Zomerse Zondag bij de Krekul! Crescendo verzamelt Kverkooyen Gildefeest weekend 16-17-18 mei Gildeboek vertelt over Moergestel als Gildedorp Graard Ketelaars 100 jaar Paasmenu 2014 HEERLIJKHEID schilder- en behangwerk Zondag 27 april: Meezing top-40 in Moergestel Tweede Paasdag 8e Moergestelse Vlooienmarkt Expositie Tiny Romijn in Park Stanislaus isolerende beglazing 1914 23 april 2014 Een speciale dag, die we niet ongemerkt voorbij laten gaan. FAMILIE KETELAARS Voor al uw: I INTEKENBON exempla(a)r(en) van het boek “Het Gildewezen” 15,- per stuk) Ik bestel hierbij Ik wil als volgt vernoemd worden in het boek: Graag reserveren op 013 822 51 93 of op www.denheerlijkheid.nl Tot ziens in 'Den Heerlijkheid' Ton van Oudheusden SVH Meesterkok Corr.Kloosterdreef 1-43 5066 AA Moergestel Goede doel Een deel van de opbrengst wordt geschonken aan de Stichting “De Zonnebloem” Moergestel. Intekenen U kunt intekenen voor het boek door onder- Terwijl de lente nog niet op zijn einde is, heeft de Krekul de zomer al in de bol. Vooruitlopend op nog mooier weer, zonnige terrasjes, vrije tijd, festivals en buitenvertier, staat zondag 18 mei aanstaande in het teken van work shops, die allemaal als thema ‘Zomer’ hebben. Er is gelegenheid hem te feliciteren tijdens de receptie van 14.30 tot 17.00 uur in het restaurant van Zorgcentrum Park Stanislaus, Kloosterdreef 1 te Moergestel Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 Woonplaats: Ik maak het te betalen bedrag over naar St. Gildefeest Moergestel NL80 RABO 0104442492. n r\ Schildersbedrijf Informatie Via de website www.sintcatharina.nl en op Face-book (www.facebook.com/gildefeest) is alle informatie over Gilde “St. Catharina” en haar gildefeest te volgen. onder de titel “Noten op oewe zang” Het SVM-meezingkoor “Agge Mar Weg Bent” organiseert op zondag 27 april (de dag na Koningsdag) een meezingmiddag in Den Boogaard. Hieraan doen, behalve “Agge Mar Weg Bent” ook mee: de Liederentafel Vrij en Blij uit Eersel, de Molenzangers uit Oisterwijk en uit Tilburg de Leye Zangers en de Kruiken zangers. Samen wel zo’n 200 zangers en zan geressen. Zij brengen bekende of wat minder bekende meezingliedjes. Het bijzondere van deze dag is dat er een Top-40 van liedjes door alle koren gezamenlijk is opgesteld. Iedereen mag en kan meezingen want de liedjes worden op een groot scherm geprojecteerd. Is lekker, gezellig meezingen wel “jouw ding” en bent u ook benieuwd welk liedje als nummer 1 is gekozen in onze Top 40? Kom dan deze zondag 27 april naar Den Boogaard. Iedereen is van harte welkom, de middag begint om 13.30 uur en de toegang is gratis. Sommige workshops zijn alleen bedoeld voor volwassenen, anderen voor jeugd of jongeren en weer anderen zijn uitermate geschikt om met verschillende generaties samen te doen. Een ideale gelegenheid om met vriend, vrien din, broer, zus, vader, moeder, opa, oma, kind of kleinkind een paar uur creatief bezig te zijn. Natuurlijk ook een mooie gelegenheid om kennis te maken met de Krekul, docenten en om vast de sfeer te proeven voor het nieuwe cursusseizoen (met nog meer cursussen op zondagochtend!). Als kennismakingsactie (en dankzij de inzet van veel vrijwilligers) zijn de workshops boven dien prettig geprijsd. Gilde St. Catharina organiseert niet alleen de vrije Gildedag op zondag 18 mei, maar heeft het hele weekend de feesttent in gebruik. Op vrijdag 16 mei is de tent gratis toegankelijk voor de jeugd van 14 tot ongeveer 25 jaar. Initiatief De jeugdige gildeleden Peter Wolfs (St. Catha rina Moergestel), Jeroen Bierens (St. Joris en St. Sebastiaan uit Berkel-Enschot), Vera de Brouwer (St. Joris uit Goirle) en Ivo van Boxtel (St. Ambrosius uit Loon op Zand) hebben gemerkt, dat er onder de jeugd binnen het gil dewezen best belangstelling bestaat om samen meer activiteiten te organiseren. Voor de jeugd tot en met 16 jaar hebben zij binnen de Kring Kwartier van Oirschot al het Indoor Jeugd Vendeltournooi op poten gezet. Another Generation De jonge gildebroeders en -zusters leerden elkaar beter kennen tijdens de diverse gilde- feesten. De jeugd rondom Tilburg heeft een groep gevormd, die het idee heeft om meer te ondernemen voor alle jongeren binnen de diverse gilden, die Noord-Brabant kent. Ze hebben zich verenigd onder de naam ‘Another Generation’. Zij geven hiermee aan, dat het gildewezen hun aan het hart gaat, maar dat het ook best wel wat gemoderniseerd mag wor den. Dit zonder de essentie van het gildewezen aan te tasten. Jongerenavond Tijdens de gezamenlijke wekelijkse vendel- training kwam ter sprake dat het gilde St. Catharina op 18 mei a.s. een vrij gildefeest organiseerde. Daarvoor zou op het feestterrein een grote feesttent komen staan. En waarom zou je die niet optimaal gaan gebruiken. Na Tweede Paasdag organiseert C. V de Dorstvle- gels voor de 8e maal een vlooienmarkt in Moergestel. Deze vlooienmarkt is door het grote succes van afgelopen jaren niet meer weg te denken in ons dorp. Dit is te danken aan alle standhouders en de vele bezoekers die onze vlooienmarkt al jaren bezochten, en natuurlijk omdat de Moergestelse Vlooien markt nog steeds een echte ouderwetse vlooi enmarkt is gebleven, waar uitsluitend twee dehands goederen te koop aangeboden mogen worden. Als de weergoden ons dit jaar goed gezind zijn, wordt het weer een fantastische markt die nog steeds groeiende is en elk jaar ruim duizend bezoekers trekt. Deze 8e Moergestelse Vlooienmarkt zal uiteraard weer plaatsvinden op het St. Jansplein. Voor wie dus pas opruiming heeft gehouden of nog wat oude spullen kwijt wil, is dit dus een mooie kans om zich nu nog in te schrijven voor een kraam op deze vlooienmarkt. De huur van een marktkraam bedraagt 17,50 inclusief bovenzeil. De vlooienmarkt is geopend van 09.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,00. Voor verdere inlichtingen en kraamhuur kunt u contact opnemen met: T. Moorman, tel: 06- 20802389, e-mail: a.j.m.moorman@home.nl of D. Osnabrugge, tel: 0032497690858, e-mail: dave_osnabrugge@hotmail.com CV de Dors(T)vlegels Inschrijven kan tot en met zondag 11 mei via de site www.krekul.nl. Daar vindt je ook meer informatie en de tijdstippen waarop de work shops gegeven worden. Vanaf half mei staan ook de cursussen die in september starten op de site. Op naar een heerlijke Zomerse Zondag! Van 20 april t/m 17 mei is er een expositie in Park Stanislaus waarin Tiny Romijn haar werk laat zien. Van huis uit een schoonheidsspecialiste, raakte Tiny steeds meer gefascineerd door kleur en de verschillende toepassingsmogelijkheden daarvan. Haar verlangen om te gaan schilderen groeide met de tijd. Aangemoedigd door haar man besloot ze jaren geleden om diverse schil dercursussen te gaan volgen. Het resultaat van deze noeste arbeid, in combinatie met haar liefde voor kleur is te zien vanaf 20 april. De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 9.00-18.00 uur en zaterdag en zondag van 9.00-16.00 uur. Nog twee maanden en het is zover: gemengde zangvereniging Crescendo bestaat op 22 juni al weer 75 jaar. Dit gaat uitgebreid gevierd worden. De repetities voor de jubileumviering zijn in volle gang op iedere maandag van 19.30-2130 uur in de kapel van De Nieüwenhof aan de Kloosterdreef. Ook op de rommelmarkt op tweede paasdag op het St. Jansplein treft u de mensen van Crescendo aan. Mocht u nog spullen willen opruimen, dan kunt u deze op 16 of 17 april tussen 18.00 en 20.00 uur brengen op de adressen Kruysacker- straat 3 of Oisterwijkseweg 20 in Moergestel. Alvast bedankt. Op het programma staan vijftien workshops in alle lokalen van het creatief en cultureel centrum aan de Nicolaas van Eschstraat in Oisterwijk. De titels geven vast een voorproefje van de inhoud en de sfeer van de workshops. Een paar voorbeelden: Zomerse bloemen in zwart-wit (tekenen), Creatief letters borduren, Haak je eigen zomerkoninkje, ‘Sfeervolle tuin lantaarns maken’, ‘Oosterse dichtvormen’, Sieraden van fietsband, Rollebollen met klei, en wat te denken van ‘Zomerbeestjes solderen’ of buitenshuis fotograferen en schilderen. Naam: Titel.’ staande bon in te leveren op Voorbrugstraat 7, Heuvelstraat 16 of Burg. Bardoelstraat 19. U kunt de bon samen met de 15,- per enve loppe inleveren of het bedrag overmaken op St. Gildefeest NL80 RABO 0104442492 Moergestel ow uw naam en woonplaats. In plaats van het formulier in te leveren, kunt u uw gegevens ook mailen naar gilde@sint- catharina.nl en het bedrag op voornoemde wijze overmaken. Voor 25 april ingeleverd en betaald: uw naam wordt vermeld in het boek. overleg met het feestcomité bleek, dat die best bereid waren de tent op vrijdag 16 mei ter beschikking te stellen van de jeugd. DJ-battle Door de jongere gildebroeders zelf wordt disco gedraaid. Het is een soort DJ-battle. Alle jonge gildebroeders in zusters van met name de Brabantse gilden zijn uitgenodigd. Ook vrien den, ouders en BOB’s zijn van harte welkom. De avond is met name bestemd voor jeugd van 14 tot midden 20 jaar. De avond is gratis toegankelijk! Aanvang 20.30 uur. Om 01.00 uur wordt de tent gesloten. Er is de hele avond toezicht en bewaking aanwezig. Info De organisatie houd je op de hoogte van alle ontwikkelingen: www.facebook.comJongerenNoordBrabantseS chuttersgilden. Informatie is op te vragen via jnbs@live.nl 's Avonds vanaf 17.00 uur serveren we een vier- of vijfgangenmenu vier gangen voor 28/50 p.p. vijf gangen voor 32/50 p.p. Op beide dagen serveren we vanaf 13.00 uur een driegangen Paasmenu voor 22.50 pp. Op zondag 18 mei 2014 organiseert Gilde St. Catharina een groots W gildefeest. Om het feest nog meer cachet te geven geeft het gilde ‘h een boek uit. Het boek Ter gelegenheid van het gildefeest geeft het feestcomité “Gildefeest St. Catharina” een boek over het gildewezen. Het boek wordt uit gegeven in hard cover en telt vele foto’s uit verleden en heden. Door de eenvoudige, dui delijke wijze waarop de geschiedenis van het gildewezen is beschreven, is het boek toegan kelijk voor iedereen, die van folklore, geschie denis en/of Moergestels heden en verleden houdt. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 APRIL 2014 PAGINA 3 Zz restaurant <X —DEN ^MOERGESTVA’'1 7 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3