QOEF! Audacia- nieuws Cl Audacia ongeslagen kampioen Moergestelse tennisclub dankt vrijwilligers De Reuselhoeve ontwikkelt recreatiemogelijkheden in de natuur! DE ZONNE BLOEM MOERGESTEL Inschrijven J eugd vakantie week Moergestel Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Sterk Audacia verrast Nevelo 2-2 Als er sprake is van een derby is de wedstrijd extra beladen en komen er krachten naar boven die in andere partijtjes passief blijven. Het contrast met de laatste wedstrijd tegen WereDi was derhalve erg groot. Gedurende het eerste kwartier liet Audacia meteen zien dat het menens was en drukte het Nevelo terug op eigen helft. En zoals dat dan gaat viel in de 17e minuut de 1-0 voor Nevelo en kreeg daardoor meteen geloof in meer, maar de voorwaartsen misten de rust om het karwei af te maken. En vlak voor de rust stond de kleinste man van het veld vol zelfvertrouwen achter de vrije trap op ca. 25 meter van de goal, en met een grootse trap belandde de bal ineens rechts voor de restyling van het clubhuis. Het concept wordt gepresenteerd op donderdag 3 april om half 5 in het clubhuis. Op 17 april is de pre sentatie van het definitieve ontwerp. Alle leden worden dan in de gelegenheid gesteld om een voorkeursstem uit te brengen,” aldus Annetje. “Vrijwilligerswerk is leuk als het je energie geeft, je het samen doet met een groep leuke mensen en je iets kunt bereiken voor anderen. Maar ook als je het gevoel krijgt dat het gewaar deerd wordt.” In haar maidenspeech tijdens de vrijwilligersavond in de Sport Arena dankt voorzitter Annetje Reineke niet alleen alle vrijwilligers van de Moergestelse tennisclub, ze licht ook de speerpunten voor de komende periode toe. Na een prachtig seizoen, dat van begin tot het eind gedomineerd werd met een le plaats, is dan ook eindelijk het fel begeerde kampioenschap binnen. Dat het een echte kampioensmatch was bleek tijdens de wedstrijd. Ook de tegenstander, Una Brinvast (Veldhoven) kon nog kampioen worden en staat 2e. Dit staan ze nu nog, nadat Audacia na een zinderende wedstrijd de 3 punten mee naar huis nam door met 2-3 te winnen. Hierna begon een gezellige middag en avond, nadat het team gehuldigd werd bij Audacia. Hierbij willen we iedereen bedanken die ons gedurende het seizoen hebben gesteund! Van harte: Sander Bakkers, Luuk van Haaren, Olivier Kerstens, Hein de Kort, Wouter Schellekens, Jasper Swinkels, Harm Embregts, Jur Janssen, Martijn Ketelaars, Jannes Klijsen, Maikel Nouwens, Bart Stokkermans en Sander Ketelaars. Ook deze gezellige avond werd door vrijwil ligers georganiseerd: de liefhebbers konden een partijtje tennissen en natuurlijk was er ook gezorgd voor een hapje en een drankje. Gildefeest met de Zonnebloem Op 18 mei heeft gilde St Catharine een kring- dag. Als goed doel hebben ze gekozen voor de plaatselijke afdeling van de Zonnebloem Moergestel. Ook wil het gilde alle gasten van de Zonnebloem Moergestel uitnodigen op zaterdag 17 voor een gezellige middag. Deze middag staat in het teken van het gilde. Er worden demonstraties gehouden en er komen fotoboeken te liggen uit het verleden van het gilde. Daarom worden onze gasten binnenkort benaderd door onze vrijwilligers om ze uit te nodigen. Wat een feestje, onze nieuwe site! Via www.jvwmoergestel.nl zijn ondertussen zo’n 100 aanmeldingen binnengeko men. Een recordaantal in recordtempo, daar zijn wij natuurlijk hartstikke blij mee! Wil je ook niks missen van de JVW Feestweek? Schrijf je dan snel via de site in. De JVW is dit jaar van 18 t/m 22 augustus, kinderen kun nen tot Tl april aangemeld worden. Deelname kost 20,-, betaling gebeurt via de website door middel van iDeal. Hier komen natuur, recreatie en spel samen. De Reuselhoeve in Moergestel begon als Kanoboerderij maar is inmiddels uit gegroeid tot een buitenplaats aan de Reusel waar natuur, recreatie en spel samenkomen. Recreatief op het water, avontuurlijk hoog in de lucht, sportief in de Beweegtuin, of ontspannen op het terras. De mogelijkheden zijn talrijk! De Reuselhoeve ontwikkelt nieuwe innovatieve recreatiemogelijkheden voor ver schillende doelgroepen met altijd een nauwe wisselwerking met de prachtige natuur. Grondeigenaar Staatsbosbeheer biedt ‘Natuur- sprong’ aan, een spel- en bewegingsprogramma voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Een moerasbos, een galjoenschip en een tipitent vormen straks het speeldecor voor veel vertier en vermaak. Niet alleen jongeren kunnen genieten van spel en natuur. Ook aan ouderen is gedacht. Samen met Sportservice Noord-Brabant, Nijha en Yalp is de ‘beweegtuin’ opgezet. Een voor ziening die inspeelt op de behoeften van de steeds vitaler wordende ouderen. Zij kunnen, ook in groepsverband, gebruik maken van bewegingstoestellen die passen bij hun vitaliteit, zelfs samen met hun (kleinkin deren. De toestellen zijn zo ontwikkeld dat actief bewegen hierop leuk en gezond is. Maar er komt nog meer! Een uitkijktoren over het prachtig aangrenzende natuurgebied rond- “Het bestuur gaat het E-captain-programma meer benutten, er zal meer aandacht zijn voor energie en milieu en voor communicatie bin nen en buiten de club. Inmiddels zijn leerlin gen van Sint Lucas bezig met een ontwerp stander. In de eerste minuten lijkt dit echter niet te helpen en al direct staat de 2-0 op het scorebord. Dan lijkt Roef! haar ritme te pakken te hebben en weet via Kim Vrijhoeven en Anita Timmermans de stand weer op 2-2 gelijk te brengen. Opnieuw, dit keer door een tweetal afstandschoten, loopt de thuisploeg uit (4-2). Wederom Kim zorgt voor de aansluiting, waar na de scores om en om vallen. De 5-3 wordt gevolgd door de 5-4 van Cille van den Brink en de 6-4 door het derde doelpunt van Kim (6-5). Daarna is het Joyce van den Brink, die de partijen op gelijke hoogte brengt. Opnieuw weet de thuisploeg een voorsprong van twee doelpunten te nemen, maar het is Anita die de ruststand op 8-7 bepaald. Een van beide kanten zeer goede 1ste helft, die veel belooft voor het vervolg. En inderdaad de 2de helft gaat verder waar de 1ste mee is geëindigd. DDW loopt snel uit naar 10-7 maar dan het antwoord van Roef!. Via Cille en Anita is er weer aansluiting (10-9). Dan cruciaal in de wedstrijd in de 15de minuut een duidelijke loopfout, niet gefloten, doelpunt (11 -9). Daarna volledig evenwicht tot vijf minuten voor tijd de thuisclub twee keer scoort en de stand op 13-9 brengt. Het slotakkoord is deze keer voor Joyce, die de eindstand bepaalt op 13-10. Weliswaar geen punten, maar iedereen kan terug kijken op een enerverende en prima gespeelde wedstrijd. De volgende wedstrijd is pas 11-5 thuis tegen Tuldania. Ben je na het lezen van deze rubriek nieuws gierig geworden? Lijkt korfbal jou een leuke sport? Iedereen is van harte welkom dus... Wil je een keer meedoen, je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! boven in het doel 1-1. De tweede helft werd Audacia permanent teruggedrukt op eigen helft, maar als je zoveel kansen mist kunnen je nooit winnen. Toen Koen Schollen in de 73e minuut op de rand van de zestien zijn tegenstander onderuit haal de betekende dit de tweede gele kaart voor de aanvoerder en moest Audacia verder mer tien man. Maar de derby leefde verder en in de 82e minuut wist Jim van Gestel vanaf de middellijn door te stoten en te scoren 1-2. Trommels en gezangen verstomden, de Nevelo- aanhang keek met betraande ogen naar de res terende minuten en dan in de allerlaatste se conde, ver over de extra tijd, valt voor hun alsnog de bevrijdende goal: 2-2. Uitslagen: Nevelo 1-Audacia 1 2-2; Audacia 2-Sc ‘t Zand 3 3-3; Nevelo 4-Audacia 3 1-2; Hilvaria 7-Audacia 4 11-1; Audacia 5-Viola 7 5-2; EDN’56-Audacia 6 401 Programma maandag 21 april-2e Paasdag: Audacia 1 - Tsv Gudok14.30 uur WSJ 3 - Audacia 312.00 uur Met de Zonnebloem naar Meersel-Dreef Op 17 mei kunt u met de Zonnebloem afd. Moergestel een bezoek brengen aan Meersel- Dreef. Meersel-Dreef is het meest noordelijk gelegen dorpje van België. Gelegen tussen Breda en Hoogstraten. Vanwege de meimaand bezoeken we in Meer sel-Dreef in het Mariapark de Lourdesgrot. Bent u slecht ter been dan is dat geen enkel probleem. Er is voldoende begeleiding. Vertrek is om 13.30 u vanaf het St. Jansplein. Eigen bijdrage voor consumptie en vervoer is 7,50. Voor 30 april aanmelden bij: Petra Verheijen, tel. 513 23 51, Annie van den Hout, tel. 513 31 44, Ans Hoppenbrouwers, tel. 513 22 48. Vooraf wordt het geld bij u opgehaald. om De Reusel is gepland voor medio 2014. Het ‘biowandelpad’ voor onder andere mensen met een beperking wordt aangelegd; wandelen onder begeleiding over een pad van ongeveer 3 kilometer door prachtige natuur is een unieke voorziening in deze regio. Eigenaar Guus Mulders: “Het geeft mij erg veel voldoening om mensen op een recreatieve manier te laten genieten van onze prachtige natuur. We geven iedereen de gelegenheid om dat ook te komen doen tijdens onze open dag op Twee de Paasdag, 21 april vanaf 14.00 uur. Komen kijken is leuk maar meedoen nog leuker! Olga Commandeur van ‘Heel Nederland in beweging’ komt naar de Reuselhoeve en laat iedereen die wil, meedoen om vooral te bewe gen.” Ben je 14 jaar of ouder en wil je ook van dit spektakel genieten? Schrijf je dan in als groeps leiding, spelleiding, EHBO-er, medewerker ranjateam of brigadier. Op de website vind je alle informatie die je nodig hebt. ROEFÏ-HANDBAL Uitslagen: E2 Roef-GHV 5-2; DB Artemis B-RoefB 10-15; El Dongen El-Roef E 14-2 D Blauwwit D2-Roef D 7-12; Programma donderdag 17 april: E 18.00 uur Taxandria-Roef17.15 Dames recr. 20.00 Roef-Wh.Demons19.30 Aandacht voor de volgende data, noteer ze in je agenda: 12 april: Para Olympic games voor de E en D jeugd. 22 mei: Seizoensafsluiting E-D en B-jeugd 31 mei: Recreantentoernooi Roef-Taxandria 1 juni: Handbaltoernooi voor alle teams Roef- Taxandria 10-12 juni: Schoolhandbaltoernooi 14 juni: Kraachtkuptoemooi voor de jeugd- teams Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is mag vrijblijvend mee komen trainen op don derdagavond in de sporthal. Voor meer infor matie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF! KORFBAL ENERVERENDE WEDSTRIJD Na het verlies van vorige week, hebben we de speelwijze aangepast op het spel van de tegen- 1 - Cm ■■■MMC ■■M PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 APRIL 2014

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7