OEF! Wedstrijdschaatsers ”De Vennen” in vorm voor clubkampioenschappen Schaatssuccessen voor Jan op ’t Hoog en Dai Dai Ntab Fotogroep Oirschot exposeert Audacia- meuws Welkom in Park Stanislaus Fiets mee met Nico voor dove kinderen in Senegal op 20 april Theaters Oisterwijk Moergestel s.v. Sport, muziek, exposities en nog véél meer... u vindt het wekelijks in Moergestel-Nieuws Programma zondag 9 maart: Zigo 1 - Audacia 1 Nemelaer 6 - Audacia 4 Tul dania 3 - Audacia 5 SVSOS 4 - Audacia 6 14.30 uur 12.00 uur 10.30 uur 10.00 uur Bij de foto: Marco van Duijnhoven, promotie van de vijfde naar de derde klasse. er echter in om Jan nog op het laatste nippertje voorbij te streven. Op zaterdag 22 februari namen Jan op ’t Hoog en Harry Sonnenschein in Tilburg deel aan het Zuid-Nederlands Afstandskampioenschap 5000 meter. Hoewel zij geen rol konden spelen in de strijd om de medailles, waren beide rijders blij met hun gereden tijden. Jan ver beterde met een tijd van 8:23.12 zijn persoon lijke record met ruim 9 seconden en Harry was met 8:44.63 zelfs meer dan 22 seconden sneller dan ooit eerder. Dai Dai Ntab verblijft met Jong Oranje de laatste week van februari en de eerste week van maart in Noorwegen voor deelname aan de laatste wedstrijd om de World Cup voor Junioren en het Wereldkampioenschap voor Junioren die respectievelijk op len 2 maart en 7t/m 9 maart in Bjugn worden gehouden. Tijdens de wedstrijd over 500 meter was Dai Dai met een tijd van 36.98 veruit de snelste rijder van het internationale deelnemersveld. Wellicht lukt het hem komend weekend ook om een medaille te veroveren tijdens de We reldkampioenschappen. Lisan op ’t Hoog reed 2 ritten over 500 meter in respectievelijk 1:00.84 en 1:02.30. 3 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Julian Haans 49.12 (PR) en 1:45.06 (PR en promotie); Wouter Weber 51.53 (PR) en 1:46.05 (PR); Koen Barren 51.53 (PR) en 1:46.72 (PR). 5 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1500 meter (2e tijd): Bas Beex 45.98 (PR) en 2:20.21 (PR); Marco van Duijnhoven 48.19 (PR) en 2:25.29 (PR en promotie); Madolyn Appeldoorn 51.25 (PR) en 2:39.05; Sanne van Duijnhoven 52.10 (PR) en 2:51.11; Jochem van Hulten val en 2:51.15. Ook in de hele maand maart bent u welkom in Park Stanislaus bij diverse activiteiten. Op 8 maart is er van 15.00 - 16.30 uur in het restaurant een concert van cello en viool. Op 12 en 26 maart is er ‘middags ‘yoga op de stoel’ in de Aula. Al deze activiteiten zijn voor iedereen vrij toegankelijk. Het is wel raadzaam om van tevoren even te bellen of de activiteit doorgaat. Houdt u ervan om samen met anderen te breien of haken? Dat kan op maandagmiddag van 14.30-16.00 uur in het restaurant. Ook is er een tekengroep lx per 14 dagen in de even weken op maandagmorgen van 10.30-11.30 uur in de ruimte van de activiteitenbegeleiding op de 4e etage. Daarnaast zijn er nog vele andere activiteiten waaraan u kunt meedoen tegen een zeer kleine vergoeding. Een lijst hiervan kunt u ophalen bij de receptie van Park Stanislaus, telefoonnummer 513 9320. Een half jaar geleden vroeg Nico van Weerdenburg aan Zorgatelier Oisterwijk om hem te ondersteunen bij zijn initiatief om een goed doel in Afrika te sponsoren. Een zeer bijzonder initiatief van een bijzondere man. Nico van Weerdenburg is Oisterwijker en tot zeven jaar geleden een op en top sportman. Voetbal, fietsen en hardlopen waren zijn lust en zijn leven. Op 43-jarige leeftijd werd Nico getroffen door een ernstig herseninfarct. Dat Nico dit overkwam, maakte dat hij rigou reus moest omschakelen om zijn leven op een prettige manier te kunnen voortzetten. Hier voor heeft hij heel veel hulp en warmte vanuit zijn omgeving mogen ervaren. De steun van zijn gezin en familie was enorm. Ondanks het feit dat het niet altijd gemakkelijk is, probeert Nico vast te houden aan een posi tieve manier van in het leven te staan. Dit werkt ook inspirerend voor lotgenoten. Nico wil nu iets doen voor anderen die hulp nodig hebben. Zo is de Biketour.WYzorg.nl ontstaan. Een sportief evenement, voor dove kinderen in Senegal, Afrika. Momenteel bouwt de Stichting Caluna een school voor deze kin deren. De website van deze stichting is calu- na-world.com De fietstocht vindt plaats op 20 april in Oister wijk en start vanuit het Wijkcentrum De Waterhoef. De afstanden bedragen 5 tot 50 kilometer door de prachtige natuur van de Oisterwijkse Bossen en Vennen en de Kam- pina. Of je nu op een tweewieler, driewieler, handbike of scootmobiel rijdt, je bent van harte welkom om mee te doen! Een oude bekende van veel special bikers is Ton Vissers. Hij heeft zich belangeloos bij de projectgroep gevoegd en Biketour.WYzorg.nl maakt dankbaar gebruik van zijn expertise. Voor meer informatie kun je de website Biketour.wyzorg.nl bezoeken, of contact opne- Ook op zondagavond 23 februari waren er wedstrijden in Tilburg. Deze keer was Marco van Duijnhoven het meest succesvolle Vennen lid. Voor promotie naar de vierde klasse bij de heren Masters moest hij de 1500 meter bin nen de tweeëneenhalve minuut rijden. Aangezien hij deze limiet dit seizoen al enkele malen had benaderd, werd er rekening mee gehouden dat dit deze keer zou gaan lukken. Met zijn tijd van 2:25.29 maakte hij de ver wachtingen meer dan waar. Met deze tijd pro moveerde hij zelfs ineens van de vijfde naar de derde klasse. Ook Julian Haans slaagde er in om naar een hogere klasse te promoveren. Met zijn tijd van 1:45.06 op de 1000 meter bleef hij ruimschoots onder de limiet voor de vijfde klasse van de jongens Junioren-C. Naast deze promoties werden twaalf persoonlijke records (PR’s) toegevoegd aan de lange lijst van dit seizoen. Hieronder alle deze wedstrijd- avond gereden tijden: men met Nick van der Avoird, student ROC Sport Bewegen, 06-18465220. Nico: ’Voor mijn infarct deed ik graag alles voor de volle 100 procent en dat is na mijn infarct niet veranderd. Ik vraag dus iedereen: stap op de fiets, ga trainen, en doe met mij mee!’ Op zaterdag 8 maart zullen op de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg de clubkampi oenschappen van Schaatsclub “De Vennen” worden gehouden. Tijdens ver schillende wedstrijden in het laatste weekend van februari bewezen de leden dat zij op tijd voor deze clubkampioenschappen in vorm zijn. Merel Bertens nam in Hoorn deel aan het Nederlands Kampioenschap Marathon. In Tilburg werden veertien persoonlijke records verbeterd en promoveerden Marco van Duijnhoven en Julian Haans naar een hogere klasse. Op zaterdag 22 februari stonden in Hoorn de vijftig snelste meisjes Junioren-C van het land aan de start van het Nederlands Kampioen schap Marathon. Aan het begin van de wed strijd over tien ronden raakte Merel Bertens opgesloten in het tweede deel van het peloton. Merel probeerde buitenom naar voren te rijden. Dit bleek echter onmogelijk omdat zij hiervoor bij het bijzonder hoge tempo vele extra meters moest rijden. In de eindsprint moest zij genoe gen nemen met de vierentwintigste plaats. Aan het begin van het carnavalsweekend hebben Jan op ’t Hoog en Dai Dai Ntab van Schaatsclub “De Vennen” voor mooie successen gezorgd. Door op vrijdagavond 28 februari in Breda in de finalewedstrijdwedstrijd van de Zuid- Nederlandse Marathoncompetitie vijfde te worden, verzekerde Jan zich van de derde plaats in het eindklassement. Dai Dai won op zaterdagochtend 1 maart in het Noorse Bjugn de 500 meter tijdens een wedstrijd om de World Cup voor Junioren. De Zuid-Nederlandse Marathoncompetitie voor Masters-2 betrof een cyclus van veertien wedstrijden over elk veertig ronden op de ijs banen van Eindhoven, Tilburg en Breda. Aan deze competitie werd deelgenomen door 38 schaatsers uit Noord-Brabant, Zeeland en Limburg. Als niet-sprinter lukte het Jan op ’t Hoog niet om één van de veertien wedstrijden te winnen. Door hard op kop van het peloton te rijden en attent mee te gaan bij ontsnappingspogin gen, wist Jan wel in alle wedstrijden in de top tien te eindigen. Lang leek het erop dat hij de tweede plaats in het eindklassement zou beha len. Met een tweede plaats in de finalewedstrijd slaagde Wil van der Hamsvoord uit Hoogeloon Fotogroep Oirschot organiseert haar 37ste jaarlijkse tentoonstelling op 7, 8 en 9 maart a.s. Wij nodigen u van harte uit om deze te bezoeken. Deze expositie verheugt zich, vooral de laatste jaren, op een enorme belangstelling van zowel fotografen uit de regio alsook van inwoners van Oirschot en omgeving. De opening van deze tentoonstelling vindt plaats op vrijdag 7 maart 2014 om 20.00 uur. De opening zal worden gedaan Paul Hermans voorzitter Heemkundekring Westerlo en Arthur de Vries voorzitter van de Heemkunde kring uit Oirschot. Dit heeft te maken met het uitwisselingsproject wat we afgelopen jaar gedaan hebben met de fotogroep Fodiac Oevel uit Westerlo. Deze groep heeft verschillende onderwerpen in Oirschot gefotografeerd terwijl Fotogroep Oirschot dezelfde onderwerpen heeft vastge legd in Westerlo. Dit geeft een heel verschil lende kijk op de onderwerpen en daardoor veel mooie foto’s. Natuurlijk is er vrij werk maar er zijn ook thematisch onderwerpen uitgewerkt in de onderwerpen architectuur, natuur, straatfoto- grafie, spiegeling en model. De openingstijden dit weekend zijn: Vrijdag 7 maart 20.00-22.00 uur Zaterdag 8 maart 11.00-17.00 uur Zondag 9 maart 11.00-17.00 uur Locatie: Sociaal Cultureel Centrum de Enck, de Loop 67 in Oirschot. Wij hopen u te ontmoeten op een van de expo sitie dagen. ROEF! KORFBAL MAATJE TE GROOT Na de tegenvaller tegen EDN staat de wedstrijd tegen de ongeslagen kampioen Eyckelkorf op het programma. Bij voorbaat een onmogelijke missie, maar Roef! begint vol goede moed aan de thuiswedstrijd. Dit resulteert in een voor sprong door een doelpunt van Geke Denissen in de 3de minuut. Na de gelijkmaker neemt de thuisclub weer brutaal een voorsprong; 2- 1 door Anita Timmermans. Eyckelkorf laat het hier niet bij zitten en neemt op haar beurt een 2-3 voorsprong. Opnieuw Geke brengt de partijen op gelijke hoogte 3-3. Wederom het antwoord van de gasten, die uitlopen naar 3- 6. Geke haar derde doelpunt zorg ervoor dat het in de 12de minuut 4-6 wordt. Dan blijkt dat Roef! teveel van haar krachten heeft aan gesproken en de tegenstander ‘dendert’ over de thuisclub heen. Het is niet zo dat het een eenzijdige wedstrijd is, maar Eyckelkorf is doeltreffend en de thuisclub niet. De rust wordt bereikt met een 4-14 stand. De rust blijkt Roef! goed te hebben gedaan en het komt energiek uit de startblokken. Door een doelpunt van Aniek Denissen wordt het 5-14 en deze stand blijft tot de 10de minuut gehand haafd. In tegenstelling tot de eerste helft blijft Roef, nu verder wel goed partij geven. Deson danks weet de tegenstander zeven keer de korf te vinden en Roef! niet meer. Eindstand 5-21. Op 9 maart de laatste wedstrijd van de zaal- competitie en wel de return tegen Eyckelkorf. Programma 9 maart: Eyckelkorf-Roefl aanv. 12.30; 11.15 uur Ben je na het lezen van deze rubriek nieuws gierig geworden? Lijkt korfbal jou een leuke sport? Iedereen is van harte welkom dus... Wil je een keer meedoen, je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef. Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! EVENEMENTEN IN TILIANDER Uitreiking cultuurprijs 2013 - 5 genomineerden Vrijdag 14 maart 20.00 uur Entree: Gratis GUO-concert - Veulpoepers 3.0 (Brabo's) Zaterdag 15 maart 20:30 uur Entree: 20.- Didamiek brengt new world-close-harmo- ny vrouwenkoor Didamiek Zondag 16 maart 15.00 uur Entree: 7,50 via www.binnenbrabant.nl Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 MAART 2014

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7