Gezellige en drukke jaarmarkt Aphrodite Ontdek je molen op Nationale Molendag Gilde St. Joris heeft 125 jaar broederschap geëerd m U - 50 jaar Die Naemloose Speelers Oisterwijk Weekblad voor Moergestel Op naar de 38e jaarmarkt: zondag 3 mei 2015. 19^4 Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl WOENSDAG 7 MEI 2014 39e JAARGANG Nr. 1757 Het was weer goed toeven afgelopen zondag op de Jaarmarkt en zo moeten de duizenden bezoekers er eveneens over gedacht hebben. Schattingen van bezoekersaantallen lopen volgens de marktmensen uit een van 15.000 tot 20.000 mensen! nende verhalen verteld over molens en mole naars. Bovendien ligt er bij iedere molen voor elke jeugdige bezoeker een gratis Molen Doe- boekje klaar, vol met leuke molenweetjes en -spelletjes. Kortom, Nationale Molendag mag je dit jaar echt niet missen! Kijk voor meer informatie over de openge stelde molens op www.molens.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Huidverzorgingsinstituut De organiserende vereniging, Carnavalsvere niging De Dorstvlegels is dan ook zeer tevre den over deze bijzonder geslaagde dag en wil iedereen bedanken voor de medewerking. Op zaterdag 10 en zondag 11 mei is het weer Nationale Molendag. Onder het motto Ontdek je molen nodigen de molenaars u van harte uit om dat weekend molens te bezoeken. De Moergestelse Standerdmolen aan de Schoolstraat is de oudste molen in de regio en een monumentaal juweeltje. Op zaterdag is de molen van 11 tot 17 uur open. De mole naars Michiel de Waard en Victor Theeuwes ontvangen u graag. Bij voldoende wind wordt er op oude ambachtelijke wijze tarwe gemalen. Met het volkorenmeel kun je brood, pannen koeken, koekjes enz. bakken. Het meel is op de molen te koop. Kom dit jaar met kinderen en kleinkinderen en ontdek samen hoe leuk en interessant molens zijn en in het bijzonder onze Moer gestelse Standerdmolen. Juist voor de jeugd valt er deze keer extra veel te beleven. Zo worden er op heel veel molens leuke en span- Als je op 10 of 11 mei niet in de gelegenheid bent de Moergestelse Standerdmolen te bezoe ken. Geen nood: zondag 18 mei op de Gilde- dag is de molen ook open en verder als de wieken draaien en de blauwe wimpel uit hangt. Het vendelen heeft hem jaren verbonden aan het gilde en ging hem ook goed af, met een vaste groep vendeliers waren ze steeds aan wezig op de gildedagen. Piet was ook een goed schutter, hij is koning geweest in het jaar 1983. Na het koningschap kreeg Piet het zilver van de oud koningen om gehangen en dit heeft hij gedragen tot 2007. Piet heeft ook vele jaren de wekelijkse schiet- avonden bezocht en mee geschoten. Piet was ook jager en zodoende konden we vele jaren een beroep op hem doen om te zor gen dat er voldoende wild was voor onze jaar lijkse wildverschieting. De waarnemend hoofdman Ton van Door maal had als cadeau St. Joris en de draak in plaquettevorm voor hem met een zilveren opschrift en een mooie bos bloemen. De nieuwe kringvoorzitter Bert van de Staak sprak lovende woorden tot de jubilarissen waarna de vaandelgroet werd gebracht. Hierna werd de familie van Piet als eerste in de gele genheid gesteld om Piet te feliciteren, waarna alle gildebroeders en zusters de jubilarissen konden feliciteren. Hierna vond de koffietafel plaats waar ook de familie van Piet voor uitgenodigd was als mede de pastor en de afvaardiging van het kringbestuur. Rond de klok van half een waren onze gasten vertrokken en konden we ons opmaken voor de jaarvergadering. De statiedag van Gilde St. Joris werd gevierd op 19 april. Om 8.15 uur was de samenkomst bij het gildehuis met ontvangst van een kopje koffie. Rond de klok van half negen werd er vertrokken naar de keizer H. Kerkhof waar eerst de vaandelgroet werd gebracht aan Hans en zijn vrouw Dinette. Er was koffie met worstenbrood. Daarna gingen we naar het gildehuis waar de dienst werd gehouden om dat het vandaag Stille Zaterdag was. Deze dienst werd geleid door Theo te Wierik en Jeanne Ketelaars. De intenties waren voor de levende en over leden leden van het gilde alsmede voor de zieke leden van ons gilde. Na de dienst werd het woord genomen door de dekenschrijver om de jubilarissen toe te spreken. GIEL DE CORT 25 JAAR Het gildelidmaatschap is begonnen doordat Giel op ‘t Stokske in de buurt van Piet Mut saars woonde en deze gingen ook samen jagen en van het een is het ander gekomen. Giel vele jaren een actief en een trouwe schut ter op onze wekelijkse schietavonden, totdat zijn ogen en zijn gezondheid hem in de steek lieten. Giel was ook altijd een gildebroeder waar een beroep op kon worden gedaan als het nodig was. THEO WITLOX 40 JAAR Theo is lid van de overheid geweest in de jaren tachtig van de vorige eeuw. In de vele jaren dat hij al lid is heeft hij menig pijl ge schoten op de wekelijkse schietavonden. Theo is altijd een trouw en actieve gildebroe der van onze gilde geweest. PIET MUTSAARS 60 JAAR Piet is in het jaar 1954 lid geworden van het gilde als jonge man. Tweede van links Theo Witlox, daarnaast Giel de Kort. Vijfde van links Piet Mutsaars. mans. Mede in verband hiermee is de toegang voor kinderen alleen onder begeleiding. Zondag 18 mei: 12.00u tot 17.00u Herhaling van de activiteiten van zaterdag in Galerie De Verdieping. Het is beslist de moeite waard om - naast het Gildefeest - ook even binnen te lopen bij uw jubilerende toneelvereniging. U bent van harte welkom! Wij willen met name ook graag iedereen, die op enigerlei wijze ooit betrokken is geweest bij Die Naemloose Speelers, uitnodigen om ons met een bezoekje te vereren, oude herin neringen op te halen en op het voortdurende succes te klinken! Programma feestweekend vrijdag 16 t/m zondag 18 mei a.s. Vrijdag 16 mei: Feestavond voor genodigden met o.a. de Moergestelse speelfilm “’t Waaike”, in samen werking met MTV gemaakt ter gelegenheid van ons 25 jarig jubileum. Zaterdag 17 mei: 12.00u tot 17.00u -Voor iedereen gratis toegankelijk, doorlo pende voorstellingen van speelfilm ’t Waaike in de filmzaal van Galerie De Verdieping. -Expositie van enkele bijzondere rekwisieten decor, kleding, grime) van Die Naemloose Speelers. -Beamerpresentatie foto’s van oude en nieuwe producties van Die Naemloose Speelers. -Speciale verrassingsactiviteit voor de kin deren met o.a. enkele van onze spelers, en een gratis zoete toegift! Let op: wie zelf verkleed komt als sprook jesfiguur (bijvoorbeeld uit een van onze stuk ken), maakt kans op gratis kaartjes voor de jubileumvoorstelling in november. In Galerie De Verdiepig is gelijktijdig een heel interessante expositie van historische maquettes van oud Moergestel van Ed Hurk- Wy SpcelttS 5-.T ,C' t* K. Ml nieuws oe es gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tof uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1