18 mei: Gildefeest Tuinkas voor kinderen basisschool De Vonder De dorpsschilders van Moergestel online en telefonisch bereikbaar Maandag ochtend gesloten Ook voor alle nieuwtjes en weetjes rond het a.s. Gildefeest houdt Moergestel-Nieuws u op de hoogte! Kinderen en ouderen ontmoeten elkaar in moestuin Moergestel Informatie Via de website www.sintcatharina.nl en op Facebook (www.facebook.com/gildefeest) is alle informatie over Gilde “St. Catharina” en haar gildefeest te volgen. met de hulp van Frank van den Meijdenberg en conciërge meneer Thaddé. De JOOP tuin maakt deel uit van de Tuinen van Oisterwijk. Dit succesvolle project onder leiding van Moergestelnaar Adry Hoeven stelt inwoners in staat het openbaar groen zelf en naar eigen inzicht te onderhouden. De kosten worden gedragen door de gemeente. In Moergestel waren meerdere schilders actief. De meest bekende zijn natuurlijk Marinus en Jan Welvaarts, An toon en Nol van Esch, Joop Deelman en Marinus en Theo Heijnes. Deze laatsten, afkomstig uit het Noord-Hollandse, verbleven regelmatig in een oude woonwagen aan het Stokeind. Allemaal droegen ze bij aan het beeld dat, voor een groot aantal Moergestel- naren, al aan het vervagen is. na” en de organisatie van het gilde. Deze film wordt op donderdag 3 april vanaf 19.00 uur voor het eerst uitge zonden via de analoge zender, maar is ook digitaal te ontvangen via kanaal 43. Vrijdag 4 april wordt de film vanaf 19.00 uur herhaald en zaterdag 5 april is de film vanaf 12.00 uur regelmatig te zien. Hebt u geen kabel of is Ziggo niet uw provider, dan kunt u de film bekijken via internet: www.moerge- steltv.nl. Om deze bijzondere expositie, die op 18 april wordt geopend door Karei Schade (inderdaad “de zoon van.te kunnen organiseren heb ben wij uw hulp nodig. Hebt u zelf van één van deze kunstenaars werk in uw bezit of kent u iemand die een “Welvaarts, van Esch, Deel man” of “Heijnes” aan de muur heeft hangen, tip ons dan. De werken worden met zorg be handeld, u doet de vele liefhebbers een enorm plezier en u draagt bij aan het beeld van een dorp dat velen niet gekend hebben. En waarom zou u zo’n stukje geschiedenis niet willen delen? Kunt en wilt u ons helpen? Neem dan con tact op met Galerie de Verdieping via Ed Hurkmans, tel. 513 1316 of via infó@gale riedeverdieping.nl Houdt voor meer informatie Moergestel- Nieuws en Moergestel-TV in de gaten. Zoals wij al eerder mededeelden, organiseert op zondag 18 mei 2014 Gilde St. Catharina een groots gildefeest. De dag staat in het teken van het motto: “Het Gilde., meer dan een traditie!!” Deelnemers Het idee voor het Gildefeest is bijzon der goed gevallen bij de vele gilden, die Brabant kent. Voorlopig hebben meer dan 55 gilden de toezegging ge daan om aanwezig te zijn op dit feest. Moergestel zal 18 mei helemaal ver anderen in een gildedorp; meer dan 1000 gildebroeders en gildezusters zul len ons dorp opfleuren en middelpunt maken van een geweldig schouwspel. Het feestcomité “Gildefeest St. Catha rina”, dat de organisatie van het gil defeest in handen heeft, doet haar uiterste best om de dag perfect te laten verlopen. Het comité is bijzonder blij met de medewerking, die zij krijgt van de andere lokale gilden “Sint Joris” en “St. Sebastiaan en Barbara”. Locatie De gilden zullen in optocht door ons dorp trekken. Ze worden voorafgegaan door Muziek vereniging “Prinses Juliana” en de optocht zal worden afgesloten door Mirlitonfanfare “De Klomp”. De op tocht eindigt op het feestterrein aan de Scheerman (bij de molen). Via publicaties in Moergestel Nieuws zal de bevolking de komende weken op de hoogte worden gebracht van de route van de optocht en het zeer geva rieerde programma. We kunnen nu al garanderen, dat de feestdag voor zowel jong als oud voldoende te bieden heeft; niet alleen als schouwspel, maar ook door het kunnen deelnemen aan diver se activiteiten. Goede doel Gilde St. Catharina heeft er voor geko zen om de Stichting “De Zonne bloem” Moergestel financieel te onder steunen door een deel van de verwach te opbrengst aan hen te schenken. Deze Stichting zet zich met name in voor de mensen, die het niet zo breed hebben in deze verharde maatschappij. Gilde “St. Catharina” hoopt dat par ticulieren en bedrijven hun initiatief zullen ondersteunen. MTV De lokale omroep MTV heeft vele uren geïnvesteerd in het vervaardigen van een film over Gilde “St. Cathari- Geschilderd door Marinus óf Jan Welvaarts? Vele mooie plekjes in ons dorp zijn in de loop der jaren verdwenen. Gelukkig hebben een aantal kunstenaars deze historische locaties op geheel eigen wijze vastgelegd in tekeningen, pastels, aquarellen en olieverven. Om u en onszelf een terugblik te gunnen op de tijd toen geluk nog heel gewoon was, wordt er een expo sitie voorbereidEn daar hebben wij uw hulp bij nodig... Met vereende krachten zetten de kinderen van De Vonder de tuinkas op zijn plaats. Links op de foto Frank van den Meijdenberg. Foto: Adry Hoeven. Omdat het met de JOOP Tuin zo goed gaat is de tuinkas er gekomen dankzij een bijdrage van Het Groene Woud dat het initiatief ook de komende jaren nog blijft ondersteunen. Deze tuinkas biedt nog meer mogelijkheden. In de kas worden planten opgekweekt die ver volgens in de JOOP tuin worden uitgeplant. De tuinkas is geplaatst door de kinderen zelf Tussen basisschool De Vonder en zorgcentrum Stanislaus in Moergestel is afge lopen week een tuinkas geplaatst. Deze kas, bekostigd door Het Groene Woud, maakt onderdeel uit van de zogeheten JOOP Tuin. JOOP staat voor Jongeren Ontmoeten Ouderen Plaats. De bedoeling is dat kinderen van De Vonder in een moestuin achter de school tuinieren en daarbij geholpen worden door ouderen. De opzet is bijzonder en werkt in de praktijk perfect. Wie de JOOP tuin eens wil bekijken: loop als het ware bij de school achterom. .r Rabobank MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 APRIL 2014 PAGINA 5 ■■HUM MBMMMMMMMnMMBHHMHMMHMHMMMBMnMMMHMMMHMBHHBMHM Samen sterker Voortaan elke maandag vanaf 13.00 uur geopend Het kantoor in Moergestel en Oisterwijk is vanaf 1 april op maandagochtend gesloten. U bent vanaf 13.00 uur van harte welkom. Op internet en via uw telefoon regelt u 24 uur per dag snel en gemakkelijk uw bankzaken. www.rabobank.nl/klantenservice of bel (013) 50 88 100

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5