Een museum vol verhalen Fietsersmis, fietsvierdaagse en nog veel meer ‘fietsen’ Bel de oplossing door naar0909-5050165 Extra handjes gezocht! T T T T T T E R O L G S R G P R A S U M R L N I U O A R U O U N V A R H A B A D K U N E K E R O S H G S O E S R O N Welkom op Moergestel Fietsdorp! juni. Vrijwel alle evenementen en attracties worden gratis aangeboden. I Voor tiende keer Moergestel Fietsdorp met onder meer Heilige Boontjes Fietsroute Deelnemers aan de Retro Toertocht voor oldtimer-racefietsen op de Oirschotseweg in Moergestel. Foto: Paul Spapens. De activiteiten vinden veelal plaats op het St.- Jansplein in het centrum van Moergestel. Op dit plein starten ook de verschillende fiets routes. Met name deze routes zijn kenmerkend voor Moergestel Fietsdorp. FIETSVIERDAAGSE Voor de veelfietsers is de Moergestelse fiets vierdaagse een aanrader. Hieraan kan worden deelgenomen vanaf Hemelvaartsdag. Starten tussen 10.00 uur en 12.00 uur. Deelnemers krijgen een mooi uitgevoerd boekje met daarin De brigadiers op het Rootven zijn voor het nieuwe schooljaar alweer op zoek naar nieu we (extra) handjes. Wegens verschuivingen in de klassen zoeken wij: ouders, opa’s, oma’s, familieleden, gepensioneerden, buurt genoten, mensen die zich vervelen om onze schoolgaande kinderen veilig over het Root ven te krijgen. Het is gebleken dat het echt nodig is! We mogen niet iedereen zomaar op de over steek plaatsen, je moet eerst een half uurtje instructie hebben gehad van onze wijkagent. Ron Oosterwijk komt daarom op woensdag 4 juni om 11.00 uur naar BS De Vonder om de nieuwe brigadiers voor 2014-2015 instructie te geven. Iedereen is van harte welkom om onder het genot van een kopje koffie/thee de instructie te volgen. Als je deze instructie hebt gehad kun je aan geven op welke dag(en) jou het beste uitkomt, dan plannen wij je in voor 1 of 2 keer in de maand. Uiteraard gebeurt alles in goed overleg. Graag tot de 4e juni! Volgens goed gebruik stelt Paul Spapens jaarlijks een fietsroute samen rond het thema religieus erfgoed. De Kapellekesroutes waren steeds een succes. Dit keer staan in de fiets route heiligen centraal. De route brengt de fietser vanaf Moergestel langs tal van voor beelden van heiligenverering in Midden- Brabant. Deelnemers krijgen uitgebreide en vaak curieuze informatie over de heiligen. Aan deze speciale fietsroute kan worden deelgenomen op zondag 1 juni vanaf 10.30 uur meerdere tochten. Dit boekje is ook nadien nog goed te gebruiken; de inhoud kan inspi reren tot mooie tochten in het komend fiets- seizoen. Op Hemelvaartsdag om 11.00 uur is er een fietsersmis met aansluitend fietsenzegening op een open plek in het bos achter de Maria kapel langs de weg van Moergestel naar Oister wijk. Ook op Hemelvaartsdag is er een bij eenkomst van bezitters van racefietsen uit de jaren ’60 en 70, en nog ouder. Met deze fietsen worden meerdere tochten gereden in de omge ving van Moergestel. Omdat Moergestel Fiets dorp zich in de afgelopen tien jaar heeft ont wikkeld tot een ‘beweegevenement’ worden op zondag 1 juni wandelingen aangeboden met afstanden van 20 en 40 kilometer. De 40 kilometer start vanaf05.30 uur, de 20 kilometer vanaf 08.30 uur. KWEKERIJ VAN DE VEN TUIN- EN PERKPLANTEN A.s. zondag open van tot 17 uur i EN NOG VEEL MEER.... Op zaterdag 31 mei kan vanaf 10.30 worden deelgenomen aan de Knapzakfietsroute. Deze brengt de deelnemers langs producenten van streekproducten. Er zijn nog veel meer pro grammaonderdelen, zoals live muziek, een toertocht voor mensen met een beperkingen, toertochten naar Meersel-Dreef en Landen (beide in Vlaanderen) en een sponsorfietstocht Route G. Het volledige programma staat op de website van Moergestel Fietsdorp: http://moergestelfietsdorp.inoisterwijk.nl/ Moergestel Fietsdorp wordt voor de tiende keer georganiseerd. Het evenement dat zich richt op alles en iedereen wat met recreatief fietsen te maken heeft wordt door burgemeester Hans Janssen van de gemeente Oisterwijk geopend op woensdagavond 28 mei om 18.30 uur. De zeer gevarieerde activiteiten zijn vanaf Hemelvaartsdag tot en met zondag 1 Na afloop van de fietsersmis worden de fietsen gezegend door pastor Theo te Wierik. Foto: Paul Spapens. Ij i' gpt. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 MEI 2014 PAGINA 5 RHOHSMM Historie Huis Geurts Media Puzzel Win Nederlands Openluchtmuseum Tuin Tulp Uniek Geur Glorie Gras Avontuur Boom Natuur Noors Smaak Authentieke gebouwen, historische voorwerpen en boeiende verhalen. In het Nederlands Openluchtmuseum maak je een boeiende reis door de tijd. Wandelend of met de historische tram. De verhalen zitten verborgen in historische huizen, molens en boerderijen, maar ook in gebruiken en tradities. Het Nederlands Openluchtmuseum werkt aan een canon waarin de geschiedenis van het dagelijks leven wordt verbonden met grote gebeur tenissen uit het verleden. In 2016 is deze gereed, maar al dit seizoen zijn drie nieuwe aanwinsten te zien: de Noorse waterwoning, de Jaknikker (foto) en het fenomeen kinderarbeid. Voor de winnaars liggen twee gratis toegangsbewijzen voor het Neder lands Openluchtmuseum klaar. (60 ct per gesprek) De woorden staan in alle richtingen (ook diagonaal). Sommige letters worden vaker gebruikt. Na oplossing vormen de overgebleven letters een begrip. De oplossing belt u door naar 0909 -5050 165 (60 ct. per gesprek). Heusdensebaan 93a Oisterwijk T06- 511 09 744 www.kwekerijvandeven.nl Open: Ma. t/m Vrij. 09.00 - 17.30 uur Za. 09.00 - 17.00 uur Expositie: Bloeiende Kunst 3 mei t/m 9 juni Én maak kans .,7 door Syl-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5