Wij doen onze Eerste H. Communie 77 Familiezomerconcert Muziekvereniging Prinses Juliana www.krekul.nl Kyerkooyen Terug naar de basis bij tienjarig bestaan werpt vruchten af Frans echtpaar komt speciaal voor Fietsdorp naar Moergestel isolerende beglazing schilder- en behangwerk I ‘Jean-Marc Zondag 22 juni houdt muziekvereniging 533 Voor al uw: De nieuwe cursussen staan klaar op: Schrijf nu in! Van harte welkom! Prinses Juliana van 10.30-11.30 uur een zomerconcert in Den Boogaard. Een concert voor het hele gezin met als thema ‘De Efteling’. Naast het optreden van het harmonieorkest is er van alles te doen voor de kinderen. Zo kunnen zij bijvoorbeeld een heus diploma behalen met beoefenen van instrumenten! Jullie komen toch ook? Aanvang 10.30 uur, gratis toegang. Creatief en cultureel centrum De Krekul Schildersbedrijf Genoten Daarnaast stond het betrekken van zoveel mogelijk mensen uit de samenleving centraal. Voorbeelden daarvan waren de sponsortocht voor Route G, een tentoonstelling van histo rische fietsfoto’s, de bingo voor ouderen en een toertocht met duofietsen voor mensen met een beperking. “Uit de reacties blijkt dat ze ervan genoten hebben, en deze activiteit kan zeker uitbereid worden in de komende jaren”, aldus Peter van de Wouw. Het wandelgebeuren was sterker dan voor gaande jaren en is beslist een blijvertje. De speciale fietsroutes, zoals de nieuwe Heilige Boontjes Route, blijken een van de ruggen graten van Moergestel Fietsdorp. Veel mensen vinden het interessant om te fietsen en tegelijk iets op te steken of mee te maken. Kleinschalig van opzet maar niet minder geslaagd waren de optredens van ‘Just Four’ en en Maaike’. zet om het fietstoerisme naar Moergestel aan te wakkeren en daarmee de dorpsgemeenschap extra kracht te geven. Immers, fietsers bezoe ken winkels, kopen een frietje en een pilske en komen - als het ze goed bevalt - nog een keer terug. Interessant is dan om te kijken waar de deelnemers aan Moergestel Fietsdorp zoal vandaan komen. Het blijkt dat zeer veel deelnemers afkomstig zijn van de campings in de verre omtrek en van de B&B’s. Tilburgers en Oisterwijkers doen ook graag mee aan Moer gestel Fietsdorp. Bezoekers Moergestel Fietsdorp is tien jaar geleden opge- Elk jaar komen er buitenlanders speciaal voor Fietsdorp naar Moergestel. Dit jaar meldde zich onder meer een Frans echt paar op het St.-Jansplein. Ze parkeerden hun auto, haalden de fietsen van de drager en vroegen bij het infostandje hoe ze aan Moergestel Fietsdorp deel konden nemen. Het was toevallig de dag van de Knapzak Fietsroute. Daar hebben de Fransen dan ook aan deelgenomen. De man van het stel studeerde Nederlands aan de Sor bonne universiteit in Parijs en om zijn kennis op peil te houden waren ze in Nederland. Ze hebben met volle teugen genoten van de Bourgondische fietstocht. Na afloop dronken ze een lekker biertje op het terras van Den Boogaard. Maanden van voorbereiding zijn eraan voorafgegaan om te komen tot deze feestelijke dag. Eindelijk is het dan zover! A.s. zondag 15 juni mogen 34 kinderen hun Eerste Heilige Commu nie ontvangen in de parochie St. Jans Onthoofding te Moergestel. Tijdens de twee Eucharistievieringen zal het thema “Jezus is onze Goede Herder” centraal staan. Iedereen is van harte uitgenodigd om deze vieringen bij te wonen. Zondag 15 juni om 9.30 uur doen de volgende kinderen hun Eerste H. Communie: Jesse de Bont, Menno van Dijk, Elles Henst, David Hoes, Johan Horrevorts, Jort van Laar hoven, Tjeu Nouwens, Loïs Pijnenburg, Bart Roosen, Meike Scherders, Rick Sebregts, Thijs van de Ven, Lotte van Vugt en Jur Wolfs. Zondag 15 juni om 11.30 uur doen de volgende kinderen hun Eerste H. Communie: Leroy van den Aker, Jorn van Beers, Tjeu Beex, Job van der Bruggen, Gijs Denissen, Tom van Dijck, Dewi Dusée, Sem van Gestel, Jari Heerkens, Thijmen van Helvert, Michiel Hoeven, Geert Hurkmans, Suze Joosten, Es telle Kennis, Gilian de Laat, Wieke Smits, Roel Theeuwes, Noortje van de Wouw, Daan van Zon en Marloes van Zon. Foto: Macha Vlaminckx Volgend jaar Peter van de Wouw: “Het bestuur van Moerges tel Fietsdorp bedankt alle sponsoren voor hun geldelijke of materiële steun, alle vrijwilligers voor hun onvermoeibare inzet en alle deelne mers voor hun enthousiaste reacties en opmer kingen. Wij hebben dit jaar weer veel geleerd en zullen daar in de komende edities van Moergestel Fietsdorp zeker ons voordeel mee doen om daar waar mogelijk nog verbeteringen aan te brengen. Voor volgend jaar staat Moer gestel weer op de kalender tijdens het Hemel- vaartweekend van 13 t/m 17 mei 2015.” Fietskoers naar Meersel-Dreef. Een ‘kappesien’ zegent de deelnemers. Foto: Paul Spapens. Het aanbod van Moergestel Fietsdorp was vol ledig afgestemd op de ingeslagen weg met vooral de nadruk gevarieerde fietsroutes en andere fietsmogelijkheden. De fietstochten voor toerfietsers naar Landen in België en naar een bedevaartplaats (Meerle-Dreef) ver liepen voor de deelnemers plezierig. Die waren dan ook vol lof. De deelname aan de Fiets vierdaagse bleef achter bij de verwachtingen. De organisatie denkt dat dit concept zijn beste tijd heeft gehad en zint op een vervolg. Nieuwe voorzitter noemt Moergestel Fietsdorp ‘bijzonder geslaagd’ Peter van de Wouw, de nieuwe voorzitter van Moergestel Fietsdorp, noemt de tiende editie ‘bijzonder geslaagd’. Hij stoelt zijn enthousiasme op de ruim 2.500 deelnemers aan de verschillende onderdelen. Het aantal feitelijke deelnemers ligt nog beduidend hoger omdat het aantal van 2.500 is gebaseerd op routeboekjes en dergelijke die zijn afgenomen. Van een zo’n boekje maken over het algemeen meerdere mensen gebruik. Wandelaars met blije gezichten passeren het benzinestation bij de molen. Foto: Paul Spapens. Gelet op de ervaringen van de laatste jaren toen Moergestel Fietsdorp keer op keer werd geplaagd door slecht weer, koos de organisatie voor een terugkeer naar de ‘roots’ van dit eve nement. Moergestel Fietsdorp begon tien jaar geleden met opvallende fietstochten (zoals de Leugenbèngskes Route), ontwikkelde zich stormachtig dankzij de unieke prestaties van Guus Moonen en kis nu weer terug gegaan naar de oorsprong Peter van de Wouw: “Het niet plaatsen van een tent op het plein was een gok maar die pakte gelukkig goed uit door het weer dat over het algemeen goed was.” F j ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 JUNI 2014 PAGINA 5 Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5