Will Pellis M informatie Dankbetuiging (013) 513 1504 HARTELIJK DANK! Protestantse gemeente Oisterwijk Moergestel 50+ - behartigt uw belangen Wim Moergestel-Nieuws niet ontvangen? U i tvaar tver zor ging J8L OOH Komende periode bij het Huis voor Zingeving Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. 'vk Zie ook: www.parodiiemoerges1el.nl Misintenties 14 dagen -JI voor afroepweekend opgeven. PfiROCMZ $T JfiKONTWOFtW/C Seniorenvereniging Het is overweldigend om dit zo te mogen en kunnen vieren. Twee mooie dagen om niet te vergeten. Ik heb er erg van genoten. Dank, dank, 100 maal dank voor alle felicitaties, brieven, kaarten, attenties, in welke vorm dan ook, op en rond mijn 100e verjaardag. Uw buren, vrienden of kennissen kunnen dat niet oplossen, wij wél! Maar dan moeten we het wel weten: buro76@planet.nl Mocht het 'n keer gebeuren dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat het ons dan even weten! Hartelijk dank. GRAARD KETELAARS BINGO IN DEN BOOGAARD MTV Radio 0900 332 22 22 PAGINA 2 onze pa en opa. FAMILIE OP 'T HOOG-WOLFS Politie alarm: 1-1-2 Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) Zondag 11 mei 2014, ds. Hester Radstake In het bijzonder Thuiszorg CCC, dokter de Lenne, Pastor Theo te Wierik en Will Pel lis. Al die bezoekjes, kaartjes, bloemen of in welke vorm dan ook, dit heeft ons enorm goed gedaan. Wij willen graag iedereen bedanken voor alle belangstelling en de warmte die u ons gaf tijdens zijn ziekte en na het overlijden van mijn man Agenda 13 mei 10.00 uur: creatieve groep 13 mei 20.00 uur: gespreksgroep 20Baer- dijk 68 16 mei 14.30 uur: huwelijk Marit van Straten en Jeroen Mannaerts .513 1424 .513 1204 Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013)5131316 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Donderdagmiddag 22 mei om 14.00 uur in Den Boogaard. Of u lid bent van senioren Vereniging Moer gestel of niet, dat maakt niet uit. We spelen 6 rondes en natuurlijk is er een kopje koffie/thee met iets lekkers erbij. In de zomermaanden (juni, juli en augustus is er geen bingo). De bingo voor de maand september is op donderdag 18 september, ook om 14.00 uur. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 8 mei starten we om 19.00 uur met weer een nieuw programma. Op vrijdag 9 mei vanaf 19.00 uur en zater dag 10 mei vanaf 13.00 uur kunt u de uit zending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 11 mei kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). Susan Smit - Moderne Spiritualiteit Susan Smit staat bekend om haar speelse en persoonlijke benadering van spiritualiteit in het dagelijks leven. Vol zelfspot en wars van zweverigheid en wollige taal prikt ze de spi rituele mythen van vandaag door. Susan is schrijfster en vaste columniste van het tijd schrift Happinez. Toen ze in 2000 een artikel schreef over mo derne heksen werd ze gegrepen door het feno meen. In het jaar dat volgde, deed ze research naar de geschiedenis van deze eeuwenoude religie, stortte zich in rituelen en leerde wer ken met magie en kruiden. Over haar erva ringen schreef ze het boek Heks. Dit boek werd tot dusver twaalf keer herdrukt en zorg de voor een ware mediahype in Nederland en België. Voor Susan heeft hekserij, de voor christelijke Europese religie, niets te maken met toverdrankjes. Hekserij omvat voor haar alles wat we onder spiritualiteit verstaan: meditatie, magie, reïncarnatie, natuurgenees wijzen, intuïtieve ontwikkeling en het god delijke vinden in jezelf en alles wat leeft. Zaterdag 24 mei, Tiliander, 20.00-22.00 uur. Kosten: 15,- pp. Kaartverkoop via www.tiliander.com. Meer informatie: www.huisvoorzingeving.nl of 06- 51003388. 5132774 of administratie@parochiemoerge- stel.nl (Rinus Nouwen: aanwezig op maan dag- woensdag- en vrijdagmorgen). Óp voor hand: dank voor uw jouw jullie bijdrage. Wij gedenken Op 24 april overleed Doortje Snelders-Smet- sers, echtgenote van Bernard Snelders. Door tje werd geboren in Oirschot en was ruim 50 jaar getrouwd met Bernard. Ze was een lieve, zorgzame moeder en oma voor haar 3 kinde ren en hun partners en de 5 kleinkinderen. Ze was bescheiden, hield van gezelligheid en kon genieten van de kleine dingen in het leven. Door complicaties bij een operatie overleed Doortje te Maastricht op 77 jarige leeftijd, onverwachts en menselijk ge-sproken te vroeg. Gildemis op zondag 18 mei om 9.30 uur/ Gouden huwelijk om 11.30 uur Dit grote Gildefeest wordt georganiseerd door één van onze drie gilden: St. Catharina. De bisschop heeft laten weten niet te kunnen komen vanwege andere verplichtingen. Nu gaat onze pastor voor in de H. Mis die begint om 9.30 uur!!! Intussen hebben zich meer dan 50 gilden aangemeld. Toch blijft ook u van harte welkom in deze gildemis. Óm 11.30 uur is de gouden huwelijksmis van Riet en Dré Hoefnagels. Zo’n speciale dienst doen we gewoonlijk niet op zondag, maar vanwege de drukte om 9.30 uur hebben we nu een uit zondering gemaakt. U bent daarom ook van harte welkom om 11.30 uur als de viering van 9.30 uur voor u te vroeg of te druk is. 4e ZONDAG VAN PASEN Week van 10 - 17 mei 2014 Zaterdag 10 mei, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Overl. familie Van Herck-van de Wouw en Sjaak van Herck; jgt. Piet Rommen en An neke Rommen-van Beers. Zondag 11 mei, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Ér is een kinderwoorddienst. Cornelia en Johanna van Gils; mgd. Piet Hoeven e.v.Truus Bruurs; jgt. Jeanne Don- kers-Vugs; Frans van de Wouw en jgt voor zoon Adrie; jgt. Adriana op ’t Hoog e.v. Ant- honius Dekkers. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 10 mei, 17.30 uur: H. Mis met sa menzang. Jgt. Bart Denissen e.v. J van Kerkoerle, Marij en Aad Pijnenburg-Oerlemans en Rinus Oer- lemans. Woensdag 14 mei, 19.00 uur: H. Mis, Maria maand. Meimaand-Mariamaand Onze parochie besteedt ook dit jaar in de meimaand extra aandacht aan de devotie tot Maria. Dit doen we tijdens de vieringen op woensdagavond om 19.00 uur in de kapel van Park Stanislaus. Alle parochianen zijn van harte welkom in deze Mariavieringen op woensdagavond. Pinksterdienst in Natuurtheater Op Eerste Pinksterdag om 11 uur organiseert de Protestantse Gemeente weer een Pinkster dienst in het natuurtheater. De voorberei dingen voor de viering zijn inmiddels opge start maar mochten er mensen zijn in onze parochie die het leuk vinden om mee te doen met de voorbereidingen, dan zijn zij hierbij van harte welkom! Het is natuurlijk erg mooi als het een oecumenische voorbereidings groep zou kunnen worden... Men kan zich aanmelden bij ons secretariaat. Uiteraard is iedereen uitgenodigd om aanwezig te zijn tijdens de Pinksterviering op 8 juni in het Natuurtheater in Oisterwijk. Pinkstercollecte Week Nederlandse mis sionaris Op Hemelvaartsdag 29 mei start de pink- steractie voor de Week Nederlandse Missio naris (WNM). Doordat parochianen in heel Neder-and elk jaar een belangrijke bijdrage ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 MEI 2014 HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Op deze zondag worden Benthe (3) en Jelmer (1) Smetsers gedoopt. Zij kijken samen met hun ouders Wouter en Sandra erg uit naar de doop. Benthe en Jelmer hebben al in de kerk gekeken en Benthe kan precies vertellen hoe dat dopen dan gaat! Op het rooster staat het verhaal van de Goede Herder uit Johannes 10: 1-10. De schapen luisteren naar de stem van de herder, hem volgen ze, anderen niet. Jezus zegt ‘Ik ben de deur voor de schapen.’ Hij is de poort, waarbinnen het veilig is. Deze zondag heet zondag Jubilate: jubelt! deze benaming komt van de eerste woorden van de antifoon aan het begin van de dienst uit Psalm 66: jubel voor God heel de aarde. Een lied dat daar goed bij past is ‘Zing jubilate voor de Heer’ (lied 652). Vader, Zoon en Geest worden toe-gejubeld. En het eerste couplet geeft aan dat iedereen en alles dat moet doen: Zing jubilate voor de Heer, hemel en aarde, loof uw Vader, engelen, góden, mens en dier, sterren en stenen, jubilate! leveren aan deze actie, kan de WNM een echte steun zijn voor onze missionarissen en voor onze missionair werkers die met jeugdig elan de missionaire traditie voortzetten. Tijdens de diensten in het Pinksterweekend zal de opbrengst voor de collecte in onze parochie bestemd zijn voor de Nederlandse missionarissen en missionair werkers. Wij bevelen deze collecte van harte bij u aan. Laten we samen onze missionarissen een hart onder de riem steken. En laten we samen de missionaire traditie voortzetten. Wie meer wil weten over deze actie kan kijken op: www. weeknederlandsemissionaris.nl. Proficiat Dorris! De vrijwilligersprijs 2014 is op koningsdag toegekend aan Dorris Rijnen. Zij is al vele jaren een enthousiaste vrijwilligster in onze parochie. Dorris houdt zich binnen onze parochie met name bezig met de kindercate chese. Al vanaf 2006 bereidt zij samen met een groep ouders de kinderen voor op de Eer ste Heilige Communie. In 2010 is mede op haar initiatief Kinderclub De Schaapskooi van start gegaan. Ze geeft catecheselessen op basisschool De Vonder. Daarnaast verzorgt Dorris regelmatig de kinderwoorddienst op zondag, is zij lector en met ingang van 2013 is zij lid van de Pastoraatsgroep. De cheque die ze bij de vrijwilligersprijs gekregen heeft wil zij besteden aan de kindercatechese voor parochie en basisschool. Kortom: Dorris is een jonge, enthousiaste vrijwilligster die deze prijs zeker verdient. Dorris, nogmaals profi ciat met de toekenning van deze prijs en heel veel dank voor jouw inzet voor onze paro chie! Kerkdeuren (opnieuw) geverfd U zult het wel gezien hebben: de deuren van de kerk zijn weer helemaal opgeknapt. In het afgelopen najaar zijn de deuren geschuurd en geverfd maar door de slechte weersom standigheden is de verf toen niet goed opge droogd. De schilder heeft de afgelopen weken alles opnieuw gedaan. De deuren zien er weer goed uit en zijn nu weer goed beschermd tegen weer en wind. Ook het parochiecentrum is het afgelopen jaar zowel binnen als buiten geverfd en ziet er weer (bijna) als nieuw uit. Gevonden voorwerpen. Herhaalde oproep In en rondom de kerk, het parochiecentrum en het kerkhof worden regelmatig diverse zaken gevonden. Momenteel hebben we het volgende liggen: 3 brillen, 9 sleutels w.o. fietssleutels, 2 (kin der )hangertj es, een (goud kleurige?) ring, een zilverkleurige halsketting, dassen, handschoe nen en een pet. Bent u op de genoemde plaat sen iets dergelijks verloren of kwijtgeraakt? U kunt komen kijken in het parochiecentrum tussen 10.00 en 12.00 uur. Bijdrage aan Kerkbalans blijft nodig Uw bijdrage aan de actie Kerkbalans 2014 blijft nodig om een gezonde parochiegemeen schap te blijven De opbrengst wordt gebruikt om de uitgaven van het lopende jaar mee te betalen We vragen u om elkaar te blijven steunen om zo parochiegemeenschap te kun nen blijven. Het banknummer is NL69 RABO 0134504348 t.n.v. Parochie St. Jans Onthoofding. Informeert u ook eens naar de mogelijkheden om uw gift volledig aftrekbaar te maken voor de belasting. Hebt u nog vra gen, neem dan gerust contact met ons op: Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P, Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2