Gildeweekend Bridgeclub Moergestel Theaters Oisterwijk Moergestel Rondleiding Joodse begraafplaats Oisterwijk Brokeback Mountain laatste film van het seizoen in het Tiliander City Filmhuis Cultuurhistorische stadswandeling Lezing Oisterwijk Heartsafe Vrijdag 16 t/m zondag 18 mei EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD EVENEMENTEN IN TILIANDER Gildefeest... Theateragenda... Voetbalwedstrijd... Jubileum toneel... Molendag... Je vindt het allemaal in 'Moergestel-Nieuws'! Elke week, al 39 jaar... Verzetstrijders van de straat - Oisterwijk in Beeld Genre: Film Maandag 12 mei 14.00 uur en 20.00 uur Entree: gratis Nieuw programma (try-outs)- Veldhuis Kemper Dinsdag 13 mei 20:30 uur Entree: 21.- Parelconcert - Oisterwijks Kamerkoor o.Lv. Peter van Aerts Vrijdag 16 mei 20:00 uur Entree: Gratis Louterliefde - Murth Mossel Genre: Cabaret Zaterdag 17 mei 20:30 uur Entree: 19.- Het gildeweekend biedt iedereen wel iets wat hij of zij leuk vindt. Met name de echte gildedag, zondag 18 mei, kent een zeer uitge breid en gevarieerd programma. Vorige week vertelden wij al over de activiteiten voor de kinderen. Nu zullen we een tipje van de sluier oplichten over wat het organiserend comité voor iedereen nog meer in petto heeft. En wat belangrijk is: zoals vaak in Moergestel is de entree gratis. Lijn B: 1 Ans Willers en Ton Helmons, 2 Mientje Koster en Henk Rijnen, 3 Annie Roefs en Len Severijns Voor meer informatie en reserveren kunt u kijken op www.tiliander.com of bel 521 7220. Iedere eerste maandag van de maand draait de film om 14.30 en om 20.30 uur. Een kaartje voor de maandagfilm kost 6,50. ‘Brokeback Mountain’ draait in het Tiliander City Filmhuis op maandag 2 juni 2014 in Theater Tiliander te Oisterwijk. Aanvang: 14.30 en 20.30 uur. Toegang bedraagt 6,50. allemaal te bieden heeft en onderneemt. Voor een schappelijk prijs kunt u eigenaar worden van het boek: “Het gilde.meer dan een tra ditie!”. Weer een echt Gèssels product maar geschikt voor iedereen die een klein beetje van het verleden wil weten. Lijn C: 1 Ria Colsen en Thea van Osch, 2 Petra en Ad Linkels, 3 Elly Jansen en Ben Sneijders SCHUTTERS Meer dan 400 gildebroeders gaan vanaf 14.30 TENTOONSTELLING Het gebeurt niet zo vaak, dat je voorwerpen van honderden jaren geleden kunt bewonde ren. Tijdens de tentoonstelling in de feesttent kan men eeuwenoud zilverwerk (penningen en schilden), oude vaandels, oude kostuums, bijna vergane documenten, oude wapens, enz. bekijken. Echt de moeite waard om een half uurtje aan te besteden. INFORMATIE Via de website www.sintcatharina.nl en op Facebook (www.facebook.com/gildefeest) kunt u alle informatie over Gilde St. Catharina en haar gildefeest opvragen. OPTOCHT Vanaf 13.00 uur trekt een bonte stoet van 58 gilden door een deel van Moergestel. Zij wor den voorafgegaan door onze eigen Muziek vereniging “Prinses Juliana” en de optocht wordt besloten door de 75-jarige Mirlitonfanfa- re “De Klomp”. De optocht gaat vooral door de wijk Heidevelden I en de Schoolstraat, nadere details krijgt u volgende week. Houd er rekening mee, dat men tussen 12.00 uur en 15.00 uur niet de wijk Heidevelden in kan met gemotoriseerde vervoermiddelen. Houd ook rekening met de beperkte parkeerruim te! BOEK Na een natje en een droogje gaat u dan zeker dik tevreden naar huis en wat is er dan mooier om thuis nog eens na te zoeken wat het gilde uur onderling uit maken wie de beste schutter is op zijn gebied. Er wordt zowel met hand- als voetbogen en geweren geschoten. Achttien schutsbomen en een aantal doelen zullen inten sief gebruikt worden om elkaar te bekampen. Verder zijn er nog veel andere wedstrijden, waar we volgende week over zullen vertellen. Prachtig zilverwerk: medaillon met de drie maagden, de schilden van de eerste drie koningen (1652,1604 en 1655) met daaronder de koningsvogel (de papagaey). Lijn A: 1 Cecile en Herman van Nieuwenhuijze, 2 Sjaak Aarts en Cees van de Schoot, 3 Mieke Cornelissen en Jo van Osch VLAGGEN Het is feest in ons dorp en bij een feest horen vlaggen. Wij hebben hier in Moergestel onze eigen vlag en natuurlijk de Nederlandse vlag. Mensen langs de route verzoeken wij dringend om een van deze twee vlaggen de hele dag, maar zeker tijdens de optocht, op te hangen. Ook de andere dorpsbewoners mogen vlaggen, zodat iedereen kan zien, dat wij een vrolijk feestvierend dorp zijn. Op zondag 11 mei 2014 is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. Stadsgids Kees Wehners van Heemkundekring De Kleine Meijerij, vertelt aan de hand van vele graven over de geschiedenis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. Rond 1730 ves tigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een synagoge gebouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begraven. Een speciale gelegenheid om kennis te nemen van een uniek stukje cultuurhistorie van Oisterwijk. U dient zich van te voren aan te melden via telefoonnummer 528 8352. Kosten 5,00 pp waarvan de helft bestemd is voor de instand houding van de begraafplaats. Donderdag 1 mei is de laatste competitiezitting van dit seizoen gespeeld. Donderdag 8 mei wordt nog de slotdrive gespeeld en beginnen weer met de volgende competitie 2014/2015 in september. Op woensdag 14 mei 2013 is er een stadswan deling door het centrum van Oisterwijk. De start is om 14.00 uur bij het Raadhuis. De rondleiding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers over De Lind, via de Dorpsstraat en Stationsstraat, door de Kerkstraat naar het Kerkplein. Hannelie Volleberg, stadsgids van Heemkundekring De Kleine Meijerij, geeft in de oude dorpskern uitleg over monumentale panden en markante figuren uit het rijke ver leden van Oisterwijk. De kosten bedragen 3,-. U hoeft zich van te voren niet aan te mel den. U bent van harte welkom! Het bestuur van de stichting Oisterwijk Heart safe maakt het volgende bekend: Op woensdagavond 21 mei 2014 zal de heer Jan Timmer (o.a. voormalig topman van Philips) een lezing houden in de Tiliander over het onderwerp “Vooruitgang”. In de huidige roerige en economisch onzekere tijden waarin er in sneltreinvaart steeds nieuwe ontwikkelingen op de mensen afkomen heerst een gevoel van onzekerheid over wat er morgen weer gaat komen. De heer Jan Timmer zal op zeer eigen wijze dit onderwerp belichten. Daarbij zullen zowel zijn persoonlijke erva ringen als zijn toekomstvisie de revue passeren. Een boeiend verhaal, dat tevens aan zal zetten tot verdere inhoudelijke discussies en uitwis selingen van visies en gedachten. Na zijn voor dracht is er gelegenheid voor het stellen van vragen. De lezing wordt georganiseerd door de Stich ting Oisterwijk Heartsafe, die daarmee meer bekendheid wil geven aan haar activiteiten. De avond zal daarnaast als doel hebben het werven van fondsen ten behoeve van de acti viteiten van de stichting. (Voor nadere informatie kan contact opgeno men worden met het secretariaat van Oister wijk Heartsafe via info@oisterwijkheartsafe.nl) De lezing ‘Vooruitgang’ op woensdag 21 mei in Tiliander te Oisterwijk. Aanvang: 19.30 uur, afsluiting circa 23.00 uur. Toegang bedraagt 50,- via evenement@oisterwijkheartsafe.nl In juni staat de film Brokeback Mountain op het programma bij het Tiliander City Filmhuis. Brokeback Mountain vertelt het verhaal van twee jonge mannen die elkaar in de zomer van 1963 ontmoeten en tot een onverwachte band komen. Ze hoeden samen schapen op Brokeback Mountain. Als de klus er op zit gaan ze ieder hun weg en brengen langzamer hand orde in hun bestaan. Een hernieuwde kennismaking, jaren later, brengt alles aan het wankelen... De gevolgen van de diepe band, die nog steeds blijkt te bestaan, dreunen door. De kracht van de liefde wordt danig op de proef gesteld. Drama. Regie: Ang Lee. Met Heath Ledger, Jake Gyllenhaal en Anne Hatha way. De film duurt 129 minuten en is afkomstig uit 2005. Tiliander City Filmhuis vertoont films op groot scherm gedurende het theaterseizoen van oktober tot juli. De programmering bestaat uit de betere films die niet (meer) in het com merciële circuit vertoond worden. Sjaak Aarts en Cees van de Schoot prolongeren de titel, die ze vorig jaar behaald hebben met een voorsprong van slechts 40 punten op de nummer 2. 1 Sjaak Aarts en Cees van de Schoot, 2 Cecile en Herman van Nieuwenhuijze, 3 Mieke Cor nelissen en Jo van Osch. STANDERDMOLEN Tijdens de gildedag, zondag, draait de Moer- gestelse molen de hele dag. Molenaar Victor Theeuwes heeft beloofd, dat hij samen met zijn hulpmolenaars van het eigen gemalen meel heerlijke, Gèsselse pannenkoeken gaat bakken. kleuren en emoties die voelbaar zijn in haar werk. Hierdoor vormt de kunst een mooie combinatie met de veelkleurige zomerbloeiers van Kwekerij van de Ven. Tijdens de expositie is het mogelijk om deel te nemen aan een ver rassende workshop Zen tangle. Syl: ‘Dit is een laagdrempelige, creatieve bezigheid waarbij de deelnemers leren om op een eenvoudige manier een leuk eigen kunstwerkje te maken, in zwart-wit of in kleur’. Meer informatie op www.kwekerijvandeven.nl en www.sylvivre-art.nl Dansavond (50+) Zaterdag 17 mei 20.00 uur Entree: 2,50 inch koffie/thee voor aanvang Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling. DEMONSTRATIES Op het feestterrein of daar in de buurt van kan men diverse oude ambachten en antieke attributen bewonderen. Met name een oude dorstmachine, die met behulp van een oude tractor wordt aangedreven, geeft ons een blik in het boerenverleden. Oude huishoudelijke attributen, oude tractoren en landbouwma chines prikkelen uw nostalgische gevoelens. 'Bloeiende kunst’ in de Kas bij Kwekerij van de Ven in Oisterwijk Beelden en schilderijen van Syl Granneman tussen de bloeiende tuin- en perkplanten Van 3 mei tm 9 juni is er bij Kwekerij van de Ven in Oisterwijk de expositie ‘Bloeiende kunst’ van beeldend kunstenaar Syl Granneman. Haar schilderijen en beelden worden geëxposeerd tussen de tuin- en perkplanten. Ook verzorgt zij een laagdrempelige, creatieve workshop Zentangle. ‘Ik wil onze klanten graag iets extra’s bieden’ zegt Mylene van de Ven van Kwekerij van de Ven in Oisterwijk. Het perkplantenseizoen is gestart op 26 april. Als aanvulling op het uit breide en kleurrijke assortiment perkplanten exposeert Syl Granneman van 3 mei tm 9 juni zo’n 25 schilderijen en 10 beelden onder de naam ‘Bloeiende kunst’. Syl is creatief coun selor en beeldend kunstenaar. Ze maakt figu ratieve en abstracte schilderijen en beelden, zowel vrij werk als in opdracht. Kenmerkend voor haar schilderstijl zijn de krachtige warme ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 MEI 2014 PAGINA 3 ■i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3