Brabant Uitvaart fnformatie leder mens is uniek afscheid bijzonder en verdient een Laat het zorgen maar aan ons over p oo h Parkfeest op Landpark Assisië in Biezenmortel Protestantse gemeente Oisterwijk I Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, '"'''sk voor noodgevallen: 06 1029 4358. Komende periode bij het Huis voor Zingeving ■Hi 'PRROCM/ Een persoonlijk afscheid is wenselijk. Er kan veel meer dan u denkt. Dag en nacht bereikbaar. info@brabantuitvaart.nl www.brabantuitvaart.nl Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: 0900 332 22 22 Monuta Tom van Dijk Meld een overlijden gratis op 0800 - 22 000 66 Margriet van den Boogaard 06 - 20 49 32 87 MTV Radio PAGINA 2 Gj Politie alarm: 1-1-2 I .513 1424 .513 1204 Op weg naar het Pinksterfeest We hebben met Pasen gevierd dat Jezus, op Goede Vrijdag aan het kruis gestorven, op Pasen is verrezen uit de doden. Daarna ver schijnt Hij aan de leerlingen en op Hemel vaart hebben we gevierd dat Hij definitief terug gegaan is naar Zijn en onze God. Voordat Jezus wegging heeft Hij beloofd om ons niet alleen te laten. De goede Geest van God, de H. Geest, wordt ons gegeven opdat wij met God verbonden blijven. Maar ook mogen wij de H. Geest ontvangen om nu, in onze tijd, de boodschap van Jezus door te Kapel Park Stanislaus Zaterdag 31 mei, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Jos de Kort Woensdag 4 juni, 19.00 uur: H. Mis. Zondag 1 juni, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. Moergestels Gregoriaans Koor. Er is een kinderwoorddienst. Jgt. overl. ouders Van Dal-Denissen; verj. Huub van Berkel en Tine de Wert; overl. ouders Van Hest-Kemps en Luus van Hest- van Spreeuwel; jgt. overl. ouders Bruurs-de Brouwer, zoon Hein en schoonzoon Toon; Harrie Wolfs e.v. Corrie van den Broek. Doopdiensten: Donderdag 29 mei, Hemelvaartsdag, 10.00 uur: Suus Veltrop. Zondag 1 juni, 11.45 uur: Ise de Kruijf; 12.30 uur: Fenna van der Heijden. Zaterdag 31 mei, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Harrie en Fien van den Meijdenberg-Hen- drikx. Donderdag 29 mei: HEMELVAARTSDAG, 11.00 uur H. Mis bij de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg m.m.v. zanggroep Inspiration en gemengd koor Cantate Do mino. (Bij slecht weer zal worden uitgewe ken naar de kerk.) Jgt. Jos van Hulten e.v. Corrie de Leuw. p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 7e ZONDAG VAN PASEN Week van 31 mei - 7 juni 2014 HUISARTSENPOST De steun bij iedere uitvaart. Op zaterdag 21 juni vindt op Landpark Assisië in Biezenmortel het Parkfeest plaats. Van 12.00 uur tot 16.30 uur is er van alles te bele ven. Denk daarbij aan ponyrijden, een huif kartocht maken door de mooie natuur, live muziek met optredens en een ijs-/popcorn- /hamburgerkraam. Ook een onderdeel van het Parkfeest is de markt waar cliënten en kinderen gebruikte spulletjes kunnen verkopen. Er zijn nog plek ken vrij op de markt! Dus heb je leuke spul letjes en wil je ze graag verkopen op de markt, dan kun je nog een gratis plekje reserveren. Dit kan je doen voor 14 juni. Vanaf 11.00 uur kan je je kraam opzetten. Voor meer infor matie of het reserveren kun je contact opne men met Marian van den Oord via mvan- denoord@prismanet.nl. Bij de boerderij zijn er tal van spelletjes te doen en ook het Dorpshuis is geopend. Iedereen is van harte welkom. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr, J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H, van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Zondag 1 juni 2014, ds. Jannie van de Zee- Vroegindeweij De zondag tussen Hemelvaart en Pinksteren heet wezenzondag. Dit komt uit Johannes 14:18 waarin Jezus zegt ‘Ik zal u niet als wezen achterlaten, ik kom bij jullie terug’. We lezen uit Johannes 17:1-13, het begin van het zoge naamde hogepriesterlijk gebied. Jezus bidt tot zijn Vader en spreekt over het contact tussen Hem en zijn volgelingen. De leerlingen moeten het straks als hij er niet meer is, alle maal zelf doen. Vers 13 legt de verbinding tussen hemelvaart en pinksteren: Nu kom ik naar U toe (Hemelvaart), en ik zeg dit ter wijl ik nog in de wereld ben, opdat zij vervuld worden van mijn vreugde. Vervuld worden met: dat is Pinksteren. Alvast een vooraankondiging: op 8 juni vindt er om 11.00 uur een Pinksterviering plaats in het natuurtheater met als thema: Soms snap je er niks van... Iedereen van jong tot oud, Protestants, Rooms-Katholiek, niet- of andersgelovig, is van harte welkom! we seizoen. Eerste H. Communie en H. Vormsel Zondag 15 juni zijn de Eerste H. Communie vieringen om 9.30 en 11.30 uur. Zaterdag 28 juni komt Mgr. Hurkmans, ’s avonds om 19.00 uur, 16 jongens en meisjes het H. Vormsel toedienen (m.m.v. Zanggroep Inspiration). Juni (weekenden) een drukke maand in onze parochiekerk Zaterdag 7 juni is er een speciale viering voor de vormelingen. Zondag 8 en maandag 9 juni vieren we het Pinksterfeest. Zondag 15 juni MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 29 mei kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe uitzending. Deze week: - MTV-culinair: asperges; - MFD-update; - Voorbeschouwing Pa- reltour voor Stichting Semmy; - opening Moergestel Fietsdorp. Op vrijdag 30 mei vanaf 19.00 uur en zaterdag 31 mei vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 1 juni kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Ron Hermus. De tech niek is in handen van Marcel Oerlemans. vanaf Hemelvaart, hebben gebeden om de H. Geest. Speciaal in deze negen dagen - noveen - vragen we God dat er een goede voedingsbodem mag zijn, dat we Hem accep teren, luisteren en vervolgens ons gaan inzet ten. We willen geloven dat ook de apostelen met Maria, de moeder van Jezus, nu vanuit de hemel, biddend met ons wachten op de komst van de heilige Geest. Pinkstercollecte Elke dag weer zetten ruim 750 missionarissen en 40 missionair werkers zich in voor kwets bare medemensen. Wij in Nederland maken dat mede mogelijk via de jaarlijkse Week Nederlandse Missionaris (WNM). De bijdrage van vrijwilligers en medewerkers in de paro chies is daarbij onmisbaar. Daarom zal de opbrengst van de collecte in onze parochie in het Pinksterweekend geheel ten goede komen aan het werk van de Nederlandse mis sionarissen en missionair werkenden. Want: Samen zetten we de missionaire traditie voort! Vormselvoorbereiding Op zaterdag 7 juni komen de vormelingen bij elkaar om 16.00 uur. Om 19.00 uur is er een speciale thematische viering voor de vor melingen met hun ouders waarbij iedereen welkom is. Zanggroep Inspiration verzorgt de teksten en de liederen. Bedankt Inspira tion! De parochie weer in de school Vanuit het team van basisschool De Vonder kwam de vraag of wij, de leden van de Pasto- raatsgroep, ook voor het Pinksterfeest nog een keer in de groepen wilden komen. Dat gaan Jeanne Ketelaars, Dorris Rijnen, Ben Dobbelaer en Theo te Wierik doen. Op maan dag 2 juni komen we in alle groepen en ver tellen we over het Pinksterfeest en over het ontstaan van de jonge Kerk van Jezus. Deze vorm van catechese zal zeker worden voort gezet in het nieuwe schooljaar. Bijbelochtenden Er waren de eerste helft van dit jaar 7 bijeen komsten op de donderdagmorgen. Het aan sluiten bij de weekendlezingen bleek een goede formule te zijn. Ook het aantal deel nemers is goed. De bijbelochtenden zullen geven in woord en daad. We vieren dit jaar dan ook zeker worden voortgezet in het nieu- het Pinksterfeest op zondag 8 en maandag 9 juni nadat we in de negen dagen daarvoor, ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 MEI 2014 Zie ook: www.parodiiemoergesfel.nl Al Misintenties 14 dagen -Jvoor afroepweekend opgeven. Rob vanTilburg, zijn de communievieringen. Zondag 22 juni bestaat gemengd koor Crescendo 75 jaar, wat liturgisch gevierd wordt om 10.00 uur. Zater dag 28 juni is de Vormseldienst met de bis- schop en zondag 29 juni vieren we de H. Mis om 10.00 uur met de pelgrims van de Rijwiel bedevaart Tilburg/Kevelaer. Gelukkig mogen we nog steeds zeggen dat we een levendige parochie zijn! Pinksterviering Natuurtheater Deze Pinksterviering wordt georganiseerd door leden van de Protestantse Gemeente Oisterwijk e.o. Mocht u mee willen zingen met het gelegenheidskoor Animato, dan kunt u aansluiten bij de repetitie op vrijdag 6 juni om 19.30 in de Voorhof (Kerkstraat 62) en op zondag 8 juni voor de dienst in het theater om 9.00 uur. De Pinksterviering wordt gehou den in het Natuurtheater in Oisterwijk, aan vang 11 uur, Voor meer info: jeugdwerk@pro- testantsekerk-oisterwijk.nl Vraag en Aanbod Internationaal Ben Dobbelaer heeft aangegeven ons te willen helpen met de projectbeschrijvingen zoals gevraagd is in een vorige uitgave van MN. Wilt u iets meer weten over deze hulporga nisatie kijk dan op: www.vraagenaanbodin- ternationaal.nl Denkt u nog aan de actie Kerkbalans 2014? Blijf onze parochie a.u.b. ook financieel onder steunen. Het banknummer is NL69RABO 0134504348. Op voorhand: dank voor uw jouw jullie bijdrage. Theo te IFterzA: msc Ria Willems (secr. Agenda 29 mei 10.00 uur: gezamenlijke Hemelvaarts- dienst met de Protestantse Gemeenten Hilva- renbeek en Tilburg in de Andreaskerk te Hilvarenbeek. Om 9.00 uur gezamenlijk ont bijt - hiervoor graag opgeven via de websi te! 30 mei 17.30 uur: Ontmoeting aan tafel - gezamenlijke maaltijd, graag opgeven! 31 mei 16.00 uur: vrijwilligersborrel Zomer-zon-reis naar je ziel door Jan Daem en Karin Segers Vijfdaagse spirituele vakantiebezinning. In het karmelietenklooster Rustpunt gaan we een reis maken naar de binnenkant van ons ware Zijn. We gaan via interactieve dialoog en diverse werkvormen in de ochtenden met elkaar in gesprek om elkaar te versterken en om als metgezellen op reis te gaan. De reis verloopt voor iedereen anders, de een loopt lichtvoetig, de ander stapt moeizaam. Als groep dragen we elkaar en delen we ook met elkaar in de vreugde als we ons laven bij het zuivere water van de levende Bron. De middagen zijn de 'rustpunten' in de gees telijke trektocht en is er gelegenheid om vakantie te houden bij enkele begeleide uit stappen in het mooie Gent waarbij deelname vrij is. De mogelijkheid bestaat ook om naar keuze op eigen gelegenheid Gent te verkennen of in de stilte van de tuin en/of je persoonlijke kamer te verblijven. In de avond sluiten we aan bij de dagsluiting van de paters en over lopen we op een ontspannen manier onze innerlijke reisdag. Deze reis is van maandag 28 juli t/m vrijdag 1 augustus in Gent (B). Kosten: 285,- per persoon. Meer informatie en inschrijven: huisvoorzingeving.nl Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Agenda Maandag 2 juni in de morgen: catecheselessen in basisschool de Vonder Zaterdagmiddag 7 juni: bijeenkomst met de vormelingen Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur Tom van Dijk Uitvaartverzc

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2