Hé Kids, het is weer zover! Gildeweekend Tweede editie ’Moergestel Kookt!’ op zaterdag 24 mei! AB, PGB en VVD sluiten coalitie-akkoord: ”Met elkaar, voor elkaar”! ’’Moergestel Fietsdorp Expositie” op Park Stanislaus De Kinderbrillenweken Van 29 april tot en met 10 mei Je ouders betalen het montuur en wij de glazen 'pOSltOO rt Kerkstraat 23 - 5061 EG Oisterwijk - 013-5285383 Informatie Via de website www.sintcatharina.nl en op Facebook (www.facebook.com/gildefeest) kunt u alle informatie over Gilde St. Catharina en haar gildefeest opvragen. Tijdens het gildeweekend kunnen alle leeftijdsgroepen aan hun trekken komen. Op vrijdagavond 16 mei heeft de jeugd van 14 tot rond 25 jaar al de kans om een gezellige avond door te brengen in de feesttent. Zaterdagmiddag 17 mei worden de mensen van Stichting “De Zonnebloem Moergestel” verwend met een leuk programma, een hapje en een drankje. Zondag 18 mei is de echte gildedag en kan het hele gezin genieten van de feestdag. 1 HF PI V* de zorg krijgt die hij of zij nodig heeft. Parkeren in en om het centrum van Ois terwijk krijgt extra aandacht. Het sluipverkeer wordt aangepakt met extra aandacht voor het vrachtverkeer. Ontsluiting van de Pannenschuur gebeurt in overleg met zowel Heukelom als de bewoners van Pannenschuur. Het coalitieakkoord is richtinggevend. Bij de nadere uitwerking wil de coalitie graag samen met de andere partijen en met alle inwoners aan de slag. Om die reden nodigt de coalitie iedereen van harte uit om te rea geren op het akkoord, zodat die inbreng kan worden betrokken bij de bespreking ervan in de raad op 15 mei en het concreter maken van de richting in de periode daarna. Het akkoord staat op de website van de ge meente Oisterwijk (www.oisterwijk.nl) en op die van de coalitiepartijen. Daarbij staat ook aangegeven hoe iedereen kan reageren. Daarmee wordt meteen invulling gegeven aan de titel van het akkoord: ‘Met elkaar, voor elkaar!’ tot 16 jaar). Voor alle andere kinderen bestaat de mogelijkheid om onder deskundig toezicht deel te nemen aan het 10 meter vlak boog schieten. Prijsuitreiking Om 17.30 uur, voor de prijsuitreiking van de volwassenen, lopen de kinderen achter onze tamboers en vendeliers aan met hun zelfge maakte trommels en vlaggen een rondje door de tent. Hierna vindt door Koning Sjef van Roessel de prijsuitreiking voor de mooiste kleurplaat, origineelste vlag en best versierde trommel plaats. Alles wat gemaakt is door de kinderen wordt opgehangen, zodat iedereen de creativiteit van de misschien wel toekom stige gildebroedertjes en -zustertjes kan bewon deren. En voor de jongelui, die na hun creatieve werk zaamheden, nog energie overhebben is er een springkussen aanwezig, zodat ze aan het eind van de middag moe en voldaan naar huis gaan. Dit alles met het idee: kinderen tevreden... ouders tevreden. Smullen Tijdens de gildedag, zondag, draait de Moer- gestelse molen de hele dag. Molenaar Victor Theeuwes heeft beloofd, dat hij samen met zijn hulpmolenaars van het eigen gemalen graan heerlijke, Gèsselse pannenkoeken gaat bakken. Dat wordt dus smullen! Laatste gelegenheid tot inschrijven Nog niet ingeschreven? Het kan nog! Na een geslaagde eerste editie van Moergestel Kookt in 2013, zijn we nu opnieuw op zoek naar mensen die houden van koken en samen met anderen hiervan willen genieten. Koken voor elkaar en eten met elkaar. Je schrijft in en krijgt van de organisatie te horen of je gaat zorgen voor een voor- hoofd of nagerecht voor 6 personen. Jij ontvangt jouw gasten bij jou thuis. Heb je het voorgerecht (bij jezelf thuis of bij een ande re deelnemer) dan worden enveloppen aan tafel geopend waarin staat wie waarheen gaat voor het hoofdgerecht. Sommigen zullen snel naar huis gaan om zelf gasten te ontvangen. Anderen kunnen rustig naar hun nieuwe adres gaan om daar verder te gaan met het diner. Na het hoofdgerecht liggen er weer enveloppen die je wijzen naar het adres voor het nage recht. Het is dus de bedoeling dat je op drie ver schillende adressen en met steeds 4 andere Na een voortvarend onderhandelingsproces onder leiding van de heer Frans Slangen hebben in de gemeente Oisterwijk de politieke partijen Algemeen Belang (AB), Partij Gemeente Belangen (PGB) en WD een coalitieakkoord bereikt. Hierin geven zij de richting aan voor de komende jaren. De wijze waarop ze dat willen doen, spreekt uit de titel van het akkoord: ‘Met elkaar, voor elkaar!’. De speerpunten van deze coalitie zijn kort samengevat en in willekeurige volgorde de volgende: Oisterwijk aan Z! (onze inwoners denken eerder en meer mee over het beleid). Een sluitende begroting en een gezond weerstandsvermogen. Een aantrekkelijk bedrijfsklimaat. Cultuurcentra en wijkcentra blijven open. KVL wordt marktgericht geëxploiteerd. Fietspad Haghorst-Moergestel wordt ter hand genomen, waarvan het deel Heizen- schedijk deze raadsperiode als eerste. De leefbaarheid en het onderhoud van de openbare ruimte worden nog beter. Er blijft een volwaardige zwemvoorzie- ning. Een gedifferentieerd woningaanbod, ook voor jonge gezinnen. Extra aandacht voor en stimulans van het toerisme en recreatie. De drie decentralisaties in het sociale domein en het armoedebeleid hebben hoge prioriteit en zorgen er voor dat iedereen mensen tafelt. We gaan uit van koppels maar mensen die zich alleen willen inschrijven zijn natuurlijk ook welkom. De avond draait om genieten, verrassen, ver kennen en verwennen. De kosten voor de deelname zijn 10.00 per persoon. Hiervoor ontvang je witte wijn en rode wijn, zodat je tijdens het diner op elk adres dezelfde wijn in je glas treft. We willen graag weten of ook jij wilt deelnemen aan ’’Moergestel kookt”. Je kunt dit doen door een email te sturen naar: moergestelkookt@ gmail.com, een privébericht te sturen op de facebookpagina van moergestelkookt of loop even binnen bij café ’t Centrum aan het Root- ven. Inschrijven kan tot zaterdag 3 mei. Informatie is te vinden op de facebookpagina moergestelkookt op de internetsite http://www.inoisterwijk.nl/evenementen. De organisatie Monique, Ted en Edgard Zondag 18 mei Voor de hoogwaardigheidsbekleders begint de dag al vroeg. Om 08.00 uur worden ze ver wacht in de feesttent. En na de koffie, de H. Mis en de Erewijn zullen ze zich samen met alle aanwezige Gildebroeders en -zusters via de optocht presenteren aan de hele bevolking. Daarna volgt de feestdag op het feestterrein aan de Scheerman. We komen hier de komende weken nog uitgebreid op terug. Kinderprogramma Het wordt een feest voor het hele gezin en daarom wordt vanaf 15.00 uur de kinderen de gelegenheid geboden om aan allerlei activi teiten deel te nemen. Het programma speelt zich afin de feesttent, zodat de schutters zeker niet in de weg staan, regen geen belemmering vormt en de zon je niet kan verbranden. In de tent staat een kraam, waar kinderen een kaart kunnen kopen voor het bedrag van 2,00. Ze kunnen de plaatjes, die erop staan inwisselen voor een zakje chips, een snoepzakje en 2 bekertjes ranja. Deze kraam gaat om 13.00 uur open, zodat de kinderen hier al tijdens de optocht terecht kunnen. De kraam sluit om 17.00 uur. Van 15.00 tot 17.00 uur kunnen de kinderen in de tent voor verschillende activiteiten te recht, nl. schminken, trommels versieren, vlaggen maken en een kleurwedstrijd. Voor materialen en begeleiding wordt natuurlijk gezorgd. Schutters De jonge gildebroeders (en -zusters), die in de optocht hebben meegelopen, kunnen op het feestterrein gaan laserschieten (leeftijd 8 van zondag 25 mei t/m zondag 1 juni Elke dag geopend van 9.00-16.00 uur, met een officiële opening op 28 mei om 10.30 uur op Park Stanislaus. Er is altijd gelegenheid om in ons restaurant een consumptie te nuttigen (behalve van 11.30-14.00 uur). Een deel van de expositie bestaat uit vergro tingen van oude briefkaarten met dorpsge zichten van Moergestel. Deze originele kaarten zijn beschikbaar gesteld door Moergestel-ver- zamelaar Ad Wolfs. Het tweede deel sluit aan bij Moergestel Fiets dorp en dat zijn foto’s over het wielrennen in de regio aan het begin van de vorige eeuw. U mag dan denken aan foto’s van de TWEM; de Tilburgse wieler- en motorbaan. De eerste houten baan lag tussen Tilburg en Moergestel, waar nu de Rendierhoeve ligt. Daarna is hij verhuisd naar de Tilburgseweg in Goirle en verder is er ook nog een baan geweest aan de Enschotsestraat in Tilburg. Ook in een speciale ruimte, de Aula genaamd, zijn diverse fietsattributen opgesteld. Deze zijn ter beschikking gesteld door Bart Trom penaars uit Moergestel. Deze unieke expositie is mede mogelijk ge maakt door ’n Moergestels interieurbedrijf, zij hebben alle fotolijsten gesponsord. Iedereen is van harte uitgenodigd om te komen kijken! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 APRIL 2014 PAGINA 3 RONZUK RTOF^EK 'iSi’ Sterkte 6.00 tot -6.00 cyl. - 2.00 HIER SPAART U

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3