Moergestelse Vlooienmarkt ^CENTRUM Actie ’’Dagje Efteling voor senioren 65door Charitas Expositie in Park Stanislaus Eeuwlinde verplaatst naar zijkant kerk Genomineerd voor Cultuurprijs Moergestel en zijn dorpsschilders uit de 20e eeuw Demonstratie E-roken bij Novy van Wezel OPROEP MEDISCH V Z CHARITAS OISTERWIJK Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl achternaam: achternaam: geboortedatum: geboortedatum: De huur van een marktkraam bedraagt 17,50 inclusief bovenzeil. De vlooienmarkt is geopend van 09.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,00. Voor verdere inlichtingen en kraamhuur kunt u contact opnemen met: T. Moorman, tel: 06-20802389, e-mail: a.j.m.moorman@home.nl D. Osnabrugge, tel: 0032497690858, e-mail: dave_osnabrugge@hotmail.com Graag bellen na 18.00 uur. De eeuwlinde is afgelopen maandag met vereende krachten én met behulp van een machtige machine overgebracht naar het Ermelindishof aan de zijkant van de kerk. Aanmeldformulier “Dagje Efteling voor senioren 65(Volledig ingevuld opsturen vóór 15 april 2014). Voor de toelichting hierop zie het betreffende artikel Ik wil graag kaartjes ontvangen voor een “dagje Efteling voor senioren van 65+” voor de volgende personen: 1. voornaam: 2. voornaam: Dit formulier in envelop met postzegel sturen aan: Charitas Oisterwijk, Postbus 394,5060 AJ Oisterwijk. Adresgegevens: Straat: Postcode plaats: Telefoonnummer: Voor meer informatie kijk op www.trendys- moke.nl of kom op maandag 24 maart of vrij dag 28 maart naar Novy van Wezel voor een demonstratie (zie advertentie op pagina 4). Zonder blad lijkt de boom niet al te omvang rijk, maar schijn bedriegt. Volgens Adry Hoeven had het overplaatsen geen jaar later kunnen gebeuren omdat de spanwijdte van de boom dan al te groot zou zijn geweest. Nu de boom op zijn nieuwe stek staat is er tegelijk spontaan een nieuwe naam voor bedacht: Eeuwermelinde. Dit is een samentrekking van Eeuwlinde (een variant op Millenniumlinde) en Ermelindis. Het beeldje van de heilige staat voortaan in de schaduw van de linde. Adry Hoeven maakt een vergelijking met het ge bruik vroeger om een heilige aan een boom te koppelen, zoals de Heilige Eik in Spoordonk. De kastanje die tot afgelopen maandag naast de kerk stond, is diezelfde dag overgebracht naar de Scheerman waar Riekie en Sjef van den Meijdenberg een nieuwe woning gaan bouwen. Maandag 21 april, Tweede Paasdag Het is alweer voor de 8e maal dat C.V. de Dorstvlegels een vlooienmarkt orga niseert. Deze vlooienmarkt is door het succes van afgelopen jaren niet meer weg te denken in ons dorp. Dit is te danken aan alle standhouders en de vele bezoekers die onze vlooienmarkt in al deze jaren bezochten. En omdat de Moer gestelse Vlooienmarkt nog steeds een echte ouderwetse vlooienmarkt is gebleven, waar uitsluitend tweedehands goederen te koop aangeboden mogen worden. Als de weer góden ons dit jaar goed gezind zijn, wordt het weer een fantastische markt die nog steeds groeiende is en elk jaar ruim duizend bezoekers trekt. Deze achtste Moergestelse Vlooienmarkt zal plaats vinden op maandag 21 april (Tweede Paasdag) op het St. Jansplein. Voor wie dus pas opruiming heeft gehouden of nog wat oude spullen kwijt wil, is dit dus een mooie kans om zich nu al in te schrijven voor deze vlooi enmarkt. Na de overweldigende overzichtstentoonstelling met werken van Pierre Wolfs in 2012 in Galerie de Verdieping te Moergestel en het jaar daarop gevolgd door een omvangrijke expositie van de kunstenaars Jan Dijker en Egbert Dekkers is het voor de organisatie een uitdaging om te behaalde successen te evenaren. ‘n Tweetal Moergestelse kandidaten was genomineerd voor de Cultuurprijs 2013: Muziek vereniging Prinses Juliana (links voorzitter Martien Oerlemans) en Stichting WieKentKunst (rechts secretaris Frans Kuijpers). De prijs ging naar Harmonieorkest Oisterwijk (tweede van rechts John Kusters) en er was ‘n extra prijs voor Jan de Laat (tweede van links; De Staande Ovatie). In het midden Marja Spaargaren, voorzitter van De Molenzangers. Onder het motto “Dagje Efteling” kunnen senioren van 65die dit zelf niet kunnen betalen en/of niet op vakantie kunnen, bij Charitas kaartjes voor de Efteling bestellen. Zij moeten wonen in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom. door dit formulier in te vullen. Het is belang rijk, dat u het formulier volledig invult en vóór dinsdag 15 april opstuurt naar Charitas. U krijgt dan hierna zo spoedig mogelijk de kaartjes thuis. Wij hopen dat u een hele fijne dag zult heb ben. Voor wie? Senioren van 65+ De actie is uitdrukkelijk bedoeld voor gehuwde of alleenstaande senioren die een “dagje Efteling” niet zelf kunnen betalen, omdat zij een te klein inkomen hebben en/of niet op vakantie kunnen. De actie wordt mede moge lijk gemaakt door Albert Heijn uit Oisterwijk. Zij geven een leuke korting op de prijs van de kaartjes. In deze krant vindt u het aanmeldformulier. Als u meent dat u voor deze actie in aanmer king komt, dan kunt u zich hiervoor opgeven Vanaf 15 maart t/m 18 april zal er in Park Stanislaus werk te zien zijn van kunstenares Josee Willemsen-van Laerhoven. Josee heeft haar opleiding genoten aan de Academie voor Schone Kunsten te Arendonk, België. Zij wordt geboeid door ruimte en licht in landschappen, zowel bestaande als imagi naire. Ook thema’s als seizoenen, bloemen en engelen komen veelvuldig voor in haar wer ken. De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 9.00-18.00 uur en op zaterdag en zondag van 9.00-16.00 uur. Ter informatie: Over een paar weken wordt nadere informatie gegeven over de actie “Dagje Efteling voor gezinnen met kinderen”. Het oog is gevallen op 8 kunstenaars die in de 20e eeuw op ieder zijn eigen creatieve wijze in Moergestel hebben gewerkt en gewoond of aldaar de inspiratie hebben opgedaan. IK i Joop Deelman Toon van Esch en zijn zonen Harrie en Nol van Esch Marinus Heynes en zijn zoon Theo Heynes De gebroeders Jan en Marinus Welvaarts De organisatie is op zoek naar schilderijen en (schets)tekeningen van bovengenoemde dorps schilders. Ze vragen je medewerking om deze in bruikleen te geven gedurende 2 weken. Voor aanmelding en informatie: Galerie de Verdieping, Ed Hurkmans, tel. 513 1316. info@galeriedeverdieping.nl Moergestel TV is bezig met een documentaire over bovengenoemde dorpsschilders welke tijdens de expositie vertoont wordt in de film zaal van Galerie de Verdieping. De tentoonstelling wordt geopend op vrijdag 18 april en is verder te bezichtigen in de weekenden van 19/20 en 26/27 april en 3/4 mei. Later deze maand worden bij Novy van Wezel demonstraties gegeven wat betreft E-roken. In sigarettenrook zit onder andere koolmo noxide. Dit is een ‘cel-agressief gas wat zuur stof verdrijft, en je dat ‘stijgertje/dizzy’ gevoel geeft bij het roken, als daar een langere tijd tussenzit. Het is een dodelijk gas in iets hogere concentraties. Teer is een substantie wat op je longen neer slaat, en de trilhaartjes verlamt. Tevens bevat sigarettenrook een radioactief element, namelijk polonium. Damp uit een elektronische sigaret kan net als sigarettenrook nicotine bevatten, maar daar blijft het dan grotendeels wel bij. Geen teer en andere kwa lijke gassen dus. Schakel je over van A-roken naar E-roken, dan ervaar je grotendeels dezelfde positieve eigenschappen als wanneer je geheel stopt. Je krijgt meer lucht, voelt je fitter na een paar weken, smaak en reuk verbeteren. Je haar ziet er beter uit, en de huid wordt beter voorzien van zuurstof en veroudert minder snel. Wat je niet snel zult merken als je een juist nicotinegehalte gebruikt, is die onnatuurlijke onrust, die stoppers ervaren als ze een hulp middel gebruiken om nicotine af te bouwen. Een E roker kan de nicotine in alle rust afbou wen en alvast genieten van de effecten die het afzweren van de klassieke sigaret met zich meebrengt. Dus als je wilt stoppen met roken en/of nicotine. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART 2014 PAGINA 3 Onze hartelijke dank! Begin dit jaar hebben wij alle cliënten van onze praktijk een formulier “persoonlijke gegevens" toegestuurd. Hebt u dit formulier al ingevuld en teruggestuurd? Het is voor ons van groot belang om te beschikken over de juiste gegevens. Doe het alsnog!!! (ook als u geen toestemming geeft voor gegevensuitwisseling). P.N.L.H. TER WINDT P.R. BLESSING-VAN LUIJT HAP Terwindt Blessing-van Luijt Foto: Paul Spapens

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3