Bart Meeuwis Brabants Verkeersveiligheids Label uitgereikt aan BS De Vonder Iconenatelier Zusters van Liefde viert haar 10-jarig bestaan Aphrodite Toon Verschoor met Bowie naar NK Oisterwijk BRILLEN LENZEN Weekblad voor Moergestel In Memoriam 12 februari 1925 - 9 juni 2014 zt. Delian de Brouwer www.alzheimer-nederland.nl Moergestel-Nieuws voor en door Moergestel! Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Help Alzheimer overwinnen. Dan hoeft niemand zichzelf te verliezen. ‘Verborgen schatten’ Op zondag 22 juni van 13.00-17.00 uur in klooster ‘Nieuwenhof’, Kloosterdreef 10, Moergestel Huidverzorgingsinstituut Trots en opgelucht ontving Jeanne de Gruijter (directrice van BS De Vonder) afgelopen donderdag 12 juni het Brabants Verkeersveiligheids Label uit handen van Theo Beks, onder het toeziend oog van wethouder Wim Lemmens en de coördinators van de brigadiers. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Deze en andere iconen van cursisten en oud cursisten zijn te zien op zondag 22 juni van 13.00-17.00 uur in klooster Nieuwenhof, Kloosterdreef 10, Moergestel. WOENSDAG 18 JUNI 2014 39e JAARGANG Nr. 1761 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 gemeenls In 2004 begon Zr. Delian de Brouwer met het geven van cursussen icoon schilderen in het klooster van de Zusters van Liefde scmm aan de Oude Dijk in Tilburg. Sinds 2011 is het atelier gevestigd in het klooster Nieuwen hof aan de Kloosterdreef 10 in Moergestel. Voordat Zr. Delian begon met het doorgeven van de techniek en de spiritualiteit van iconen heeft zij hierin een ervaring van ruim dertig jaar opgebouwd in binnen- en buitenland. In het atelier wordt gewerkt in de Russische traditie met temperaverf. Speciaal voor dit jubileum hebben twaalf schilders een serie van twintig unieke feestdagen-iconen ge maakt. Na een moeizame start is het De Vonder gelukt om een veilige schoolomgeving te creëren. Om het label te ontvangen moet de school aan een aantal strenge eisen voldoen. Deze eisen worden elk jaar weer gecontroleerd door BVL en waar nodig zal De Vonder deze punten moeten verbeteren/bijschaven. Op 5 en 6 september neemt Toon Ver schoor met zijn Mechelse herder Bowie deel aan het NK te Eindhoven. Gedurende heel het jaar worden cursussen gegeven voor volwassenen en in de vakan tieperiode ook voor kinderen. Voor meer informatie: www.iconenatelier.nl “Bowie” is een gekruiste Mechelse Herder van 4 jaar oud. Op 11 mei jl. haalde Toon met Bowie op de politiehondenkeuring te Heeze 435 van 435 punten. Een volledige score! Om zich te plaatsen voor de Nationale Kampi oenschappen is er ook nog een nominatie- wedstrijd gedaan worden te Geldrop 1 juni jl. Hier wist het duo 433 punten van de 435 te behalen. Met deze beide resultaten hebben Toon Ver schoor en Bowie zich geplaatst voor de NK te Eindhoven welke gehouden worden op 5 en 6 september in het Jan Louwers Stadion (FC Eindhoven) te Eindhoven. Toon Verschoor en Bowie zullen tijdens het Vriendenweekend van Audacia (23 augustus) een demonstratie geven van het politiehon denprogramma, ter voorbereiding op het nati onaal kampioenschap. Graag wensen we beide alvast van harte suc ces! In de vroege ochtend van Tweede Pinkster dag, 9 juni 2014, overleed, in ‘Amaliazorg’ te Oirschot, Bart Meeuwis. Bart is bij heel veel Moergestelnaren zeker geen onbekende. Met name in de muziek maakte hij vele vrienden. Hij maakte zich de blaasmuziek eigen bij de harmonie, waar hij zich als 12-jarig ‘mènneke’ op 1 januari 1938 meldde als lid. Gaandeweg echter wist hij zich ook te bekwamen op de gitaar en mede daardoor stond hij aan de basis van de talentenjachten die destijds in ons dorp georganiseerd werden. Het aantal jongens en meisjes uit Moergestel en omgeving dat hij in al die jaren gitaarles heeft gegeven laat zich slechts raden. In 1968 kwam Bart als zanger-gitarist bij de succesformatie ‘De Alpenjagers’. Samen met zijn medemuzikanten beleefde hij een glorietijd en reisde hij stad en land met hen af als chauffeur van de muzikanten. Ook nadat deze groep voor de tweede keer bij elkaar kwam in 2002, was Bart er in de beginperiode weer bij. Tot 1988 speelde Bart bij Muziekvereni ging ‘Prinses Juliana’. Toen immers ging hij genieten van de VUT en vond hij het genoeg geweest. Hij wilde zich niet meer wekelijks op vaste avonden binden. Bij zijn 50-jarig lidmaatschap werd Bart van wege zijn verdiensten door de vereniging benoemd tot ere-lid en tijdens diezelfde ledenvergadering van dinsdag 15 maart 1988 kreeg Bart uit handen van burge meester Ter Veer de zilveren eremedaille opgespeld in de Orde van Oranje-Nassau. Naast muziek maken was fietsen Bart’s grootste hobby. Lange fietstochten werden wekelijks ondernomen en Scherpenheuvel en Kevelaer mochten hem jaarlijks begroe ten. Vorig jaar begon Bart z’n gezondheid hem in de steek te laten. Gelukkig kon de 60- jarige bruiloft nog gevierd worden en bleef hij bezorgd voor zijn vrouw An. Nog niet zo lang geleden was de zorg thuis echter niet meer mogelijk en werd dat overgege ven in de goede handen van ‘Amaliazorg’ in Oirschot. Daar overleed hij Tweede Pinksterdag op 89-jarige leeftijd. De laatste noot is gespeeld. Het laatste liedje gezongen. Hij is aan zijn laatste fietstocht begonnen. Dank-je-wel Bart, voor alle muzikale ple zier. Rust in vrede... nieuws 1 oe es RUUD PANIS alzheimer nederland Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur ii Tekst/foto: Maudy van Laarhoven-Oerlemans

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1