Klassiek concert op Park Stanislaus Nieuwe voorzitter voor MTV Stokeind Concert 10 jarig bestaan Inspiration Muziekvereniging Prinses Juliana al in zomerse sferen! Nominaties Tiliander- den Boogaard Cultuurprijs Ledenvergadering ’De Kleine Meijerij’ ‘Zonnebloem Moergestel’ huldigt haar vrijwilligers Vastenaktie 2014 Ghana DE KLEINE MEIJERIJ (1) w en i Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Heemkundekring Op zondag 23 maart 2014 geeft zang groep Inspiration een concert in Den Boogaard. De vastentijd begint dit jaar op woensdag 5 maart. Het is een tijd van bezinning op de zaken die er werkelijk toe doen in ons leven. Vasten is bezig zijn met matigheid en zelfbe heersing. Actie komt voort uit barmhartigheid. De actie van dit jaar is gericht op de armsten der armen, de kinderen van Hand in Hand in Ghana. Voor het derde en laatste jaar is dit tehuis door de MOV-werkgroep van Moer gestel uitgekozen om actie voor te voeren. Het tehuis in Nkoranza, waar Carlijn Willems nauw bij betrokken is. Door de landelijke Vastenaktie is dit project goedgekeurd met daarbij de regel dat eigen projecten maximaal drie jaar mogen worden ondersteund. Als MOV-groep hopen we dat het ook dit jaar weer lukt om een verblijfsruimte te bouwen voor een achttal gehandicapte kinderen in dit Afrikaanse land. In Moergestel-Nieuws zullen we wekelijks even stilstaan bij ons project. Op zaterdag 8 maart van 15.00-16.30 uur wordt er op park Stanislaus licht klassieke muziek gespeeld voor de bewoners. Bij vele verpleeg- en verzorgingstehuizen is het vaak zo dat men de bewoners meer activi teiten en uitstapjes wil bieden, wat door gebrek aan mankracht en middelen achterwege blijft. Om deze reden is het initiatief ‘Concertreeks Jong voor Oud’ georganiseerd. In 2007 heeft de concertreeks voor de eerste keer plaatsge vonden in ruim 60 tehuizen in Brabant. Studenten en recent afgestudeerden van Fontys Hogeschool voor de Kunsten te Tilburg treden op in ver pleeg- en verzorgingstehuizen in Noord- Brabant. De concerten worden met groot enthousiasme door de tehuizen ontvangen en de muzikanten doen veel ervaring op met optreden. Het concert van Zanggroep Inspiration vindt plaats op zondag 23 maart 2014 in Den Boo gaard. Aanvang: 14.00 uur. Toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u kijken op www.denboogaard.com of bel 521 7220. Ons lid Jan Franken houdt na de jaarverga dering en korte presentatie met beelden over de gebeurtenissen van 200 jaar geleden. Op 4 februari hebben wij onze jaarvergadering gehad, een bijzondere vergadering mogen we wel zeggen. Corrie van de Loo kreeg de gouden speld voor 25 jaar vrijwilliger zijn, ze heeft op deze avond ook afscheid genomen en gaat het een beetje rustiger aan doen. In die 25 jaar is er wel het een en ander gebeurd en veranderd, want ook de Zonnebloem moet met zijn tijd meegaan. Er was toen nog geen internet, en moest alles mondeling of telefo nisch afgehandeld worden. 25 Jaar geleden bestond het Zonnebloem werk voornamelijk uit ziekenbezoek. Nu is het alle- een Engels fregat liet afzetten op het strand. Maar het liep goed af. De grote mogendheden wilden een sterk koninkrijk inclusief België. En de ingezetenen wilden na al die revoluties geen gedonder meer. Wat Willem de Zwijger niet gelukt was, viel een nazaat uit een zijtak wel ten deel: het koningschap. Willem I wist dat hij een hoofdprijs uit de loterij kreeg en dat zijn geluk helemaal niets met verdienste te maken had. Hij was dan ook een jaloers vorst (o.a. op zijn zoon). Hij trok angstvallig alle macht en controle aan zich toe en zijn land werd een politiestaat zonder persvrijheid. Waar hij wel goed voor zorgde was de PR van zijn koningshuis. Van wie had hij dat geleerd? TWEEHONDERD JAAR KONINKRIJK; HET BEGIN Vanaf november 2013 vieren we twee jaar lang dat Nederland een zelfstandig koninkrijk werd. Na Philips II hadden we geen koning meer gehad en de republikeinse geest had zich eeuw vastgezet in een typisch burgerlijke maat schappij. Het was daarom een fiks waagstuk toen de zoon van de ex-stadhouder zich door De Cultuurprijs Tiliander-Den Boogaard be staat uit: een wisseltrofee, een geldbedrag van 250,00, beschikbaar gesteld door Advies- en organisatiebureau PRaedt, een oorkonde, gratis gebruik van één van beide theaters, inclusief complete techniek, voor een uitvoering of expositie en eeuwige roem als winnaar van de cultuurprijs. Vrijdag 14 maart zal tijdens een feestelijke avond met alle genomineerden de winnaar van de Tiliander-den Boogaard Cultuurprijs 2013 bekend worden gemaakt. Vanaf 19.30 uur zijn naast de genomineerden met aanhang, ook belangstellenden welkom bij Tiliander voor de ontvangst met een kopje koffie en een gezellige avond inclusief een feestelijke toast met de winnaar. Doordat het concert plaatsvindt in de eigen zaal van het verpleeg- of verzorgingstehuis, komt de muziek naar de bewoners toe. Voor de bewoners betekent dit dat zij met relatief weinig inspanning samen met hun huisgeno ten kennis kunnen maken met een fascine rende ‘muziekwereld’. De Tiliander-Den Boogaard cultuur prijs wordt jaarlijks toegekend aan een instelling of vereniging die cultuur brengt die toegankelijk is voor inwoners uit de drie dorpen. Iedere inwoner van de gemeente Oisterwijk kon een voordracht doen ter nominatie voor de cultuurprijs. Een onafhankelijke jury heeft uit de aanmeldingen inmiddels 5 verenigingen genomineerd. De 5 genomineerden zijn: Muziekvereniging Prinses Juliana Moergestel WieKentKunst Moergestel De Molenzangers Oisterwijk Het Oisterwijks Orkest HOO Jan de Laat uit Oisterwijk Wat voor muziek? De jonge musici verzorgen een concert van één uur. De repertoirekeuze is breed: klassieke en licht klassieke muziek, jazz, wereldmuziek en musical- of theatermuziek. Voorafgaand aan en ook tijdens het concert krijgen bezoekers een toelichting op de muziek. Op maandag 10 maart 2014 zal de Heemkundekring “de Kleine Meijerij” haar jaarlijkse algemene ledenvergadering houden in “De Voorhof het ontmoe tingscentrum van de Protestantse Gemeente, Kerkstraat 64 in Oisterwijk (par keergelegenheid op loopafstand bij het zwembad aan de Vloeiweg/hoek Baerdijk). Aanvang 19.30 uur. Carnaval is weer voorbij. Het wordt tijd om echt aan lente en zomer te gaan denken. En die zomer hebben we in ons programma van het Moergestel- diner dit jaar! Tapas en Spaans Mexicaans entertainment. Samen met Europrof zet MPJ een hartstikke leuke evenement weg. Je kunt tijdens de perfect verzorgde tapas maaltijd van Europrof (11 tapas gereschten!) luisteren naar de warme zuidelijke klanken van MPJ en van Ankie van Noppen, gitaardocent aan de gitaarschool Brabant. Kaartjes kosten inclusief de maaltijd slechts 19,50. Je kunt ze bestellen via: moer- gesteldiner@gmail.com. Let op: er zijn nog slechts 25 kaarten beschikbaar! Wees er dus snel bij. Zanggroep Inspiration is een koor uit Moer gestel, bestaande uit 30 enthousiaste vrouwen en mannen die met veel plezier zingen. Dit alles onder de bezielende leiding van Petra Moors en pianobegeleiding van Dila Zalialdi- nova. Het nieuwe repertoire is te definiëren als we reldmuziek. Hebreeuwse, Russische, Afri kaanse, Kroatische, Spaanse en Engelstalige nummers passeren de revue, maar ook mooie Nederlandse teksten worden niet ge-chuwd. In 2014 bestaat Zanggroep Inspiration 10 jaar en dat vieren ze door een concert te organiseren waarbij ze samen met twee andere koren zin gen. GEEF ELKAAR DE HAND! Donderdagmiddag 13 maart is er een muzikale middag in Park Stanislaus. We beginnen om 14.30 uur met koffie/thee en wat lekkers. Om 15.00 uur verzorgt de Harmo- nicagroep uit Haaren de muzikale klanken. Woont u niet in Park Stanislaus en voelt u zich alleen of bent u slecht ter been, u bent van harte welkom. Heeft u geen eigen vervoer, laat het ons tijdig weten, dan regelen we dat. Wilt u rond de klok van 14.00 uur klaar staan, zodat iedereen op tijd aan de koffie zit. Een telefoontje naar Corry de Jong tel.nr. 5133295. Tot donderdag 13 maart 14.30 uur. Jacqueline, Gina, Corry, Corry en Ricky Organisatie De concerten worden in 2013-2014 mogelijk gemaakt door het Impresariaat Kunsten (IK) van Fontys Hogeschool voor de Kunsten (FHK) i.s.m. Rotary Oister-wijk de Kampina. Middels een gehouden dienstenveiling vorig jaar juni heeft Rotary Oister-wijk de Kampina voldoende geld opgehaald om tot mei van dit jaar concerten te kunnen financieren. ‘Wij zijn trots op dit project, waarmee wij de verpleeg- en verzorgingstehuizen de moge lijkheid bieden hun bewoners en andere geïn teresseerden een middag te laten genieten van een brede waaier van door professionele musici gespeelde muziek’, aldus Rotary Oisterwijk de Kampina. Op dinsdag 18 februari, tijdens de algemene ledenvergadering van de Moergestelse tennis vereniging, droeg Mare Geerts de voorzitters hamer over aan Annetje Reineke. Mare heeft vijf jaar de scepter gezwaaid bij MTV Stokeind en laat een financieel gezonde vereniging achter. Met de komst van Annetje heeft de grootste Moergestelse sportvereniging de eerste vrouwelijke voorzitter in haar 40- jarige geschiedenis. Er staan nog meer veranderingen op stapel bij de tennisclub: de vervanging van twee kunstgrasbanen en de restyling van het club huis.” In het kader van Maatschappelijk Ver antwoord Ondernemen wordt het clubhuis onder handen genomen door eindexamen leerlingen van Sint Lucas in Boxtel,” aldus de kersverse voorzitster. MTV Stokeind is een gezelligheidsvereniging waar niet alleen gesport wordt, maar waar ook veel georganiseerd wordt voor en door leden. Het spetterende jubileumfeest van afgelopen jaar ligt nog vers in het geheugen. En afgelopen zondag organiseerde de jeugdcommissie een Koek en Zopie-toernooi voor alle jeugdleden uit de regio. Zesenveertig jongeren traden aan tijdens dit open toernooi. Een wedstrijd duurde 45 minuten en het duo met de meeste games nam de beker mee naar huis. Hoewel de weer goden de tennissende jeugd gunstig gezind waren, vonden de warme chocolademelk en de worstenbroodjes gretig aftrek. maal veel anders, we gaan vaker op stap maken reisjes in kleine groepjes. Ook gaan we op bezoek bij mensen die hier behoefte aan hebben. 10 Vrijwilligers ontvingen de zilveren speld voor 10 of meer jaren vrijwilliger zijn, en willen daar nog een hele tijd mee doorgaan. Want wat zou Moergestel zijn zonder "De Zonne bloem"? We hebben er nog een gezellige avond van gemaakt, en dit gaf weer inspiratie om er met vol goede moed mee door te gaan. (Petra Verheyen en Lies de Laat waren niet aanwezig en staan dus niet op de foto). ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 MAART 2014 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3