NATIONALE OPEN HUIZEN ROUTE Bierproefavond Lente- bockbieren ZATERDAG 5 APRIL VAN 11.00 TOT 15.00 UUR BENT U WELKOM IN: Welfare Lourdes-Groep Vastenmaaltijd Tweede editie van Moergestel kookt op zaterdag 24 mei ALLROUND MAKELAARDIJ L'—l Kinderclub de Schaapskooi organiseert: Hanneke Smolders Burg Vastenaktie Ghana (5) Pr. Margrietstraat 22 Stokeind 9 Vooskerbos 37 Vooskerbos 38 van Heeswijk- straat 2 Burg. Poortstraat 39 De Looijakker 70 D'n DuyP 25 D'n DuyP 10 Eysenbrand 37 Krijtenbogtstraat 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 APRIL 2014 PAGINA 3 De organisatie Monique, Ted en Edgard ‘6 juli 1935 Moergestel 127 maart 2014 dochter van Koos f en Anna t Smolders-Franken De crematie heeft op dinsdag 1 april 2014 in besloten kring plaatsgevonden. Kijk voor meer info en foto's op www.allroundmakeloardij.nl In haar eigen vertrouwde omgeving is kalm en rustig ingeslapen, onze lieve zus Als leven lijden wordt is rusten goed. Hein en Chelly Smolders-van Brussel Mieke t en Carlos Palacios-Smolders Peter f en Toos t Smolders-Vermeer Regien en Ad f Driessen-Smolders Ans en Ton Segers-Smolders @gmail.com een privébericht te sturen op de facebookpagina van moergestelkookt of loop even binnen bij café ’t Centrum. Inschrij ven kan tot zaterdag 3 mei. Het is lente en dus stromen de terrassen weer vol. Lentebok is erg populair. Bier brouwers komen met allerlei smaken. Maar welke moet je zeker gaan drinken? Lentebok, ook wel lentebock of mei- bock, is een Nederlands bockbier. Het is relatief licht van alcohol en meestal blond van kleur. Correspondentieadres: Frankenlaan 75 5037 KG Tilburg Informatie is te vinden op de facebookpagina moergestelkookt op de internetsite http://www. inoisterwijk.nl/evenementen of a.s. donderdag 3 april tijdens de uitzending van Moergestel tv (MTV). De kosten voor de deelname zijn 10.00 per persoon. Hiervoor ontvang je witte wijn en rode wijn, zodat je tijdens het diner op elk adres dezelfde wijn in je glas treft. We willen graag weten of ook jij wilt deelnemen aan ’’Moergestel kookt”. Je kunt dit doen door een email te sturen naar: moergestelkookt Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De Lourdesgroep staat vrijdag 4 en zaterdag 5 april met de Welfare kraam - dus allemaal hele leuke zelfgemaakte spullen bij de Emté aan het Fabriekspad in Oisterwijk van 11.00 tot 15.30 uur. De opbrengst van deze verkoop is voor het Lourdesfonds. Heel uniek zijn de zelfgemaakte doosjes o.a. van kaarten gemaakt van oude prenten van Oisterwijk. Tevens leuke spulletjes voor Pasen. Komt U zelf eens kijken want het is teveel om op te noemen wat wij verkopen. Graag tot ziens op 4 en/of 5 april a.s. Voor het derde jaar op rij wordt op dinsdag 15 april een vastenmaaltijd gehouden in het Parochiecentrum. Het wordt een sobere brood maaltijd waarbij wordt stilgestaan bij de armen in onze samenleving. Het thema van deze avond is Sinti en Roma en woonwagenbewo ners. Tijdens de vastenmaaltijd gaan we samen in gesprek en in gebed. We beginnen om 18.00u. Als u wilt mee-eten geef u dan op bij het secre tariaat van de parochie. Dit kan op email secre- tariaat@parochiemoergestel.nl telefonisch op nummer 513 2774 of tijdens werkdagen tussen lO.OOu en 12.00u in het'parochiecen- trum. We zien u graag op 15 april. Een van de heerlijkheidjes uit de eerste editie van Moergestel Kookt. Na een geslaagde 1ste editie van Moer gestel kookt in 2013, zijn we nu opnieuw op zoek naar mensen die houden van koken en samen met anderen hiervan willen genieten. Koken voor elkaar en eten met elkaar. Je verzorgt een voor gerecht, je maakt het hoofdgerecht of je bent gevraagd een dessert te berei den. We laten tijdig weten welk gerecht je dient te maken. Jij ontvangt jouw gasten bij jou thuis. Heb je het voorgerecht gegeten, dan worden enve loppen geopend waarin staat wie waarheen gaat voor het hoofdgerecht. Sommigen zullen snel naar huis gaan om zelf gasten te ontvangen. Anderen kunnen rustig naar hun nieuwe adres gaan om daar verder te gaan met het diner. Het is de bedoeling dat je op drie verschillende adressen en met steeds verschillende mensen tafelt. We gaan uit van koppels maar mensen die zich alleen willen inschrijven zijn natuur lijk ook welkom. De avond draait om genieten, verrassen, ver kennen en verwennen. Korvelplein 212 5025 JX Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 www.allroundmakelaordij.nl Knutselmiddag: palmpaasstokken maken Waar: Park Stanislaus Wanneer: Woensdag 9 april van 14.30 tot 16.00 uur Op zondag 13 april is het Palmzondag. Alle kinderen worden op die dag uitgenodigd om met hun zelfgemaakte palmpaasstok naar de viering van 10 uur in onze parochiekerk te komen. In de kerk krijgen de kinderen een broodhaantje op het kruis. Het is een eeuwen oude christelijke traditie om de stokken aan iemand te geven die ziek, eenzaam of hulpbe hoevend is. Daarom gaan we na afloop van de mis in processie naar Park Stanislaus om de palmpaasstokken af te geven aan de mensen daar. De palmpaasstok kunt u samen met uw kind maken of tijdens de knutselmiddag die we dit jaar organiseren in Park Stanislaus, Klooster- dreef 3. Op woensdagmiddag 9 april van 14.30 tot 16.00 uur zijn alle kinderen van de basis schoolleeftijd van harte welkom om samen en palmpaasstok te gaan maken en te luisteren naar het verhaal van Palmpasen. De kinderen mogen alleen komen, maar indien nodig mogen ouders natuurlijk ook blijven. De kin deren moeten zelf meenemen: 12 kleine paas eitjes en een palmpaasstok (houten kruis van +/- 75x50 cm.. Deze latjes zijn o.a. te koop bij iedere bouwmarkt, maar je kunt ook takken van een boom gebruiken). Voor de rest wordt gezorgd. We hopen op jullie komst! In de week voorafgaande aan de maaltijd van 7 tot 13 april zamelen we voedselpakketten in voor de mensen die bij Pater Gerrit Poels. Als u mee wilt doen aan deze actie stelt u een voedselpakket samen met goed houdbare en goed verpakte levensmiddelen. Denk daarbij aan b.v. macaroni of spaghetti met een potje saus, koffie, thee, suiker, groenteconserven of appelmoes. Ook dingen als tandpasta of dou- cheschuim zijn welkom. Kijk eens in uw voor raadkast of er iets instaat dat uzelf toch niet gebruikt. De pakketten kunnen van maandag t/m vrijdag tussen lO.OOu en 12.00u worden ingeleverd bij het parochiecentrum of tijdens de week enddiensten in de kerk. Pastor Theo te Wierik zal zorgen dat alles op zijn plaats komt. Na deze week geen pakketten meer inleveren. Uit de overweging van Ab van Galen, direc teur van Hand in Hand, op 22 en 23 maart in Moergestel. Stephen is geboren met klompvoeten en andere afwijkingen aan zijn benen. Hij wordt vanaf zijn geboorte ernstig verwaarloosd. Na enkele jaren besluit zijn familie om hem letterlijk te dumpen, gewoon ergens op straat net buiten een onbekend dorp. Daar wordt hij door men sen gevonden: helemaal verhongerd en uit gedroogd. Hij wordt via een ziekenhuis naar een kindertehuis van de overheid gebracht. Maar ook daar wordt hij genegeerd tussen de andere “normale”kinderen. Twee jaar verblijft hij in dat tehuis en hij wordt er helemaal depressief. Uiteindelijk komt hij in 2008 naar Hand in Hand en sinds die tijd is het leven van Stephen totaal veranderd. Stephen is aller eerst aangesterkt en daarna heeft hij intensieve revalidatie gehad. Hij kan nu rechtop lopen met behulp van een brace en krukken. En hij heeft vooral heel veel liefde en warmte ont vangen en daardoor is hij helemaal open gebloeid. Het depressieve gezichtje heeft plaats gemaakt voor een guitige lach en hij blijkt, o wonder, helemaal geen verstandelijke beper king te hebben! Inmiddels gaat hij alweer een jaar of vier naar een normale lagere school. Eens verstoten en verlaten heeft hij nu vrien den uit de hele wereld, goede mensen uit Amerika zowel als uit Moergestel of Tilburg. Bier van voor de oorlog Voorjaarsbiertjes hebben een lange geschie denis. Al voor de oorlog werden de eerste bier tjes gepresenteerd. Vanaf de jaren negentig zijn lentebiertjes weer erg in trek en komen bierbrouwers met allerlei smaken op de markt. Nu de lente na een lange "zomerse” winter terugkeert, komt het lentegevoel ook weer terug in de slijterij en cafés. De rosé- en de witbieren komen namelijk weer in de schappen en op de taps te staan. Het meest duidelijke product wat duidt op de lente blijft alleen wel de lentebok. Maar wat is precies een lentebok? De lentebok wordt gebrouwen van meerdere graansoorten en met de eerste hop van het jaar. Dat maakt de lentebok zo bijzonder en ook zo lekker. Lentebok of meibock? Niet elk land kent lentebok als biertype. In Duitsland wordt de lentebok zoals wij die ken nen de meibock genoemd. Er is nog wel wat verschil tussen de lentebok en de Duitse mei bock. Volgens de Duitse bierwet mogen er namelijk geen kruiden toegevoegd worden aan het bier. In Nederland en België mogen wel kruiden toegevoegd worden, zoals bijvoor beeld laurier, koriander en soms zelfs een beetje honing. Nederland In Nederland is de doorbraak van meibock de verdienste van Grolsch. Deze brouwerij zorgde daarvoor door in 1992 hun Grolsch Meibock Lentebier te introduceren. Nederland heeft daarmee naast het bockbier in de herfst een tweede seizoentraditie. Een traditie waar de Vereniging Bierproeven je graag van mee laten proeven. Dus kom aanstaande vrijdag om 20.15 uur naar Herberg De Veerkes. Daar staan 5 overheerlijke lentebokken ofwel mei- bocken voor je klaar. L

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3