QOEF! Audacia- nieuws Donateursactie Crescendo i T Actie “Zwemkaart”door Charitas Extra terrein voor scouting St. Jan Eerste Korendag zeer geslaagd Gilde St. Sebastiaan en Barbara heeft haar Buitenschietseizoen geopend 14.30 uur .8.30 achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: geb.datum: geb.datum: geb. datum: geb. datum: ..geb.datum: ...geb. datum:. geboden krijgt’, is het motto van het bestuur van scouting Moergestel als het ons spelaanbod kan verbeteren. Dat hebben we dan ook gedaan. In het paasweekend zijn we begonnen op een nieuw stukje van de Reuselhoeve aan de Heizenschedijk in het Moergestelse bui tengebied om een “echt” buitenterrein voor onze vereniging te realiseren. Dit is ons aan- Audacia - Broekhoven 2-1 Met de 15 jarige Werner Kastelijn onder de lat in plaats van de geblesseerde keeper Joep Hoffmans speelde Audacia zijn voorlaatste competitiewedstrijd. Binnen twee minuten spelen scoorde Broekhoven de 0-1 en daarmee waren de kansen voor de Tilburgers geteld. Audacia had het meeste balbezit en grossierde in kansrijke mogelijkheden maar het duurde tot de 65e minuut tot de gelijkmaker viel uit ..9.30 10.00 10.15 ROEF!-HANDBAL Het team van de D-jeugd speelt op 10 mei hun kampioenswedstrijd om 10.45 uur. Alle support is welkom! Programma 10 mei: El 10.00 uur Roef 1-Tachos 1 B 10.30 uur Roef-HVM D 10.45 uurRoef-HCB Zondag 11 mei: E2 9.40 uur Jupiter 2-Roef 2 Donderdag 15 mei: Dames recreanten Roef-Avanti 19.30 uur aan wezig zijn. Aandacht voor de volgende data, noteer ze in je agenda: 31 mei: Recreantentoernooi Roef-Taxandria 1 juni: Handbaltoernooi voor alle teams Roef- Taxandria 10-12 juni: Schoolhandbaltoernooi 14 juni: Kraachtkuptoernooi voor de jeugd- teams geoouen uoor uuus tviuiaers van ae rceusei- hoeve. Op een stuk van het terrein, aan een strandje en uiteraard water, hebben we een begin gemaakt met het aanleggen van een echte vuurkuil en het bouwen van een “hééééle grote” Tipitent. Het ziet er veelbelovend uit en zal zeker een aanwinst zijn voor ons. We zullen er hopelijk met alle groepen veel plezier aan gaan beleven. Zie bijgaande foto. Zondag 27 april organiseerde het Meezingkoor Agge Mar Weg Bent een Korendag in Den Boogaard, Moergestel. Onder het motto “Noten op oewe zang” traden ‘s middags een vijftal koren voor het voetlicht. Zij brachten ieder een 8-tal liedjes ten gehore waarvan de tekst op een levensgroot scherm geprojecteerd werd. Zodoende was het publiek steeds in staat niet alleen het programma nauwgezet te volgen maar kon zo de liedjes ook steeds uit volle borst mee zingen. En de talrijke bezoekers hadden “veel noten op hun zang” want mee zingen deed het. En hoe! Ieder koor had de eigen voorkeur mogen inbrengen. Op deze wijze was dus een soort “top-40” ontstaan. Dat droeg ongetwijfeld mee aan de goede stemming want die zat er vanaf het begin meteen al goed in. 19 juni: Seizoensafsluiting E-D en B-jeugd, alle ouders zijn hierbij uitgenodigd.. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is mag vrijblijvend mee komen trainen op don derdagavond in de sporthal. Voor meer infor matie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF! KORFBAL Komende zondag staat de laatste thuiswedstrijd van het seizoen op het programma en wel tegen Tuldania, waarvan de uitwedstrijd nipt werd verloren. Alle ingrediënten voor een spannende wedstrijd zijn aanwezig, dus toe schouwers kom ons steunen. Tot zondag. Programma 11-5 Roef! - Tuldania aanv. 9.30 uur aanw. 8.45 uur. ROEF HONK-, SOFT-, BEEBALL Zaterdag 10 mei: Hb asp 1: 14:00u Gryphons - Roef. Hb asp 2: 10:30u Gemert - Roef. Sb 1: 15:00-16:40u Twins - Roef Sb pup 3: 10:30u Roef. - Cardinals Zondag 11 mei: Hb 1: 14:00u Roef - Tilburg Hb2: 10:30u All-in-Roef! Sb 2: 11:00 en 12:40u Roef - S Rotterdam Sb asp: 10:30u Roef - Birds troost melden andere gildebroeders dat zij het voorlaatste schot gaven, waardoor de vogel los kwam. De welbekende gildewijsheid. Afgelopen tweede paasdag was het weer een gezellige dag. Na een spannende strijd kwamen Kaat Robben bij de jeugd, Wendy Horsten bij de partners en Gildebroeder Ruud van Esch als winnaars bij het openen van het buiten schietseizoen uit de strijd. Tijdens de huldiging werden ook de winnaars bekend gemaakt van de zomercompetitie 2013: Jac Wouters en de wintercompetitie 2013/14: Piet van de Loo. Wilt u het wipschieten eens ervaren, dan bent u van harte welkom vanaf 20:00 uur op de woensdagavond bij Gildehuis ’t Stokske. De 5 verschillende koren t.w. Vrij en Blij uit Eersel, de Molenzangers uit Oisterwijk en de Tilburgse koren de Leijezangers en de Krui kenzangers en natuurlijk niet te vergeten het organiserende Agge Mar Weg Bent uit Moer gestel, brachten uiterst geconcentreerd een zeer afwisselend repertoire. Ieder koor heeft immers een eigen identitieit en dat maakte de middag uitermate boeiend en interessant. In het slotwoord dankte de voorzitter van het organiserende Agge Mar Weg Bent niet alleen alle deelnemende koren en het publiek maar zij roemde ook de werkgroep die deze koren middag, overigens voor de eerste keer, geor ganiseerd had. Gelet op het enthousiasme bij zowel de deelnemers als bij het publiek vroeg zij zich hardop af of het wel bij deze eerste keer moest blijven. Het luide slotapplaus was meer dan duidelijk. Al met al een zeer geslaagde Korendag waar Agge Maar Weg Bent met gepaste trots op kan en mag terug zien. Er wordt al hard gerepeteerd voor de beide optredens van gemengde zang vereniging Crescendo in verband met het 75-jarig bestaan. De jubileum H. Mis is op 22 juni om 10.00 uur in de kerk van Moergestel. Het grote feest vindt later in het jaar plaats. Dit alles is mogelijk door de terugkerende steun van de vele donateurs die Crescendo kent. Mede door de dalende subsidies is het een groot goed dat we deze donateurs nog steeds mogen vragen om hun jaarlijkse steun. Dit zal dit jaar gebeuren in de week van 12 mei. De verschillende leden van Crescendo zullen de donateurs dan aan huis bezoeken. Bij voorbaat danken wij u weer voor uw steun aan de zangvereniging. Daardoor kunnen velen nog doorgaan met hun passie voor muziek. Natuurlijk ontvangen de donateurs ook een uitnodiging voor de komende festiviteiten. Een gilde is altijd trots op haar tradities en streeft ernaar om deze dan ook te behouden. Bij het Gilde St. Sebastiaan en Barbara wordt traditioneel geschoten met de handboog op zowel het doel als de staande wip. De wip is een paal van 12 meter. De gildebroeders en - zusters schieten met stompe pijlen op de zoge naamde “flap” in de top van de paal. Voor het vogelschieten verwijdert het gilde de flap en plaatst men een houten vogel in de top. Een bijzondere verschieting is de wedstrijd om het Koningschap. Bij het gilde is dit om de 4 jaar. Mede omdat de gildebroeders en -zusters het altijd een spannende strijd vinden om de op de vogel te schieten zijn er ook andere momen ten, zoals het openen en sluiten van het bui tenschietseizoen. Traditioneel vindt de opening plaats op tweede paasdag. Het schieten op een vogel vereist echter wel discipline en oefening. Bij het gilde St. Sebastiaan en Barbara schieten namelijk alle gildebroeders en -zusters tege lijkertijd op de vogel en is het oppassen gebla zen voor de terugkomende (vallende) pijlen. Wat het eigenlijk toch wel spannend maakt. “Maar hoe laat je dan de jeugd deelnemen?”, was een vraag. Daarvoor wordt een groot hou ten kruis gemaakt waarop genummerde plaat jes zijn gemonteerd. Onder begeleiding schiet de jeugd één voor één op de plaatjes. Vooraf is het winnende nummer bepaald. Het is mooi om te zien hoe de jeugd geniet tijdens de strijd. Om de partners van de gildebroeders en -zus ters ook te laten deelnemen schieten die, na de jeugd, op het zelfde houten kruis. De ge nummerde plaatjes zijn dan vervangen door ballonnen. Als de jeugd en partners klaar zijn met hun wedstrijd, nemen de gildebroeders en -zusters hun positie in onder de wip met de houten vogel om te strijden om de Toon Giesen bokaal. Als het te lang duurt wordt besloten om de vogel wat losser te zetten en direct zet men de strijd voort. Dan beweegt de vogel warempel en is er een oplettende gil debroeder die de het laatste schot lost. De vreugde is van zijn gezicht af te lezen. Ter een vloeiende aanval via Remco Op 't Hoog, Stijn Heslenfeld en de onlangs 21 jaar gewor den Alex Aarts: 1-1. In de 81e minuut scoorde Ard Burgers met een kopbal de 2-1 uit een schitterend genomen vrije trap door Lars van Amersfort. In deze plichtmatige wedstrijd waren de meeste Audacia spelers al in gedachte bij de oefen wedstrijd voor a.s. donderdag 8 mei tegen Willem II, de kampioen uit de eerste divisie. Uitslagen: Audacia 1-Broekhoven 1 2-1; Auda cia 2-Were Di 2 1-3; SC ‘t Zand 8-Audacia 3 2-2; Oisterwijk 4-Audacia 4 7-1; Audacia 5- Marvilde 9 2-2; Reusel Sp. 10-Audacia 6 9-0. Programma zondag 11 mei: SVG 1 - Audacia 1 Onder het motto “Het Staalbergven is er voor iedereen” kunnen mensen, die dit zelf niet kunnen betalen, bij Charitas een zwemabonnement bestellen voor zichzelf en hun kinderen. Voor wie? - Voor kinderen t/m 12 jaar en eventueel hun ouders - Voor kinderen van 13 t/m 15 jaar (zonder hun ouders) Voor iedereen geldt dat men woonachtig moet zijn in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom. In overleg met de Gemeente en het Staalberg ven is afgesproken, dat mensen die zich met een tegoedbon van Charitas melden bij het zwembad, een individueel of een gezinsabon- nement kunnen krijgen. Dit abonnement is een combikaart waarmee men ook toegang heeft tot het overdekte zwembad “De Leye”. De actie is uitdrukkelijk bedoeld voor mensen die een zwemabonnement niet zelf kunnen betalen, omdat zij een te klein inkomen heb ben. Charitas vindt het belangrijk dat kinderen die niet op vakantie kunnen, zich in de zomer goed kunnen vermaken en van het mooie zwembad kunnen genieten. In deze krant vindt u het aanmeldformulier. Als u meent dat uw gezin of een van uw kin deren voor deze actie in aanmerking komt, dan kunt u zich hiervoor opgeven door dit formulier in te vullen. Het is belangrijk dat u het formulier volledig invult en voor 15 juni opstuurt naar Charitas. U krijgt dan een tegoed bon thuisgestuurd waarmee u de abonnemen ten op kunt halen bij het Staalbergven. Op het abonnement dient een foto te komen (bij een gezinsabonnement voor ieder gezinslid een foto). Het is mogelijk een zelfgemaakte foto (pasfoto-formaat) te gebruiken. Als u nog in het bezit bent van het abonnement van vorig jaar en u brengt dit mee naar het zwem bad, dan kan dit aangepast worden aan dit seizoen en heeft u geen nieuwe foto nodig. Wij wensen u een fijne zomer toe met veel zwemplezier voor iedereen. Dit formulier is ingevuld door: Straat: Postcode -I- plaats: T 1 f Dit formulier in gesloten envelop sturen aan: Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk - Tel. 06 20 08 72 92 CHARITAS OISTERWIJK I Aanmeldformulier zwemabonnement (Volledig ingevuld opsturen vóór 15 juni 2014) Toelichting zie artikel j Ik wil graag een tegoedbon ontvangen voor een gratis zwemabonnement voor de volgende personen: Ouders (alleen mogelijk bij kinderen t/m 12 jaar): 1.voornaam:achternaam: i 2.voornaam:achternaam: Kinderen t/m 12 jaar: i 3.voornaam: I Kinderen 13 t/m 15 jaar: 1. voornaam: ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 MEI 2014 PAGINA 7 I I I I I I 1.voornaam: I 2.voornaam: I I 2.voornaam: I 3.voornaam:

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7