Uitstapje kinderclub de Schaapskooi Extra handjes gezocht! De Hand in Hand leefgemeenschap uit Ghana bedankt Moergestel! 32e Wandelavondvierdaagse in Moergestel op 3 t/m 6 juni Brandstichting auto’s in Bureau Brabant en Opsporing Verzocht 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 21 MEI 2014 PAGINA 3 I MMH ■■M Hartelijk dank aan alle milde gevers en een speciaal dankwoord voor al onze collectanten. grootte en op basis van Bijbelse aanwijzingen de Ark van Noach hebben nagebouwd. Kort om: een aanrader voor jong en oud om deze ark eens te bezoeken. Woensdag 28 mei is de volgende kindermiddag van kinderclub de Schaapskooi in het paro chiecentrum. De middag begint om 14.30 en duurt tot 16.00 uur. We gaan het deze middag hebben over onze belevenissen op de ark. Natuurlijk zijn ook alle andere kinderen vanaf 7 jaar welkom om naar de kindermiddag te komen. Iedereen is van harte welkom! Tonnie Roozen en Dorris Rijnen De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel MOV-werkgroep Moergestel Er is ook weer kans voor iets lekkers tijdens de wandelingen, maar dit lekkers is wel alleen voor betalende wandelaars, de organisatie gaat er vanuit dat diegene die niet bereid zijn start- geld te betalen ook zo sportief zullen zijn geen versnaperingen aan te nemen, dit geldt zowel voor kinderen als volwassenen. Wel is er voor iedereen water. Vorige week zaterdag hebben we met 24 kin deren van de kinderclub van onze parochie een uitstapje gemaakt naar de Ark van Noach in Dordrecht. Het was een gezellige, maar vooral ook een leerzame middag! In groepjes zijn we door de ark gegaan en hebben het ver haal van Noach en de zondvloed gehoord en gezien, maar vooral ook samen beleefd. Het verhaal van Noach kwam tot leven door film, de ‘tour door de ark’ en door tal van dierenre plica’s en echte dieren. Niet alleen voor de kinderen maar ook voor de volwassenen die erbij waren was het een prachtige en indruk wekkende ervaring om te zien hoe ze op ware De brigadiers op het Rootven zijn voor het nieuwe schooljaar alweer op zoek naar nieu we (extra) handjes. Wegens verschuivingen in de klassen zoeken wij: ouders, opa’s, oma’s, familieleden, gepensioneerden, buurt genoten, mensen die zich vervelen om onze schoolgaande kinderen veilig over het Root ven te krijgen. Het is gebleken dat het echt nodig is! We mogen niet iedereen zomaar op de over steek plaatsen, je moet eerst een half uurtje instructie hebben gehad van onze wijkagent. Ron Oosterwijk komt daarom op woensdag 4 juni om 11.00 uur naar BS De Vonder om de nieuwe brigadiers voor 2014-2015 instructie te geven. Iedereen is van harte welkom om onder het genot van een kopje koffie/thee de instructie te volgen. Als je deze instructie hebt gehad kun je aan geven op welke dag(en) jou het beste uitkomt, dan plannen wij je in voor 1 of 2 keer in de maand. Uiteraard gebeurt alles in goed overleg. Graag tot de 4e juni! Niet 1 maal, niet 2 keer, maar liefst 3 jaar achter elkaar heeft de parochie van St. Jans Onthoofding uit Moergestel de Hand in Hand Community in Ghana van harte en royaal gesteund d.m.v. de jaarlijkse Vastenaktie. Wat een geweldig gebaar, wat een enorme betrokkenheid, wat een teken van liefde over grenzen heen. Alle reden voor de leiding van Hand in Hand om iedereen in Moergestel die aan deze 3 Vastenakties heeft bijgedragen hartelijk te bedanken. De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar weer gelopen van dinsdag 3 t/m vrijdag 6 juni. Men kan zich opgeven op woensdag 28 mei, vrijdag 30 mei en maandag 2 juni elke avond tussen 18.30 en 20.00 uur en let op enkel in Den Boogaard. Men kan ook als groep inschrijven (een groep bestaat minimaal uit 10 personen). Naast de persoonlijke medaille krijgt de groep dan een groepsmedaille. Kijkt u thuis goed voor welke medaille u dit jaar loopt. In Moergestel kan men nu voor de 32e keer meelopen. Het inschrijfgeld bedraagt 4,00 p.p. bij de start op dinsdag 2 juni bedraagt het inschrijf geld 5,00 p.p., let U op dinsdag wel op het bordje met de verwijzing waar men nog kan inschrijven. De start is de eerste 3 avonden steeds tussen 18.00 en 19.00 uur en op vrijdag 6 juni voor de 15 km. wandelaars om 17.15 uur, voor de 10 km. wandelaars om 17.45 uur en de 5 km. wandelaars om 18.15 uur. Deze tijden zijn weer als vanouds. Wij willen extra benadrukken dat de ervaring heeft geleerd dat veel 5 km. wandelaars best de 10 km zouden kunnen lopen en van de 10 km. wandelaars best de 15 km, dit zijn veel mooiere routes en minder druk. De organisatie heeft weer mooie routes uitgezet, dit jaar wordt weer gebruik gemaakt van het wandelroute- netwerk. Denk er aan als er staat aangegeven uit Moergestel, nl. Carlijn Willems. Zij werd gegrepen door Hand in Hand en heeft haar warme gevoelens voor de Community blijkbaar heel goed kunnen overbrengen op anderen in de parochie van Moergestel. Wat geweldig dat de bevolking van Moergestel dit zo royaal heeft ondersteund. Bijgaand een foto van een van de nieuwe gebou wen, die met de opbrengst van de Vastenakties zijn gebouwd! Lieve mensen in Moergestel, nogmaals heel veel dank voor uw steun. U bent geweldig! Enne.als u toevallig toch een keertje in de buurt van Hand in Hand in Ghana mocht zijn, komt u dan vooral bij ons langs! Wij zullen u graag rondleiden en dan laten zien wat er met uw bijdrage en steun allemaal is gerealiseerd! om naar het volgende knooppunt te lopen, dat men dan de geel-groene pijltjes moet vol gen. I.v.m. de veiligheid worden de doorgaande wegen zoveel mogelijk vermeden en adviseren wij u om in het buitengebied links van de weg te lopen. Hand in Hand is een leefgemeenschap voor verstoten kinderen met een verstandelijke of meervoudige beperking in Nkoranza, Ghana. Momenteel verblijven daar 80 kinderen, maar elk jaar opnieuw worden er nieuwe kinderen in de leefgemeenschap opgenomen, als de mogelijkheden dat toestaan. Eén van de beperkende voorwaarden bij toe lating is de beschikbaarheid van accommodatie en juist op dat punt heeft de parochie uit Moergestel ons 3 jaar lang geweldig geholpen. In 2012 is een nieuw woonhuis voor kinderen verzorgers gebouwd van de opbrengst van de Vastenaktie, terwijl de middelen uit de Vastenakties van de jaren 2013 en 2014 zijn en worden gebruikt voor de realisatie van een gebouw met 5 ruimtes voor semi onafhankelijk wonen van ouder wordende kinderen, inmid dels jong volwassen bewoners van onze Community. Daar kunnen 10 jongeren gaan wonen, waardoor elders op het terrein weer ruimte zal ontstaan om nieuwe en jongere ver stoten kinderen met een beperking op te nemen. Waarom is Hand in Hand eigenlijk nodig? Voor onze 80 kinderen en jong volwassenen met een verstandelijke beperking is in Ghana helaas ook geen enkele vorm van vervolgzorg beschikbaar, om over een mogelijke terugkeer in de Ghanese maatschappij maar te zwijgen. Daarom is voor de meeste van onze kinderen en jongeren het enige toekomstperspectief dat zij de rest van hun leven in onze leefgemeen schap blijven wonen. Dat maakt beslissingen om nieuwe kinderen voor Hand in Hand te accepteren ook zo vèr strekkend! Het gaat dan niet alleen om woonruimte, maar natuurlijk ook om de jaarlijks terugkerende kosten voor zorg en levensonderhoud en om de zekerheid dat wij die zorg ook in de toekomst kunnen blijven bieden. Ook vragen wij uw aandacht voor vrijwilligers. Het wordt steeds moeilijker voor ons om op de 4 avonden voldoende mensen te vinden die hand- en spandiensten willen verrichten. Voor dit jaar is het wel weer gelukt. Wilt u ons helpen, het zou toch zonde zijn als er geen Avondvierdaagse meer in Moergestel georga niseerd kan worden. Wij danken alle onze sponsors, want zonder jullie hulp is deze avondvierdaagse niet moge lijk. Wij hopen dat het weer een paar mooie wan- delavonden worden, en op vrijdag 6 juni weer veel gezelligheid op het plein. Wilt u meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Tijdens de 4 avonden is de organisatie te bereiken via het nr. 06- 52483244 en 06-49780629. De Nederlandse Wandelsportbond (daar zijn wij bij aangesloten) wil de avondvierdaagse extra stimuleren, daarom stelt zij voor elke wandelaar een vergoeding ter beschikking. Daartoe moeten wij dan wel meer informatie registreren. Daarom vragen wij bij de inschrij ving, naast het adres ook de geboortedatum en het geslacht van elke deelnemer. Wilt u hier rekening mee houden. Om dit goed te laten verlopen vragen wij u bij de inschrijving deze gegevens zelf op een formulier in te vullen en met dat formulier u te laten inschrijven De programma’s Bureau Brabant en Opsporing Verzocht besteden respec tievelijk maandag 26 en dinsdag Tl mei aandacht aan een ernstige brandstich ting. In de nacht van dinsdag 17 op woensdag 18 december 2013 zijn omstreeks 01.15 uur aan de Coolhof nabij een vrijstaande woning twee auto’s, een Porsche Cayenne en een Mini Cooper door brand verwoest. De politie gaat uit van opzet. De brandweer kon voorkomen, dat de brand oversloeg op het huis. Wel werd het pand beschadigd. In de uitzendingen worden onder meer bewa- kingsbeelden getoond. Kijkers met informatie over dit incident kunnen bellen naar de Op- sporingstiplijn 0800-6070 of Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Uitzendingen De uitzending van Bureau Brabant is op maan dag 26 mei elk uur te zien op Omroep Brabant vanaf 18.15 uur. De uitzending van Opsporing Verzocht is op dinsdag 27 mei om 21.30 uur op Nederland 1De herhaling is op woensdag 28 mei rond het middaguur. Relatie Hand in Hand en Moergestel De relatie tussen Hand in Hand en Moergestel is, zo heeft u onlangs ook kunnen lezen, ooit begonnen met de komst van een vrijwilliger Op vrijdag 6 juni worden de wandelaars weer afgehaald door Harmonie “Prinses Juliana” De verzamelplaats is de brede school De Von der. De volgende route wordt aangehouden: vanaf de speelplaats Kloosterlaan, 2x links richting de Kloosterdreef (Stanislaus), voor Stanislaus linksaf via het pad tussen Stanislaus en de nieuwe school, einde pad Kloosterlaan oversteken en schuin de Kerckackerstraat inlo pen, vervolgens rechts Kruysackerplein en doorlopen in de Kruysackerstraat naar het Rootven, op het Rootven links naar het St. Jansplein. Ah van Galen, arts algemeen directeur van de Hand in Hand Community in Nkoranza, Ghana Voor veel meer informatie over Hand in Hand, zie de website: www.operationhandinhand.nl E-mail: handinhandcommunity@gmail.com De opbrengst van de huis-aan-huiscollecte in de Goede Week bedroeg 3587 (vorig jaar 3225). Met de op rekening van de MOV-groep overgemaakte giften is het bedrag 4327,49. Dit is een zeer mooi resultaat. Waarom semi onafhankelijke woningen? Als wij nieuwe kinderen met een beperking voor Hand in Hand accepteren, dan doen wij dat het liefst als zij nog heel jong zijn, want dan kunnen wij nog maximaal aan hun goede ontwikkeling werken en vooral datgene ver sterken wat zij goed kunnen leren in plaats van stil te blijven staan bij wat niet tot hun mogelijkheden behoort. De jongere kinderen in Hand in Hand ver blijven, voor of na hun activiteiten overdag, zonder uitzondering in een beschermde woon ruimte bij één van onze Ghanese verzorgers, die in feite optreden als alternatieve vaders of moeders. Maar.ook in Ghana worden kleine kinderen groot en sommige van onze jong volwassen bewoners kunnen na verloop van tijd best redelijk zelfstandig hun gang gaan. Voor die jongeren zijn de speciale semi-zelfstandig woonruimtes bedoeld, omdat zij niet meer continue de hulp van een verzorgende nodig hebben om toch goede zorg in de leefgemeen schap te kunnen blijven ontvangen. Wij waren en zijn daarom ontzettend blij dat de parochie van Moergestel ons de afgelopen 2 jaar lang, d.m.v. de Vastenaktie op een gewel dige manier heeft willen ondersteunen bij de realisatie van extra ruimte voor het semi-zelf- standig wonen van in totaal 10 jong volwassen bewoners. Doordat die toezegging vorig jaar al is gedaan, konden wij in de 2e helft van 2013 alvast met de bouw beginnen en met de Vastenaktie van 2014 kunnen we de totale bouw financieren! Geweldig, we zijn u allen daar heel erg dankbaar voor.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3