I Aphrodite VAN ALPHEN Jan Vriens Koninklijk onderscheiden Zondag 4 mei Jaarmarkt Il^j Wf’ Oisterwijk NZE SERVICE: *4, Gratis vervangend vervoer Gratis haal- en brengservice Burgemeester Hans Janssen huldigt Dorris Rijnen, winnaar van de Moergestelse Vrijwilligersprijs 2013. Foto: Paul Spapens. Uw GemeenteniewH's op www.oisterwijk.nl Direct en vriendelijk geholpen; ook zónder afspraak Huidverzorgingsinstituut Bij gelegenheid van de verjaardag van Zijne Majesteit de Koning werd dit jaar op vrijdag 26 april een inwo ner van Moergestel Koninklijk onderscheiden. De eer viel te beurt aan Jan Vriens, Tilburgseweg 45. Afgelopen vrijdag werd hij benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau en werden hem de bijbehorende ver sierselen opgespeld door burgemees ter Hans Janssen. Jan Vriens werd vrijdagochtend compleet verrast. Van harte proficiat! Foto Vlaminckx. CV de Dors(T)vlegels www.MoergestelseJaarmarkt.nl WOENSDAG 30 APRIL 2014 39e JAARGANG Nr. 1754 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 4/ Waardering voor sociaal maatschappelijke betrokkenheid Moergestelse vrijwilligersprijs voor Dorris Rijnen Dorris Rijnen-Schoenmakers heeft de Moergestelse Vrijwilligersprijs 2013 gewonnen. Ze ontving de onderscheiding uit handen van burgemeester Hans Janssen van de gemeente Oisterwijk. Hij noemde haar ‘iemand die reusachtig werk doet’. De prijs werd uitgereikt aan het slot van Moergestel Zingt dat dit jaar voor de eerste keer plaatsvond als onderdeel van de Oranjefeesten op Ko- ningsdag. AUTOSCHADES sinds 1880 J Tel. (013) 542 17 55 Dorris nam na de uitreiking talloze felicitaties in ontvangst en is nog'steeds beduusd... Met ‘reusachtig’ refereerde burgemeester Hans Janssen aan de naam van de Moerges telse Vrijwilligersprijs. Deze heet officieel ‘De Gèèselse Reus’. De winnaar ontvangt behalve een oorkonde en een door de gemeen te ter beschikking gesteld bedrag van 250 euro een door Kees Ketelaars ontworpen bronzen beeldje van de Moergestelse reuzin Ermelindis. De symboliek daarachter is dat een winnaar van de prijs net als een reus met kop en schouders boven iedereen uitsteekt. tiatief tot de werkgroepen le Heilige Com munie, het H. Vormsel en kinderclub De Schaapskooi. Dorris Rijnen geeft catechese lessen op basisschool De Vonder. Jarenlang maakte ze deel uit van het bestuur en de ouderraad van basisschool Graaf van Ursel. Ernstig zieke mensen staat ze bij met raad en daad en elke week is ze actief in een hospice in Tilburg. ‘Al deze verdiensten getuigen van sociaal-maatschappelijke betrokkenheid én verantwoordelijkheid voor de Moergestelse samenleving’, aldus het juryrapport. De Moergestelse Vrijwilligersprijs De Gèè selse Reus werd voor de veertiende keer uit gereikt. De prijs is een gemeentelijke prijs. Het initiatief daartoe werd genomen door WieKentKunst. Het zoeken van een kandi daat en de uitreiking gebeurt onder auspiciën van WieKentKunst. De winnaar wordt aan gewezen door een onafhankelijke jury van Moergestelse mensen die zeer betrokken zijn op de samenleving. Na afloop van de prijs uitreiking toonde voorzitter Hennie van Schooten van WieKentKunst zich zeer tevre den over de samenwerking met het Oranje- comité. “In Moergestel weten de mensen wat samenwerken is. Dorris Rijnen is een lichtend voorbeeld.” ons gedacht, op het St Jansplein staan weer diverse kinderactracties opgesteld. Ook kunt u natuurlijk weer lekker genieten en uitrusten op èèn van de gezellige terrassen die u op de jaarmarkt tegenkomt. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Tot ziens op de Moergestelse Jaarmarkt op de eerste zondag in Mei. Omdat nu eenmaal niet iedereen de vrijwil ligersprijs kan winnen staat aan de westkant van de kerk van Moergestel bij het Ermelin- dishof een bronzen beeld van Ermelindis. Zij staat daar als blijk van waardering voor alle vrijwilligers. ’’Veel mensen zijn actief in Moergestel om het dorp levend te houden”, aldus Hans Janssen. “Soms wordt er één uit gelicht”, ging hij verder, om vervolgens te onthullen dat Dorris Rijnen dit keer de eer te beurt was gevallen. Volgens het rapport van de jury behoort Dor ris Rijnen al jaren tot de vaste kern van het Oranjcomité Moergestel. Al jaren is ze actief binnen de pastoraatsgroep van de parochie St.-Jans Onthoofding. Ze nam mede het ini- De verdiensten van Jan (71) zijn zeer divers van aard en werden als volgt in de aanbeveling samengevat: De heer Vriens ontplooit sinds 1980 (33 jaar) naast zijn hoofdfuncties vrijwilligersactivi- teiten op diverse gebieden. Zo was hij bestuurslid van de ambtenarenvakbonden ARKA en CFO en lid van de vakbondsraad CNV. Ook was hij voorzitter en lid van de bezwaarschriftencommissie in verschillende gemeenten, raadslid en fractievoorzitter van de partij Gemeenschappelijke Belangen in Moergestel en voorzitter van de Stichting Vrienden Hospice Midden-Brabant. De heer Vriens heeft zijn enorme betrokkenheid ook vormgegeven binnen de gemeenschap van Moergestel waar hij tot op heden voorzitter is van zowel de Stichting Vrienden van Sint Jan als ook van de Stichting Moergestel Fiets- dorp. Korting op uw eigen risico tot 135 euro Op zondag 4 mei organiseert C.V. de Dors(T)vlegels voor de 37e maal de Jaarmarkt in het hart van ons dorp. De Moergestelse Jaarmarkt behoort tot een van de eerste jaarmarkten in de regio. Het is een markt die goed bezocht wordt en waar voor ieder wat te koop is. Dit komt mede door het grote assortiment van verschillende goederen, wat zorgvuldig door de organisatie bekeken wordt. Diverse standwerkers zullen ook dit jaar weer aanwezig zijn om hun waar te demonstreren. De entrée is, zoals u gewend bent op de Moergestelse Jaarmarkt, weer geheel gratis. Ook is er dit jaar weer aan de kleintjes onder 0 Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis arti Weekblad voor Moergestel es gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur e Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn een Schodegaront totoalherstelbedrijf en vertrouwensreporateur voor Interpolis/Centrool Beheer Arhmeo nieuws (wanneer dit niet te verhalen is bij een tegenpartij) |i 'I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1