Gildefeest weekend 16-17-18 mei Vlassakj& Van lersel Tweede editie Maartsebuien-koppel- toernooi bij Café-Cafetaria Epi Actie “Zwemkaart”door Charitas Wij verzorgen al uw: Gas, Water, Sanitair Zondag Tl april: Meezing top-40 in Moergestel Theaters Oisterwijk Moergestel Zondag 29 juni:Oisterwijkse Oldtimerrit Tegelwerk. Tank, en CVwerkzaamhecle Omslag van het Gildeboek. CHARITAS OISTERWIJK Moergestel Tel. (013) 513 28 33 www.vlassakvaniersel.nl achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: 89 lentes jong, die mooi de halve finales wist te bereiken. De finale werd gespeeld tussen Peter Ketelaars/Epi Denissen en Frans van der Donk/Peter Geerts, met als terechte win naars Frans en Peter. INSTALLATIEBEDRIJF geb.datum: geb. datum: geb. datum: geb. da turn: geb.datum: geb. datum: het boek door uw gegevens te mailen naar gilde@sintcatharina.nl en het bedrag van 15,- over te maken op St. Gildefeest NL80 RABO 0104 4424 92 Moergestel o.v.v. uw naam en woonplaats. Voor 25 april betaald: uw naam wordt vermeld in het boek. Informatie Via de website www.sintcatharina.nl en op Facebook (www.facebook.com/gildefeest) is alle informatie over Gilde “St. Catharina” en haar gildefeest te volgen. Aanmeldformulier zwemabonnement (Volledig ingevuld opsturen vóór 15 juni 2014) Toelichting zie artikel Ik wil graag een tegoedbon ontvangen voor een gratis zwemabonnement voor de volgende personen: Ouders (alleen mogelijk bij kinderen t/m 12 jaar): i 1. voornaam: I 2.voornaam: Kinderen t/m 12 jaar: 1.voornaam: 1 2.voornaam: I 3.voornaam: Kinderen 13 t/m 15 jaar: 1.voornaam: achternaam: 2.voornaam:achternaam: i 3.voornaam:achternaam: Dit formulier is ingevuld door: Naam: Straat: Postcode plaats: I Telefoonnummer: Dit formulier in gesloten envelop sturen aan: j Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk Tel. 06 20 08 72 92 onder de titel “Noten op oewe zang” Het SVM-meezingkoor “Agge Mar Weg Bent” organiseert op zondag 27 april (de dag na Koningsdag) een meezingmiddag in Den Boogaard. Hieraan doen, behalve “Agge Mar Weg Bent” ook mee: de Liederentafel Vrij en Blij uit Eersel, de Molenzangers uit Oisterwijk en uit Tilburg de Leye Zangers en de Kruiken zangers. Samen wel zo’n 200 zangers en zan geressen. Zij brengen bekende of wat minder bekende meezingliedjes. Het bijzondere van deze dag is dat er een Top-40 van liedjes door alle koren gezamenlijk is opgesteld. Iedereen mag en kan meezingen want de liedjes worden op een groot scherm geprojecteerd. Is lekker, gezellig meezingen wel “jouw ding” en bent u ook benieuwd welk liedje als nummer 1 is gekozen in onze Top 40? Kom dan deze zondag 27 april naar Den Boogaard. Iedereen is van harte welkom, de middag begint om 13.30 uur en de toegang is gratis. EVENEMENTEN IN TILIANDER Achtste groepers huilen niet (2012) - Hanna Zettenberg, Nils Verkooijen, Fiona MacKenzie. Woensdag 30 april 13.30 uur Entree: Bij reserveren via de website 4,- voor kinderen en ouders -I- 1,- betaalkosten per reservering). Locatie: Tiliander City Filmhuis EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD The Mixx Zondag 4 mei 15.00 tot 18.00 Entree: Gratis Gilde St. Catharina organiseert niet alleen de vrije Gildedag op zondag 18 mei, maar heeft het hele weekend de feesttent in gebruik. Zoals we vorige week al vertelden is op vrijdag 16 mei de tent gratis toegankelijk voor de jeugd van 14 tot ongeveer 25 jaar. Op zaterdag 17 mei wordt de leden van Stichting *’De Zonnebloem” een feestelijke middag aangeboden. Goede doel Gilde “St. Catharina” heeft, zoals binnen de altijd sociale gildewereld bijna vanzelfsprekend is, een goed doel gekozen. Het betreft hier de “Stichting Zonnebloem Moergestel”. Deze stichting organiseert regelmatig middagen voor mensen, die geplaagd worden door licha melijke en/of geestelijke ongemakken. De meeste mensen wonen nog zelfstandig thuis en worden daar vaak verzorgd door hun eigen partner. Een aantal geniet verzorging in Park “Stanislaus”. De stichting kan beroep doen op een 25-tal vrijwilligers, die de mensen hel pen tijdens de feesten en uitstapjes. Giften Gilde “St. Catharina” heeft al toegezegd, dat een deel van de financiële opbrengst van de groots opgezette Gildedag naar “De Zonne bloem” gaat. Dit bedrag zal worden aangevuld met een deel van de extra inkomsten van het uit te geven boek “Het Gildewezen en het Gilde St. Catharina” (auteur Jos Denissen). Zaterdag 17 mei Als extraatje organiseert het gilde in samen werking met de “Stichting Zonnebloem Moer gestel” een gezellige middag voor de gasten van “De Zonnebloem”. Mensen, die moeilijk te been zijn worden desnoods opgehaald door de ongeveer 20 vrijwilligers, die ook tijdens de middag paraat zullen staan om de gasten te helpen, waar nodig is. De ruim 100 geno digden worden samen met de vrijwilligers vanaf 13.00 uur met koffie ontvangen in de feesttent aan De Scheerman. Daarna krijgen ze uitleg over het gildewezen en de gelegenheid om foto’s en films over acti viteiten van het gilde te bekijken. Vanaf 15.00 uur krijgen ze demonstraties o.a. schieten met kruisboog, handboog en geweer. Er bestaat dan de mogelijkheid om onder begeleiding zelf op het doel te schieten. De afgelopen weken is toch weer gebleken dat er nog voldoende driebandentalent in ons dorp te vinden is. Met een deelnemerslijst van 23 koppels, was het een leuk toernooi waarbij strijd, sportiviteit maar vooral gezelligheid de boventoon voerden. Met als climax zaterdag 5 april de fmaleavond. De overgebleven 8 koppels streden om het kampioenschap, waarin een grote kans bestond dat er een ‘Peter’ tussen de winnaars zou gaan zitten (de helft van de overgebleven koppels had een ‘Peter’ in hun koppel). Een pluim voor de twee debutantenkoppels die door wir- sten te dringen tot de fmaleavond. Ook een pluim voor onze oudste deelnemer, met zijn Geniet van Foodstock en Kunst en Bomen Speciaal voor de oldtimerliefhebbers een oproep tot deelname met bijzondere voertuigen, oldtimers ouder dan 25 jaar met een plekje voor een medemens, de speciale passagiers. Met plezier nodigt de organisatie van de Oisterwijkse Oldtimerrit de oldtimerliefhebbers uit de regio uit deel te nemen aan weer een bijzondere oldtimerrit, deze keer gecombineerd met Woodstock sferen, oude fabrieken, kunst en de welbekende natuur van Oisterwijk. Deelname is gratis! Lees op www.oisterwijknieuws.nl/oldtimerrit meer informatie en moge lijkheid tot aanmelding. zwembad kunnen genieten. In deze krant vindt u het aanmeldformulier. Als u meent dat uw gezin of een van uw kin deren voor deze actie in aanmerking komt, dan kunt u zich hiervoor opgeven door dit formulier in te vullen. Het is belangrijk dat u het formulier volledig invult en voor 15 juni opstuurt naar Charitas. U krijgt dan een tegoed bon thuisgestuurd waarmee u de abonnemen ten op kunt halen bij het Staalbergven. Op het abonnement dient een foto te komen (bij een gezinsabonnement voor ieder gezinslid een foto). Het is mogelijk een zelfgemaakte foto (pasfoto-formaat) te gebruiken. Als u nog in het bezit bent van het abonnement van vorig jaar en u brengt dit mee naar het zwem bad, dan kan dit aangepast worden aan dit seizoen en heeft u geen nieuwe foto nodig. Wij wensen u een fijne zomer toe met veel zwemplezier voor iedereen. Van harte gefeliciteerd kampioenen, bedankt aan alle deelnemers en tot volgend jaar! Onder het motto “Het Staalbergven is er voor iedereen” kunnen mensen, die dit zelf niet kunnen betalen, bij Charitas een zwemabonnement bestellen voor zichzelf en hun kinderen. Voor wie? - Voor kinderen t/m 12 jaar en eventueel hun ouders - Voor kinderen van 13 t/m 15 jaar (zonder hun ouders) Voor iedereen geldt dat men woonachtig moet zijn in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom. In overleg met de Gemeente en het Staalberg ven is afgesproken, dat mensen die zich met een tegoedbon van Charitas melden bij het zwembad, een individueel of een gezinsabon nement kunnen krijgen. Dit abonnement is een combikaart waarmee men ook toegang heeft tot het overdekte zwembad “De Leye”. De actie is uitdrukkelijk bedoeld voor mensen die een zwemabonnement niet zelf kunnen betalen, omdat zij een te klein inkomen heb ben. Charitas vindt het belangrijk dat kinderen die niet op vakantie kunnen, zich in de zomer goed kunnen vermaken en van het mooie Afsluiting Tot slot van de middag worden de gasten koffie met broodjes aangeboden en krijgen zij de gelegenheid om gezellig na te genieten. Rond 17.00 uur wordt de middag afgesloten. Gildeboek Om het feest nog meer cachet te geven geeft het gilde het boek uit “Het Gildewezen en het Gilde St. Catharina” uit. Inhoud Het boek gaat met name in op het motto van het Gildefeest: “Het Gilde meer dan een traditie!”. De auteur toont in de vorm van boeiend verhalen aan, dat de levensvisie van de gilden reeds in de tijd van de Germanen is ontstaan. Ook de rol van de vrouw in de samen leving wordt plastisch beschreven. De schrijver gaat tevens in op de rol van de gilden in ons eigen dorp, waarna wordt afgesloten met uit gebreide informatie over het organiserend Gilde “St. Catharina”. De geschiedenis van de andere twee Moergestelse Gilden wordt kort beschreven. Statiefoto’s, actiefoto’s en tekeningen verhogen het leesgenot. Kortom volgens kenners een aanrader: ook voor de leek. Uitgave Het boek wordt uitgegeven in hard cover en telt vele foto’s uit verleden en heden. Door de eenvoudige, duidelijke wijze waarop de ge schiedenis van het gildewezen is beschreven, is het boek toegankelijk voor iedereen, die van geschiedenis en/of Moergestels heden en verleden houdt. Een deel van de opbrengst wordt geschonken aan de Stichting “De Zonnebloem” Moergestel, we zijn dan ook blij, dat we de eerste honderd intekenaars al binnen hebben. Intekenen Tot uiterlijk 25 april kunt u intekenen voor het GILDE SINT CATHARINA (opgericht 1477) MOERGESTEL PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 APRIL 2014 BBRHUB I I i i I I I I I I I I I I en

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3