Gildeboek vertelt over Moergestel als Gildedorp Niet met pijl en kruisboog maar op de duofiets Regionale jeugdorkesten laten van zich horen La Tuvert Lente kriebels Paasrikconcours Een teek? Pak ’m beet! VERSE ASPERGES Cursisten portfolio in De Verdieping Thema-avond Elkaar Nabij Dames-, heren-, en kinderkapper Gelish nagellak Hippe haarspeldjes haarbanden INTEKENBON exempla(a)r(en) van het boek “Het Gildewezen” 15,- per stuk) Ik bestel hierbij Ik wil als volgt vernoemd worden in het boek: Titel: Naam: Wenkbrauwen epileren en verven Wimpers verven JAN EN ARINA SCHUURMANS HOOG HEUKELOM 3 HEUKELOM (GEM. OISTERWIJK) TEL. 013-5334720 JAN-SCHUURMANS@HETNET. NL Je kunt contact opnemen met een van de leden van het gilde om dit te regelen. OOK BIJ ONS KUNT U 2E DIRECT LATEN SCHILLEN i Ik maak het te betalen bedrag over naar St. Gildefeest Moergestel NL80 RABO 0104442492. Teken komen op veel plaatsen in Nederland voor, ook in Noord-Brabant! Teken lijken op kleine platte spinnetjes en leven in hoog gras, struikgewas en tussen bladeren. Een tekenbeet is meestal onschuldig maar kan u ziek maken. Sommige teken zijn namelijk besmet met de Lyme-bacterie die de ziekte van Lyme kan veroorzaken. Als een teek lang in de huid zit, bestaat de kans dat hij deze bacterie overbrengt. De ziekte is meestal goed te behandelen met antibiotica. Controleer op teken! Voorkomen is dus beter dan genezen. In de tuin gewerkt? Een wandeling gemaakt in het park? Een speurtocht in het bos? Controleer uzelf en anderen daarna altijd op teken. Vindt u een teek? Verwijder deze dan zo snel moge lijk. Op www.tekenradar.nl leest u hoe u dat doet. Nieuwe app ‘Tekenbeet’ Via de app ‘Tekenbeet’ kunt u informatie opzoeken over tekencontrole en het verwij- Als bedrijf zal het logo op posters worden afge- beeld. Sponsoren kan vanaf 10 euro en veel voud hiervan is ook mogelijk. Het logo zal passend zijn afhankelijk van het sponsorbe drag. Zondag 13 april Den Boogaard, Moergestel 10.00 - 16.00 uur, vrij entree Acht jeugdorkesten uit de regio geven as. zon dag achtereenvolgens een mooi concert. Spannende bijkomstigheid is dat musicus en dirigent Sander Teepen de orkesten en hun dirigenten beoordeeït/jureert. Sander Teepen weet als geen ander de jonge mensen te binden, boeien en enthousiasmeren. Daarnaast zorgt Leny Scheepers deze dag voor een vlotte presentatie. De deelnemende jeugdorkesten komen uit: Moergestel/Udenhout, Esch, Haaren, Berli- cum, Sint-Oedenrode, Helvoirt en Vught. De organisatie van het festival berust bij Muziekvereniging Sint Gregorius uit Haaren. Het boek Op verzoek van het feestcomité “Gildefeest St. Catharina” heeft Jos Denissen belangeloos een boek geschreven over het gildewezen in haar algemeenheid, Moergestel als gildedorp en over Gilde “Sint Catharina” vroeger en nu. Het boek wordt uitgegeven in hard cover en opgefleurd met diverse prachtige foto’s uit verleden en heden. Door de eenvoudige, dui delijke wijze waarop de geschiedenis van het gildewezen wordt beschreven is het boek toe gankelijk voor iedereen, die van folklore, geschiedenis en/of Moergestels heden en ver leden houdt. Goede doel Een deel van de verwachte opbrengst wordt geschonken aan de Stichting “De Zonne bloem” Moergestel. Mensen, die het niet zo breed hebben of ziek zijn worden uitgenodigd voor een speciale middag. Gilde “St. Catharina” heeft deze dag gepland op zaterdag 17 mei a.s. In de feesttent zullen de genodigden verwend worden door de organisatie. Het gilde brengt hierdoor hopelijk weer wat zon in hun leven. Intekenen Iedereen kan zich verzekeren van een exem plaar van dit prachtige boek door in te tekenen voor een of meerdere exemplaren. Gildebroe- ders, familie, maar ook verzamelaars van Moer- gestelse informatie en zelfs Quispelaars (zeker weten, dat Quispel het gaat gebruiken) zullen Vijftien cursisten van de foto-portfoliocursus van Bondsmentor Henk van den Anker uit Tilburg exposeren op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 april met ieder vier werken in galerie De Verdieping. De expositie wordt op vrijdagavond om 20.30 uur geopend door Tom Meerman, directeur van de Fotovakschool te Amsterdam. De expositie/presentatie is het resultaat van een portfolio-cursus die afgelopen winter is gegeven in de Ypelaer in Tilburg Noord. De deelnemers hebben elk hun eigen onder- werp/specialisatie uitgediept en dat resultaat is te zien op de expo. Galerie De Verdieping is zaterdag en zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Op zondag 18 mei 2014 organiseert Gilde St. Catharina een groots gildefeest. De dag staat in het teken van het motto: “Het Gilde... meer dan een traditie!” Om het feest nog meer cachet te geven geeft het gilde een boek uit. Verder gaan na een verlies Op woensdag 23 april houdt Willem Brok een lezing over het thema ‘Verder, maar hoe?’ Hoe kun je na het overlijden van een dierbare weer sturing geven aan je leven? Willem Brok gelooft in de innerlijke kracht van ieder mens om zichzelf te hervinden na zo’n diep ingrij pende gebeurtenis. Het is de kunst die kracht los te maken in jezelf en te gebruiken om het leven weer de moeite waard te vinden. Met tal van voorbeelden laat hij zien hoe dat kan. Hij put hierbij uit zijn jarenlange ervaring als pastor en geestelijk verzorger in parochies en zorginstellingen. De avond begint om 20.00 uur in Ontmoetings centrum ’t Plein, Tongerloplein 1 in Udenhout. De toegang is gratis. De avond is een initiatief van Elkaar Nabij, een groep vrijwilligers die nabestaanden steun geven bij rouw. Met deze avond wil Elkaar Nabij een handreiking bieden aan ieder die kracht en inspiratie zoekt om verder te gaan na een verlies. Voor meer informatie: www.elkaarnabij.nl Als u als inwoner van Moergestel niet op ’’Park Stanislaus” woont kunt u ook deelnemen aan deze fietstocht. Deze tocht gaat door Moergestel en een stukje van het buitengebied om u dingen te laten zien die voor u misschien nog onbe kend zijn. U kunt u opgeven bij de balie van “Park Stani slaus” of via de mail info@gildestjorismoer- gestel.nl. voor 1 mei. Hopelijk kunnen we veel van onze oudere inwoners die niet meer goed ter been zijn een mooie dag bezorgen. Dit jaar willen de gildebroeders van Gilde St. Joris tijdens “Moergestel Fietsdorp” op zaterdag 31 mei 2014 de bewoners van “Park Stanislaus” een onvergetelijke dag bezorgen door met hun, op een duofiets, een mooie route in de omgeving van ons dorp te verzorgen. Hiervoor zullen fietsen moeten worden gere geld die door ons gilde zullen worden bekostigd door middel van een sponsortocht. Op de jaarmarkt op 4 mei zullen de renners ook weer aanwezig zijn om deze sponsoren en het gilde te promoten. Tevens heeft een aantal gildebroeders het idee opgepakt om de Amstel Gold als sponsortocht te gaan fietsen. De sportieve gildebroeders rij den de tocht op 19 april. vrijdag 11 april aanvang 19:30 uur Met de paashaas voor de deur is het weer tijd voor het jaarlijkse open Paasrikconcours. Als Gilde St. Sebastiaan en Barbara organiseren we deze open rikavond voor alle ervaren en onervaren tikkers uit de hele regio. U hoeft geen lid te zijn van ons of enige andere Gilde om deel te nemen. Naast het rikken is er ook de mogelijkheid tot jokeren. Er zijn natuurlijk weer diverse prijzen beschikbaar. De aanvang is vanaf 19:30 uur en de locatie het Gildehuis ’t Stokske aan de Zandstraat IA. De gildebroeders willen voor bovenstaande activiteiten sponsorgeld bij elkaar fietsen voor de fietsdag voor ouderen, aankoop en onder houd van uniformen en instrumenten. Het gilde heeft het afgelopen jaar dankzij de sponsoren diverse nieuwe aankopen kunnen doen, zoals de aanschaf van nieuwe vendels voor de jeugdleden, groot onderhoud van de trommen, en de aanschaf van nieuwe pakken voor de nieuwe leden. De lente is ook de start van het tekenseizoen. Met mooi weer is de kans groter dat u in de natuur een tekenbeet oploopt. Een tekenbeet is meestal onschuldig maar kan u ziek maken als een teek te lang in uw huid vastgebeten zit. Controleer uzelf daarom altijd op teken als u in de natuur bent geweest. Tijdens de Week van de Teek, van 7-13 april, besteden ver schillende organisaties aandacht aan het voorkómen van tekenbeten. deren van teken. Het is ook mogelijk om via de app een tekendagboek aan te leggen en hierin een tekenbeet te registreren. Of u stelt een alarm in zodat u altijd op de hoogte bent van de actuele tekenactiviteit in uw omgeving. De app is beschikbaar voor Android in de Google Play-store. Handig voor kinderen Voor kinderen tussen de 8 en 14 jaar is er een game ‘Teek Control’, een online computer programma. Hiermee leren kinderen waar teken zitten, hoe ze eruit zien en wanneer ze een tekencontrole moet doen: http://teekcon- trol.rivm.nl Meer informatie Kijk voor meer informatie op de website van de GGD Hart voor Brabant: www.ggdhvb.nl. Meer informatie over de Week van de Teek vindt op www.weekvandeteek.nl Hebt u daarna nog vragen? Neem dan contact op met de afde ling Infectieziektebestrijding van de GGD Hart voor Brabant, via 073 - 640 40 77. niet willen dat dit boek ontbreekt in hun boe kenkast. En voor de prijs hoeft men het niet te laten; kosten 15,- (een deel daarvan gaat bovendien naar Stichting “Zonnebloem”). Iedereen, die voor 25 april intekent, wordt vernoemd met naam, titel en woonplaats in het boek. Hoe? Intekenen kunt u door onderstaande bon in te leveren bij Voorbrugstraat 7, Heuvelstraat 16 of Burg. Bardoelstraat 19. U kunt het formulier samen met de 15,- per enveloppe inleveren of het bedrag overmaken op St. Gildefeest NL80 RABO 0104442492 Moergestel o.v.v. uw naam en woonplaats. In plaats van het formulier in te leveren, kunt u uw gegevens ook mailen naar gilde@sint- catharina.nl en het bedrag op voornoemde wijze overmaken. Voor 25 april ingeleverd en betaald: uw naam wordt vermeld in het boek. Informatie Via de website www.sintcatharina.nl en op Face-book (www.facebook.com/gildefeest) is alle informatie over Gilde “St. Catharina” en haar gildefeest te volgen. Ophalen boek Het boek kan worden opgehaald op zaterdag 17 mei bij café “De Klaore” van 11.00 tot 13.00 uur of op zondag 18 mei in de feesttent van 14.00 tot 16.00 uur. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 APRIL 2014 PAGINA 3 steun bij rouw dooi vrijwilligers ■M Ml MMMM MMMM VERKOOP MA. T/M VR. 10 00-18.00 UUR ZATERDAG 9.00-18.00 UUR dames heren kapper Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Tel: 013-5133709 info@latuvert.nl www.latuvert.nl 8 3 io ■■■■■■■MBMHMHHMHI^^ ELKAAR NABIJ MBMMMHMMMMBMMMM9IMMBM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3