Gildefeest Moergestel hangt vol met kunstwerken lo r ièi ft lij r I Kabelbaan voor kinderen De opening van Kunst en Bomen 2014 wordt De week begon met ontzettende veel regen. De organisatie vreesde dan ook het ergste. Gelukkig vond er in de loop van de week een forse kentering plaats en kunnen we terug zien op een prachtig weekend. Een weekend dat kon slagen dankzij de medewerking van velen. Aan Kunst en Bomen 2014 is anderhalf jaar door tweehonderd vrijwilligers gewerkt. De professionele kunstenaars uit Europa en Neder land doen belangeloos mee. Honderd bomen zijn geselecteerd op onder meer historie en bijzondere soort. Ze staan in het buitengebied, Bomen koningen van de natuur Deelname aan Kunst en Bomen 2014 betekent dat niet alleen kennis wordt gemaakt met hoogwaardige kunst, maar ook met de natuur. Bomen worden door de organisatoren gezien als koningen van de natuur. Op verschillende manieren wordt het verhaal verteld van de honderd bomen. Er is een catalogus beschik baar met daarin uitgebreide informatie over de kunstenaars en de bomen. Bij alle bomen kan de informatie op een digitale manier wor den opgeroepen. Kunst en Bomen 2014 duurt tot eind oktober. In die periode zijn er meerdere culturele manifestaties. Zo is er op 22 juni een stadsdichtersfestival met bomengedichten. op zondag 25 mei om 14.00 uur verricht door de Brabantse gedeputeerde van cultuur, me vrouw Brigite van Haaften. De hele middag is er een speciaal programma voor het publiek. Volwassenen kunnen onder meer deelnemen aan rondleidingen langs de kunst in de bomen onder leiding van gidsen. De gratis wandel en fietsroutes zijn beschikbaar. Voor kinderen is er spectaculair vermaak. Ze klimmen geze kerd (dus veilig) naar de top van de hoogste boom op De Lind. Via een kabelbaan gaan ze over De Lind naar een andere boom en dalen weer af. Deze tot klaproos omgetoverde knotwilg staat aan De Scheerman in Moergestel. Het is een van de 100 kunstwerken in 100 bomen. Foto: Paul Spapens de natuurgebieden en de bebouwde kommen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. De bomen zijn met elkaar verbonden door middel van wandel- en fietsroutes. Deze zijn in de drie dorpen op tal van plaatsen gratis verkrijg baar. De mooie fietsroute is 35 kilometer lang. De wandelroutes hebben een gemiddelde leng te van vijf kilometer. Namens de Stichting Vrije Gildedag Moergestel” en Gilde “St. Catharina”, Hoofdman Peter Wolfs en voorzitter feestco mité Henk van der Zanden (Deken) Dankwoord Onze dank gaat uit naar iedereen, die meestal belangeloos zijn medewerking heeft verleend: wij danken de gemeente, het College van B&W en haar ambtenaren, Pastor Theo te Wierik voor zijn prachtige H. Mis, het Bestuur van Kring Kwartier van Oirschot, de politie, de vele sponsoren en adverteerders, het Bestuur van Stichting “De Zonnebloem” Moergestel en haar vrijwilligers, onze gemeentelijke col- lega-gilden voor hun hulp bij het opbouwen van het feestterrein, de verkeersregelaars, buurtschap “De Heivelden” voor het bewaken van het feestterrein en het begrip voor de over last, Jos Denissen voor de PR-werkzaamheden en het schrijven van ons boek, alle aanwezige gilden voor hun deelname, alle toeschouwers van de optocht, de diverse weekbladen en met name Moergestel_Nieuws, MTV voor haar promofilmpjes en de opnamen van het week end, LOVÓ voor het beschikbaar stellen van hun tekstpagina’s, alle mensen, die belang stelling toonden voor de door ons georgani seerde festiviteiten, de vele aanwezigen, maar met name onze eigen gildebroeders, die twee jaar lang een groot deel van hun vrije tijd heb ben besteed aan het slagen van dit feest. Mochten wij iemand vergeten zijn, dan hier voor onze excuses. Moergestel bedankt! De grootste kunstmanifestatie van Nederland laat ook Moergestel niet onberoerd. Meer dan twintig kunstwerken hangen in bomen in de bebouwde kom van Moergestel. Ook in het buitengebied van Moergestel zijn kunstwerken in bomen te bewonderen. De kunstwerken maken deel van Kunst en Bomen 2014. Dit bij zondere evenement wordt aanstaande zondag 25 mei om 14.00 uur geopend met een spectaculair publieksprogramma op De Lind in Oisterwijk. Kunst en bomen 2014 is het grootste kunstevenement dit jaar in Nederland. Het is georganiseerd onder voorzitterschap van Moergestelnaar Paul Spapens. In honderd bomen in Moergestel, Heukelom en Oisterwijk zijn unieke kunstwerken aan gebracht die speciaal voor deze gelegenheid zijn gemaakt door professionele kunstenaars. De kunstwerken zijn te bezoeken door middel van wandel- en fietsroutes. Alles is gratis. Dat past in de doelstelling: heel veel mensen plezier laten beleven aan kunst en bomen, de koningen van de natuur. De organisatie rekent op 150.000 bezoekers waardoor ook Moergestel niet alleen een culturele, maar ook een economische impuls zal krijgen. Het megaevenement is georganiseerd door de Stichting Oisterwijk 800 SPOT. In Moergestel werd samengewerkt met WieKentKunst en Fietsdorp. Moergestel naar Adry Hoeven was een van de drijvende krachten. Opening 25 mei gratis wandel- en fietsroutes spectaculair kindervermaak •fl' t ik f Vi ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 MEI 2014 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5