Maatschappijkrities Brabofisje met Veulpoepers 3.0 bij GUO in MOERGESTEL Carnavalsmotto 2015: ‘Meej mekaar ist vur mekaar!’ Vastenaktie Ghana (2) F alzheimer café van de Wouw ’De Veulpoepers 3.0’ STYLING Sander Smits. Hij ontving dinsdagavond bij de bekendmaking op het St.-Jansplein, na de mooie pierrotverbranding en het spectaculaire vuurwerk, een aardige attentie uit handen van voorzitter Bas Hessels (Samenwerkend Moer- gestels Carnaval). Het SMC wil graag iedereen namens De Pie rewaaiers met Prins Marcus, De Dorstvlegels met Prins Sjaak en De Durdraaiers met Prins Paul heel hartelijk bedanken voor een gran dioze carnaval. Het was wederom een prachtig feest: meej mekaar ist vur mekaar! Nieuwe bewoner In januari hebben we weer een nieuwe bewoner mogen verwelkomen, het is de ongeveer 4 jaar oude Joel. Hij verbleef enkele jaren in het Kumasi Children’s Home, maar is veel beter op zijn plaats in onze specifiek op kinderen met een beperking gerichte Community. Erg leuk was het dat wij van diverse oud-vrij- willigers uit Kumasi positieve reacties kregen op het bericht dat Joël nu bij ons woont. Sommigen van hen lieten ons weten tot tranen toe geroerd te zijn over deze transfer, tranen van blijdschap voor Joël wel te verstaan! Joël blijkt een heel leuk jongentje en hij pro beert o.a. momenteel met veel inzet en enthou siasme te leren lopen met behulp van een kleine rollator. In jongerensentrum Lieve Hemel be gon in 1973 een Hilvarenbeeks zootje ongeregeld met maatschappijkritiese feestmuziek. Negen jaar later gaven ze er als Tilburgs muziekkollektief de brui aan. Op hun afscheidsfuif in 1982 in het Leijpark zeiden ze tegen 35.000 be zoekers houdoe, bedankt en blijf wak- Moergestel zet zich dit jaar in voor de Hand in Hand Community voor gehandicapte kin deren. De Nieuwsbrief van Hand in Hand van maart 2014 praat ons bij over de gemeenschap in Nkoranza. “We zijn erg verheugd te kunnen zeggen dat het momenteel heel voorspoedig gaat met de Community en met alle bewoners en werkers. We hebben na het overlijden van Daniël in oktober gelukkig geen ernstig zieke kinderen meer gehad en daar zijn we heel blij mee, al zijn er altijd wel een paar kinderen die zich niet helemaal lekker voelen, dat kan blijkbaar niet anders in een Community met meer dan 80 kinderen. .Met vijf muzikanten uit de oorspronkelijke bezetting en vijf'novices' gaan de Veulpoepers weer 'op streup'. Ze brengen het beste uit hun repertoire van Brabantse en Europese folk, protestsongs en feestmuziek. 50-Plussers zullen zich vooral de 'bezetting' van 1976 tot 1982 herinneren. Een akoestische frontline van veel zang, snaren, fluit, percussie en saxen, ondersteund door een backline van bas, drums en toetsen. Van de oude RK Veulpoepers BV van weleer spelen mee: Agnes Naaijkens (zang, percussie), Lizet van Beek (zang, percussie), Pieter van de Klei (saxen, fluit), Harrie van Hoof (gitaar, zang) en Zjef Naaijkens (zang, verhalen). De oude meuk wordt rechtgehouden door Harry Hendriks (gitaren), Herman van Haaren (viool), Jan Jansen (drums), Rinus Raaijmakers (bas) en Bart de Win (toetsen, accordeon). ker. In 1996 herrezen ze voor even. Toen was het RK Veulpoepers BV. Nu, in 2014, is het Veulpoepers 3.0. Op zaterdag 15 maart vanaf20.30 uur speelt Veulpoepers 3.0 op het Brabo-reüniefeestje bij GUÓ in Tiliander. Voor digitale ticke treservering check www.guo.inoisterwijk.nl Tickets reserveren voorkomt teleurstelling. Moeilijk stilzitten Nog steeds een maatschappijkrities zootje ongeregeld? Eerst en vooral is het op feest muziek van de Veulpoepers nog altijd moeilijk stilzitten. Daarom valt GUO ook zonder RK van haar geloof en maakt ze een uitzondering op de eerste van haar tien geboden: Gij zult in stilte op uw stoel onze artiesten aanhoren. Voor de stijle discipelen in de GUO-leer: er worden stoelen geplaatst. Maar Gij zult dulden dat deze avond het elfde GUO-gebod geldt: Gij zult dansen op maatschappijkritiese feest muziek oisterwijk- moergestel Alzheimer café, 18 maart Thema: Stemmingsproblemen bij dementie. Gast: Willy Garenfeld, Psychiater. In deze lezing vertelt Willy Garenfeld over stemmingsproblemen bij mensen met demen tie. Wat is o.a. een depressie, psychose en een delier. Welke specifieke problemen bij bepaalde vormen van dementie voorkomen. Over gedragsveranderingen hoe daar mee om te gaan. Waarom de persoon met dementie vaak een uitgebluste cq, passieve houding heeft. Welke behandeling nodig is, niet alleen medi catie maar ook het aanbrengen van een dag en week structuur. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie jong en oud, fami lie, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellende. De gasten praten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de mogelijkheden voor hulp en dienst verlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar betekenen, zij herkennen wat de ander mee maakt, en wat dit voor hem of haar betekend. Op deze avond zijn ook de Dementieconsu- lente en het GGz aanwezig waar u terecht kunt met uw vragen. Graag heten we u allen van harte welkom. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00-22.00 In De Coppele, Prunusstraat 69 Oisterwijk. Voor meer info: Jeanne Verberk, tel. 528 4571. Het aanwezige publiek kon tijdens de gezellige openingsmiddag in Den Boogaard de 11 beste motto’s voor carnaval 2015 nomineren. Aan gevuld met de 3 favorieten van de Prinsen van de Pierewaaiers, de Dorstvlegels en de Dur draaiers werd op dinsdagmiddag uit deze selec tie het winnende motto gekozen: ‘Meej mekaar ist vur mekaar!’ Een motto dat ongetwijfeld uitdaagt en inspireert tot enorme creativiteit en dat de saamhorigheid in ons Gèssel veel zeggend onderstreept. Het betreffende motto werd ingediend door A PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 MAART 2014 ■■■■■■■■■■■■■MM WWW.BLOEMENGROENSTYLI NG.NL Do.13 mrt: Muzikale middag in Park Stanislaus vanaf 14.30u. Vr. 14 mrt: Weekmarkt St. Jansplein vanaf 13.30U Vr. 14 mrt: Bekendmaking winnaar cultuurprijs 2014, om 19.30u. in Tiliander Za. 15 mrt: Fotogroep Creativision van 13.00 tot 17.00u in Galerie de Verdieping. Za. 15 mrt: Dansavond 50+ in Den Boogaard aanvang 20.00 uur. Zo. 16 mrt: Fotogroep Creativision za van 11.00 tot 17.00u in Galerie de Verdieping. Ma. 17 mrt: Lijsttrekkersdebat met AB, PRo, PGB, CDA en VVD in Den Boogaard, om 20.30u zaal open om 19.30u. Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Open: wo, do en vr van 10.00 tot 14.00 uur. Tel. 013-5136009 E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl Het VW-agentschap Moergestel is verantwoor delijk voor de inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009. 5066 BD Moergestel 013-5130648 www.thijsvandewouwkeukens.nl UIT Schoolstr. 3, 5066 EC Moergestel 013-513 36 12 r KEUKEN- EN INtERIEURBOUW

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3