Koningsdag Moergestel Moergestel Zingt voor de eerste keer op Koningsdag 26 april ll ■I Aphrodite Onze krant en... fotoprohlemen! Oehoe live te bewonderen BRILLEN LENZEN Oisterwijk Ll? 1 Hartstichting bedankt Moergestel Het Oranjecomité Moergestel Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Moergestelse vrijwilligersprijs ook uitgereikt tijdens Oranjefeesten St.-Jansplein i. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 - Aan alle vrijwilligers wordt gevraagd zich op 26 april eerst te melden bij het meeting point. Iedereen krijgt dan een “hulpje van Oranje”-shirt om aan te trekken. - Kinderen die deel willen nemen aan de Ko- ningsrun, kunnen zich daarvoor opgeven op het plein op de dag zelf. - Om 16 uur zal op het grote podium de vrij- willigersprijs voor de gemeente Oisterwijk uitgereikt worden. Na een uur Moergestelse samenzang wordt om 16.00 uur door de burgemeester de Moergestelse vrijwilligersprijs 2013 uitgereikt. Het is voor de veertiende keer dat dit gebeurt. Vorig jaar viel Ton van der Dussen deze eer te beurt. De winnaar krijgt een bedrag van 250 euro en een bronzen replica van het Er- melindisbeeld dat naast de kerk staat. Net als Moergestel Zingt is de Moergestelse vrij willigersprijs een initiatief van WieKent- Kunst. Op zaterdagmiddag 26 april - Koningsdag - wordt op het St.-Jansplein voor de zevende keer Moergestel Zingt gehouden. In tegenstelling tot voorgaande jaren vindt dit gratis meezingfestijn plaats als onderdeel van de oranjefeesten op de voor de eerste keer gehouden Koningsdag. Ook de uitreiking van de vrijwilli gersprijs verhuist mee naar de Koningsdag. Begint om 15.00 uur Moergestel Zingt, om 16.00 uur wordt voor de veertiende keer de Moergestelse vrijwilli gersprijs uitgereikt. Pa ïïtl Moergestel Zingt komt dit jaar dan ook tot stand in een samenwerkingsverband tussen het Oranjecomité en WieKentKunst. Voorzit ter Hennie van Schooten van WieKentKunst zegt zeer ingenomen te zijn met de samen werking met het Oranjecomité. Zij verwacht dat beide evenementen elkaar kunnen ver sterken. De opzet van Moergestel Zingt is ongewijzigd. De ‘leading lady’ is weer Toos Swinkels wier aanstekelijke enthousiasme een van de sfeerbepalers is. De selectie van de meezingliedjes is gedaan door Will Habra- ken en Jolande van de Wouw-Rooth. Huidverzorgingsinstituut Nog een paar dagen en dan is het weer zover! Dan zal Moergestel voor iedereen weer rood, wit, blauw en oranje gekleurd zijn. Het feest voor jong en oud zal beginnen vanaf 11.30 uur op het plein. Wegens het grote succes van vorig jaar zal er dit jaar weer een grote feesttent op het plein komen. Rondom en in de tent vinden alle festiviteiten plaats. Hier volgen nog enkele mededelingen: Het volledige programma van Koningsdag 2014 vind je op het oranje programma, welke is ingevouwen in dit Moergestel Nieuws. We ontmoeten jullie graag aanstaande zaterdag! Voor meer informatie en foto’s van vorig jaar kijk op: www.koningsdag-moergestel.nl Alle goede bedoelingen ten spijt, maar foto’s voor Moergestel-Nieuws, die ge maakt zijn met een telefoon of‘mobiel tje’, kunnen we helaas niet gebruiken. Dergelijke foto’s zijn leuk voor huis, tuin en keukengebruik, maar voor publicatie zijn ze absoluut ongeschikt! Foto’s bestemd voor de krant dienen ’n mini male grootte van 300 Kb of (liefst) méér te zijn! Goed nieuws voor de fans: de grootste uil ter wereld, de oehoe, is dit jaar toch live online te zien. Natuurmonumenten en Vogelbescherming sloegen de han den ineen om de broedtijd van de uil vast te leggen, waardoor moeder en haar jongen nu 24 uur per dag te volgen zijn. De webcam staat in de buurt van het nest in de Oehoevallei op de Sint- Pietersberg in Maastricht. Waar te zien? De oehoes zijn te zien op www.natuurmonumenten.nl/oehoe en op www.beleefdelente.nl De hoogtepunten van de dag zijn terug te zien in korte filmpjes. Over een kleine maand verwachten we dat de jongen gaan uitvliegen. Oehoevallei De Oehoevallei op de berg in Maastricht wordt steeds meer dé ideale leefomgeving voor de oehoe. Deze machtige vogel voelt zich er al jaren thuis. In februari plaatste Na tuurmonumenten voor het eerst een webcam in deze vallei. Nadat duidelijk was waar het paartje broedde, is er in samenwerking met Vogelbescherming een tweede camera ge plaatst, uiteraard zonder de uilen te verstoren. Beleef de Lente De oehoe is jaarlijks te zien voor de camera’s van Beleef de Lente. Dit jaar koos het paartje uit Winterswijk echter voor een andere locatie. Voor de uilenfans is het fantastisch nieuws dat ze de oehoe nu toch live kunnen volgen. Aan de hand van de camerabeelden hoopt Natuurmonumenten het voedselaanbod en de herkomst van dat voedsel voor de jongen beter te kunnen onderzoeken. In de week van 6 tot en met 12 april is er door zeventien collectanten een groot deel van ons dorp gecollecteerd. Doordat we te weinig collectanten hebben is een deel van ons dorp niet bezocht door een collectant. De Hartstichting die dit jaar 50 jaar bestaat heeft van Moergestel een mooie bijdrage gehad voor verdere onderzoeken naar hart falen. De opbrengst van deze collecte is voor dit jaar 1.446,99, dat is meer dan het vorige jaar. Door de inzet van onze collectanten is dit mooie bedrag voor ons dorp overgemaakt naar de Hartstichting. De gulle gevers aan deze collecte worden door de Hartstichting bedankt. Heeft u een van onze collectanten gemist, dan kunt u een bijdrage over maken op reke ning NL71 RABO 0127 6524 26. Ook de collectanten worden van harte be dankt voor hun inzet en hopelijk tot het vol gende jaar. - De dag begint met de bekende kinderfiets optocht. Let op: om 11.15 uur verzamelen bij Park Stanislaus, want daar zullen we starten met de fietsoptocht. Vanaf daar gaan we in optocht naar het St. Jansplein. De ver- siertasjes met daarin de spelletjeskaart en het ballonkaartje en uiteraard de versierspullen voor de fietsen, zijn vorige week uitgedeeld op de scholen. Kinderen die geen tasje hebben ontvangen kunnen dit alsnog ophalen bij: Lucille Stevens, Past, de Louwstraat 7. - Vanaf vrijdag 25 april 18.00 uur zal een auto verbod gelden op het St. Jansplein. We willen alle inwoners van Moergestel dringend ver zoeken daar rekening mee te houden en vanaf die tijd niet meer op het plein te parkeren. Bedankt alvast voor de medewerking. Burgemeester Hans Janssen reikte in 2012 de Moergestelse Vrijwilligersprijs uit tijdens Moergestel Zingt. Naast hem presentatrice Toos Swinkels van het meezingfestijn. Foto: Paul Spapens. Zowel Moergestel Zingt als de uitreiking van de Moergestelse vrijwilligersprijs worden gehouden in de feesttent die op het St.- Jansplein staat in verband met Koningsdag. De beschikbaarheid van de tent was voor organisatie WieKentKunst een belangrijke reden om voor samenwerking aan te kloppen bij het Oranjecomité. Zeker de laatste jaren bleek door het slechte en koude weer tijdens Moergestel Fietsdorp dat een tent node gemist kon worden. Moergestel Fietsdorp moet het dit jaar stellen zonder feesttent. 5 Weekblad voor Moergestel 1 oe es PANIS Mi WOENSDAG 23 APRIL 2014 39e JAARGANG Nr. 1753 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 gemeente nieuws Uitgave en redactie: Buro ‘76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1