Cora voor banen Aphrodite Moergestel Gildedorp VAN ALPHEN i» sï^NZE SERVICES Oisterwijk Gratis haal- en brengservice Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Huidverzorgingsinstituut Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis WOENSDAG 7 MEI 2014 39e JAARGANG Nr. 1755 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-5131474 Direct en vriendelijk geholpen; ook zónder afspraak a.s. Vrijdag t/m zondag: Onder het motto ‘Het gilde... meer dan een traditie!!’ organiseert het Gilde ‘St. Catharina’ in het weekend van 16 t/m 18 mei een vrij Gildefeest. Liefst 55 gilden uit Brabant en 2 uit België hebben toegezegd het feest te komen opluisteren. VRIJDAG 16 MEI Jongerenavond Een vijftal jeugdige Brabantse gildeleden, onder wie Peter Wolfs (jeugdlid/vendelier Gilde “St. Catharina Moergestel”), organi seren onder de naam “Another Generation” in de feesttent aan De Scheerman een soort DJ-battle. Behalve de speciaal uitgenodigde jonge gildebroeders uit heel Brabant zijn alle vrienden, ouders en BOB’s van harte welkom. De avond is bestemd voor jeugd van 14 tot ongeveer 25 jaar. Aanvang: 20.00 uur. Entree: gratis. Sluiting: 01.00 uur. Er is bewaking en beveiliging aanwezig. ZONDAG 18 MEI Voormiddag De gildedag begint heel vroeg. Om 8.00 uur is het reeds verzamelen geblazen voor alle hoofdmannen, koningen en koninginnen, keizers en keizerinnen van de uitgenodigde gilden, die van heinde en verre komen. Na een kopje koffie en een welkomstwoordje in de feesttent begeven rond 9.00 uur de voor noemde personen, de speciaal genodigden en de voltallige lokale gilden “St. Joris”, ”St. Sebastiaan en St. Barbara” en “St. Catharina” zich naar de parochiekerk, waar onze pastor Theo te Wierik smc hen opwacht. Om 9.30 uur begint de Plechtige H. Mis met een welkomstwoordje van Hoofdman Peter Wolfs. Na de H. Mis wordt voor in de kerk de vaandelgroet gebracht aan het kerkelijke gezag. Hierna gaan de genodigden naar “Den Boogaard” waar rond 10.45 uur de traditionele erewijn wordt uitgeschonken en genuttigd. Rond 11.30 uur begint de koffietafel voor genodigden, overheid, sponsoren en Vips in de feesttent op gildeterrein "De Scheerman” achter de Moergestelse standaardmolen. Optocht Om 12.30 uur wordt begonnen met het opstel len van de optocht. De optocht die om stipt 13.00 uur start, wordt voorafgegaan door de Koninklijke Harmonie "Prinses Juliana” en afgesloten door Mirlitonfanfare “De Klomp”. Route De route is als volgt: vanaf het feestterrein via De Scheerman richting De Reusel rechtsaf de Bosstraat in. Vervolgens linksaf Past, de Korting op uw eigen risico tot 135 euro te helpen, waar nodig is. Het programma wordt begonnen met het overhandigen van het eerste officiële exem plaar van het boek aan(is een verrassing). Het verdere programma: 13.00 uur: Ontvangst met koffie 14.00 uur: Uitleg over het gildewezen. Ge legenheid om foto’s en films te bekijken 15.00 uur: Demonstraties o.a. schieten kruis boog, geweer en handboog. Onder begelei ding mogelijkheid tot zelf schieten 16.00 uur: Koffie met broodjes en gezellig nagenieten 17.00 uur: Sluiting AUTOSCHAD ES sinds 1S80 weer het vendelzwaaien, tamboers laten ten overstaan van een deskundige jury horen hoe goed hun ritme en muzikale gevoel is, het bazuinblazen vraagt veel oefening, dus is het wel fijn om je kunde te demonstreren aan een groter publiek. Het standaardrijden is een machtig gezicht; paard en ruiter moeten in goed evenwicht zijn; vooral de Belgische paarden met hun massieve lijf maken altijd veel indruk: wederom een zeer kleurrijk ge heel. Nieuw binnen de gildewereld is het jeu de boulen: een onderdeel dat steeds meer deel nemers trekt. Demonstraties Op het feestterrein of in de buurt ervan kan men diverse oude ambachten en antieke attri buten bewonderen. Met name een ongeveer 65-jarige dorstmachine, die met behulp van een oude tractor wordt aangedreven, geeft ons een blik in het boerenverleden. Oude huishoudelijke attributen, oude tractoren en landbouwmachines prikkelen uw nostalgische gevoelens. Standerdmolen In aansluiting met de demonstraties draait buiten het gildeterrein de Moergestelse molen de hele dag. Molenaar Victor Theeuwes heeft beloofd, dat hij samen met zijn hulpmolenaars van het eigen gemalen meel heerlijke, Gèsselse pannenkoeken gaat bakken. Tentoonstelling Het gebeurt niet zo vaak, dat je voorwerpen van honderden jaren geleden kunt bewon deren. Op een tentoonstelling in de feesttent kan men eeuwenoud zilverwerk (penningen en schilden), oude vaandels, oude kostuums, bijna vergane documenten, oude wapens, enz. bekijken. Echt de moeite waard om een half uurtje aan te besteden. vervolg Gildefeest zie pagina 5 Gratis vervangend vervoer Tel. (013) 542 17 55 ZATERDAG 17 MEI Boek Door onze dorpsgenoot Jos Denissen is ter ere van deze gildedag belangeloos een boek geschreven over het gildewezen in het alge meen, Moergestel als gildedorp en het gilde “St. Catharina.” Het boek is eenvoudig en grotendeels verhalend. De auteur hoopt zo doende ook de leek te bereiken, en aan te tonen, dat het gilde niet alleen een traditie is, maar meer nog een levensvisie. Voor het boek hebben al ruim 180 mensen ingetekend. Tussen 11.00 en 13.00 uur kunnen de inte kenaars het boek “Het Gilde..meer dan een traditie" afhalen bij café “De Klaore”. Andere geïnteresseerden kunnen daar tegen contante betaling 15,-) het boek alsnog kopen. Stichting De Zonnebloem Gilde “St. Catharina” heeft, zoals binnen de gildewereld gebruikelijk is, een goed doel gekozen. Het betreft de Stichting “De Zonne bloem” Moergestel. Deze stichting organiseert regelmatig middagen voor mensen, die ge plaagd worden door lichamelijke ongemak ken. Gilde “St. Catharina” heeft al toegezegd, dat een deel van de opbrengst van de Gildedag naar “De Zonnebloem” gaat. Dit bedrag wordt aangevuld met een deel van de baten van het uit te geven boek over het Gildewezen en het Gilde “St. Catharina”. Daarnaast organiseert het gilde in samen werking met de Stichting “De Zonnebloem” Moergestel een gezellige middag voor de on geveer 100 leden. De 25 vrijwilligers zullen tijdens de middag paraat staan om de gasten Gilde St. Catharina organiseert komend weekend het Gildefeest. Louwstraat in, dan via de Schoolstraat naar de Kerkstraat. De optocht trekt traditiege trouw voor de kerk door. Via het Rootven de Pr. Margrietstraat in, linksaf Korenstraat en rechtsaf de Schoolstraat. De ruim 1500 deel nemers lopen naar De Scheerman, waar men na het passeren van de draaiende standerd molen het feestterrein op gaat. Verkeer Wij verzoeken vooral de bewoners van Heide velden I rekening te houden met verkeers overlast. Houd er rekening mee, dat er tussen 12.00 uur en 15.00 uur geen gemotoriseerde vervoermiddelen de wijk in of uit kunnen (met calamiteiten wordt rekening gehouden). Houd ook rekening met de beperkte parkeer ruimte! Overlast Wellicht ervaart u het een en ander als over last. Zie het echter positief: ons dorp wordt goed op de kaart gezet. Bewoners langs de route zullen via een ‘bewonersbrief’ op de hoogte worden gebracht. Ruim 40 verkeers- regelaars zullen zorgen voor een ordelijk ver loop. Volg hun instructies op en breng begrip op als het wat langzamer gaat dan u had ver wacht. Vlaggen Moergestel manifesteert zich aan de buiten wereld met een enorm feest en daar horen nu eenmaal vlaggen bij. Wij hebben in Moer gestel onze eigen vlag en natuurlijk ook de Nederlandse vlag. Mensen langs de route ver zoeken wij dringend om een van deze twee vlaggen de hele dag, maar zeker tijdens de optocht, te laten wapperen. Natuurlijk is het leuk als andere dorpsbewoners ook vlaggen, zodat iedereen kan zien, dat wij een vrolijk, eensgezind feestvierend dorp zijn. Schieten Aangezien er zich meer dan 400 schutters hebben opgegeven om te schieten om een van de vele zilveren schilden te veroveren, beginnen zij al om 14.30 uur met hun wed strijden. Er wordt zowel met hand-kruis-, als voetbogen en geweren geschoten. Dat de kruisboog op wip de voorkeur geniet blijkt wel uit het aantal schutters binnen deze discipline, nl. 292 man! Twintig schutsbomen en een aantal doelen zullen intensief gebruikt worden om elkaar te bekampen. Koning Sjef van Roessel zal samen met de aanwezige ande re koningen uitmaken, welke koning de beste schutter is. Opmars Om 15.00 uur vindt de officiële opening plaats met een openingswoord door Hoofdman Peter Wolfs, waarna door middel van een vendel- groet de eed van trouw aan het wereldlijke gezag wordt gegeven. Aansluitend volgt een massale vendeldemonstratie waaraan wordt deelgenomen door ongeveer 250 gildebroeders mee, waaronder 70 tamboers, 75 vendeliers, 20 bazuinblazers, 5 narren, en 9 standaard rui ters. Hierna speelt harmonie “Prinses Juli ana” het Wilhelmus en kan het feest echt be ginnen. Wedstrijden Na 15.00 uur beginnen er niet alleen voor de ruim 400 schutters spannende wedstrijden, maar bekampen ook andere gildebroeders elkaar op diverse gebieden. Kleurrijk is altijd FOCWA I k nieuws Weekblad voor Moergestel 22 mei verkiezingen Europees Parlement oe KM 1 gemeente Uitgave en redactie: Buro ‘76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur (wanneer dit niet te verhalen is bij een tegenpartij) Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn een Schodegorant totoolherstelbedrijf en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Arhmea

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1