Brabant Uitvaart informatie I Laat het zorgen maar aan ons over Protestantse gemeente Oisterwijk 00 h Monuta Tom van Dijk leder mens is bijzonder en verdient een uniek afscheid Komende periode Huis voor Zingeving Verbindend communiceren Workshop door Govert van Ginkel Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Ai Misintenties 14 dagen -II voor afroepweekend opgeven. 'PDpn/'iJ/r Een persoonlijk afscheid is wenselijk. Er kan veel meer dan u denkt. Dag en nacht bereikbaar. info@brabantuitvaart.nl www.brabantuitvaart.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl 0900 332 22 22 MTV Radio Meld een overlijden gratis op 0800 - 22 000 66 Margriet van den Boogaard 06 - 20 49 32 87 PAGINA 2 Zondag 23 maart, 10.15 uur, ds Willemien Roobol Agenda 19 maart 20.00 uur: lezing door Martin Hoondert: muziek in de kerk en daarbuiten 21 maart 19.30 uur: Concert door Sacralissi- mo, drie Bulgaarse operazangers olv Dilian Kushev (entree 12,00.) .513 1424 .513 1204 Ik ben 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 De steun bij iedere uitvaart. Op deze derde zondag van de veertigdagentijd vieren we de Maaltijd van de Heer en lezen we verder bij Mattëus. We lezen een gelijkenis over een wijngaard, of eigenlijk over de wijn bouwers die zichzelf de wijngaard toe-eigenen. Door de eigenaar worden tot twee keer toe groepen naar de pachters gestuurd om de oogst te halen, als derde stuurt hij zijn zoon, maar ook voor hem hebben ze geen ontzag. De vraag is nu wat de eigenaar moet doen als hij zelf komt bij de pachters.... Na het ant woord van de hogepriesters vraagt Jezus of ze dan niet Psalm 118 22-23 kennen over de steen die verworpen werd maar tot hoeksteen werd dankzij God. Ook Jezus is zo’n steen, wordt hij als hoeksteen erkent? Met de kin deren praten we hier ook over en we praten verder over stilte. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Woensdag 19 maart: Extra uitzending met vanaf 22.00 uur de uitslagen van de Gemeenteraadsverkiezin gen 2014. Live uitzending vanuit Tiliander Oister wijk. Presentatie: Corné Schoenmaker en Ad Grauwmans. M.m.v. alle politieke partijen en hun lijsttrekkers. Deze uitzending wordt niet herhaald, komt niet op internet, en later ook niet op Moergesteltv/ietsgemist Er is vandaag schrijven voor Amnesty Inter nationaal. De brief gaat dit keer naar de Ambassade van Mexico. In de brief wordt de bezorgdheid geuit over Héctor Rangel Ortiz en twee van zijn collegae die in 2009 verdwe nen zijn in Monclova. Zijn familie is nog steeds naar hem op zoek maar wordt daarin tegengewerkt. Er wordt verzocht door Amnes ty om de Gespecialiseerde Onderzoekseenheid naar Verdwenen Personen actief aan het werk te zetten. Van harte bij u aanbevolen om een brief te schrijven. Mensen willen zich met elkaar verbonden voelen en zoeken elkaar daarom ook op. Maar soms zijn we de verbinding met onszelf en anderen even kwijt en soms zij ook met ons. Daar gaat Verbindend Communiceren over. Aan de hand van veel praktische oefeningen leert Govert van Ginkel je om authentieker, echter, vrijer en daardoor beter te communi ceren. Praktische informatie: De workshop is op woensdag 26 maart van 19.30 tot 22.00 uur in Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef 4 in Moergestel. Kosten: 25,- per persoon (incl. koffie en thee). Met inschrijving. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur centrum, tel. 5132774, e-mail: secretariaat @parochiemoergestel.nl. De eeuw-ermelinde Maandag, 17 maart mailde Adry Hoeven ons: “Vandaag is aangevangen met het creëren van een markant punt voor Moergestel voor de toe komst: de Eeuwlinde is verplaatst. Bij gele genheid van deze verplaatsing wil ik graag deze boom een nieuwe naam geven. Als het aan mij ligt gaat zij (Linde is vrouwelijk) de geschiedenis in als de eeuw-Ermelinde. Ter her innering aan de eeuwwisseling is zij destijds geplant. Vaak werden er bij lindebomen heili genbeelden geplaatst. Denk hier bijvoorbeeld maar aan Maria ter Linde. Hier is het dus omgedraaid. Bij het beeld van de Heilige Ermelindus is de linde gezet, vandaar de naam eeuw-Ermelinde. Moge deze boom daarom be schermd worden en zo uitgroeien tot een markant punt waar vele mensen elkaar onder kunnen trejfen. Dat zij er zich bewust van zijn dat, als we samenwerken zoals bij dit project, we er sa men een mooie wereld van kunnen maken. Laat het planten van deze boom hiervan een start zijn. Onze parochie gaat verder in de nieuwe parochie Oisterwijk - We bidden samen Ook de leden van de IGB (Initiatiefgroep Besturen - van elke parochie 2 personen waar onder voor onze parochie Daan van Ee en Niels van de Ven), zijn weer bij elkaar geko men. De groep gaat, weer in kleine groepjes van 2 a 3 personen, heel gericht werken aan een aantal onderdelen zoals financiën, Kerk hoven, ledenadministratie, gebouwen, overige aandachtspunten. Dit moet in alle rust gebeu ren maar zo gauw er weer nieuwe ontwikke lingen zijn die vragen om publiciteit, dan hoort u daar over. Taizéreis 29 april - 4 mei (Jongereninspiratie Moergestel) Twee busjes zijn vastgelegd voor de reis. We gaan vanuit Moergestel met 16 personen 2 jongeren uit Tilburg die gevraagd hebben met ons mee te mogen reizen omdat zij niet met hun groep kunnen vertrekken. Wij gedenken Op 1 maart overleed Manus van Bommel, echtgenoot van Elly Bogers. Manus werd op 27 december 1922 geboren op het Rootven, hij was een van de jongsten uit het grote gezin van Bommel. Hij werd klaargestoomd om als jongeman in de zaak te komen. Met veel inzet en hart voor zijn werk en mensen werkte hij tot zijn 65ste als directeur van schoenfa briek Van Bommel. Hij trouwde in 1952 met Elly Bogers en ze kregen samen 3 kinderen. Manus was sportief, onvermoeibaar, char mant, goedgemutst en zorgzaam, hij genoot met zijn Bourgondische inslag met volle teu gen van het leven. Manus overleed te Breda op 91 jarige leeftijd. Theo te Wierik msc Ria Willems (secr. DERDE ZONDAG VAN DE VEERTIGDAGENTIJD Week van 22 - 29 maart 2014 In het weekend verzorgt Frans Kuijpers de preek op zaterdagavond en op zondagmorgen komt de voorzitter van Hand in Hand, Ab van Galen, vertellen over de voortgang van het (vasten) project Hand in Hand in Ghana. Zaterdag 22 maart, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Jgt. Cees van de Hout e.v. Annie Heijms. Zondag 23 maart, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Er is een kinderwoorddienst. Ie jgt. Sjaak Akkermans e.v. Maria Wolfs; mgd. Nel Mulders e.v. Jan Hoeven; mgd. Jan Ketelaars; overl. ouders Jonkers-Smetsers; jgt. Frans van Oirschot e.v. Nel Smits; jgt. mevr Ton Lokin, broers Gied en Theo sr.en schoonzus Stans Lokin-Bakx; jgt. Ad Vissers; jgt. Tinus Ketelaars e.v. Lies Rijnen; jgt. Ma rie Willems-Kastelijns en Henk Willems; Nico van de Ven e.v. Angelique Picokrie; jgt. Janus Wolfs e.v. Lies Michels. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 22 maart, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Mgd. Jo Raaijmakers-Willems; jgt. Harrie Raaijmakers e.v. Jo Willems; bijzondere inten tie; jgt. Peter Vermeer e.v. Miet van Zon. Woensdag 26 maart, 19.00 uur: H. Mis Agenda: Zondag 23 maart, 14.00 tot 16.00 uur: Concert Zanggroep Inspiration in Den Boogaard. Maandag 24 maart, 15.30 en 17.45: Eerste H. Communie les 8; 19.00 uur: Bijeenkomst kosters met Niels van de Ven en pastor Theo te Wierik; 20.00 uur: Werkgroep Kerkbalans. Donderdagmiddag 27 maart: bijeenkomst Pastoraatsgroep. Donderdag 20 maart: Reguliere uitzending vanaf 19.00 uur met de volgende onderwerpen: - Compilatie van de Gemeenteraads verkiezingen 2014; - Nationale Boomplantdag; - Onderwijs op De Vonder; - Moergestel Sportief: Moergestel golft; - We gaon te veld... Deze uitzending wordt op donderdag avond continu herhaald. Ook op vrijdag 21 maart vanaf 19.00 en zaterdag 22 maart vanaf 13.00 uur kunt de herhalingen van deze uitzending zien. Vanaf vrijdagavond zijn de losse onder delen van deze uitzending te zien via www.moergesteltv/ietsgemist Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 23 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van Marcel Oerle- mans. Inzameling foodproducten Onze pastor heeft zich m.b.t de inzameling van foodproducten een maand vergist. De inzameling voor de voedselbank van Gerrit Poels is van 7 tot en met 13 april. Er kwamen al foodproducten binnen. We gaan deze natuurlijk al eerder naar de voedselbank bren gen. Huis van Zingeving-Jeanne Ketelaars ver telde Woensdag 12 maart kwamen we met 17 per sonen, vanuit diverse (geloofs-)richtingen bij elkaar in Nieuwenhof. We begonnen de avond met een You Tube filmpje over het kleine jongetje dat, tijdens de audiëntie, op de zetel van de paus ging zitten en vervolgens tegen de paus aankroop en de paus hem over z’n bol aaide. Wat beelden teweeg kunnen bren gen.Jeanne vertelde vervolgens over haar geloofsbeleving, maar er was vooral ook volop gelegenheid om met haar en elkaar in gesprek te gaan. Prachtig, zoals deze avond verliep in harmonie en toch met zoveel verschillende meningen. Iemand zei op het eind van de avond tegen de pastor: ‘Je zou weer bijna katholiek worden met zulke mensen in je parochie’. De persoon doelde op de grote openheid van enkele parochianen (en vooral ook hun zoektocht) tijdens de gesprekken. Een mevrouw zei: ‘Dit is Kerk zijn met el kaar’. En ze heeft gelijk! Er komt een vervolg... Vasten of Veertigdagentijd - Bezinningstijd- De vasten begon op Aswoensdag en duurt tot 12.00 uur op Paaszaterdag. Daarbij zijn de zondagen niet inbegrepen. We wensen elkaar van harte toe dat deze vastentijd voor ons een tijd van bezinning mag zijn. ‘We heb ben het allemaal druk’, zo berichtten wij u vorige week al. Maar voor veel mensen in de wereld en ook bij ons ‘om de hoek’ hebben mensen het niet druk want er is niemand die op hen wacht..hen nodig heeft, om hen geeft. Wel is er zorg ‘om de dag van morgen’ voor henzelf, hun gezin en familie. Veel van deze mensen vinden we in de groep van woonwa genbewoners, Roma en Sinti. Daar willen we gewoon eens een avond bij stil staan o.l.v. Lydia Verhagen die dagelijks vanuit het Missi onair Servicecentrum in Tilburg (het MST) met deze groepen in aanraking komt en het zelfde geldt voor pater Jan van der Zandt, landelijk woonwagenpastor en medebroeder van onze pastor. Ook Jan kan uit ervaring vertellen wat velen uit deze groepen meema ken en hoe er, vaak ondoordacht, over hen geoordeeld wordt. Kom naar de vastenmaal tijd op dinsdag 15 april om 18.00 uur. Vastenmaaltijd 15 april Op dinsdag 15 april kunt u deelnemen aan de Vastenmaaltijd in het parochiecentrum, aanvangstijd is 18.00 uur. Tijdens deze vas tenmaaltijd wordt stil gestaan bij de proble matiek van woonwagenbewoners. kunt zich opgeven voor deelname op het parochie- Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART2014

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2