(gjjh)EF! I Hippisch Festijn in Moergestel Kinderopvang Theaters Oisterwijk Moergestel DE ZONNE V BLOEM Zonnebloemloterij Vrijwilligers van de Zonnebloem komen vanaf 1 juni weer langs de deur om loten te verkopen. De loten kosten twee euro per stuk. Met de opbrengst organiseert de Zonnebloem activi teiten voor mensen met een beperking. Een deel gaat naar aangepaste vakantiesHet groot ste deel gaat naar activiteiten in Moergestel. Naast kans op leuke prijzen krijgt ieder die zijn lot activeert een tijdschrift naar keuze. Bij de Zonnebloem draait het om mensenAl 65 jaar. Zij doe er alles aan om mensen met een beperking een leuke dag of middag te bezorgen. De Zonnebloem denkt niet in beper kingen maar in oplossingen. Kinderopvang Humanitas focust op voorsprong Nu opgeven voor de Wandelavond- vierdaagse in Moergestel humanitas Lid worden bij Bridgeclub Moergestel Oogen Bliek in het Oude Kerkje Rustig, maar zeer geslaagd feestweekend De Kracht van Stimuleren EVENEMENTEN IN TILIANDER ..9.30 10.00 10.00 Michelle Swinkels met Pebbels. 29 mei is er een selectiewedstrijd springen voor pony’s uit de kring Oirschot. En in het weekend van 31 mei en 1 juni hebben we een spectaculaire springwedstrijd voor de paarden met vele bekende ruiters uit de regio. Tevens zijn dit selectiewedstrijden voor de Brabantse kampioenschappen Op zaterdag 28 juni zijn er dressuurwedstrijden voor de paarden en op zondag 29 juni dres suurwedstrijden voor de ponyruitertjes uit de regio op alle dagen is de entree gratis. U bent dan ook van harte welkom, dus kom een kijkje nemen! De terreinen zijn gelegen bij manege FEVI- OR, Heiligenboom te Moergestel. ROEF!-HANDBAL De laatste wedstrijden van de veldcompetitie worden komend weekend gespeeld. Zaterdag 31 mei: E2 10.00 uur Roef 2-Wh.Demons 1 DB 10.30 uur FRoef-Tachos El 11.00 uur Avanti-Roef 1 1 juni: Handbaltoernooi voor alle teams Roef- Taxandria We mogen weer 83 teams ontvangen op ons sportcomplex. Dat wil zeggen dat er in alle categorieën gehandbald wordt door ongeveer 1000 handballers. We hopen er weer een gezel lige, sportieve dag van te maken. Aandacht voor de volgende data, noteer ze in je agenda: 10-12 juni: Schoolhandbaltoernooi 14 juni: Kraachtkuptoernooi voor de jeugd- teams 19 juni: Seizoensafsluiting E-D en B-jeugd, alle ouders zijn hierbij uitgenodigd. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is mag vrijblijvend mee komen trainen op don derdagavond in de sporthal. Voor meer infor matie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! Ook dit jaar organiseert R.S.V. Fevior uit Moergestel meerdere wedstrijden in de maand mei en juni. Er is in de diverse media de afgelopen periode veel geschreven over de zin en onzin van WE (Voor en Vroegschoolse Educatie). Aan de ene kant wordt WE - voorkinderen vanaf 2,5 jaar met een (taal)achterstand - gezien als een onmisbare voorbereiding voor een goede start op de basisschool, aan de andere kant worden de tekortkomingen van de verschillende methodes belicht en het effect in twijfel getrokken en zelfs ontkent. Kinderopvang Humanitas richt zich op het actief stimuleren van de ontwikkeling in plaats van op het wegwerken de achterstanden. Wij realiseren ons dat de jonge kinderen van nu de volwassenen van straks zijn. Volwassenen die een belangrijke rol gaan spelen in de toe komstige samenleving. Dagelijks bieden we daarom op al onze kindercentra een uitdagend en veelomvattend activiteitenaanbod waarbij alle ontwikkelingsgebieden uitgebreid aan bod komen. Stimuleren van de taalontwikke ling gaat spelenderwijs evenals de motorische en sociaal emotionele ontwikkeling en cogni tieve vaardigheden. Met onze eigen ‘Kijk mij nou’- methode hou den we het welbevinden en de ontwikkeling van elk individueel kind structureel in de gaten. Het uitgangspunt van ‘Kijk mij nou’ is gebaseerd op het model van ‘Meervoudige intelligentie’ van de ontwikkelingspsycholoog Howard Gardner. We gaan uit van acht ver- Beste wandelaars, nu is het de tijd op je op te geven voor de avondvierdaagse. Deze wordt gelopen van dinsdag 3 juni t/m vrij dag 6 juni. Opgeven kan in Den Boogaard op woensdag 28 mei, vrijdag 30 mei en maandag 2 juni, elke avond van 18.30 uur tot 20.00 uur. De prijs bij de voorinschrij ving is 4,00 en bij de na-inschrijving 5,00. Zoals wij al eerder berichten willen wij van elke deelnemer een aantal persoon lijke gegevens hebben, dit eist de Bond o.a. voor de verzekering, zoals: voorletter, ach ternaam, geboortedatum, geslacht en het adres en natuurlijk voor de hoeveelste keer dat men meeloopt. Bij binnenkomst krijgt u een formulier zodat u deze gegevens zelf in kunt vullen, dit om fouten te voorkomen. Bij de inschrijving krijgt elke deelnemer een briefje met een aantal belangrijke pun ten die in acht genomen moeten worden. Wij geven het advies om vooraf in te schrij ven, op de le avond kan dit natuurlijk ook maar dan kan er een wachttijd zijn. Wij wensen jullie veel wandelplezier. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel schillende soorten intelligentie. Wij hebben deze gebieden benoemd als Mensen, Taal, Zelf, Muziek, Nadenken Inzicht, Lichaam, Beel dende expressie en Natuur. Het aanbod aan de kinderen dat hierop afge stemd is, wordt maandelijks vastgelegd in een activiteitenplanning. Wekelijks worden ouders hierover geïnformeerd, zodat ook zij goed op de hoogte zijn van wat en waarom de kinderen geboden wordt. Door de dag heen is er uiter aard ruimte voor vrij spel waarbij de ontwik keling van de kinderen geprikkeld én gesti muleerd wordt. Pedagogisch medewerkers spelen hierbij in op interesses, vaardigheden en talenten van de kinderen. Bij Kinderopvang Humanitas werken we meestal met aparte baby- en peutergroepen. Dit betekent een grotere kans op speelkame raadjes en kinderen met dezelfde spelbehoef- ten. Kinderen imiteren en stimuleren elkaar. Sinds kort bieden we ook op een aantal locaties de 3-6 groep aan. In deze groep kunnen de oudste peuters die daar behoefte aan hebben al een stap maken naar de activiteiten en kin deren van de basisschool. Voor andere kinderen is de overgang naar school al groot genoeg en voor hen is het prettig om als ze eenmaal op school zitten meteen bekend te zijn met de BSO-groep. Dat scheelt een hoop met het wen nen! Kinderen leren spelenderwijs; de activiteiten die we aanbieden zijn uitdagend en afgestemd op het niveau van de aanwezige kinderen. Hiermee leveren we ook een bijdrage aan het ontwikkelen van vaardigheden die nodig zijn om kinderen voor te bereiden op de basisschool en de 21st century skills. Kinderopvang Humanitas heeft ook in Ois terwijk en Moergestel kinderdagverblijven en buitenschoolse opvang locaties. Wilt u meer informatie? www.kinderopvanghumanitas.nl U kunt ook contact opnemen met regiokantoor Midden-Brabant, tel: 073 - 711 94 00 of mail naar regiomiddenbrabant@kinderopvanghu manitas.nl ROEF HSP Zaterdag 31 mei: Hb asp 1 14:00u Roef. - Boosters Hb asp 2 10:30u Roef. - Nuenen Sb 1 14:30 en 16:10 Roef - Eurostars Sb pup 1 10:30 en 12:15u Gryphons - Roef Sb pup 2 10:00u Cardinals - Roef Zondag 1 juni Hb 1 14:00u Gryphons - Roef Hb 2 11:00u Mustangs - Roef. Sb 2 11:00u en 12:40u Hawks - Roef Bee Ball toernooi bij Ducks BC Moergestel is in ons dorp de enige bridge club en bestaat al sinds 1977. De vereniging telt momenteel 72 leden. We spelen op don derdagavond van 19.45 - 23.00 uur in Den Boogaard. Het nieuwe seizoen starten we op donderdag 4 september. De competitie eindigt eind april. Zijn er nog mensen die twijfelen om zich bij een club aan te sluiten, bij Bridgeclub Moergestel is iedereen welkom. Er bestaat ook de mogelijkheid om als trio te gaan spelen i.p.v. als paar. Bij een trio kan men in onderling overleg bepalen welke 2 leden op een speelavond aanwezig zijn. Bridgelief- hebbers kunnen ook op de maandagmiddag komen bridgen. Aan vang 13.30 uur (melden voor 13.20 uur) Op die middag is er een vrije inloop en hiervoor hoeft men geen lid van een club te zijn. Informatie bij: Theo Colsen 513 3847 of Ine Zeegers 513 1793. In het weekend van 31 mei en 1 juni 2014 ziet en beleeft u een mooi Oogen Bliek in het Oude Kerkje in Middelbeers. Riky Verhoeven uit Gilze Rijen wil dat kunst leeft, dat je het kunt aanraken en het moet aanspreken. Zij is een avontuur aangegaan met het beeldhouwen. Ida Paat schildert. Zij is autodidact en schildert met paletmes en olieverf op het doek, boek- haagblad of op pauwveren. Nellie Gooren-van de Pas. Het geëxposeerde werk is getiteld “Bekoring van het kleine”. Maagdelijk en puur komt het leven even tot stilstand en openbaart zich in al haar elegantie en kwetsbaarheid. Haar werk bestaat uit porseleinen objecten met bloemen en stengels als bouwstenen. Ria van Asten-Soetens heeft een hekel aan de afvalberg en maakt er kunst mee. Ze ziet nieu we vormen en bewerkt het met stone-art en powertex. Els Beeftink tekent geboortekaartjes en schil dert op doek met olie- en acryverf. Zij maakt ook afbeeldingen op hout of op een muur. Realistische stijl. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.70 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Brokeback Mountain (2005) - Met Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway Genre: Film Maandag 2 juni 14.30 uur en 20.30 uur Entree: Een kaartje kost 6,50 Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. 50 jaar Die Naemloose Speelers Vrijdagavond 16 mei hebben we met onze leden en oud-leden een zeer geslaagde feest avond gehad, omgeven door de eigen, prachtige kostuums, rekwisieten en decorstukken, die voor de gelegenheid in Galerie De Verdieping waren tentoongesteld. Veel goede herinnerin gen zijn er opgehaald en de voor de gelegenheid in de bioscoop vertoonde speelfilm “t Waaike” leidde regelmatig tot grote hilariteit. Veel vro lijkheid dus over de voorbije jaren, maar ook serieuze momenten bij de herinnering aan de leden die ons in de afgelopen jaren al zijn ont vallen. Conclusie is, dat er al die jaren heel hard en met veel enthousiasme gewerkt is voor en door vele Moergestelnaren en dat er nog altijd voldoende animo is om dit nog vele jaren voort te zetten! Door het prachtige weer en de gildefeesten op zondag trokken expositie en activiteiten op zaterdag en zondag helaas weinig bezoekers. Begrijpelijk, maar natuurlijk erg jammer. Gelukkig hebben we dit jaar nog veel meer voor u in petto en hopelijk zien we u dan! Graag danken we hier de Moergestelse onder nemers die ons jubileumweekend door ver schillende bijdragen mede mogelijk hebben gemaakt. In het bijzonder heel veel dank aan Ed Hurkmans voor zijn medewerking aan al onze activiteiten in de Galerie. Zijn expositie van historische maquettes van oud Moergestel is zeer de moeite waard en nog steeds te bezich tigen in Galerie De Verdieping. Die Naemloose Speelers Sperkrs ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 MEI 2014 PAGINA 7 il

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7