Aphrodite l 2014: Eerste Koningsdag i» I I vakantieweek 7 Brabants Asperge Genootschap deed Moergestel aan Veel gouden bruidsparen in 2014 MS' De cliënt centraal, maar waar staat de mantelzorger? I Oisterwijk doen2 Voor nieuws en nieuwtjes: buro76@planet.nl Aspergelunch in Den Heerlijkheid Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijknl Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Naar verluidt zijn er in 2014 behoorlijk wat gouden bruiloften te vieren in ons dorp. Wij willen die bruidsparen graag een plekje geven in ‘Moergestel-Nieuws’. Wij komen met plezier ’n praatje maken en aan de hand daarvan een artikel schrijven voor ’Moergestel-Nieuws’ en maken ook een foto van het gouden paar. Vervolgens mogen ze het ‘verhaal’ lezen voordat het - gratis - wordt gepubliceerd. We worden graag getipt door het bruidspaar zelf of door een van hun kinderen. We gaan dus niet in op meldingen die we ‘zomaar’ te horen krijgen. Graag ’n telefoontje (513 2268) of mailtje (buro76@planet.nl) en we maken ’n afspraak. De nieuwe website van de Jeugdvakantieweek. Van 18 t/m 22 augustus wordt voor de 47ste keer de Jeugdvakantieweek georga niseerd. Tijdens de laatste week van de zomervakantie worden allerlei leuke activiteiten georganiseerd voor de Moergestelse kinderen van groep 1 t/m groep 8. Deze keer is het thema de JVW Feestweek! de site. Iedereen vanaf 14 jaar kan zich aan melden als vrijwilliger. Als je jonger bent en wilt meehelpen tijdens de JVW, neem dan contact met ons op. Helpende handen zijn altijd welkom! Denk je iets voor ons te kun nen betekenen laat het dan vooral weten. Zaterdag 26 april is het zover; de eerste Koningsdag in de Nederlandse geschie denis! Overal in Nederland zijn de voorbereidingen voor deze dag al in volle gang. Zo ook bij ons in Moergestel! De dag zal beginnen om 6.21 uur als de zon opkomt, want vanaf dat moment mag de vlag buiten! De eerste “vroege vlaggers” zullen volgens de Moergestelse oranje-tra- ditie beloond worden met ‘n heerlijke taart. Om 10 uur zal de mis gevierd worden in de kapel van Park Stanislaus. Daar kunnen de kinderen zich om 11.15 verzamelen voor de fietsoptocht die door de harmonie bege leid zal worden naar het plein. Als vanouds Themamiddag mantelzorg op woensdag 30 april a.s. van 13.30 uur tot 16.00 uur in de Raadzaal van het Raadhuis, de Lind 56, Oisterwijk. We denken aan familieleden van mantelzor- gers, (vrijwilligers) die werken met mantel- zorgers, en zij die denken een bijdrage te kunnen leveren aan deze middag. Er is deze middag voldoende tijd om vragen te stellen en in gesprek te gaan. Voor infor matie over deze middag kunt u contact opne men met Liesbeth Lautenschutz, Contourde- twern Oisterwijk, tel. 528 4080 liesbethlau tenschutz@contourdetwern.nl De themamiddag wordt mogelijk gemaakt door de gemeente Oisterwijk Inschrijven kinderen Inschrijven gebeurt dit jaar niet via briefjes maar via onze vernieuwde site: www.jvwmoergestel.nl. Kinderen kunnen ingeschreven worden door via de site het inschrijfformulier in te vullen en te betalen via iDeal. Kinderen kunnen ingeschreven worden van 7 t/m Tl april 2014. Deelname kost 20,00. 48 t/m du^ustus JQ zijn daar weer de spelenmarkt en de bal- lonwedstrijd voor de jeugd. Er komen Jeeps en Quads op het plein en Ton Laros zal de “Lachen is OK show” presenteren. Later in de middag volgt er een optreden van “Moergestel zingt” en de band Update XL zal de muziek vervolgens voortzetten. De band zal doorspelen tot 21.56 u., een uur na zonsondergang. Ieder jaar mogen we weer rekenen op een hele groep trouwe sponsoren. Dank daar voor.... want zonder jullie financiële steun kunnen wij uiteraard nooit een feest als dit neerzetten! Ook de vrijwilligers die ieder jaar hun steentje bijdragen zijn alweer benaderd. We kunnen nog steeds mensen gebruiken die graag een of enkele uurtjes de handen uit de mouwen willen steken. kunt zich hier voor aanmelden bijBrigitte van der Koedijk (513 3837) Het Oranjecomité houdt jullie de komende weken op de hoogte van wat jullie allemaal nog meer kunnen verwachten. Programma De JVW draait 3 programma’s: programma A voor de kinderen van groep 1 en 2, pro gramma B voor de kinderen van groep 3, 4 en 5 en programma C voor de kinderen van groep 6,7 en 8. Op de site staat per programma beschreven wat er georganiseerd wordt. Bij de ‘prikbord- versie’ vindt je een kort overzicht van alle programma’s, inclusief tijden en locaties. Alles wordt in gereedheid gebracht om de gasten te ontvangen. Zaterdag 5 april heeft Ton van Oudheusden van Restaurant Den Heerlijkheid, samen met zijn kookstaf een lunch verzorgd voor het Brabantse Asperge Genootschap bij gele genheid van de uitreiking van het Zilveren Aspergesteekmes aan Jan van Gerven uit Oirschot. Onder de aanwezige gasten bevonden zich de oud-voorzitter van de Tweede Kamer, Gerdi Verbeet, commissaris van de koning Wim van de Donk, oud-commissaris van de koningin Frank Houben en Henk Willems, waarnemend burgemeester van Oisterwijk. De gasten kregen een amuse geserveerd van een romig aspergesoepje met gerookte paling en kervel en als hoofdgerecht de ‘klassieke asperges’ met gekookte ham, nieuwe aardappeltjes en ‘n gepocheerd eitje. Met een gezamenlijk kopje koffie kwam een eind aan deze gezellige zit... Aanmelden vrijwilligers Ieder jaar kan de JVW rekenen op vrijwilligers die zich inzetten om de kinderen een gran dioze week te bezorgen. Daar zijn wij ont zettend blij mee, want zonder vrijwilligers geen JVW. Groepsleiding, spelleiding, mede werker ranjateam, brigadier en/of EHBO-er, ook vrijwilligers kunnen zich inschrijven via Ze stonden er vorig jaar zo parmantig op; deze jonge prinsesjes!. Het Oranjecomité is al enkele maanden druk bezig om er weer een fantastische dag van te maken voor jong en oud. Vorig jaar hebben we de troonswisseling gevierd met allerlei verrassende activiteiten in en rondom een grote tënt op het St. Jansplein. Dit jaar zal deze tent ook weer op het plein staan, maar de activiteiten zijn weer zoals we alle voor gaande jaren gewend zijn geweest tijdens de Koninginnedagvieringen. Zo zullen de beken de fietstocht voor de kinderen en de senio renbingo weer op het programma staan. Aanleiding voor de themamiddag: U en ik kunnen van de een op de andere dag mantelzorger worden, het overkomt je. Je partner, familielid en/of vriendin, kan getrof fen worden door een ziekte die de vaardig heden en krachten van de persoon aantasten. Zoals door een ongeluk, (niet) aangeboren hersenletsel, de ziekte van Alzheimer etc.. Wat heeft u dan als mantelzorger nodig? Welke vragen, goede ervaringen en tips wilt u delen met ons? Door informatie en uitwis seling van ervaringen willen we de krachten bundelen om de mantelzorger die ondersteu ning te bieden die hij nodig heeft, zodat hij zelf de regie kan blijven houden. Deze middag staat de mantelzorger centraal en willen we graag het gesprek aangaan met mensen die willen meewerken aan de invul ling van een goede mantelzorgondersteuning. nieuws Weekblad voor Moergestel H De es SCHRIJF JF NU IN Bekijk tiet programma l JVW FEESTWEEK! WOENSDAG 9 APRIL 2014 39e JAARGANG Nr. 1751 gemeente 'ÖOf ka Uitgave en redactie: Buro ‘76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planef.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur i Z T jz.' Z a J A ïj Z 'i.'.'L Z Z T

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1