OEF! Braderie Vincentshop Tough Ten Miles wordt Farmers Fun! Uitstapje scootmobiel- club Cultuur historische Inleveren kopij a.s. weekend Parkfeest op Landpark Assisië in Biezenmortel Rondleiding Joodse begraafplaats Oisterwijk ■■■■■■■■■Ml Bk s.v. Zie ook: www.vincentiustilburg.nl Vrijwilligers gezocht! We willen graag de teksten a.s. vrijdag om 12.00 uur binnen hebben en de advertenties zaterdag om 12.00 uur. 10 en 5 miles De organisatie van de Tough Ten Miles sluit Inschrijven kan via de website www.toughten- miles.nl waar je ook alle informatie vindt over starttijden en het gezellige programma dat de Tough Ten Miles ook voor de toeschouwers een leuk evenement maakt. Een euro is bij de Vincentshop dubbel goed besteed. De opbrengst van de braderie wordt namelijk ingezet voor de armoedebestrijding in Tilburg. Voor veel bewoners van de stad zijn het moeilijke tijden en is een steuntje in de rug hard nodig. Denkt u aan de tijdige inlevering van kopij en advertenties i.v.m. Pinksteren? In het Pinksterweekend van 7 en 8 juni 2014 is het weer zo ver: de jaarlijkse bra derie van de Vincentshop aan de Veemarktstraat 37 in Tilburg (tegenover pop- centrum 013). Op zaterdag 28 juni wordt de tweede editie van de Tough Ten Miles in Oisterwijk georganiseerd. Op zaterdag 21 juni vindt op Landpark Assisië in Biezenmortel het Parkfeest plaats. Van 12.00 uur tot 16.30 uur is er van alles te beleven. Denk daarbij aan ponyrijden, een huifkartocht maken door de mooie natuur, live muziek met optredens en een ijs-/popcorn-/ham- burgerkraam. Ook een onderdeel van het Parkfeest is de markt waar cliënten en kinderen gebruikte spulletjes kunnen verkopen. Er zijn nog plek ken vrij op de markt! Dus heb je leuke spul letjes en wil je ze graag verkopen op de markt, dan kun je nog een gratis plekje reserveren. Dit kan je doen voor 14 juni. Vanaf 11.00 uur kan je je kraam opzetten. Voor meer informatie of het reserveren kun je contact opnemen met Marian van den Oord via mvandenoord@pris- manet.nl. Bij de boerderij zijn er tal van spel letjes te doen en ook het Dorpshuis is geopend. Iedereen is van harte welkom. De populariteit van Mud Obstacle running is ongekend en Tough Ten Miles kijkt dan ook uit naar de tweede editie in Oisterwijk, voor dit jaar omgedoopt tot Tough Ten Miles - Farmers Fun. De boeren staan namelijk te trappelen om de obstakels op hun land nog groter, modderiger en spectaculairder te maken. Alles wordt uit de stallen gereden om met groot materieel te bouwen aan de Farmers Fun Obstacles en hiermee de deelnemers te imponeren. Op zondag 8 juni 2014 is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. Stadsgids Yvonne van Bilsen van Heemkundekring De Kleine Meijerij, vertelt aan de hand van vele graven over de geschie denis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een synagoge ge- Op dinsdag 10 juni a.s. (de dinsdag na Pinksteren) maakt de scootermobiel- club de 3 kernen wederom een uitstapje in de omgeving van uw woonplaats. Waar wij heen gaan blijft een verrassing, maar genieten van de omgeving van onze gemeente staat voorop. Wij hebben zoals gebruikelijk een rustpause, maar zijn op tijd terug in Oisterwijk op ons startpunt nl. de parkeerplaats van het zwembad "De Leye". Wij verzamelen ons tussen 13:00 uur en 13:30 op het parkeerterrein van het zwembad "De Leye” om dan te vertrekken op 1330 uur. Wij moeten ons houden aan dit tijdstip om op tijd terug te zijn. Dit in verband met afspraken thuis, zoals etenstijd en dergelijke. Iedereen uit Oisterwijk, Moergestel, Heukelom maar ook andere inwoners van buiten deze gemeente zijn welkom op onze maandelijks (scootermobiel)uitstapje. Hieraan zijn geen kosten verbonden, uitgezonderd persoonlijke uitgaven. Wees wel in het bezit van uw zorg- welzorgpas (of anderzins), om te zorgen dat bij eventuele onvoorziene problemen aan uw vervoermiddel of anderszins, hulp kan worden ingeroepen. Een groep van hulpverleners, zoals Rode Kruis medewerkers, zijn gedurende het uitstapje aanwezig om met raad en daad te helpen. Neem deel aan ons maandelijkse scooterrit, kom op dinsdag 10 juni om 13:00 uur naar de parkeerplaats van het zwembad "De Leye" en neem deel. Voor vragen bel met nummer 535 67 75 (Jan Hosli) of 513 21 20 (Jan Rijnen). De Vincentshop is een kringloopwinkel, die helemaal wordt gerund door vrijwilligers. Het is een vertrouwd adres voor goede tweedehands kleding, huishoudelijke artikelen en meubels tegen een kleine prijs. De opbrengst zetten zij in voor de armoedebestrijding in Tilburg. Ook steunen zij projecten in de derde wereld, waar Tilburgers bij betrokken zijn. De winkel is van dinsdag tot en met vrijdag open van 10.00 tot 17.00 uur. ROEF!-HANDBAL Uitslagen: El Avanti-Roef 9-17; E2 Roef 2- Wh.Demons 1 1-9; DB Roef-Tachos 11-10. Dit waren de laatste wedstrijden van de veld- competitie. Aandacht voor de volgende data, noteer ze in je agenda: 10-12 juni: Schoolhandbaltoernooi 14 juni: Kraachtkuptoernooi voor de jeugd- teams 19 juni: Seizoensafsluiting E-D en B-jeugd, alle ouders zijn hierbij uitgenodigd. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is mag vrijblijvend mee komen trainen op don derdagavond in de sporthal. Voor meer infor matie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! Op zaterdag 7 juni van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag 8 juni van 10.00 tot 14.00 uur staat de poort open en kunt u er terecht voor goe deren. Sla uw slag! Er zijn hele mooie en bij zondere dingen te vinden tussen de serviezen, het linnengoed, speelgoed, curiosa, kitsch, elektronica (ook veel Ip’s) en wat al niet meer. De Vincentshop heeft het hele jaar door de allermooiste goederen bewaard om op deze braderie te verkopen. Group Challenge en Tough Company Run Groepen en verenigingen strijden in teams van 6 personen in de Group Challenge. Ook bedrijven nemen het in teams van 6 personen tegen elkaar op en maken in een onderlinge strijd uit wie gekroond zal worden tot Toughest Company of the Farmers Fun. Tough Ten Miles Start en finish vinden weer plaats op Streek- park Klein Oisterwijk waar de deelnemers en toeschouwers kunnen genieten van een impo sante eindhindernis en natuurlijk de inmiddels beruchte ‘Early Breakdown’. Het gehele terrein op het streekpark wordt ingericht tot een Tough Ten Miles festivalterrein met voor alle aanwezigen lekkere eet- en drinktentjes, toffe muziek van onze DJ en gezellig entertain ment. bouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begra ven. Een speciale gelegenheid om kennis te nemen van een uniek stukje cultuurhistorie van Oisterwijk. U dient zich van te voren aan te melden via telefoonnummer 528 8352. Kosten 5,00 pp waarvan de helft bestemd is voor de instandhouding van de begraafplaats. Op woensdag 11 juni 2014 is er een stadswan- deling door het centrum van Oisterwijk. De start is om 14.00 uur bij het Raadhuis. De rondleiding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers over De Lind, via de Dorpsstraat en Stationsstraat, door de Kerkstraat naar het Kerkplein. Hélène Groenland, stadsgids van Heemkundekring De Kleine Meijerij, geeft in de oude dorpskern uitleg over monumentale panden en markante figuren uit het rijke ver- leden van Oisterwijk. De kosten bedragen 3,-. U hoeft zich van te voren niet aan te mel den. U bent van harte welkom! niemand uit en biedt iedereen de kans op dé ultieme energy boost van 2014. De Tough Men en de Dirty Ladies kunnen zich inschrijven voor de 10 miles of de 5 miles en zullen in verschillende groepen van start gaan over het parcours met bossen, weilanden, sloten, zand bergen en vennen in combinatie met klimmen, tijgeren en glijden over de uitdagende hin dernissen. Kinderen van 4 tot 13 jaar starten in twee leef tijdscategorieën op een uitdagend obstacle parcours met afstanden van 500 mtr tot 2 km. I ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 JUNI 2014 Epilepsiefonds De Macht van het Kleine Het Epilepsiefonds organiseert speciale reizen voor mensen met epilepsie die niet zonder begelei ding met vakantie kunnen. Hiervoor zoeken wij enthousiaste vrijwil ligers. Wil jij mensen met epilepsie een onvergefelijke vakantieweek bezorgen? Op www.epilepsie.nl/ vakantie vind je meer informatie en kun je je aanmelden. PAGINA 7 I ra

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7