Bedankt voor uw geweldige steun! AB Algemeen Belang Br .ff 4P 'jÉI Inspiration: fijn dat zoveel mensen ons steunen Europrof valt dankzij Nijntje in de prijzen Mutserdmanneke verhuisd gesloten telefonisch bereikbaar Oisterwijk Moergestel Heukelom Eerste concert van de jeugdslagwerkgroep samen met het opstaporkest van Muziekvereniging Prinses Juliana online en Jk'" Maandag i ochtend F - 7/ Rabobank muzikanten én zo mogelijk nog meer trotse dirigenten. Zo besloot de voorzitter van Inspiration, Petra van Nuenen, de middag na afloop van het concert. De Foyer moest bij de zaal getrokken worden om alle belangstellenden voor het concert bij gelegenheid van 10 jaar Inspiration te kunnen laten genieten. Inspiration begon het pro gramma, somtijds ondersteund door Vincent Wïjnheijmer, tevens pianist bij de repetities op trom met Peter Geerts op saxofoon en met prachtige sfeerbeelden op het achtergronddoek. Daarna een optreden van ‘Klein Akkoord’ uit Lage Mierde, een gemengde zangvereniging met 35 leden, zowel mannen als vrouwen met een gevarieerd programma. Vlak voor de pauze C. V. De Pierewaaiers is verheugd met het nieuwe rustpunt en hoopt dat ons mutserdmanneke voorgoed en dank baar vanaf zijn sokkel kan blijven uit kijken over de creatiefste straten van het Pierewaaiersrijk. door burgemeester Jan ter Veer en Stadsprins Johan d’n Urste (Johan de Roo). Het beeldje, vervaardigd door de lokale kunstenaar Hans van Brunschot, is destijds door C.V. De Pierewaaiers aange boden aan Moergestel. De carnavalsvereniging, opgericht in 1962, wilde tijdens het 22-jarig jubile um met het aanbieden van een kunst werk haar waardering laten blijken aan de Moergestelse gemeenschap. Het bronzen boerke met de mutserd (tak kenbos) werd in de volksmond al snel Jaoneke genoemd. 30 Jaar geleden kreeg Jaoneke zijn plaats naast het gemeentehuis van Moergestel. Afgelopen week werd het beeldje verplaatst naar de driesprong Oisterwijkseweg, Tilburgseweg en Rootven, naar daar waar het idee ont stond om de eerste Gèsselse carnavals vereniging op te richten. een optreden van onze Moergestelse percus- sieband ‘Samoeba’ die voor een bijzonder stukje sfeer zorgde in Braziliaanse Samba- Reggae stijl. Na de pauze opnieuw de zang van Klein Akkoord en de middag werd afge sloten door Inspiration. Wie aanwezig was heeft kunnen genieten van een prima muzikaal concert. Succes voor de toekomst aan de deel nemers en vooral aan het jubilerende Inspira tion. Deze middag waren er trouwens alleen jubilarissen: Klein Akkoord bestaat 40 jaar en Samoeba 5 jaar. Proficiat allen. Afgelopen zondag 23 maart gaf de jeugdslagwerkgroep van Muziekvereniging Prinses Juliana haar eerste concert. Dit vond plaats voorafgaand aan de open dag van De Vonder. De allereerste keer optreden voor publiek was best spannend maar wat ging het goed. In twee maanden tijd hebben de slagwerkers veel geleerd met veel plezier. Ook het opstaporkest van de muziekvereniging gaf een internationaal concert. Met muziek stukken uit diverse landen aangekondigd met hulp van een landkaart liet dit orkest horen wat samen muziek maken is. Uiteraard was het laatste muziekstuk samen met de jeugdslagwerkgroep. Het resultaat? Een enthousiast publiek, trotse Afgelopen weekend viel Europrof liefst tweemaal in de prijzen met de 3e én de publiekprijs bij de 22e editie van de Europese wedstrijd Chocolademontages in Le Chêneau, België. Anne, Manon, Maureen, Vivjan en Ineke namen de prijs trots in ontvangst. Het viertal werkte namens Europrof van 5 tot en met 8 maart aan de cho- colademontage. Op zondag 10 maart was de prijsuitreiking. Het publiek beloonde hen bovendien voor de leuk ste montage. Het thema was dit jaar Speelgoed. Gekozen was voor een montage met Lijkt het jou ook leuk om muziek te maken op bijvoorbeeld een saxofoon, klarinet of trommels? Stuur dan snel een mail naar secretariaat@julianamoergestel.nl Je bent meer dan welkom! Nijntje. In totaal namen 18 teams uit verschillende Europese landen deel. In Dongelberg verdrongen zich 400 mensen om de montages te bekijken. Nijntje is in Europrof nog te zien tot en met april. De foto spreekt voor zich: gefelici teerd! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 MAART 2014 PAGINA 5 Lijst 2 Lijst 2 Samen sterker Voortaan elke maandag vanaf 13.00 uur geopend Het kantoor in Moergestel en Oisterwijk is vanaf 1 april op maandagochtend gesloten. U bent vanaf 13.00 uur van harte welkom. Op internet en via uw telefoon regelt u 24 uur per dag snel en gemakkelijk uw bankzaken. www.rabobank.nl/klantenservice of bel (013) 50 88 100 ITIIMiliilKIWIIIMlIMMIlMil w F 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5