Brabant Uitvaart w m Jnformatie i Laat het zorgen maar aan ons over Monuta W Tom van Dijk Komende periode Huis voor Zingeving The Angel Codes Lezing door Patty Harpenau Pleïade Theater voor Zingeving Engelen zijn in! Steeds meer mensen gaan actief op zoek naar hun positieve boodschap van licht en heling. In de lezing brengt Patty Harpenau ons in contact met de oude kennis van de Engelen. Protestantse gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Een persoonlijk afscheid is wenselijk. Er kan veel meer dan u denkt. Dag en nacht bereikbaar. info@brabantuitvaart.nl www.brabantuitvaart.nl I Meld een overlijden gratis op 0800 - 22 000 66 Margriet van den Boogaard 06 - 20 49 32 87 MTV Radio 0900 332 22 22 ..’.J— PAGINA 2 Ti Theo te Wierik msc Ria Willems (secr. .513 1424 ..513 1204 Kapel Park Stanislaus Zaterdag 8 maart, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Sjaak van Herck en zoon Jack; jgt. Frans Hommel e.v. Nel de Kort; Toon en Anneke Dirkx-Mulders. Woensdag 12 maart, 19.00 uur: H. Mis. Agenda Maandag 10 maart, 20.00 uur: Werkgroep Kerkbalans. Zaterdag 8 maart, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Petrus van Remunt e.v. Barbara Roosen, overt kinderen en kleindochter Rianne. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op woensdag 5 maart kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de vierde ‘Voorronde’. Met MTV in verschillende (voor-)rondes naar de verkiezingen. Deze uitzending duurt een half uur en wordt aansluitend herhaald. Ik ben 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl Zanggroep Inspiration: Noteer in uw agenda: Concert op zondag 23 maart in Den Boogaard van 14.00-16.00 uur. Toegang gratis! Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 Denkt u aan de actie Kerkbalans 2014? Op voorhand: dank voor uw bijdrage. Het rek.nr. is NL69RABO 0134504348. Taizéreis 29 april-4 mei (Jongereninspiratie Moergestel) Onze 3e bijeenkomst is op vrijdag 4 april. We beginnen om 18.00 uur met een geza menlijke maaltijd in de voormalige kapel van Huize Nieuwenhof. Dan zijn alleen de deel nemers uitgenodigd. Je mag je nog opgeven bij Jeanne Ketelaars: j.ketven@planet.nl Het bericht staat ook op facebook: https//www. facebook .com/ taizemoergestel EERSTE ZONDAG VAN DE VEERTIGDAGENTIJD Week van 8-15 maart 2014 De steun bij Iedere uitvaart. Huis van Zingeving-Kapel Nieuwenhof “God, als vraag én antwoord” op woensdag 12 maart, 20.00 uur door Jeanne Ketelaars. Uw inbreng wordt zeer op prijs gesteld. Zondag 9 maart, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Er is kinderwoorddienst en koffie na de viering. Mgd. Piet Hoeven e.v. Truus Bruurs; verj. Marinus Roozen e.v. Maria Hesselmans; jgt. Harrie van Helvoort; jgt. Cornelis van Dijk e.v. Maria van Overdijk en John van den Hout e.v. Heidi Rijnen en papa van Ann; jgt. Piet van den Boer en dochter Marlies. Op donderdag 6 maart vanaf 19.00 uur weer een nieuwe MTV-uitzending. Deze week kunt u kijken naar: - Impressie van carnaval in Moergestel met o.a. kinder carnaval, Inblaosavond, Carnavalsmis, Openingsmiddag, Pierrotverbranding en natuurlijk de optocht. Op vrijdag 7 maart vanaf 19.00 uur en zaterdag 1 maart vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 9 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Ron Hermus. De techniek is in handen van Martijn van de Wouw. Techniek: John Steijger en Corné Schoen maker. weer te geven hoe we denken te handelen in de nieuwe parochie. Op zondag 14 december is iedereen die zich met onze parochie (Moergestel) verbonden voelt uitgenodigd in een grote viering welke om 11.00 uur begint m.m.v. alle drie de kerk koren e.a. Nadien is er nog een gezellig samen zijn in de kerk met...! Dit wordt de komende weken verder uitgewerkt. Inzet is dat we God danken voor zoveel eeuwen ‘Parochie Moer gestel’. We willen dankbaar omzien en vooral vol vertrouwen de toekomst ingaan met de vier andere geloofsgemeenschappen in de nieuwe parochie. We willen, tijdens de week enden, onze toekomstige nieuwe parochie in gebed voor God brengen want we hebben daarbij zeker ook ‘de hulp van boven’ nodig! Overleg met de werkgroepen De afgelopen tijd zijn er enkele bijeenkomsten geweest van de Pastoraatsgroep met de paro chiële werkgroepen in de diverse werkvelden. Tijdens deze avonden is er in een open sfeer gesproken over de werkzaamheden van de groepen, over wat ze vinden dat goed gaat en wat beter zou kunnen en over de nieuwe paro chie. De laatste werkgroepen die binnenkort uitgenodigd worden zijn die uit het werkveld Liturgie. Hieronder vallen o.a. de koren, de lectoren, de collectanten, de (hulp)kosters. En ook de misdienaars en acolieten, een groep mannen en jongens/meisjes die tijdens de weekendvieringen, de bijzondere vieringen en de uitvaarten de pastor assisteren. Fijn dat we telkens weer op zoveel mensen kunnen rekenen! Vasten of Veertigdagentijd - Bezinningstijd De vasten begint op Aswoensdag en duurt tot 12.00 uur op Paaszaterdag. Daarbij zijn de zondagen niet inbegrepen. Tegenwoordig wordt het vasten vrijer ingevuld dan vroeger. Van oudsher werd in de vastentijd weinig gegeten en werden vlees, snoeperijen en alco hol vermeden. Nu kiezen mensen er ook voor om niet of minder te roken, tv te kijken of te internetten (‘informatievasten’). De vastentijd is vooral een tijd van bezinning en solidariteit met mensen die het moeilijk hebben. Programma van activiteiten: Dit jaar is onze bijdrage, wederom, maar nu voor het laatste jaar, voor Hand in Hand, een kinderproject, in Ghana waarbij Carlijn Willems nauw betrokken is. In het weekend van 22 en 23 maart wordt extra aandacht Zaterdag 8 maart, Tiliander 20.00-22.00 uur. Kosten: 15,-pp. Kaartverkoop via www.tiliander.com. Ik geloof. God als vraag én antwoord Gedachtewisseling met Jeanne Ketelaars 'Ik geloof, dit zo zeggen is voor Jeanne al heel spannend. Geloven is voor Jeanne, gebo ren en getogen in Moergestel, een doorlopend proces, hopend dat ze de goede woorden kan vinden. Woensdag 12 maart in Huize Nieuwenhof, 20.00-22.00u, kosten 10,- pp. Waarom ben ik Hooggevoelig? Kring voor Zingeving met Walter de Zeeuw Hooggevoelig zijn is soms lastig waardoor een soort 'over-gevoeligheid' ons leven be heerst. Walter leert je om te leven met hoog gevoelig zijn. De Kring voor Zingeving is van 9.30 tot ca. 16.30 uur in Huize Nieuwenhof. Data: 22 maart en 3 mei. Kosten: 75,- per dag (met inschrijving). besteed aan dit project gedurende de week endvieringen. In het weekend van 5 en 6 april is er weer verkoop van Wereldwinkelproducten. De ver koop in de Advent bracht 250,- op waarvoor hartelijk dank. Er is weer een inzameling voor de voedsel- bank van Gerrit Poels. Tussen 7 en 13 maart mag u uw foodproducten (graag producten die wat langer houdbaar zijn) inleveren in het parochiecentrum of u mag het achter in de kerk voor de gedachteniskapel zetten. In het weekend van 15 en 16 maart is er weer aandacht voor Amnesty International. Ook wordt de straatkrant aangeboden. Op dinsdag 15 april om 18.00 uur wordt de vastenmaaltijd gehouden in het parochiecen trum. Graag tijdig opgeven met hoeveel per sonen u komt. Op deze avond zijn Lydia Verhagen van het MST en landelijk woon wagenpastor Jan van der Zandt, msc bij ons aanwezig. Het gaat deze avond vooral over de problematiek van woonwagenbewoners, Roma en Sinti. In het kader van de vastentijd zijn er twee ochtenden gepland waarop Jeanne Ketelaars, Ben Dobbelaer, Dorris Rijnen en pastor Theo te Wierik in alle groepen van basisschool de Vonder een half uur catechese gaan geven. In het kader van de Vastentijd, Goede Week en Pasen zijn er speciale gezinsvieringen kinderbijeenkomsten. Op zondag 16 maart is er weer een Familieochtend (in het kader van de EHC). Op donderdag 10 april worden de Palmpasenstokken gemaakt. Op Palmzon dag is de viering om 10.00 uur ook geschikt voor de kinderen die dan hun Palmpasen stokken mogen meenemen naar de kerk. Nadien gaan we deze, als men wil, wegbrengen naar de bewoners van Park Stanislaus. Op Goede Vrijdag is er, voor de aanvang van de Kruisweg, eerst een bijeenkomst voor de kin deren in het parochiecentrum waarna de groep zich aansluit bij de Kruisweg om 15.00 uur. Op Paaszaterdag is er om 17.00 uur een (kinder-)paaswake voor het hele gezin. De pastorale gesprekken in Park Stanislaus op 31 maart (NIET op 7 april) staan ook in het teken van Goede Week en Pasen. Donderdag 20 maart om 10.30 uur Bijbel- ochtend voor geïnteresseerden in het Paro chiecentrum. Verder zijn er de nodige repetities en voor bereidingen op de diverse vieringen. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Zondag 9 maart, 10.15 uur, ds Hester Radstake De eerste zondag van de veertigdagentijd. Het thema van het project met de kinderen is ‘zoek de stilte’. We gaan op weg met Jezus richting Pasen, elke week horen we fragmen ten uit de laatste hoofdstukken van Matteüs. Met de kinderen gaan we op zoek naar de stilte. Wanneer is het stil? Wat is stilte? Is het fijn om stil te zijn? Is stil-zijn belangrijk? Allemaal vragen die ook voor volwassenen van belang zijn. Tijdens de veertigdagentijd is het goed om stil te staan bij wat jou beweegt, wat je bezighoudt, waar het voor jou om gaat in het leven. Dat kan door eens 40 dagen lang bewust iets anders te doen dan anders; een moderne vorm van vasten (niet snoepen e.d. iets wat veel mensen ook doen in deze periode om stil te staan bij het lijden in de wereld en het lijden van Jezus). Modern vas ten kan zijn: elke dag bewust bidden, 40 dagen lang geen televisie kijken of facebook gebruiken, etcetera. Deze eerste zondag in de veertigdagentijd lezen we uit Matteüs 21 het intochtsverhaal van Jezus in Jeruzalem; meestal lezen we dit op Palmpasen-ook dit jaar krijgt het dan aan dacht, al was het maar door de kinderen met de stokken-maar dit jaar ook aan het begin van deze periode omdat daarmee Jezus laatste periode, in Jeruzalem, begint. Agenda 12 maart 14.30-16.00: gespreksgroep rond verhalen uit de Bijbel Onze parochie gaat verder in de nieuwe parochie Oisterwijk-We bidden samen Vorige week is het pastores-team samenge komen voor overleg. Afspraak is dat, met het oog op de vele werkzaamheden, er om de veertien dagen vergaderd wordt. Na ieder onderdeel (kerkopbouw, catechese, diaconie en liturgie) probeert het team o.l.v. oud deken van Eindhoven, Frans Verhoeven, ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 MAART 2014 Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen -Jl voor ofroepweekend opgeven. i 'i 'PDiwmuc Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00- 17.30 uur -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2