Bomenwandeling 31 mei in het Leijpark in Tilburg Gratis testen elektrische fiets in combinatie met een cursus fietsveiligheid Gratis uw verkeerskennis opfrissen? VERSE ASPERGES Jopie Detz - de Bakker echtgenote van Harm Detz eerder weduwe van Jan Gijseman Restaurant Den Heerlijkheid zoekt enthousiaste afwashulp en oproepkrachten voor de bediening Pinksterdienst in het Natuurtheater (Jeugd)Werkloosheid en “op weg naar werk”... een steuntje in de rug! JAN EN ARINA SCHUURMANS HOOG HEUKELOM 3 HEUKELOM (GEM. OISTERWIJK) TEL.013- 5334720 JAN-SCHUURMANS@HETNET.NL OOK BIJ ONS KUNT U 2E DIRECT LATEN SCHILLEN ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 MEI 2014 PAGINA 3 Zij overleed in de leeftijd van 92 jaar. Heemkundekring “De Kleine Meijerij” Berkel-Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moergestel, Oisterwijk, Üdenhout U kunt afscheid nemen van Jopie in het Rouwcentrum Moergestel, Industrieweg 16B te Moergestel, op vrijdag 30 mei van 19.00 tot 19.30 uur. De uitvaartdienst wordt gehouden op zaterdag 31 mei om 10.30 uur in de parochiekerk St. Jans Onthoofding, St. Jansplein 9 te Moergestel, waarna om 12.30 uur de crematieplechtigheid volgt in crematorium Hilvarenbeek, Beekseweg 22b te Diessen. Samenkomst in de kerk, waar gelegenheid is tot schriftelijk condoleren. Verdrietig, maar dankbaar voor al het goede wat zij ons gegeven heeft, hebben wij afscheid moeten nemen van 24 mei 2014 Kloosterdreef 1-24, 5066 AA Moergestel Een vonk van mijn hart laat ik hier achter maar een nog grotere vonk van jullie neem ik in grote dankbaarheid over elke horizon mee. Harm Detz Piet en Riet de Bakker Kinderen VERKOOP MA. T/M VR. 10.00-18.00 UUR ZATERDAG 9.00-18.00 UUR Interesse? Ben er snel bijMaximaal aantal deelnemers per avond is 14 personen. Schrijf je in via e-mail: nicolegommersl23 @gmail.com of bel 06 22944257 Vanaf september zijn er weer nieuwe workshop data! Kosten? Per deelnemer 75,00, inch lesmateriaal drankjes, hand-outs en certificaat van deel name. 8 3 CM m Zj RESTAURANT a —DEN Stuur je sollicitatie naar HEERLIJKHEID info(5)denheerliikheid.nl v fMoERGEStÊü 7 of bel 013 822 5193 de fietser veiliger en met meer plezier aan het verkeer deelneemt. De bijeenkomsten hebben een informatief karakter. U kunt zich aanmelden tot twee weken voor aanvang van de cursus. Maar let op maximaal 30 deelnemers en vol is vol! De cursus is op 4 september 2014 van 13.30 uur tot ongeveer 17.00 uur in Moergestel. U kunt zich inschrijven via de mail: steun- puntbrabant@wn.nl (Veilig Verkeer Neder land Steunpunt Brabant) o.v.v. Reisvaardig heid Moergestel. De volgende gegevens dienen in de mail te staan: man/vrouw, voorletters, achternaam, adres, postcode, plaats, geboorte datum en telefoonnummer. Óf u stuurt een brief o.v.v. Fietsvaardigheid Moergestel met deze gegevens naar: Veilig Verkeer Nederland, Spoorakkerweg 2B, 5071 NC Üdenhout. U ontvangt 2 weken voor aanvang van de cur sus een bevestigingsbrief met de locatiegege vens. Veilig Verkeer Nederland organiseert in samenwerking met de gemeente Oisterwijk in 2014 een cursus fietsveiligheid voor senioren. Deelname aan deze cursus is gratis. Het aantal ouderen in onze samenleving stijgt snel. Zelfstandige mobiliteit is voor ouderen een belangrijke voorwaarde voor het behoud van hun onafhankelijkheid. De fiets biedt voor veel ouderen uitkomst. Omdat er de laatste jaren ook een stijgende trend te zien is in het aantal ongevallen onder deze doelgroep, vinden uw gemeente en Veilig Verkeer Nederland het belangrijk hier een gerichte cursus voor te bieden. De cursus fietsveiligheid voor ouderen richt zich op het veiliger deelnemen aan het verkeer met de eigen fiets (dit kan ook een e- bike zijn). Ouderen kiezen steeds vaker voor een e-bike. Tijdens de cursus is uw lokale fiet- senhandel Vogels Fiets Sport aanwezig met e- bikes(elektrische fietsen) die u vrijblijvend kunt testen. Veilig Verkeer Nederland heeft een cursus ont wikkeld, die fietsers de kans geeft om hun kennis van de verkeersregels op te frissen en onder begeleiding te oefenen met de fiets in de praktijk. De praktijk bestaat uit een behen- digheidsparcours. Doel van de training is dat “Soms snap je er niks van. Op 8 juni 2014 om 11 uur is er weer een Pinksterdienst in het Natuurtheater (Gemullehoekenweg 147 te Oister wijk). Het thema van de viering is “Soms snap je er niks van...” Iedereen, jong en oud, met of zon der religieuze achtergrond, is van harte welkom! Wij hopen vele mensen te begroeten die zich wil len laten inspireren door de geest; in de muziek, de woorden, de natuur en het samenzijn op deze bijzondere plek. Bij zeer slecht weer wordt de dienst gehouden in de Protestant se Kerk te Oisterwijk (Kerkstraat 64). Voor meer informatie zie www.protestantsekerk- oisterwijk.nl en het St. Elisabethziekenhuis. Het park is vernoemd naar het riviertje de Leij dat er langs stroomt. Hoewel het ontwerp stamt van 1919 is het park pas aangelegd van 1934-1939 als werk verschaffingsproject. Dit uitstel werd veroor zaakt door problemen met de grondaankoop, waardoor lange tijd een boerderij in de weg heeft gestaan voor volledige realisatie van het ontwerp. Het park is aangelegd in Engelse landschapsstijl. Door de aanwezigheid van de Nieuwe Leij waren er aanvankelijk veel dras sige stukken in het ontwerpgebied. Springer heeft op hoge leeftijd nog een gewijzigd ont werp moeten maken omdat er nog problemen met de onteigening bleven voortbestaan. Aanvang: 10.00 uur bij de bovengenoemde Mariakapel. Kosten2,- per persoon ter plaatse te voldoen (liefst gepast). Wanneer en waar? Data: dinsdag 3 juni, dinsdag 10 juni of op woensdag 18 juni 2014. Tijd: 19.00 uur-22.30 uur Locatie: De Loft, Industrieweg 14a Moergestel. Parkeergelegenheid is ruim aanwezig. toegenomen. Meldt u zich daarom op tijd aan, want er is een beperkt aantal plaatsen! De inschrijving sluit twee weken voor aanvang van de cursus. U wordt geacht alle 3 de data aanwezig te zijn. Doelgroep: 50+ Wanneer: Donderdag 26 juni, 3 en 10 juli tijd stip: 09.30-11.30 uur in Óisterwijk Maandag 25 augustus, 1 september en 8 sep tember tijdstip09.30-11.30 uur in Moergestel Inschrijven: U kunt zich inschrijven via de mail: steun- puntbrabant@wn.nl (Veilig Verkeer Neder land Steunpunt Brabant) o.v.v. Opfris 3+, Oisterwijk of Moergestel. De volgende gege vens dienen in de mail te staan: man/vrouw, voorletters, achternaam, adres, postcode, plaats, geboorte datum en telefoonnummer. Of u stuurt een briefje o.v.v. Opfris 3+, Oisterwijk of Moergestel met deze gegevens naar: Veilig Verkeer Nederland, Spoorakkerweg 2B, 5071 NC Üdenhout. U ontvangt 2 weken voor aanvang van de cur sus een bevestigingsbrief met de locatiegege vens. Wat levert je dit op? In onze workshop geven wij je inzicht in, en maken we je bewust van de huidige arbeids- opleidingsmarkt. Wij leren je hoe je inhoude lijk een goed CV opstelt en geven je praktische tips en trucs. Je wordt bewust gemaakt van hoe jij jezelf kunt presenteren en profileren tijdens b.v. een motivatie- of sollicitatiegesprek. Spelenderwijs ga je met je eigen ik’ aan de slag zodat je je bewust wordt van wie je bent en wat je kunt! Kortom, een gevulde gereed schapskist die er toe zal bijdragen dat jij in staat bent om jezelf op een positieve manier te onderscheiden en te presenteren op de arbeids- opleidingsmarkt. Na deze workshop ben je in het bezit van een eigen door jou opgebouwd CV Wie zijn wij? Wij zijn Birgitte van Nuland, Desirée Peeters en Nicole Gommers uit Moergestel. Birgitte en Desirée zijn na ruim 20 jaar ervaring als recruiter, vestigingsmanager uitzendorgani satie, consultant, jobcoach, gastdocente en begeleider van jongeren richting de arbeids markt, circa 5 jaar geleden gestart met een eigen trainingsbureau. Dit bureau geeft com plete sollicitatietrainingen in het onderwijs aan jongeren en begeleidt ook ouderen op weg Dit jaar hebben we Mart van den Oever bereid gevonden om bomenwandeling te verzorgen in het Leijpark in Tilburg. Het startpunt ligt bij de Mariakapel op de hoek van de Ringbaan Zuid en de Berglandweg (dit is de weg die van de Ringbaan Zuid naar Etenstijd en naar het St. Elisabethziekenhuis leidt. Op zaterdag 31 mei zal Mart van den Oever ons rondleiden op het terrein en door de omge ving van het Leijpark in Tilburg. Een park dat prachtig onderhouden is met bijzondere bomen. Hij zal dan op zijn bekende enthousiaste en onderhoudende wijze over de bomen en deze bijzondere omgeving vertellen. Het Leijpark is een park in Tilburg van 30 ha. Het is ontworpen door Leonard Springer en ligt aan de zuidoostrand van de stad. Het park wordt omsloten door de Kempenbaan, de Ringbaan Zuid, de Prof. Van Buchemlaan 0 Je bent enthousiast en spontaan Je bent flexibel Je hebt al enige ervaring als afwasser of bediening Beschikbaar van woensdag tot zondag En natuurlijk ben jij die gezellige collega! Wilt u als ervaren verkeersdeelnemer ook graag nog eens worden bijgespijkerd over de nieuwste verkeersregels? En daarbij nog tips krijgen voor zuiniger en milieuvriendelijker rijden? Grijp nu uw kans. In de gemeente Oisterwijk wordt twee keer een opfriscursus Verkeersregels gegeven van 3 dagdelen, 2 uur per dagdeel. U kunt gratis aan deze cursus deelnemen. Een deskundige voorlichter van Veilig Verkeer Nederland praat u onder het genot van een kopje koffie of thee bij over alle verkeersregels die in de loop der jaren veran derd zijn. U kunt daarbij denken aan de tur- borotondes, spitsstroken, nieuwe belijningen op de weg, enzovoorts. Ook dit jaar is er de mogelijkheid voor alle deelnemers aan deze cursus om zich aanslui tend (vrijblijvend) aan te melden voor een individuele praktijkrit in de eigen auto. Hiervoor wordt een eigen bij drage van 10,00 gevraagd. Verdere informatie hierover ontvangt u tijdens de cursus. De bijeenkomsten hebben een informatief karakter, het is dus geen examen. De popula riteit van de cursus is de afgelopen jaren flink De (jeugd)werkloosheid neemt, helaas, nog steeds toe. Tegenwoordig is het een flinke klus om aan een leuke, leerzame en uitdagende baan of stageplek te komen. Ook de keuze maken voor de opleiding die bij je past is vaak niet zo heel makkelijk. Jij als scholier of werkzoekende kunt leren hoe je jezelf in deze lastige markt kunt “verkopen”, en hoe je makkelijker keuzes voor jouw toekomst kunt maken. Wij hebben hier een passende workshop voor ontwikkeld! Onlangs heeft een groep jongeren in Moerges tel deze workshop gevolgd. Door de enthou siaste reacties van de deelnemers kunnen we stellen dat de workshop een groot succes was. Graag spelen wij hierop in door deze workshop voor iedereen toegankelijk te maken die hierbij wel een steuntje in de rug kan gebruiken. naar werk. Dit verzorgen zij vanuit actieplan jeugdwerkloosheid en voorkomen vroegtijdig schooluitval binnen Gemeente Hart v Brabant. “Bewustwording” is het uitgangspunt in de workshop. Nicole heeft zich de laatste jaren vooral toe gelegd op zowel het geven als nemen van trai ningen en workshops gericht op persoonlijke ontwikkeling, communicatie en coaching, met als motto: “Je kunt bereiken wat je wilt, als je weet wie je bent!” Samen bieden wij deze interactieve workshop aan waarin je van alles leert op het gebied van solliciteren, jezelf profileren en presenteren. Spreekt deze workshop je aanschrijf je dan snel in!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3