar’ en in stil gebed tot de Eeuwige. Zo blijft het Pinksterfeest in ons allen door werken. Kleding voor vluchtelingen Op dit moment komen er in Nederland veel vluchtelingen uit Eritrea aan. In ons Asielzoe kerscentrum in Oisterwijk wonen momenteel 150 jonge vluchtelingen uit Eritrea en er ver blijven ook volwassen Eritreërs. Deze vluch telingen bezitten alleen de kleren die ze aan hadden op het moment dat ze in Nederland kwamen. Je ziet ze ook vaak in Oisterwijk lopen in de regen met slippertjes aan en zon der jas. Ik zou jullie willen vragen om jullie kledingkasten op te ruimen: jullie overtollige kleding kunnen ze op het Azielzoekerscen- trum heel goed gebruiken! Jullie kunnen deze kleding afgeven bij de Kringloopwinkel Oisterwijk, aan de Veldweg naast de gemeen - tewerf. Je geeft dan aan dat het voor de asiel zoekers uit Eritrea is. Zij verzamelen de kle ding en vullen eventueel aan met andere kle ding. Daarna breng ik met hun de kleding naar ons Asielzoekerscentrum. Het zou heel mooi zijn als wij samen als organisatie een gebaar kunnen maken. Voor meer informatie kun je natuurlijk altijd contact met mij opne men. Alvast heel erg bedankt! Eric Pelzers, Medewerker Asielzaken. (Ge meente Oisterwijk) Denkt u nog aan de actie Kerkbalans 2014? Blijf aub onze parochie ondersteunen: Op voorhand: dank voor uw jouw jullie bij drage. Het banknummer is NL69RABO 0134504348. Theo te Wierik msc Ria Willems (secr. Het is zover. De gemengde zangvereniging Crescendo bestaat deze maand 75 jaar. Velen in Moergestel zijn langere of kortere tijd lid geweest van dit zangkoor. Sommigen kwamen al toen ze 15 jaar oud warenSterker nog: enkele van die mensen zijn nog steeds lid. Dat zegt wel wat over de sfeer die er heerst binnen het koor. Ieder komt daar voor zijn of haar plezier. Het onderling gezelschap en zeker ook het mooie repertoire doet menig hart sneller kloppen. Met plezier vieren we dan ook op 22 juni aanstaande dit jubileum. We starten met een heilige Mis om 10.00 uur in de St. Jans-kerk in Moergestel. Daarna volgt een receptie in Den Boogaard tot 12.30 uur. Daarbij is ieder een die Crescendo een warm hart toedraagt van harte welkom. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 19 juni kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe uitzending. Deze week: - MTV-actueel; - Jubileum Iconenatelier; - Zoektocht naar het Ver leden (deel 2). Op vrijdag 20 juni vanaf 19.00 uur en zaterdag 21 juni vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 22 juni kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van Joris Laurens- sen. Na afloop van de dienst kunt u weer brieven schrijven voor Amnesty International. De brief gaat dit keer naar de Ambassade van de Republiek Indonesië. Amnesty brengt haar bezorgdheid tot uitdrukking over Johan Tete- rissa die in 2008 tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld is vanwege het leiden van acti visten in een vreedzaam openbaar protest. Amnesty beschouwt hem als gewetensgevan- gene en verzoekt om onmiddellijke en onvoor waardelijke vrijlating en een humaner verblijf zonder marteling zolang hij nog gevangen zit. We weten dat het schrijven van brieven met regelmaat positieve gevolgen heeft, van daar ook dit schrijven weer van harte aanbe volen! Zondag 22 juni, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor Crescendo (75 jarig bestaan). Er is een kinderwoorddienst. Jgt. Adrianus en Elizabeth de Laat-Erven; jgt. Hendrikus en Cornelia van Overdijk- Kemps, zoon Piet en dochters Nelly en Riet; jgt. Adrianus en Johannes Mutsaers en Norbertus van Opstal; mgd. Agnes van Bommel; Jo van Vel th oven e.v. Kees van Oirschot; jgt. Jan Wolfs e.v. Johanna van der Heiden en Nel Engelen en kinderen; jgt. Marinus Jonkers e.v. Dina van Oort; jgt. Harrie Wolfs e.v. Adriana Denissen en klein zoon Eric de Laat; intentie b.g.v. het 75 jarig bestaan van zangvereniging Crecendo en haar overleden leden. 31 mei 2014,100 jaar. Een dag om te vieren en dat hebben we gedaan. Graag willen we iedereen van harte bedanken voor alle felicitaties op welke manier dan ook. In het bijzonder bedanken wij alle mensen van Park Stanislaus voor hun bijdrage aan deze onvergetelijke dag. Bedankt namens ons allen! Cor van lersel-van Beurden, kinderen en (achter-)kleinkinderen H. Vormsel op zaterdagavond, 28 juni, 19.00 uur Op deze avond komt bisschop Hurkmans de 16 jongens en meisjes het H. Vormsel toe dienen in een feestelijke viering waarin zang groep Inspiration de zang verzorgd. De jon gens en meisjes hebben zich enkele maanden voorbereid op deze gebeurtenis. We hopen dat veel parochianen in deze viering aanwezig zijn en zo ‘support’ geven aan de vormelingen door hen het gevoel te geven dat ze niet alleen staan. Natuurlijk bidden we in de viering ook om Gods goede Geest voor deze jongens en meisjes die de basisschool verlaten. Bijbel-ochtenden - Nieuwe data Donderdag 16 oktober, 27 november, 18 december, 15 januari 2015, 19 februari, 19 maart, 17 april van 10.30-12.00 uur in het parochiecentrum. Iedereen is hartelijk welkom bij deze Bijbel- ochtenden. We bespreken samen de Bijbellezingen die in een bepaalde kerkelijke periode gelezen worden. Bijv, de adventstijd met de geboor teverhalen, de 40-dagen tijd met de lijdens verhalen, de opstanding, hemelvaart en pink- steren. Waar gaan die Bijbelverhalen eigenlijk over? Waarom zijn deze juist deze teksten gekozen en in deze volgorde? De bijeenkom sten zijn ook los van elkaar te volgen. U bent altijd van harte welkom! Pastor Theo te Wierik en Jeanne Ketelaars. Wij gedenken Op 24 mei jl overleed Jopie de Bakker, echt genote van Harm Detz, eerder weduwe van Jan Gijseman. Jopie werd geboren in 1921 in Oisterwijk in een groot gezin. Tijdens de mobilisatie leerde ze haar eerste man, Jan Gijseman, kennen die als militair was gelegerd bij de geneeskundige troepen. Ze trouwden in 1943 en gingen wonen bij Jan’s familie in Den Haag. Toen Jan met pensioen ging ver huisden ze naar Tilburg, later naar Oisterwijk waar Jan na een huwelijk van 60 jaar overleed. Jopie ging wonen op De Reuselhof waar ze Harm ontmoette. Ze trouwden in 2010, blij met hun nieuwe geluk. Helaas werd Jopie ziek, haar gezondheid ging langzaam achter uit. Ze was blij met alle goede zorgen van Harm. Jopie overleed op Park Stanislaus enkele dagen voor haar 93ste verjaardag. Uit een artikel van onze pastor Onze pastor werd gevraagd om b.g.v. het feest van O.L. Vrouw van het H. Hart en het H. Hartfeest (27 juni) een artikel te schrijven voor het blad van de congregatie. Een klein deel uit dit artikel: “Tijdens de voorbereidingsmiddag op het feest van O.L. Vrouw van het H. Hart luis teren we naar de tekst uit dat prachtige Maria- lied van James Maher msc: Maria! Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Op woensdag 25 juni a.s.. is er van 13.30 uur tot 15.00 uur weer een mantelzorgsaloon in Oisterwijk. De deur staat open voor een kopje koffie en gesprek. De toegang is gratis. Waar: Gerard Horvershuis, Kerkstraat 48a, Oisterwijk. Ik hoop u graag te ontmoeten. Uw mantelzorgconsulent, Liesbeth Lauten- schutz, tel: 06 83693001 Bereikbaar op maandag t/m woensdag. ’MOERGESTEL-NIEUWS’-WOENSDAG 18 JUNI 2014 - V /WI Ja ...513 1424 ...513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08,00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur ‘I Tr^t'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2