SENIOREN OPGELET!!! ZILT Big Pieregeblèr 2.0: meej mekaar! Planten van inwoners Moergestel gestolen Tflaas en Cilia Smits hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. ALLROUND MAKELAARDIJ TORENBEEMD 41 Rabobank kantoor vanaf 23 juni gevestigd in Den Boogaard Vrijdagmiddag 13/6 op Markt Moergestel: HOLLANDSE NIEUWE HOLLANDSE NIEUWE _Y 21 mei 2014 ZÉÉR GESCHIKT VOOR SENIOREN! funda Ergernis over diefstal uit border rond Eeuwlinde naast de kerk Kom bij ons proeven en overtuig u zelf Voor de aller lekkerste Nieuwe Haring ga je naar Zilt by Pieter Smit Al ruim 65 jaar: Nieuwe Haring Specialist Wij kopen alleen de beste partijen in, vervolgens met de hand schoongemaakt, recht van de plank de meeste smaak! Met carnavaleske groet, commissie Pieregeblèr, Anke, Lotte, Koen en Jaap De Tongelreep 21 5052 TG Goirle 013-8501104 12 Juni in Dorpsstraat 6 te Oisterwijk en op Donderdag op de markt Oisterwijk Dinsdagochtend vrijdagmiddag: markt Moergestel Telf. 013.5282344 www.ziltvis.nl Start Verkoop Va. Donderdag 12 Juni a.s. GEBOREN ADRIAN IMRE lnrui* eigen woning bespreekbaar! Uit deze border zijn de zeldzaamste planten gestolen. Uit de border rond de eeuwlinde naast de kerk van Moergestel is een tiental planten gestolen. De dieven hebben alleen aparte soorten weg gehaald “Hier is een kenner bezig geweest”, aldus Moergestelnaar Adry Hoeven die zijn ergernis nauwelijks kan onderdrukken. De gestolen planten waren geschonken door inwo ners van Moergestel. Van de diefstal is aangifte gedaan bij de politie. De eeuwlinde staat aan de westkant van de kerk naast het bronzen beeldje van Ermelindis. De boom is in maart overgebracht van een plekje aan de boorden van de Reusel om naast de kerk uit te kunnen groeien tot een magni fieke boom. De boom heet eeuwlinde omdat er inwoners van Moergestel die honderd jaar worden mee worden geëerd. Rond de eeuwlinde is een border aangelegd. Foto: Paul Spapens. Deze wordt onder aanvoering van Adry Hoe ven bijgehouden door vrijwilligers. Bij de aan leg is aan de inwoners van Moergestel gevraagd planten voor de border ter beschikking te stel len. In de border staan meer dan veertig ver schillende soorten planten. De gestolen planten zijn de meest aparte soorten waaronder drie verschillende soorten pioenrozen en een salvia met een aparte kleur. Voor Adry Hoeven staat vast dat de dieven kenners zijn geweest. Hij zegt het schandalig te vinden dat juist planten die door inwoners zijn geschonken worden gestolen, alsof men van ‘de eigen ge meenschap’ steelt. De schenkers van de bij zondere soorten worden gevraagd opnieuw van deze planten ter beschikking testellen. Adry Hoeven“we kunnen ze pas in het najaar planten. Gelukkig valt er nu ook al van vele mooie bloemen te genieten.” Voor velen van u is het nog wat ver weg, maar bij C.V. De Pierewaaiers zijn we al met onze gedachten bij carnaval 2015. In het bijzonder kijken we de komende tijd kritisch naar het Pieregeblèr. Na 19 succesvolle edities zijn we van mening dat het eve nement aan een vernieuwing toe is. Een make-over die recht doet aan de uit eindelijke doelstelling: de ultieme zoektocht naar hét Gèsselse carnavalslied! Onder het carnavalsmotto van 2015 - ‘Meej mekaar ist vur mekaar!’ - wordt volgende week een brainstormsessie georganiseerd met betrokkenen van organisatie en bestuur tot aan deelnemers en publiek. Hebt u ook waar devolle input of hebt u tips, ideeën en/of opmer kingen die kunnen bijdragen aan de invulling van het Pieregeblèr 2.0, mail dan nog deze week naar pieregebler@hotmail.com. Geen idee is te gek en geen opmerking misplaatst; alles mag! Samen gaan we een spetterend Pieregeblèr 2.0 optuigen: meej mekaar ist vur mekaar! Belangrijkste reden voor de verandering is het feit dat mensen anders zijn gaan bankieren. Martin Houben: Mensen maken tegenwoordig veel gebruik van telefoon, internet of e-mail om hun bankzaken te regelen. Ook doen ze dat veel minder overdag, tijdens de geijkte kantoortijden. Het aantal bezoeken aan de kantoren neemt daardoor sterk af. Bovendien hebben ook wij te maken met uitdagende marktomstandigheden. Het kost veel geld om kantoren op de traditionele manier operatio neel te houden en te blijven voldoen aan de benodigde veiligheidseisen. Toch willen we aanwezig blijven in alle kernen. Dat maakt dat we andere keuzes maken, waarbij we onze kwalitatieve dienstverlening handhaven en kiezen voor deze samenwerking.' Toekomst bankkantoren Binnen nu en twee jaar gaan we werken met drie grote kantoren in Hilvarenbeek, Oister wijk en Udenhout. Hier kunt u terecht voor advies, verkoop, service en geldhandelingen. In de dorpen Berkel-Enschot, Diessen, Haaren, Helvoirt en Moergestel komen kleine kantoren met dienstverlening voor service en advies. In een straal van 10 kilometer kunt u al uw bankzaken regelen bij een bankkantoor of, dichterbij, via internet. Het kantoor in Berkel- Enschot is onlangs ook volledig aangepast naar deze nieuwe stijl. TE KOOP OISTERWIJK: Actie vraagprijs nu: 156.000,- k.k. De afgelopen weken is er hard gewerkt aan het nieuwe Rabobank kantoor in Moergestel. Klanten kunnen vanaf 23 juni terecht op de nieuwe locatie in cultureel centrum Den Boogaard aan het St. Jansplein. Samenwerking bibliotheek Steeds meer mensen regelen hun bankzaken online en brengen steeds minder een bezoek aan de bank. Dit betekent dat de Rabobank met minder ruimte haar dienstverlening voor de meest gangbare producten en diensten kan bieden. De bibliotheek kan dat ook. Door samen met hen een ruimte te delen blijven twee belangrijke voorzieningen, zoals een bank en een bibliotheek, behouden voor de inwoners van Moergestel. Directievoorzitter Martin Houben ’Ik ben blij dat we door deze samen werking een belangrijke bijdrage leveren aan de leefbaarheid van het dorp. We zullen ons samen met de bibliotheek gaan huisvesten op de begane grond in Den Boogaard, rechts naast de ingang aan de voorzijde van het pand.’ Wat verandert er? In een nieuw jasje spelen we in op de veran derende wensen en behoeften van de klant. Klanten kunnen in dit nieuwe kantoor terecht voor service en advies. Ook komt er een ’insto re’ geldautomaat in Den Boogaard. De dienst verlening aan de Raadhuisstraat komt hiermee met ingang van 23 juni te vervallen. De ope ningstijden blijven gewoon gehandhaafd. Ook de geldautomaat én de sealbagautomaat aan de Raadhuisstraat blijven beschikbaar. Deze worden begin juli verplaatst naar een pinkiosk voor Raadhuisstraat 9. 1 A 'T - Er is er een jarig. Hoera Hoera! I PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 JUNI 2014 Op zaterdag 14 juni a.s. hopen wij met onze ouders en grootouders KINDEREN EN KLEINKINDEREN Raadhuisstraat 80, 5066 AP Moergestel ’ing V» L L Trotse papa en mama Gijs Kouwenberg Brigit de Kok U bent van harte welkom tijdens hun jubileumviering in de kerk van St. Jan's Onthoofding te Moergestel om 14.00 uur. Van 19.00 tot 20.00 uur kunt u hen feliciteren in 'Den Boogaard' aan het St. Jansplein in Moergestel. Floris is het petekind van Adrian Kouwenberg Imre de Kok Korvelplein 212 5025 JX Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 www.allroundmakelaardij.nl by Pieter Smit C ur Cl Royaal 3-kamer appartement met een ruim, op het zuiden gelegen, balkon. Dit recentelijk gemoderniseerde appartement bevindt zich in ‘t zorgcomplex ‘De Torenbeemd’, op loopafstand van het bruisende winkelcentrum van Oisterwijk. Het appartement is instapklaar! Bouwjaar 1980, vloeropp. ca 75 m2.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3