Brabant Uitvaart informatie leder mens is bijzonder en verdient een Tom van Dijk* uniek afscheid Uitvaartverzqj Laat het zorgen maar aan ons over Moergestel 50+ behartigt uw belangen Monuta W Tom van Dijk Komende periode bij het Huis voor Zingeving [88 661 'tBOöH Protestantse gemeente Óisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding thuis te komen in Moergestel. overleden. Eigen Vervoer: ja nee Een persoonlijk afscheid is wenselijk. Er kan veel meer dan u denkt. Dag en nacht bereikbaar. info@brabantuitvaart.nl www.brabantuitvaart.nl Rolstoel ja nee: Opstapplaats St. Jansplein Park Stanislaus: Seniorenvereniging Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Agenda 3 mei 12.30 uur: Huwelijk Floortje Hoekstra en Jan-Piet Kruijs was 55 jaar getrouwd met Mien Wolfs. Wim groeide op aan de Vinkenberg in een gezin met 13 kinderen. Na zijn huwelijk met Mien woonden ze aan de Heuveldwarsstraat en later in de Heuvelstraat. Velen kennen Wim van de Boerenbond waar hij 40 jaar heeft gewerkt. Na zijn pensionering genoot hij van een eindje fietsen en wandelen, het buiten Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: MTV Radio Op zondag 4 mei kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Martin Laurenssen. De techniek is in handen van Martijn van de Wouw. 3e ZONDAG VAN PASEN Week van 3-10 mei 2014 0900 332 22 22 Zondag 4 mei, 10.00 uur: Woord- en Com munieviering met samenzang. Er is een kinderwoorddienst. Jgt. Jan Hendriks e.v. Toke van Kilsdonk. Meld een overlijden gratis op 0800 - 22 000 66 Margriet van den Boogaard 06 - 20 49 32 87 tificeerd. De maand mei (Maius in het Latijn) werd naar Maia vernoemd. Het Griekse woord maia betekende oorspronkelijk 'moeder' en later 'vroedvrouw'. De Romeinen vereerden deze Griekse moedergodin omdat zij de din gen van de natuur zou laten groeien. In de vroege Middeleeuwen werden de volkse lof- betuigingen op de heidense aard-, moeder en vruchtbaarheidsgodinnen steeds vaker geprojecteerd op Maria, die al sinds het jaar 431 officieel als de Moeder Gods werd vereerd. In de 13e eeuw ontstond in Italië het idee om de meimaand geheel in het teken te stellen van de verering van Maria. Tijdens de Con trareformatie waren het vooral de jezuïeten en kapucijnen die vanuit Rome dit gebruik over heel de Kerk verspreidden. Onze parochie besteedt ook dit jaar in de meimaand extra aandacht aan de devotie tot Maria. Dit doen we tijdens de vieringen op Op deze dag van herdenken staan op het roos ter teksten uit Jesaja 43: 1-12‘Ik ben bij je... wees niet bang, ik heb je bij je naam geroe pen...’ en Johannes 21: 1-14, de derde ver schijning van Jezus aan zijn leerlingen. Zij herkennen hem en ontmoeten hem in de Maaltijd. Bij het samen zijn en het breken van het brood leeft Hij en is Hij bij hen. We gedenken deze avond de Nederlandse slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, maar ook de slachtoffers van de oorlogssitu aties en vredesoperaties die daarna hebben plaatsgevonden. Een dag later vieren we dat we nu nog steeds in vrijheid kunnen leven. Vrijheid geef je door is de nationale slogan. De meeste kinderen en jongeren in Nederland die nu leven, leven (gelukkig) in vrijheid en kennen geen oorlogssituaties. Het is belang rijk dat ook aan hen het besef bijgebracht wordt, hoe belangrijk die vrijheid is. We zijn twee minuten stil. In Óisterwijk lopen we daarvoor een stille tocht en is er vanaf 19 uur een programma in de Johanneskerk. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 3 mei, 17.30 uur: Woord- en Com munieviering. Mgd. en verj. Cato Rijnen e.v. Jan van den Boogaart; mgd. Janus Rijnen; trouwdag Adri- aan van Esch e.v. Annie Wijten; namens SVM: Hanneke Smolders. Woensdag 7 mei, 19.00 uur: Woord- en Com munieviering, Mariamaand Susan Smit - Moderne Spiritualiteit Susan Smit staat bekend om haar speelse en persoonlijke benadering van spiritualiteit in het dagelijks leven. Vol zelfspot en wars van zweverigheid en wollige taal prikt ze de spi rituele mythen van vandaag door. Susan is schrijfster en vaste columniste van het tijd schrift Happinez. Toen ze in 2000 een artikel schreef over mo derne heksen werd ze gegrepen door het feno meen. In het jaar dat volgde, deed ze research naar de geschiedenis van deze eeuwenoude religie, stortte zich in rituelen en leerde wer ken met magie en kruiden. Over haar erva ringen schreef ze het boek Heks. Dit boek werd tot dusver twaalf keer herdrukt en zorg de voor een ware mediahype in Nederland en België. Voor Susan heeft hekserij, de voor christelijke Europese religie, niets te maken met toverdrankjes. Hekserij omvat voor haar alles wat we onder spiritualiteit verstaan: meditatie, magie, reïncarnatie, natuurgenees wijzen, intuïtieve ontwikkeling en het god delijke vinden in jezelf en alles wat leeft. Zaterdag 24 mei, Tiliander, 20.00-22.00 uur. Kosten: 15,- pp. Kaartverkoop via www.tiliander.com. Meer informatie: www.huisvoorzingeving.nl of 06- 51003388. aftrekbaar te maken voor de belasting. Hebt u nog vragen, neem dan gerust contact met ons op: 5132774 of administratie@parochie- moergestel.nl (Rinus Nouwen: aanwezig op maandag- woensdag- en vrijdagmorgen). Op voorhand: dank voor uw jouw jullie bij drage. Theo te Wierik msc Ria Willems (secr. Zaterdag 3 mei, 19.00 uur: Woord- en Com munieviering m.m.v. gemengd koor. Jgt. overl. ouders Rooijakkers-de Laat; Toos de Kruijf-van de Wouw en overl. ouders; overl. ouders Smulders-Mathijssen; jgt. Geert Bierkens e.v. Cor Rijnen. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 1 mei kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe uitzending. Deze week: - Impressie Koningsdag; - Seniorenconferentie; 100e verjaardag Graard Ketelaars; - Koninklijke onder scheiding Jan Vriens. Op vrijdag 2 mei vanaf 19.00 uur en zater dag 26 april vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! GEEF ELKAAR DE HAND MARIA VIERING Donderdagmiddag 8 mei 2014 gaan we naar de kapel van de Zusters van de Oude Dijk in Tilburg voor de jaarlijkse Mariaviering. Pastor Theo te Wierick msc. zal in de H. Mis voor gaan. Bent u woonachtig in Park Stanislaus of elders in Moergestel en wilt u de Mariaviering mee maken, vul dan onderstaande strook in met de vermelding waar u wilt instappen. Vermeld u ook of u gebruik maakt van een rolstoel (alleen instappen bij Park Stanislaus) U kunt natuurlijk ook gebruik maken van eigen vervoer. Voor de buskosten vragen we een bijdrage van 6,00 per persoon, te voldoen bij inschrijving. Na afloop drinken we koffie/thee met wat lekkers erbij. Rond de klok van 17.30 uur zijn we weer terug. Graag uw antwoordstrook inleveren voor zondag 4 mei bij de receptie van Park Sta nislaus of Jacqueline Vis, Raamackerstraat 10; Corry de Jong, Past. Janssenstraat 22 of Gina Smits, Eysenbrand 3. Strookje inleveren a.u.b. Mariaviering Oude Dijk Tilburg. Naam en telefoonnummer: Zondag 4 mei 2014, ds. Jannie van der Zee- Vroegindeweij later met de Griekse godin Maia werd geiden- Bijdrage aan Kerkbalans blijft nodig Uw bijdrage aan de actie Kerkbalans 2014 blijft nodig om een gezonde parochiegemeen schap te blijven De opbrengst wordt gebruikt om de uitgaven van het lopende jaar mee te betalen We vragen u om elkaar te blijven steunen om zo parochiegemeenschap te kun nen blijven. Het banknummer is NL69RABO0134504348 t.n.v. Parochie St Jans Onthoofding. Informeert u ook eens naar de mogelijkheden om uw gift volledig Reis naar Taizé Dodenherdenking 4 mei in Óisterwijk Op het moment dat ‘Moergestel Nieuws’ bij We hopen dat ook dit jaar verschillende paro- u in de brievenbus valt, zijn wij in Cluny of chianen weer aanwezig zijn bij de dodenher - zijn we te voet op weg naar Taizé. Daar ver- denking in Óisterwijk. De herdenking begint blijven we tot de ochtend van 4 mei. In de om 19.00 uur in dejoanneskerk. Na de samen avond van die dag hopen we weer behouden komst daar, wordt iedereen uitgenodigd om i mee te gaan naar het monument Qm 20.00 uur is er stilte waarna de last post wordt gespeeld en bloemen worden gelegd. van het 150 maal herhalen van het Maria- gebed Weesgegroet. De toewijding van een maand aan Maria heeft zoals bij veel katho- een praatje maakte. Dankzij de goede zorgen lieke feesten het geval is een heidense ach- v>--•-• - J tergrond. De Romeinen vierden begin mei was thuis blijven. De laatste tijd was dat aan het meerdaagse bloemenfeest, de Floralia ’t Vunderke waar Wim op 83 jarige leeftijd is geheten. Op de eerste dag van mei vierden ze het feest van de aardgodin Bona Dea, die Parochieagenda Maandag 5 mei, 19.00 uur: Werkgroep Hart- kracht 7; 20.00 uur: Doopvoorbereiding Donderdag 8 mei, middag: Mariaviering met woensdagavond om 19.00 uur in de kapel Seniorenvereniging Moergestel bij de zusters van Park Stanislaus. Alle parochianen zijn van de Oude Dijk in Tilburg. natuurlijk welkom in deze vieringen. Meimaand - Mariamaand Mei is in de Katholieke Kerk de Mariamaand. De Romeinen noemden de meimaand naar Wij gedenken de moedergodin Maia. In de Middeleeuwen Op 16 april overleed Wim op ’t Hoog, Wim ontstond in Italië het gebruik om mei toe te --J ,r wijden aan Maria, de Moeder Gods. Naast tientallen feestdagen waarop een aspect van of en gebeurtenis uit het leven van Maria wordt gevierd, heeft de Katholieke Kerk ook twee maanden aan de Moeder Gods toege wijd: mei en oktober. De meimaand is bij uitstek de Mariamaand; oktober is de maand van de Rozenkrans, de eeuwenoude oefening rommelen, in de tuin werken en van spelletjes doen met de kleinkinderen. Wim was een zorgzame, belangstellende mens die graag - 1 T'X 1 1 1 i van Mien kon hij de laatste jaren dat hij ziek MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 APRIL 2014 PAGINA 2 Politie alarm: 1-1-2 f «r .-S Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 HUISARTSENPOST De steun bij Iedere uitvaart Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Óisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Óisterwijk, tel. 06 20087292 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.porochiemoergestel.nl Al Misintenties 14 dogen voor ofroepweekend opgeven. Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 6527. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl 513 1424 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00- 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2