Familiezomer- concert Muziek- Help mee om van knotwilgen klaprozen te maken Aphrodite vereniging Prinses Juliana Intocht Avond vierdaagse vrijdag 6 juni De Bieneke-sapstroomboom Mn Kopij aanleveren i.v.m. Pinksteren Oisterwijk In het kader van Kunst en Bomen 2014 maakten de kinderen van de Bienekebolders een Kunstwerk Weekblad voor Moergestel Meet&greets met kunstenaars Kunst en Bomen in Moergestel Moergestel-Nieuws voor en door Moergestel! Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Huidverzorgingsinstituut Deze activiteit maakt deel uit van de eerste meet&greet met kunstenaars die meedoen aan Kunst en Bomen 2014. Honderd profes sionele kunstenaars hebben in honderd bomen in Oisterwijk, Moergestel en Heuke- lom nieuwe kunst gemaakt. Aan de meet& greet doet een tiental kunstenaars mee. Een van de deelnemers is Kees Ketelaars. Bij zijn kunstwerk op het St.-Jansplein in Moergestel zijn gratis routes langs de bomen met kun stenaars verkrijgbaar. Een bijzondere activiteit wordt door Lidwina Charpentier aangeboden. Zij schiep het kunst- Het kunstwerk Fundament van Lidwina Charpentier werd door de volksmond omge doopt in ‘De Klaproos’. Foto: Paul Spapens. Aanstaande zondag biedt ze mensen de gelegenheid om samen met haar nieuwe klaprozen te maken. Uiteindelijk wil ze alle veertig knotwilgen omtoveren tot klaproos. Zondag 22 juni houdt muziekvereniging Prinses Juliana van 10.30-11.30 uur een zomerconcert in Den Boogaard. Een concert voor het hele gezin met als the ma ‘De Efteling’. Naast het optreden van het harmonieorkest is er van alles te doen voor de kinderen. Zo kunnen zij bijvoorbeeld een heus diploma behalen met beoefenen van instrumenten! Jullie komen toch ook? Aanvang 10.30 uur, gratis toegang. De inlevertijden voor deze krant van woensdag 11 juni zijn aangepast i.v.m. Pinksteren. WOENSDAG 4 JUNI 2014 39e JAARGANG Nr. 1759 REDACTIONEEL Alle gewone kopij voor de krant dient bij ons binnen te zijn a.s. vrijdag 6 juni om 12.00 uur. Ze deden dat onder begeleiding van kunste naar Kees Ketelaars. Hij bedacht een idee, en dat is door de hele school prachtig uitge werkt. De sapstromen van de bomen. Van werk Fundament aan De Scheerman in Moer gestel. De volksmond doopte dit kunstwerk al snel om in ‘de klaproos’. Lidwina Charpentier maakte met vilt van een knotwilg een klaproos. Haar kunstwerk is toonaangevend geworden voor Kunst en Bomen 2014. Hét beeldmerk van de kunstmanifestatie Kunst en Bomen 2014 is de tot klaproos omgetoverde knotwilg aan de Scheerman in Moergestel. Kunstenares Lidwina Charpentier gaat zondag 8 juni het aantal knotwilg-klaprozen uitbreiden. Ze roept iedereen op haar daarbij te komen helpen. De meet&greet duurt van 14.00 uur tot 17.00 uur. onder naar boven en van boven naar onder Zo blijft de boom in leven. De kinderen heb ben voor ze creatief aan de slag gingen eerst een les over de biologie van de bomen gehad. Daarna is met allerlei materiaal gewerkt om uitdrukking aan het idee te geven. Ten slotte heeft iedereen werkjes op zijn eigen manier mogen maken die op de sapstromen bevestigd zijn. Gedichten, tekeningen, kleipoppetjes, draadwerken enz enz. Het is een beeldend en kleurig geheel gewor den wat nog tot half oktober te bezichtigen is op Kunst en bomen 2014. Kunst en Bomen 2014 duurt tot eind oktober. Geregeld zijn er andere culturele activiteiten, zoals meet&greets met kunstenaars. Dit wil zeggen dat aanstaande zondag kunstenaars bij hun kunstwerken in Moergestel zijn. Later komen er nog meet&greets in Oisterwijk en Heukelom. De kunstenaars vertellen over hun kunstwerk en over hun bestaan als kun stenaar. Beste wandelaars en bezoekers Op vrijdag 6 juni zijn de starttijden anders dan op de eerste 3 avonden. Op vrijdag 6 juni mogen de 15 km. wandelaars om 17.15 uur starten, de 10 km. wandelaars om 17.45 uur en de 5 km. wandelaars om 18.15 uur. Dit allemaal om te proberen dat de meeste wan delaars op ongeveer dezelfde tijd bij de speel plaats van De Vonder aan de Kloosterlaan zullen zijn. Daar zal de Harmonie om ong. 19.30 uur (na een seintje van de organisatie) voor de wan delaars uitgaan naar het St. Jansplein. De route zal zijn: eerst richting Park Stani slaus, dan links (het pad tussen de school en Park Stanislaus) in, aan het einde van dit pad (bij de Kloosterlaan) wordt schuin overge stoken naar de Kerckackerstraat, dan le straat rechts via het Kruysackerplein naar de Kruysackerstraat en dan links het Rootven, vervolgens naar het St. Jansplein. We wensen alle wandelaars een fijne Avond vierdaagse en hopelijk zijn er op vrijdag 6 juni veel mensen om jullie te verwelkomen. De Stichting Avondvierdaagse Moergestel Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-5131474 ADVERTENTIES Advertentie-opdrachten en materiaal (ook Zoekertjes!) mogen worden ingeleverd tot zaterdag 7 juni 12.00 uur. nieuws e es gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur e.-j-us’

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1