QOEF! Meiden gezocht Welpen genieten van zomerweer. voor een damesvoetbal- elftal! Kiek de natuur Knapzak Fietstocht langs producenten streekproducten DE 1 ZONNE V BLOEM 1978 - 2014: Het einde van een korfbaltijdperk... Zonnebloem te gast bij het gilde Theaterprogramma Theaters Oisterwijk en Moergestel Mantelzorgsaloon in Moergestel i ’4 Ook de welpen van de scouting in Moergestel genoten afgelopen weekend volop van het prachtige zomerweer. Deze foto laat zien dat je daarvoor echt niet ver van huis hoeft te gaan! De foto is door een oplettende fotograaf genomen bij het ‘drielandenpunt’ in Moergestel. Het plezier spat er letterlijk vanaf, prachtig toch? .9.30 .9.15 Dames bedankt allemaal voor de sportieve jaren en het ga jullie allemaal goed! Audacia heeft heel veel elftallen en toch mist er nog één, een dameself- tal!Ben je 16 jaar of ouder en wil je bij de allerleukste voetbalclub komen voetballen? Stuur een mailtje naar claudiavanesch@live.nl en hopelijk is er genoeg animo om volgend jaar een dameselftal te starten! De voorstellingen van seizoen 2014-2015 zijn vanaf 10 mei ook online te reserveren via de www.theatersoisterwijkmoergestel.nl www. tiliander.com en www.denboogaard.com Voor reserveringen is de theaterkassa op werk dagen telefonisch bereikbaar van 9.00 tot 16.30 uur op het nummer 521 7220. De theaterbalie is 1 uur voor aanvang van iedere voorstelling geopend of in Tiliander iedere vrijdagavond tussen 18.00 en 20.30 uur. Tiliander, Spoorlaan 82c, Oisterwijk. Den Boogaard, St. Jansplein 5 Moergestel. ROEF!-HANDBAL Uitslagen: Dames recr. Roef-Avanti 15-4; DB Roef-RHV 7-29; E2 Roef 2-Bergeijk 7-2; El Witte Ster 1-Roef 1 2-8. Programma 24 mei: El 10.00 uur Roef 1-Elshout... E2 10.00 uur GHV 1-Roef 2.... Zondag 25 mei: DB 11.00 uur Taxandria-Roef. Zondag 25 mei van 10:00 tot 12:00 uur gaan de Natureluurs het bos in; speu ren, kijken én toeslaan om de mooiste kiekjes te maken. Samen met de zeer ervaren natuurfotograaf David Pattyn gaan we op pad in groepjes. De leukste kiekjes vind je later terug op onze site. Aanmelden Wil je meedoen en ben je tussen 6 en 13 jaar, meld je dan vóór 23 mei aan door te mailen naar natureluurs@gmail.com. Vermeld in de mail duidelijk je naam en leeftijd. Kijk voor meer informatie en het volledige Natureluurs- programma op www.natureluurs.nl Meer informatie over IVN Oisterwijk vind je op www.ivnoisterwijk.nl Aandacht voor de volgende data, noteer ze in je agenda: 1 juni: Handbaltoernooi voor alle teams Roef- Taxandria 10-12 juni: Schoolhandbaltoernooi 14 juni: Kraachtkuptoernooi voor de jeugd- teams 19 juni: Seizoensafsluiting E-D en B-jeugd, alle ouders zijn hierbij uitgenodigd. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is mag vrijblijvend mee komen trainen op don derdagavond in de sporthal. Voor meer infor matie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! tweemaal scoren. De 2de helft eindigt daardoor in 5-5, waardoor de eindstand op 12-6 uitkomt. Na afloop wordt er onder het genot van een drankje nog wat nagekaart en dan is het seizoen voorbij. Vanuit Moergestel lekker fietsen en lokaal genieten Op zaterdag 31 mei kan vanuit Moergestel worden deelgenomen aan de Knapzak Fietstocht. Dat zijn twee verschillende fietsroutes langs producenten en ver koopadressen van streekproducten. Onderweg kan van veel streekproducten worden geproefd. De routes zijn ieder gemiddeld 40 km lang. Deelname kost 4,95 euro. Voor dat bedrag krijgt de deelnemer niet alleen een boekje met de fietsroutes, maar ook bonnen voor proeverijen en dat alles verpakt in een geinig in Brabants bont uitgevoerd knapzakje. Op zaterdag 17 mei waren wij de Zonnebloem Moergestel uitgenodigd door het Gilde St. Catharina. We werden om 13.00 uur verwacht en werden ontvangen met een kop koffie met lekkers. Wij waren met 80 gasten en 20 vrij willigers, en toen iedereen binnen was werden we verwelkomt door de hoofdman van het gilde Peter Wolfs. Hij vertelde wat de indeling van de middag was. En het eerste exemplaar van het boek, “Het Gilde.meer dan een tra ditie” werd overhandigd aan een van onze gasten ere-hoofdman Harrie Wolfs. Er werden demonstraties vendelzwaaien, kruisboog en handboog schieten gegeven. Iedereen die wilde mocht ook een poging wagen met het schieten. Daar werd door onze gasten en vrijwilligers goed gebruik van gemaakt. Tussendoor werden er diverse consumpties genuttigd, en na het eten van een paar lekkere broodjes gingen onze gasten weer naar huis. Wij, onze gasten en vrijwilligers hebben heel erg genoten van deze middag. En daarvoor willen wij het Gilde St Catharina heel hartelijk bedanken. Het programma voor seizoen 2014-2015 van de Theaters Tiliander en Den Boogaard in Oisterwijk en Moergestel werd gepresenteerd op vrijdagavond 9 mei aan de sponsoren en klanten van de beide theaters. Het theaterseizoen wordt geopend met de nieuwste show van Jandino en de try out van de oudejaarsconference van Guido Weijers. Finalisten en prijswinnaars van diverse caba retfestivals hebben de aandacht van de theaters. Marlon Kicken, Eva Crutzen, Anuar werden om die reden in het programma opgenomen. In de gids staan artiesten als de Gebroeders Fretz, Max van de Burg, De hyena’s, Wim Daniels, Los Muziektheater, Carolien Borgers en Kees van Amstel die hun bekendheid mede danken aan optredens in TV shows. Het is voor de theaters altijd weer een uitdaging om een aantal grote namen in huis te halen. Dit seizoen staan naast Jandino Asporaat en Guido Weijers ook Karin Bruers, Roué Verveer en Rob en Emiel op de planken in Oisterwijk. Guido Weijers gaat er zijn nieuwe show zelfs twee avonden op het publiek uitproberen. Naast cabaret worden er ook toneelstukken, muzikale avonden en kindervoorstellingen aangeboden. De duo voorstelling ‘Vrouwen versus mannen’de kindervoorstelling ‘Joris de Draak’ en zanger Jeffrey Schenk passeren onder andere de revue. Er is een filmprogramma op iedere eerste maandag van de maand voor volwassenen en kinderfilms op de derde woensdag van de maand in het Tiliander City Filmhuis Nieuw zijn de diverse voordeel arrangementen die worden aangeboden in een combinatie van verschillende voorstellingen. De klant ontvangt een flink voordeel als meerdere voor stellingen worden geboekt. Na 36 jaar korfbal in Moergestel heeft SV Roef, afgelopen zondag haar laatste wedstrijd gespeeld. De laatste jaren is het steeds de vraag geweest; gaan we door of niet? Na een uitstapje naar zustervereniging ZIGO uit Tilburg zijn er in 2009 toch weer voldoende speelsters om zelfstandig verder te gaan. Nadien is de jeugdafdeling verdwenen vanwege onvoldoende speelsters en is nu het laatste team gestopt. Jammer maar het is nu eenmaal niet anders. De laatste wedstrijd is, hoe mooi kan het zijn, gespeeld tegen EDN uit Haghorst. Een echte derby, die toch altijd iets speciaals heeft gehad. Roef! speelt deze laatste wedstrijd met aange paste vakken om zo speelsters, die anders nooit in hetzelfde vak staan met elkaar te laten spelen. Het plezier staat vandaag voorop en tevens de doelstelling om Claudia van Esch te laten scoren. Zij is de enige die dit seizoen nog geen doelpunt heeft gemaakt. Onwennig heid speelt Roef! parten en het is de thuisploeg, die een 4-0 voorsprong neemt. Er zijn dan 20 minuten gespeeld als Joyce van den Brink de 4-1 weet te scoren. EDN breidt de voorsprong gestaag uit en de rust gaat in met een 7-1 stand. Na rust aangepaste vakken wat een goede uit werking heeft. De wedstrijd gaat gelijk op en dan in de 12de minuut is het zover. Strafworp, Claudia pakt de bal en... scoort. Iedereen is dolenthousiast en vol energie wordt de wed strijd vervolgd. Om en om wordt er gescoord, waarbij Anita Timmermans en Joyce nog ieder die ze verwerken. De ene route brengt de fiet sers naar Haghorst, Diessen, Middelbeers, Esbeek, Hilvarenbeek, Goirle en Tilburg. De andere tocht gaat over Udenhout, Helvoirt, Haaren en Oisterwijk. De twee routes zijn het hele fietsseizoen nog te gebruiken, maar de bonnen kunnen alleen op 31 mei worden besteed. Op het ene adres krijgt de deelnemer een kopje soep, op een ander speltbrood, een rondleiding of een kopje koffie. De totale waar de van de versnaperingen is 15 euro. Het routeboekje geeft een beschrijving van de routes en informatie over alle bedrijven die langs de route liggen. In totaal kunnen twaalf bedrijven worden bezocht. Het is voor de derde keer dat de Knapzak Fietstocht wordt georganiseerd. De organisatie heeft duizend Brabants bonte knapzakjes laten maken. Wat deelname betreft geldt op is op. Het centrale vertrekpunt is het St.-Jansplein in Moergestel. Daar zijn de gevulde knapzakjes te koop. De voorverkoop is bij de WV’s van Oisterwijk, Hilvarenbeek en Tilburg. Woensdag 28 mei a.s. Mantelzorgsaloon Parochiecentrum Moergestel Tijd: 13.30 uur tot 15.00 uur. Spreker: mw. Rianne Pijnenburg, dementie- consulente ‘Omgaan met dementie’. Het doel van deze middag is onder andere informatie verstrekken over de veranderingen die het omgaan met een persoon met dementie met zich meebrengt. Ook is er ruimte voor eigen inbreng en is er gelegenheid voor het uitwisselen van ervaringen en tips van lotge noten. U bent van harte welkom. Deelname is gratis. De gemeente Oisterwijk ondersteunt de acti viteiten voor mantelzorgers. Voor informatie: mantelzorgconsulent Liesbeth Lautenschutz Contourdetwern 528 4080. ROEF!-KORFBAL De deelnemers aan de Knapzak fietsroutes ontvangen een geinig in Brabants bont uitgevoerd knapzakje. In dit zakje zit het routeboekje en de bonnen voor de proeverijen onderweg. Foto: Paul Spapens De Knapzak Fietstocht is een gezamenlijk initiatief van Land van de Hilver, Moergestel Fietsdorp en de Stichting Goei Eete. De routes zijn een combinatie van lekker fietsen en lokaal genieten. Ze sluiten perfect aan bij de groeiende belangstelling voor streekproducten en dat in combinatie met uitstekende fietsroutes. De twee fietsroutes brengen de deelnemers op een plezierige manier rechtstreeks in contact met streekproducten, met de producenten, met verkoopadressen en met horecabedrijven - PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 MEI 2014

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7