r ALLROUND MAKE ALLROUND MAKELAARDIJ EE3 Al tien procent kunstwerken door vandalen vernield Moergestel Gildedorp Dankbetuiging Jaan van de Wouw-Hamers MOERGESTEL: RAAMACKERSTRAAT 15 1 Hartelijk dank Zondagmiddag- concert in Zonnewende Slagerij Ketelaars en Bakkerij van Hulten werken samen op Graaggedaan.nl Zondag 25 mei dauwtrappen met Muziekvereniging Prinses Juliana Themaviering: Verwondering Ouder worden en goed oud zijn... PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 MEI 2014 vervolg van voorpagina Hartelijk dank voor uw warme belangstelling rond het afscheid van Binnenkort ook in de verkoop: Raamackerstraat 11 I Namens kinderen, klein- en achterkleinkinderen Graag willen wij iedereen bedanken voor de felicitaties en gelukwensen die wij mochten ontvangen bij ons 50-jarig huwelijk. Al bij al is het een feestelijke dag geworden die ons goed heeft gedaan. Nogmaals hartelijk dank. Speciaal een woord van dank aan pastor Theo te Wierik, het kerkkoor "Cantate Domino" en Partyboerderij 't Draaiboompje. Zondag 18 mei a.s. zal er ’s middags in Zonne wende weer een huisconcert worden gegeven. Er zal worden opgetreden door Joséphine Poncelin de Raucourt, dwarsfluit en Sara Gutiérrez Redondo, piano. Zij spelen werken van Fr. Poulenc; L. Berio; Fr. Chopin; Ch. Koechlin en Fr. Schubert. KEES EN CORRIE WOLFS-DENISSEN Kinderen en kleinkinderen NIEUW IN DE VERKOOP!!! SCHERP GEPRIJSD! Korvelplein 212 5025IX Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 lwww.allroundfnakelonrdij.nl Zondag 18 mei 14.15 uur. Kaarten: te bestellen via e-mail: muziek@soka.nl; ook via: 06 34146680. Prijs: 12,50,- p.p. (kinderen t/m 16 jaar gratis) Informatie: Stichting Soka; bezoek onze web site: www.soka.nl. Met de Zonnewende concerten wil de stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (inter)nationale muziekconcoursen. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Organisatie Kunst en Bomen ten einde raad; klemmende oproep aan inwoners De organisatie van Kunst en Bomen 2014 in de gemeente Oisterwijk is ten einde raad. Al tien procent van de in totaal 100 kunstwerken is door vandalen vernield. De grootste kunstmanifestatie van Nederland wordt pas op 25 mei in Oisterwijk geopend en nu al zijn negen kunstwerken volledig vernield of zelfs in zijn geheel gestolen. Kunst en Bomen 2014 speelt zich af in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. De kunstmanifestatie is georganiseerd door vrijwilligers en is vrijwel geheel op eigen kracht - dus met nauwelijks subsidie- opgezet. De meer bijna tweehonderd vrijwilligers doen een klemmende oproep aan de inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom om met zijn allen op te staan tegen de ongekende ver nielzucht. De inwoners worden gevraagd de kunstwerken mee in de gaten te houden, van dalen op hun gedrag aan te spreken en de poli tie gevallen van vandalisme te melden. Door de organisatie is nu al tot twee keer toe aangifte gedaan van vernieling en diefstal. De burgemeester van de gemeente Oisterwijk, de Hans Janssen, is op de hoogte gebracht. Hij heeft toegezegd zich tot het uiterste in te span nen het vandalisme tegen te gaan. De vernie lingen en diefstallen worden gepleegd in alle drie de dorpen. De schade is groot en is niet verzekerd. Kunst en Bomen is als volgt opgezet. Door bomenspecialisten zijn 100 bijzondere bomen geselecteerd. Honderd professionele kunste naars uit Europese landen en uit heel Neder land zijn uitgenodigd zich door de bomen te Verswinkeliers in Moergestel gaan online Gemak dient de mens. Thuis of op het werk vlees en brood bij de slager en de bakker bestellen en zelf bepalen wanneer u het op komt halen. Dat is service volgens Slager Ketelaars en Bakker van Hulten in Moergestel. Samen sterker dan alleen Ook voor de verswinkel is een webshop een manier om in te spelen op “het nieuwe win kelen”. Dit is online boodschappen bestellen. Om een vers brood, gebak en vlees en vlees waren online te kunnen verkopen én af te kunnen rekenen gaan slagerij Ketelaars en bakkerij van Hulten gebruik maken van Graag gedaan.nl Verswinkeliers in Moergestel Op het platform Graaggedaan.nl staan inmid dels al ruim 300 verswinkels uit Nederland. Slagerij Ketelaars en Bakkerij van Hulten, twee echte verswinkels uit Moergestel gaan samen opstarten. Eenvoudig bestellen Voor de klant werkt het bestellen erg eenvou dig: Hij gaat naar de website van ons (www.sla- gerijketelaars.nl of www.bakkerijvanhulten.nl) of zoekt op graaggedaan.nl eenvoudig op post code. Vervolgens kiest men de verswinkel waar hij zijn vlees en/of brood wil bestellen. De klant kan zelf aangeven of hij de boodschappen daags erop of op een ander tijdstip komt opha len. www.slagerijketelaars.nl www.bakkerijvanhulten.nl Kinderprogramma Het wordt een feest voor het hele gezin en daarom wordt er vanaf 15.00 uur aan de kin deren de gelegenheid geboden om aan allerlei activiteiten deel te nemen. Dit programma vindt plaats in de feesttent. Daarin staat een kraam, waar kinderen een kaart kunnen kopen voor het geringe bedrag van 2,00. Ze kunnen deze inwisselen voor een zakje chips, een snoepzakje en 2 bekertjes ranja. Deze kraam gaat al om 13.00 uur open, zodat de kinderen daar al meteen terecht kunnen. Kinderactiviteiten De kinderen kunnen in de tent verschillende activiteiten uitvoeren, nl. schminken, trommels versieren, vlaggen maken en een kleurwed- strijd. Voor de materialen en begeleiding wordt natuurlijk gezorgd. Daarnaast kunnen de jonge gildebroeders, die in de optocht hebben mee gelopen, gaan laserschieten (leeftijd 8 tot 16 jaar). Voor alle andere kinderen bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan het vlak boogschieten (10 meter). Voor de jongelui, die nog energie over hebben is er een springkussen aanwezig, zodat ze aan het eind van de middag moe en voldaan naar huis gaan. Dit alles met het idee: kinderen tevreden ouders tevreden. Prijsuitreiking Rond 17.30 uur, net voor de prijsuitreiking venskunst voor wie goed oud wil worden" de laatste film aan in een serie van drie: ‘Away from her’. Deze filmvoorstelling krijgt ook de steun van Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel. Welkom op maandag 26 mei in De Voorhof te Oisterwijk. Middag: 13.30 uur; avond: 19.30 uur. Deur open 30 minuten voor aanvang. Toegang: 2, - (welkomstdrankje inbegrepen). Meer informatie: tel. 528 61 88 of e-mail: info@metgezelinzingeving.com van de volwassenen, lopen de kinderen met hun zelfgemaakte trommels en vlaggen een rondje door de tent achter onze tamboers en vendeliers, waarna de prijsuitreiking door koning Sjef van Roessel plaatsvindt voor de mooiste kleurplaat, vlag en trommel. Ook voor de schuttertjes zijn er prijzen beschikbaar gesteld. Alles wat gemaakt is door de kinderen wordt opgehangen, zodat iedereen de creati viteit van de misschien wel toekomstige gil- debroedertjes en zustertjes kan bewonderen. Boek Vanaf 15.00 uur kunnen mensen, die hebben ingetekend het speciaal voor dit feest geschre ven boek ophalen in de tent. Het boek is daar ook gewoon te koop voor een schappelijke prijs (deel van de opbrengst gaat naar Stichting “De Zonnebloem”). Prijsuitreiking Rond 18.00 uur zullen er in de feesttent onge veer 140 prijzen worden uitgereikt aan de deel nemers van de verschillende wedstrijden. Maar aan alles komt een eind en dus wordt om 00.00 uur de tent gesloten en is de gildedag definitief geëindigd. Informatie Via de website www.sintcatharina.nl en op Facebook (www.facebook.com/gildefeest) kunt u alle informatie over Gilde “St. Catharina” en haar gildefeest opvragen. Het evenement kent meerder doelen. Kunst bij een breed publiek brengen. Kennismaking met bijzondere bomen. Sociale, maatschap pelijke, economische, culturele en economische impulsen. Samenwerking tussen de inwoners. In de gemeente Oisterwijk komen de laatste jaren steeds meer van zulke burgerinitiatieven van de grond. Heel vaak worden deze projecten geplaagd door vergaande vormen van vanda lisme. In Moergestel, dat valt onder de gemeen te Oisterwijk, is als aanklacht tegen het van dalisme zelfs een treurwilg geplant met de naam ‘Anti Vandalisme-boom’. Het vandalisme aan de kunstwerken van Kunst en Bomen is echter zo groot dat de organisatie ten einde raad is en de samenleving oproept op te staan tegen de ongebreidelde vernielzucht. laten inspireren tot nieuwe kunst. Deze kun stenaars doen mee als vrijwilliger. De hele kunstmanifestatie is door vrijwilligers geor ganiseerd. Ze hebben er anderhalf jaar aan gewerkt. Meimaand is dauwtrapmaand. Op zondag 25 mei gaan de leden van Muziekvereniging Prinses Juliana vroeg uit de veren. We vertrekken om 06.30 uur bij De Brouwer voor een wandeling naar Oisterwijk. We stoppen voor een kerkviering en aansluitend ontbijten we gezamenlijk. Na een bezoek aan de burgemeester gaan we via diverse horecagelegenheden terug naar Moergestel. Introducees mogen mee tegen betaling van 11,-. Sluit je mee aan? Altijd gezellig, doen! Je kunt je tot uiterlijk 18 mei aanmelden via pr@julianamoergestel.nl De ochtend is begonnen De ochtend is begonnen, net alsof het de eerste och tend is De merel heeft gesproken, alsof hij de eerste vogel is Loof het zingen, loofde ochtend Loof hen, die als nieuw uit de aarde ontspringen De nieuwe val van de regen is zoet, verlicht door de zon van boven als de eerste val van de dauw, op het eerste gras Loofde zoetheid van de vochtige tuin totaal ontsprongen waar Zijn voeten voorbijko men Het zonlicht is van mij, de ochtend is van mij Geboren uit hetzelfde licht als wat in de Tuin van Eden speelde Loof met blijdschap, loof elke ochtend God heeft opnieuw een dag gemaakt (vertaling lied: Morning Has Broken, Cat Stevens) Verwondering over het leven, verwondering over de natuur. Wij willen samen met U zingen en bidden tijdens de themaviering op zaterdag 17 mei om 19.00 uur. U bent van harte welkom. Zanggroep Inspiration is vandaag een belangrijk thema, niet alleen in het leven van de individuele ouderen maar ook in de soms complexe samenleving. Steeds meer mensen leven langer... Zeven samen werkende organisaties die de belangen van de ouderen behartigen (h)erkennen hoe boeiend het kan zijn om bewust de levensfase van het ouder worden in te gaan, ook al kent deze fase naast rijkdom ook haar moeilijkheden en onge makken. Vanuit de voorbije twee geslaagde filmvoorstellingen biedt de werkgroep "Le- ■■M

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3