VAN ALPHEN Klaas en Cilia Smits vieren hun gouden feest Aphrodite Rode Kruis collecteweek Jubileumdag ’Crescendo’ rocrvA NZE SERVICE: Oisterwijk Cilia en Klaas Smits. M.O. Gratis vervangend vervoer ook zónder afspraak Moergestel-Nieuws voor en door Moergestel! Uw Gemeenteniewm op www.oisterwijk.nl Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis Tel. (013) 542 17 55 Cilia en Klaas: namens Moergestel-Nieuws van harte gefeliciteerd met deze prachtige mijlpaal. We wensen jullie ’n heel fijne dag toe en nog vele jaren samen in goede ge zondheid! JEUGDIGE KENNISMAKING Cilia was nog maar 16 jaar toen ze Klaas Huidverzorgingsinstituut ^±,^”4 5048 AB TiB>ur8 Direct en vriéndelijk geholpen; AUTOSCHADES sinds 18S0 Van 15 tot en met 21 juni gaat de jaarlijkse collecteweek van het Rode Kruis van start. Duizenden vrijwilligers gaan deze week door heel Nederland met de collectebus langs de deuren. Zo ook zal in onze regio door 180 col lectanten worden gecollecteerd. De opbrengst van de collecte gaat geheel naar activiteiten in onze regio. Denk daarbij aan de vakanties, die het Rode Kruis organiseert voor ouderen en mensen met een beperking in een van de Rode Kruis vakantie hotels, vakantie bungalow in Someren of vakantie schip J.Henry Dunant. Ook andere activiteiten van het Rode Kruis in onze regio, zoals recrea tieve middagen, cursussen etc. worden hiervan betaald. Het Rode Kruis hoopt op uw steun om zowel regionaal als landelijk haar activiteiten te kun nen voortzetten. Geef een bijdrage aan de col lectanten!!! Het is zover. De gemengde zangvereniging Crescendo bestaat deze maand 75 jaar. Velen in Moergestel zijn langere of kortere tijd lid geweest van dit zangkoor. Sommigen kwamen al toen ze 15 jaar oud waren! Sterker nog: enkele van die mensen zijn nog steeds lid. Dat zegt wel wat over de sfeer die er heerst binnen het koor. Ieder komt daar voor zijn of haar plezier. Het onderling gezelschap en zeker ook het mooie repertoire doet menig hart sneller kloppen. Met plezier vieren we dan ook op 22 juni aanstaande dit jubileum. We starten met een heilige Mis om 10.00 uur in de St. Jans-kerk in Moergestel. Daarna volgt een receptie in Den Boogaard tot 12.30 uur. Daarbij is ieder een die Crescendo een warm hart toedraagt van harte welkom. MUZIEK EN KLEDING Het zal niet onbekend zijn dat de muziek bij Klaas met de paplepel is ingegeven. Vader Louis gaf namelijk aan huis les aan vele jeug dige muzikanten en Klaas zal amper 8 jaar zijn geweest toen hij zijn eerste muziekles kreeg bij Rini van de Wouw in de bakkerij (VéGé Kerkstraat). Daarna nam de legenda rische Piet Pennings het stokje over. Klaas speelde later in ’n aantal orkestjes waar bij er twee uitspringen: de Dutch Dixie Min ders en, niet te vergeten, de ‘Alpenjagers’. Maar.de harmonie is en blijft al vanaf 1948 zijn grootste hobby! ’n Ontelbaar aantal leer lingen heeft hij in ’n periode van 44 jaar les Zaterdag 14 juni goud in het ’Antoniushuis’ Dinsdag 16 juni 1964 hebben ze elkaar het ja-woord gegeven: Klaas Smits en Cilia Smulders, inmiddels al weer 5 jaar woonachtig in het ‘Antoniushuis’ aan de Raadhuisstraat nr. 80. Komende zaterdag vieren zij hun gouden bruiloft met kinderen, kleinkinderen, familie en vrienden. En het zal er zonder enige twijfel ‘muzikaal’ aan toe gaan.... KLAAS SMITS Klaas zag het levenslicht op 1 augustus 1939 op Oisterwijkseweg 46 in Moergestel. Hij was de derde in een gezin met zes kinderen: vijf jongens en een meisje. Uit zijn kleuter jaren bewaart Klaas nog altijd herinneringen uit de oorlog die bij hem een onuitwisbare indruk hebben achtergelaten. Met het hele gezin in de tuin de schuilkelder in en ook het beeld van die Duitser op de fiets die werd neergeschoten op slechts 50 meter van hun huis... De daaropvolgende bevrijding en beschieting van het klooster herinnert hij zich maar al te goed. Klaas ging zoals alle jongens en meisjes in die tijd naar de kleuterschool op ‘De Dreef’, en later naar de jongensschool aan de Bos straat. In de St. Jozefschool deed hij nog twee extra jaren V.G.L.O. Op z’n 14e gaat Klaas werken bij muziekin- strumentenfabriek Peeters in Tilburg voor fl. 2,50 per week. Dat geld ging wekelijks op aan een buskaart, dus dat was geen vetpot, ’n Aantal weken later - hij zal zich wel hebben moeten bewijzen - kreeg hij echter al het dubbele! Toch moest hij van thuis ander werk gaan zoeken, want de verdiensten waren te laag en zo ging hi j naar Berkelmans Schoenfabrie ken TeeVee in Oisterwijk. Daar bleef hij tot aan z’n diensttijd in 1959. Toen hij afzwaaide ging hij zich omscholen tot stempelmaker en vond hij werk bij de Vormenfabriek aan de Ceciliastraat in Tilburg. Daar bleef hij tot aan de VUT-gerechtigde leeftijd. Eerst als stempelmaker, daarna als modelleur van hol- figuren en bonbons. leerde kennen tijdens een dansavond in ‘Bre da’s Welvaren’ aan de Tilburgseweg hier in Moergestel. Met ‘n onderbreking van ‘n paar weken hebben ze zes jaar ‘verkering’ gehad. Maar... de naam van Klaas is nog ’n apart verhaal geweest. De ouders van Cilia zagen de naam niet zo zitten, dus werd het voor hen ‘Nico’ (Nicolaas was z’n geboortenaam). Vanaf dat moment heeft hij dus als het ware twee roepnamen gehad: in Oisterwijk heette hij ‘Nico’ en in Moergestel was het ‘Klaas’. Neefjes en nichtjes noemen hem ook nog steeds ‘ome Nico’. Al met al zijn ze beide nog sportief en druk bezig met van-alles-en-nog-wat en ondanks dat ze beide toch ’n zware operatie achter de rug hebben voelen ze zich uitstekend en kij ken ze uit naar hun gouden feest. Het zal ongetwijfeld ’n gezellige boel worden a.s. zaterdag met hun twee kinderen, vier kleinkinderen, familie en vrienden. Om 14.00 uur wordt de dag begonnen met een jubile umviering in de parochiekerk, opgeluisterd door het Seniorenorkest Tilburg met de Deutsche Messe van Schubert. De harmonie zal rond de klok van 19.00 uur haar muzikale felicitaties komen aanbieden bij ‘Den Boo gaard’ waar het feest wordt gevierd. CILIA SMULDERS Cilia kwam ter wereld in het geboortehuis Don Remie aan de Gemullehoekenweg in Oisterwijk op 2 september 1941. Cilia was het eerste kind van vier: twee jongens en twee meisjes. Ze ging naar de kleuterschool en lagere school van O.L. Vouw ter Linde aan de Schoolstraat en volgde ook nog enkele jaren huishoudschool aan de Hoogstraat. Daarna ging ze naar de Mater Amabilisschool aan het Kerkplein. Cilia is ’n dochter van de welbekende Christ Smulders (manufacturen aan de Burg. Ver- wielstraat). Logisch dat zij op 14-jarige leeftijd thuis bij vader in dienst kwam om kousen te gaan repareren en als verkoopster in de win kel. Op 16 juni 1964 trouwen Klaas en Cilia om 10.00 uur in het Raadhuis van Oisterwijk en ’n half uurtje later in de Joanneskerk op de Lind. De bruiloft werd gevierd bij Café De Prins aan de Past, van Beugenstraat in Oisterwijk (voor ingewijden: tegenover het voormalige café De Oude Hertog). Ze gaan ‘inwonen’ bij ’n zekere mevr. Smol ders een de Oisterwijkseweg in Haaren. Hier worden ook hun beide kinderen - Ludwig en Christel - geboren. Na zes jaar in Haaren gewoond te hebben kreeg men de kans een bouwkavel voor ’n tweekapper te kopen in Moergestel aan de Kruysackerstraat. Samen met Piet en Corry Schilders gingen ze aan de slag: Piet als metselaar voor zichzelf en diens zwager Rien van de Wouw als metselaar voor Klaas en Cilia. Klaas moest elke avond en op zaterdag ervoor zorgen dat al het mate riaal voor hen klaar stond. Dat was elke dag hard werken, behalve... op de wekelijkse repetitieavond van de harmonie. Piet, Rien én Klaas waren immers alle drie lid van de harmonie! 40 Jaar hebben ze op dat adres gewoond totdat ze vijf jaar geleden de overstap hebben ge maakt naar de Raadhuisstraat en.daar heb ben ze het uitstekend naar hun zin! Cilia is nog steeds bezig met verstelwerk voor de winkel in Oisterwijk, hoewel haar familie daar niet meer inzit. Dat doet ze nog met veel plezier! Daarnaast doet en deed Cilia nog veel vrij willigerswerk: ze verzamelde jarenlang alle publicaties en foto’s van de harmonie; op De Reuselhof heeft ze 20 jaar lang elke dinsdag koffie geschonken; al 30 jaar maakt ze lx per jaar de kerk mee schoon en de laatste jaren is dat zelfs 4x per jaar; op Stanislaus assisteert ze ouderen al 5 jaar met bloemschikken. Sportief gezien doet ze al 2,5 jaar aan nordic walking en is ze al 23 jaar lid van de dames- gymclub Van de Loo. Samen met Klaas en de zgn. ‘Tafel van 6’ van de harmonie maken ze enkele keren per jaar nog ’n langeafstands- wandeling. Korting op uw eigen risico tot 135 euro gegeven en bijzonder trots is hij dat een van zijn oud-leerlingen het zo ver heeft gebracht en die hij nog steeds nauwlettend volgt: Jacco Nefs. Die genegenheid is echter wederzijds! Op dit moment speelt Klaas ook nog in het Seniorenorkest Tilburg waarbij ook ’n saxo- foonensemble van elf personen zit en het saxofoonkwartet van onze harmonie: For4 Saxes. In 1999, en hij is daar terecht blij mee en trots op, werd hij voor alle bezigheden in de muziek koninklijk onderscheiden en in 2013 kreeg hij de zilveren speld van de gemeente Oisterwijk. nieuws Weekblad voor Moergestel JfJOGAHAi oe es www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn een Schodegarant lotaalherstelbedrijf en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmea WOENSDAG 11 JUNI 2014 39e JAARGANG Nr. 1760 gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur D- (wanneer dit niet te verhalen is bij een tegenpartij) Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1