Brabant Uitvaart Informatie ki p e OÖ 00 h T I II Protestantse gemeente Oisterwijk Monuta Tom van Dijk Zingevende organisaties halen Hans Stolp naar Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl I Misintenties 14 dagen 5 Een persoonlijk afscheid is wenselijk. Er kan veel meer dan u denkt. Dag en nacht bereikbaar. info@brabantuitvaart.nl www.brabantuitvaart.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Meld een overlijden gratis op 0800 - 22 000 66 Margriet van den Boogaard 06 - 20 49 32 87 0900 33222 22 MTV Radio ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 APRIL 2014 PAGINA 2 Zondag 6 april, 10.15 uur, ds Wim de Leeuw rond half 9 beginnen de werkzaamheden. iJVi L- De vijfde zondag in de veertigdagentijd, we lezen verder uit Matteüs en maken de sprong naar hoofdstuk 26: 31-35. Het Pesachmaal, het laatste Avondmaal is net achter de rug en Jezus is op weg naar de Olijfberg met zijn leerlingen. Hij vertelt zijn leerlingen dat ze hem allemaal in de steek zullen laten die nacht. Ze reageren heftig en Petrus nog wel het meest. Maar Jezus voorspelt hem dat hij Jezus drie keer zal verloochenen voor de haan kraait.‘Ik blijf bij jou’ is het thema met de kinderen. Dat blijkt nogal tegen te vallen. Het is de laatste zondag dat we iets aan de palmpaasstok hangen, een haan, dit keer. Volgende week maken we allemaal een Palm paasstok en komen we met de palmpaasstok- ken de kerk binnen lopen. .513 1424 .5131204 Paasbrief 2014 Er wordt momenteel door diverse mensen Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 VIJFDE ZONDAG VAN DE VEERTIGDAGENTIJD Week van 5-12 april 2014 De steun bij Iedere uitvaart Agenda 10 april 20.00 uur: lezing Winfried Timmers: Christus op de koude steen - over prenten, schilderijen en afbeeldingen en een zoektocht naar de betekenis. Vastenaktie - Ophalen Vastenzakjes In de Goede Week zullen de Vastenzakjes worden opgehaald. Zoals u inmiddels wel weet is de opbrengst dit jaar voor de 3e en laatste keer voor het project Hand in Hand in Nkoranza, Ghana. Ab van Gaelen heeft tijdens de 3e zondag van de Vasten bevlogen verteld over dit project waar ca. 80 geestelijk e/o lichamelijk gehandicapte kinderen en jonge mensen worden opgevangen en waar over de afgelopen weken heeft steeds een kort stukje in Moergestel Nieuws gestaan hierover. Uw steun voor dit project wordt van harte aanbevolen! De Nationale Vasten actie verhoogt de opbrengst van de collecte met 50%. verkocht. U betaalt een eerlijke prijs voor eerlijke producten! Agenda: Dinsdag 8 april: Voorbereiding Vastenmaal tijd. Woensdag 9 april, 14.30 -16.00 uur: Palmpa senstokken maken in Park Stanislaus; 19.45 uur: Doopvoorbereiding. Woensdagavond 9 april verzorgt Hans Stolp bij Tiliander in Oisterwijk de lezing ‘Wat gebeurt er als je dood gaat?’. De lezing is een gezamenlijk initiatief van Aardewijs, Huis voor Zingeving, Klooster Nieuwkerk, Monuta Tom van Dijk, Pleïade en Spirituele Sociëteit Tilburg. Stolp: "Als iemand sterft, ziet hij zijn lichaam wegglijden. Anders dan de achterblijvenden denken, is dit een moment van diepe vreugde: de gestorvene ervaart nu dat de geest sterker is dan de materie en dat hij leeft, ook al is zijn lichaam hem ontvallen. Bij het sterven wordt hij bijgestaan door gestorven geliefden en engelen. Daarna volgt het levenspanorama, de reis door de astrale wereld en de intrede in de zeven sferen van de lichtwereld." De gehele reis wordt in deze lezing door Hans Stolp stap voor stap beschreven. "Wie zich bewust wordt welke ervaringen wij na onze dood zullen opdoen, zal het straks gemakkelijker hebben. Net zoals iemand die emigreert het makkelijker heeft in het nieuwe thuisland als hij de taal spreekt, de mentaliteit van de bewoners van dat land kent en al een beetje vertrouwd is met de verschillend land schappen en het klimaat van dat land." aldus Stolp. De lezing vindt plaats in Tiliander. Vanaf 19:45 uur wordt u muzikaal welkom geheten door pianist Roy Harmanus. De lezing zelf begint om 20:00 uur en duurt tot 22:30 uur. Kaarten 15,-) zijn verkrijgbaar in de winkel van Pleiade (Nieuwlandstraat 36, Tilburg) en via de website van Tiliander. Zaterdag 5 april, 19.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Jgt. Overl. familie De Kort-van Haaren; mgd. Piet Hoeven e.v. Truus Bruurs. Zondag 6 april, 10.00 uur: H. Mis met samenzang. Er is een kinderwoorddienst. Cees Schoenmakers en Cor Schoenmakers- op 't Hoog. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 5 april, 17.30 uur: H. Mis met sa menzang. Mgd. Cato Rijnen e.v. Jan van den Boogaart; jgt. Jan van den Boogaart; mgd. Janus Rijnen. Woensdag 9 april, 19.00 uur: H. Mis. Wereldwinkel In het weekend van 5 en 6 april worden er achter in de kerk ,Wereldwinkelproducten hard gewerkt om de Paasbrief uit te werken, drukklaar te maken, af te drukken, te vouwen, af te tellen en bezorg klaar te maken. Onze “postbezorgers” krijgen rond 10 april de Paasbrief aangeboden en zij zullen deze ver spreiden voor Palmzondag zodat alle infor matie rond Palmpasen, de Goede Week en Pasen tijdig bij u bekend is. Alle werkgroepen rondom het aandachts gebied ‘liturgie’ bijeen. Er werden op de feestdag van St. Jozef, 19 maart, in de avond steeds meer stoelen in de grote zaal gezet om alle vrijwilligers een zit plaats te geven. Leden van alle werkgroepen laten uitzien. Als u mee wilt helpen dan bent hun werk te vertellen. Verschillende keren kwamen er suggesties om zaken beter aan te pakken, soms was er ook wat kritiek, maar alles werd in een uitstekende verstandhouding u denkt dat alles toch naar het bisdom gaat. (Bijna) alle ontvangen gelden blijven binnen onze parochie. Over de opbrengst betalen we slecht 9% aan het bisdom. Dat is al jaren zo! Maar daar krijgen we ook iets voor terug. - misschien hebt u last van de crisis. Dat vin den we heel erg voor u. U zult dan een afwe ging maken welke goede doelen u nog wel of niet meer steunt. We hopen dat u de parochie alsnog een warm hart toedraagt. - misschien hebt u, om welke reden dan ook, minder bijgedragen dan voorgaande jaren. We zijn blij met ieder bedrag dat we ontvan gen. Uw bijdrage blijft nodig. Ze wordt gebruikt om de uitgaven van het lopende jaar mee te betalen Informeert u ook eens naar de mogelijkheden om uw gift volledig aftrekbaar te maken voor de belasting. We vragen u om elkaar te blijven steunen om zo parochiegemeenschap te kunnen blijven. Het banknummer is t.n.v. Parochie St.Jans Onthoofding NL69RABO0134504348. Hebt u nog vragen, neem dan gerust contact met ons op: 5132774 of administratie@paro- chiemoergestel.nl (Rinus Nouwen: aanwezig op maandag- woensdag- en vrijdagmorgen). Wij gedenken Op 27 maart overleed Agnes van Bommel. Agnes werd geboren aan het Rootven in Moergestel in een gezin met 9 kinderen. Toen haar zus Jo ziek werd nam ze de zorg voor haar op zich en aansluitend verzorgde ze haar moeder. Na de dood van haar moeder ver huisde ze naar Tilburg en werkte tot aan haar pensionering als analiste in het Elisabeth zie kenhuis. Agnes hield van kinderen. Toen ze oud was en zich vaak eenzaam voelde toverde het zien van kinderen steeds een glimlach op haar gezicht. Agnes overleed op 90 jarige leeftijd. ‘A Royal Invitation’ Jongerenbijeenkomst Op 13 april wordt de 29e Wereldjongerendag gevierd! Alle tieners en jongeren van ons bis dom zijn uitgenodigd om samen Wereldjonge rendag en Palmzondag te vieren! Waar: Pe truskerk en Parochiecentrum, Uden. Voor wie: tieners en jongeren van 12-30 jaar. Kos ten: 5,- p.p. (te voldoen op de dag zelf). Aanmelding: stuur een mail met je gegevens naar jongeren@bisdomdenbosch.nl of meld je aan via het evenement op Facebook (www. facebook.com/jongbisdomdenbosch) Theo te Wierik msc Ria Willems (sect.) I voor afroepweekend opgeven. 1 'Pft/MCMZ HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Koper poetsen - Grote kerkschoonmaak Op maandag 7 april zal in de kerk de jaarlijkse grote schoonmaak plaatsvinden. Met vereen de krachten zullen velen zich dan weer inspannen orn de kerk er opzijn Paasbest te rondom liturgie waren uitgenodigd om over u van harte welkom. U kunt zich hiervoor aanmelden bij koster Corry op ’t Hoog, bij Liesbeth de Laat of op het parochiecentrum. Maar u kunt ook gewoon naar de kerk komen, gezegd en opgepakt. Zo waren er ook avonden waarin de werkgroepen samenkwamen rond om catechese, diaconie en Kerkopbouw. De pastoraatsgrpep gaat zich nu beraden hoe we alle op- en aanmerkingen kunnen omzetten in een nog betere aanpak! Dank voor al jullie inbreng, vrijwilligers m/v! Opbrengst Actie Kerkbalans 2014 achter op schema Dank aan iedereen die ons de afgelopen maan den financieel hebben ondersteund. Echter, de opbrengst van de Actie Kerkbalans die half januari van start gegaan is helaas nogal wat minder dan over dezelfde periode in 2013! Het is nog niet helemaal duidelijk wat hiervan de reden is, maar - misschien wilt u niet meer betalen omdat we op 1 januari 2015 opgaan in de nieuwe parochie. Maar onze kerk in Moergestel blijft gewoon open! “Ons geld” gaat niet naar “Ois terwijk” zoals het geld van Oisterwijk ook niet naar Moergestel komt! We zijn en blijven na 1 januari 2015 één van de vijf gemeen schappen waaruit de nieuwe parochie bestaat: drie in Oisterwijk, één in Haaren en één in Moergestel. - misschien hebt u van de bank de acceptgi rokaart teruggekregen omdat u niet het vol ledige IBAN nummer hebt ingevuld; - misschien hebt u nog geen acceptgirokaart ingevuld omdat u niet weet waar het IBAN nummer te vinden is. Het IBAN nummer (18 letters en cijfers) is te vinden op uw bankafschrift of op uw jaar overzicht van uw bank. Dit nummer moet u helemaal invullen om de betaling te kunnen laten plaatsvinden. Het nummer van de parochie hoeft u niet in te vullen, dat staat al op de acceptgirokaart. Wilt u een nieuwe acceptgirokaart, neem dan contact met ons op. - misschien wilt u niet meer betalen omdat MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 3 april kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe uitzending. Deze week: - Uitreiking koninklijke on derscheiding; - toespraak burgemeester Hans Janssen; - Moergestel Kookt; - Eeuw-linde; - Aankondiging gildedag. Vrijdag 4 april vanaf 19.00 uur en zaterdag 5 april vanaf 12.00 uur kunt u de uitzen ding ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 36 april kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van Martijn van de Wouw. Ik ben 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2