VAN ALPHEN Expositie ’Dorpsschilders van Moergestel’ Graard Ketelaars: 1914-2014 f Aphrodite Schooljeugd bij start sloop Hertog Jan 23 april honderd jaar! Oisterwijk I ONZE SERVICE: Kopij aanleveren i.v.m. Pasen Gratis vervangend vervoer Gratis haal- en brengservice FOCW# f Uw Gemeenten/eum op www.oisterwijk.nl Huidverzorgingsinstituut Direct en vriendelijk geholpen; ook zónder afspraak U kunt deze expositie in “Galerie de Verdie ping” bezoeken tijdens de weekenden van 19 en 26 april en 3 mei op de zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur en op de zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. Ook op tweede paasdag zijn we open. U vindt de galerie aan de Indu strieweg 16 te Moergestel. Tel. 013-5131474 Help mensen met epilepsie. Help Marte. Tel. (013)542 17 55 I Korting op uw eigen risico tot 135 euro (wanneer dit niet te verhalen is bij een tegenpartij) Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis AUTOSCHAD ES r rr sinds L880 meenteraadslid, wethouder, werkverdeler bedrijfshulp, broedermeester Hakendover) waarvoor ik vaak van huis ben en Beth en de oudste kinderen de werkzaamheden op de boerderij moeten verrichten. In 1973 ben ik verhuisd naar de Oirschotseweg waar we nog 25 jaar gelukkig geleefd hebben. In 1998 is ons Beth helaas overleden en na nog 6 jaar zelfstandig gewoond te hebben ben ik in 2005 naar een aanleunwoning bij De Reuselhof gegaan. Nu woon ik al weer 3 jaar, erg naar mijn zin, in Park Stanislaus.} De inlevertijden van kopij en adverten ties voor de krant van volgende week zijn aangepast i.v.m. de Paasdagen. REDACTIONEEL Alle kopij voor de krant dient bij ons bin nen te zijn a.s. vrijdag 18 april 18.00 uur. Alle teksten die later worden aangeleverd kunnen we niet meer plaatsen in de krant van woensdag 23 april. Dat geldt ook voor de sportteksten uit het Paasweekend! ADVERTENTIES Advertenties (ook Zoekertjes!) kunnen worden ingeleverd tot zaterdag 19 april 18.00 uur. Evt. later na telefonisch overleg. Het is een gebouw met veel emoties en ook al is het al verlatentoch niet vergeten. Er waren zelfs een paar kinderen die een traantje wegpinkten afgelopen donderdag bij het begin van de sloop van hun ‘oude’ school en er vielen nogal wat ‘oooooh’s’ en ‘aaaah’s’. Wethouder Joost Wagenmakers zat ook even op de shovel en gaf het officiële startsein tot sloop van de gebouwen... als eerste het oude lokaal van kleuter juf Elly. Op de plaats van de school is nieuwbouw voorzien voor ‘n vijftal woningen. Reeds enkele weken hebt u in dit blad kunnen lezen over de expositie “Dorps schilders van Moergestel”. Onze oproep tot het aanleveren van werken van Marinus en Jan Welvaarts, Marinus en Theodoor Heijnes, Antoon en Nol van Esch en Joop Deelman leverde tientallen dorpsgezichten, landschappen, stillevens en portretten op in olieverf, acryl, aquarel en houtskool. Moergestelnaar maar ook bijzonder genoeg om de bezoekers van buiten ons dorp te beko ren. Ter voorbereiding op een documentaire over de “Dorpsschilders van Moergestel” kroop Huub van Elderen in de huid van Marinus Welvaarts. De werken van de hierboven genoemde kun stenaars stellen ons in staat om een beeld te scheppen van ons dorp in vroeger jaren, waar bij verloren gegane plekjes weer tot leven komen. Reacties op onze oproep kwamen zelfs uit Nunspeet en Eersel van waaruit fami lieleden van Marinus en Theodoor Heijnes graag de werken van beide kunstenaars ter beschikking stelden. Kortom, een expositie die u gezien moet heb ben, een feest van herkenning voor de echte Geboren op 23 april 1914, sterven mijn ouders zo jong, dat ik op 13-jarige leeftijd wees word en verder mijn opvoeding geniet bij oom Kees Hendrikx en tante Joke. De lagere school volg ik in Biest Houtakker en de middelbare intern in Reusel en St. Michielsgestel. Na een aantal jaren boerenknecht ga ik zelfstandig boeren met een koe en een paard. Ik leer mijn vrouw, Beth van Doormalen, uit Moergestel kennen. In deze tijd word ik opgeroepen voor mobi lisatie vanwege de oorlog. Gelegerd in Neder- weert worden we krijgsgevangen gemaakt en afgevoerd naar Fürstenberg am Oder. Na enkele weken zijn we vrij gelaten (wij waren 'Freunden'!) en mogen we terug naar Nederland. Op 18 mei 1943 zijn we getrouwd en samen gaan boeren op de Heikant in Moergestel. We hebben 8 kinderen (4 zoons en 4 dochters) gekregen. Naast de boerderij heb ik veel ne venfuncties vervuld (hengstenhouderij, veu- lenschetser, kerkbestuur, schoolbestuur, ge- nieuws Weekblad voor Moergestel HKMHI ■BHHMHSHMBHMBSI Epilepsiefonds WH oe WOENSDAG 16 APRIL 2014 39e JAARGANG Nr. 1752 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Collecteer ook mee! De collecteweek is begin juni. Meld u aan via www.ikgacollecteren.nl of bel met 030 634 40 63. Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn een Schadegarant totoolherstelbedrijf en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmeo gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiferlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur ■■■■MMaBaBnHKai

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1