Politie door Rood!? Kunt u een paar uurtjes missenP Verwend door Europrof en harmonie... ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Meld u aan op nierstichting.nl of bel 035 697 8050 IVN Natuurgidsencursus Het Groene Woud 2014-2015 in MOERGESTEL ‘100 jaar cremeren in Nederland’ BON Collecteer ook in de derde week van september. Aan...uit? Het is mogelijk dat zwaailichten en sirenes tijdens een rit opeens uitgaan. Dit gebeurt als de opdracht is opgelost of omdat er al een eerste politieauto aanwezig is. Of als uit nieu we informatie blijkt dat de melding minder ernstig is. Dit kan verwarrend zijn voor de medeweggebruikers. Maar ook hier geldt: als het niet strikt noodzakelijk is om met zwaai licht en sirene te rijden, dan doet de politie het niet. waarvan je afscheid moet nemen nu werkelijk gecremeerd? Wat gebeurt er met de as? U bent van harte welkom bij het crematorium op zondag 6 april van 11.00-16.00 aan de Karei Boddenweg in Tilburg. www.crematoriumtilburg.nl www.lvc-online.nl Nagenoeg alle ruimten zijn te bezichtigen en er zijn diverse proeverijen. Onze medewerkers zijn aanwezig om op al uw vragen antwoord te geven, zoals bijvoorbeeld: Als we na de crematie een hapje willen eten wat serveren jullie dan? Hoe kan ik de herinnering aan de overledene levend houden? Zijn er gedenk tekens te verkrijgen? Waar wordt degene De harmonie tijdens haar miniconcert. Het eerste Moergesteldiner, zoals dat afgelopen zondag plaatsvond in Den Boogaard is een grandioos succes gebleken met maar één conclusie: het vraagt om herhaling! Zo’n 90 gasten hadden zich aangemeld voor deze culinair/muzikale middag en kregen een programma voorgeschoteld om - letterlijk - van te watertanden. Je wandelt rond langs mooie plaatsen in je omgeving en vertelt andere mensen iets over de kleine bonte specht, terwijl je luistert naar zijn getimmer. Je hoort de populieren ruisen en een ree springt uit de bosjes tevoorschijn. Schoolkinderen vangen een geelgerande waterkever met een schepnetje... Je maakt wat mee als IVN natuurgids. En je publiek gaat een ervaring rijker naar huis! De IVN natuurgidsencursus is bedoeld voor mensen die zich actief in willen zetten binnen het IVN. Als IVN Natuurgids, als leiding van jeugd IVN, maar bijvoorbeeld ook bij het maken van wandel/fietsroutes of de uit voering van vrijwillig landschapsbeheer. Na het afronden van de cursus heb je een brede kennis van de natuur in eigen omgeving. Je leert hoe je zelf natuur- en milieueducatieve activiteiten begeleidt en organiseert. De IVN Cees de Laat van Den Boogaard. Tijdens het tapasdiner werd ook nog opge treden door de slagwerkgroep van de harmo nie en leverde Anke van Noppen een prach tige akoestische bijdrage op gitaar, ‘n Gouden greep Het was dus bijzonder goed toeven in Den Boogaard zondag en toen men om 19.00 uur huiswaarts ging waren er enkel maar com plimenten: voor Europrof, voor Den Boo gaard, voor de organisatoren Winne en Hein de Werd én voor de feestelijke aankleding van de zaal door Jan Janssen. Iedereen rekent al op een herhaling in 2015... al zal het dan, als het doorgaat, ongetwijfeld ‘n ander thema zijn. Waarschijnlijk maakt u het zelf ook wel eens mee. Een politieauto die door het rode licht rijdt of harder rijdt dan volgens de borden mag. De ene keer mét zwaailichten en sirenes en de andere keer weer zonder. U ergert zich dan misschien en vraagt zich af waarom de politie zich niet aan de regels houdt, terwijl ieder ander dat wel moet doen. Ontheffing Als de politie de verkeersregels overtreedt, dan heeft dat een reden. Agenten mogen dit alleen als het noodzakelijk is om hun werk te kunnen doen. Meestal gebruikt de politie dan zwaailichten en sirenes, maar soms is dat niet nodig of zelfs onwenselijk. Hoe dan ook, de politie mag het verkeer nooit in gevaar brengen. Met zwaailichten en sirenes Uiteraard moet de politie soms snel ter plekke zijn om hulp te verlenen, vaak gaat het dan om levensbedreigende situaties. In dat geval vragen de agenten toestemming aan de meld kamer om met zwaailichten en sirenes te mogen rijden. Het is uw plicht om deze poli tiewagens onmiddellijk voorrang te verlenen en zo nodig een vrije doorgang te creëren. Houdt u daarbij rekening met uw eigen vei ligheid en de verkeersregels. ...maar liever zonder De politie probeert het gebruik van zwaai lichten en sirenes zoveel mogelijk te beperken omdat bij veelvuldig gebruik de attentiewaar- de ervan achteruitgaat: als u continu sirenes hoort, vallen ze minder op. Ook veroorzaakt het lawaai geluidsoverlast in woonwijken. Nog belangrijk is misschien wel dat daders van bijvoorbeeld een bankoverval of inbraak kunnen vluchten als ze de politie horen aan komen. Andere voorbeelden van situaties waarin de politie verkeersovertredingen maakt zonder zwaailichten en sirenes zijn: •Parkeren op een trottoir, om bijvoorbeeld een winkeldief af te voeren. •Negeren van een inrij verbod, omdat aan de andere kant van de straat een voertuig de straat blokkeert. •Volgen van een auto die zojuist door het rode licht is gereden. Hiervoor moet de politie dus ook het rode licht negeren. Om klokslag vier uur werd de middag geo pend met een luchtig, Spaans temperamentvol miniconcert van de harmonie. Ondertussen werden de eerste (van 11!) tapasgerechten uitgeserveerd door Europrof, de top-horeca- opleiding die gevestigd is aan de Tilburg- seweg. De gerechten waren stuk voor stuk hoog standjes en de aanwezige gasten genoten er met volle teugen van. Ook van de wijnkaart trouwens zoals die was samengesteld door Natuurgidsencursus wordt afgesloten met een examen en erkend diploma. Meer informatie vind je op www.natuurgid- senhetgroenewoud.nl We organiseren een informatieavond op dins dag 15 april a.s. in De Groene Poort, Bossche- weg 80,5283 WB Boxtel. Aanvang: 20.00 uur. Opgave voor deze informatieavond graag bij Wim de Vrij, secretaris van de cursus, e-mail: natuurgidsenhetgroenewoud@gmail.com Tilburg - Op zondag 6 april organiseert het Crematorium voor Tilburg en omstre ken aan de Karei Boddenweg een open dag. Het klinkt in eerste instantie mis schien best vreemd, toch is het niet zo raar. Sterven hoort bij het leven en vroeg of laat wordt iedereen ermee geconfronteerd. Daarom kan het juist enorm ver helderend werken om te weten welke mogelijkheden er zijn om van het laatste afscheid een unieke persoonlijke gebeurtenis te maken. We stellen ieder op onze eigen manier de deuren open van 11.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze dag hebt u de kans om achter de schermen te kijken en alle vragen te stellen die u maar wilt. Met name een kijkje in de nieuwe aula “Andante” is meer dan de moeite waard. W.t" F ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 APRIL 2014 PAGINA 6 0( MMMI c Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [Straat Woonplaats Telefoon ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stufc en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Uw 'Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. Vr. 4 april: Weekmarkt St.Jansplein 13.30u. Vr. 4 april: Ladies day/night MTV Stokeind Za. 5 april: HSB Roef! Toernooi honkbal aspiran ten SV Roef! Za. 5 april: Schildersgroep Koloriet in Galerie De Verdieping van 13.00-17.00u. Za. 5 april: Gèssel Swingt! De Muziekfreaks aanvang 21.00u Bostraat 1b Moergestel. Zo. 6 april: Schildersgroep Koloriet in Galerie De Verdieping van 11,00-17.00u. t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Open: wo, do en vr van 10.00 tot 14.00 uur. Tel. 013-5136009 E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl Het VW-agentschap is verantwoordelijk voor de inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009. UIT Kadastrale grensbepaling? Beduidend loedkoper dan het Kadaster. Jan van Esch >6-12783101 of geovesch@home.nl Te huur: tennisbaan in de bossen tussen Moergestel en Oisterwijk. Heerlijk 2% uur tennissen: overdag, ’s-avonds of in ‘t week end. Bel voor info Corry: tel. 06-12202086. Reparatie witgoed, kleinhuishoudelijk en keukeninbouw-apparaten. Tel. 06 - 47 91 08 82. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. www.ligtvoetshoes.nl Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen. Charles van den Breekel, Scnee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. Opruiming hometrainers, steps, spin ningbike. Nu met 15% korting! Vogels Fiets Sport, 013-5131435. Alleen voor leden van SVM: op vrijdag 11 april om 18.00 uur een drieganqen keuze menu met koffie/thee na bij Caré-Rest. De Brouwer. Voor slechts 15,- excl. drankjes. Aanmelden kan telefonisch op 513 1360 t/m 9 april onder opgave van uw naam en tel.nr. VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans vanvught, Berkel-Enschot, 013-5333864.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 6