DE WERFT 20 Tl ALLROUND MAKELAARDIJ Goud voor ’Die Naemloose Speelers’^ MOERGESTEL: Oranjecomité Moergestel 26 april: Koningsdag 2014 in Moergestel ALLROUND MAKELAARDIJ feestelijke HEROPENING van GIFTS 4 YOU! Geslaagde kindermiddag in Park Stanislaus Welkom bij de Goede Vrijdag Wake Muzikale ondersteuning, Wim Stokwielder, gitarist/zanger 4. W NIEUW IN DE VERKOOP!!! Vraagprijs 218.000,- 4YOU I funda Ook voor alle activiteiten rond de gouden Naemloose Speelers houdt Moergestel-Nieuws u op de hoogte! Deze week zullen de versiertasjes uitgedeeld worden op de basisscholen. Daarin zitten naast de versierspullen voor de fietsoptocht ook een spelletjeskaart en een ballonkaartje. Vergeet deze niet mee te nemen naar het plein! - Herengoedstraat - Hofakker - Oostelvoortjes - Voorbeemt - De Stappert - Oirschotseweg - Raadhuisstraat - St. Jansplein. Het is feest, dus de vlaggen mogen uit! 11.30 uur: Ook dit jaar weer gratis bingo voor alle senioren in Den Boogaard. Aansluitend na de bingo: Meezingen met koor “Agge mar weg bent”. 12.00 uur: Start spelenkermis. Ook aan de allerkleinsten is gedacht met het tractorpark. 12.00 uur -14.00 uur: Wie grabbelt de oranje pingpongbal in het meetingpoint? 12.00 uur - 17.00 uur: Opening Koningsrun en plein vol Jeeps Quads. 12.30 uur: Prijsuitreiking van de Oranje-fiets- optocht. 12.45 - 16.00 uur: Lachen is OK show met Ton Laros. 13.00 uur: We verwelkomen de Burgemeester De dag waarop we de verjaardag van onze koning(in) vieren, is in Moergestel ondertussen een evenement geworden dat hoort bij de echte traditionele feesten van ons dorp. Helemaal dóór en vóór de mensen uit onze dorpsgemeenschap: georganiseerd en ondersteund door vrijwilligers en gesponsord door vele Moergestelse bedrijven en winkeliers. Het volledige programma ziet er dit jaar als volgt uit: Sprookjesachtige voorstellingen: spannend en vooral grappig, beslist ook voor ouders en opa’s en oma’s. Jaarlijks worden zo’n 500 bezoe kers vermaakt door een groep van ongeveer 25 Naemloosen voor en achter de schermen. Die Naemloose Speelers willen hun 50 jarig bestaan uiteraard niet ongemerkt voorbij laten gaan en gaan zorgen voor enkele extra activi teiten. Zo willen we het publiek bedanken Zaterdag 19 april "VERS AMBACHTELIJK ITALIAANS SCHEPIJS!!!" Parochie Moergestel Jeanne Ketelaars Afgelopen woensdag is er vanuit de parochie een kindermiddag georganiseerd rondom het onderwerp Palmpasen. Zoals ieder jaar waren we met de kinderen te gast in de aula van Park Stanislaus. Kinderen van de Moergestelse basisscholen waren uitgenodigd om samen palmpaasstokken te gaan versieren. Ongeveer 45 kinderen kwamen met zelfgemaakte kruizen naar Park Stanislaus waar de stokken werden versierd. We hebben de kinderen het verhaal van Palmpasen verteld en wat er vervolgens met Jezus is gebeurd nadat Hij als een Koning werd toegejuicht door de mensen. Wat bete kend die Palmpaasstok? Wat gedenken we in de Goede Week? En vooral ook: wat vieren we eigenlijk met Pasen....? Zondag in de kerk mochten de kinderen de Palmpaasstokken meenemen en daar kregen ze allemaal (uiteraard ook de kinderen die thuis hun Palmpaasstok hadden versierd) een echt broodhaantje op het kruis. We gingen vervolgens in processie naar Park Stanislaus om, zoals de traditie ons leert, de kruizen af te geven aan iemand die ziek of eenzaam is. 06.21 uur: Een speciale delegatie van het Oranjecomité gaat in Moergestel op zoek naar de “Vroege Vlaggers”. 09.15 uur: Voor de mis koffie met tractatie bij Park Stanislaus. 10.00 uur: Oranjeviering in de kapel van Park Stanislaus. Als afsluiting zal harmonie “Prinses Juliana” op het binnenplein het Wilhelmus spelen. 1115 uurAlle kinderen verzamelen bij Park Stanislaus voor de versierde fietsen-Zkarren- /skelters optocht. 11.30 uur: Vertrek Oranje-fietsop tocht met voorop harmonie “Prinses Juliana”. Route: LET OR START bij Park Stanislaus; Kloosterdreef - Kasteellaan - Voorbrugstraat en gezamenlijk zingen we het Wilhelmus. Hij zal heerlijke taarten uitreiken aan de “Vroege Vlaggers Winnaars”. 15.00 uur: Uitnodiging aan de Oranjesponsors om een drankje en hapje te nuttigen aan de Oranjebar of op ons gezellig terras. 15.00 -16.00 uur: Optreden “Moergestel zingt”. 16.00 uur: Einde spelenkermis. Het tractorpark blijft nog open tot 17.00 uur. 16.00 uur: Uitreiking vrijwilligersprijs. 16.30 uur: Alle kinderen mogen hun kaartje uit het versierpakket aan een ballon vastbinden en deze gaan na het startsein door de Burge meester de lucht in. Wiens ballon zal het verst komen en wie wint één van de mooie prijzen? 17.00 - 19.00 uur: Na de ballonnen wordt het programma voor de kinderen in Den Boogaard gezellig voortgezet met een kinderfilm. 17.00 uur: Op het hoofdpodium met z’n allen dansen en zingen met DJ, Update XL en Mare van Alphen. 21.56 uur: Finale Koningsdag 2014. De zon is al een uur geleden onder gegaan. Parochiekerk van Moergestel 18 april Tussen 20.00u en 22.00u kunt u op uw eigen tijd mee doen aan deze wake. Samen waken in een donkere kerk waarbij de stilte doorbroken wordt door de laatste zeven woorden van Jezus aan het kruis. Vele kaarsen branden. Samen waken in de kerk is gedragen worden door een traditie van hoop en ver trouwen van vele mensen voor ons en met ons. Het is deze verbondenheid dat we door de pijn van de dood heen een begin van opstan ding kunnen en durven ervaren. “Vader in uw handen beveel ik mijn geest”. In gedachten maken we een kruis-teken als teken van geloof in het kleine dat ik kan doen als bewijs van mijn bestaan. U kunt er voor kiezen om op uw eigen tijd tussen 20.00 uur en 22.00 uur de kerk binnen te lopen, misschien een kaarsje aan te steken en een tijdje deel te nemen aan deze wake. Voorafgaand aan de wake is er om 19.00 uur een gebedsviering waarbij ook iedereen har telijk welkom is. toegang is gratis en de koffie staat klaar! Op 13 september zullen Die Naemloosen een bijdrage leveren aan “Don Quichot”, een open lucht productie op het St Jansplein door een collega vereniging uit Beers ter ere van toneel schrijver Jan Naaijkens. Die Naemloosen heb ben in het verleden meerdere stukken van de hand van Jan Naaijkens op de planken gebracht en ook ons speciale jubileumstuk op 7 en 9 november a.s. is van zijn hand. In oktober zal rondom dierendag met en voor de allerkleinste inwoners van Moergestel een improvisatiespel met dieren worden aange boden aan peuterspeelzaal en de basisscholen. Die Naemloose Speelers hopen samen met u een feestelijk jaar te mogen beleven. Houd de berichten in Moergestel Nieuws goed in de gaten. De exacte data en tijden van alle acti viteiten zullen hier steeds tijdig worden gepu bliceerd. We schrijven 1964, een halve eeuw geleden. Geïnspireerd door een voorstelling in Den Boogaard gaat een groep Moergestelnaren aan de slag met een eigen toneelstuk. Zo maakten de eerste Naemloosen 50 jaar geleden hun debuut op de planken met “De drie vrijgezellen”. Het smaakte duidelijk naar meer en enthousiast door het succes is men toneel blijven maken. Inmiddels kent heel groot en vooral klein Moergestel Die Naemloose Speelers wel van de jaarlijkse voorstellingen in Den Boogaard. De laatste 30 jaar zijn de voorstellingen vooral gericht op de jeugd vanaf een jaar of 4. -50 jaar amateurtoneel door en voor Moergestel - voor hun trouwe en enthousiaste bezoek in al die afgelopen jaren. Het feest begint in het weekend van 17 en 18 mei. Dan kunt u in de filmzaal van galerie De Verdieping genieten van “Het Waaike”, de speelfilm die ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Die Naemloose Speelers is gemaakt in samenwerking met MTV. De film wordt op zaterdag en zondag non-stop vertoond. Tevens wordt er een kleine tentoonstelling ingericht met kostuums en rekwisieten, wor den videofragmenten van onze opvoeringen getoond en natuurlijk een activiteit voor de kinderen georganiseerd. Wie jarig is trakteert: Volgende week zal het bekende oranje kaartje met daarop het gehele programma ingevouwen zijn in het Moergestel-Nieuws. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 APRIL 2014 PAGINA 5 I Kom gezellig naar Gifts 4 You en profiteèr van deze overheelijke verwennerij! Tot ziens bij Gifts 4 You! ■HOHnHMHaoMBaHnBHni Rootven 7, Moergestel Tel. (013) 513 4401 Open: wo., do., vr. 9.30-17.30 za. 9.30-16.00 In samenwerking met dé barista's van "Tante Sus" gaat Gifts 4 You opnieuw haar deuren openen. Dit keer voor het lanceren van een vernieuwd assortiment, met een spectaculaire uitbreiding van: ■■■■mbbhhhhhhhhhhhhhbhbhhmhmibehhbbbbm Korvelplein 212 5025 JX Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 www.allroundmakelaardij.nl Om dit te vieren hebben we zaterdag 19 april van lO.OOu tot 16.00u een feestelijke opening, daarbij hoort natuurlijk een speciale aanbieding: Een vers kopje speciale koffie van "Tante Sus" in combinatie met een lekker ambachtelijk Italiaans schepljsje, dit samen voor maar €2.50

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5