Audacia- (e^OEF! nieuws Rico Salvettiloop met een record deelname Sanne van Duijnhoven promoveert naar vijfde klasse Welkom in Park Stanislaus Gezien in Gèssel Op vakantie met het Rode Kruis w •w w ff 1 Vakantieproject “De Valkenberg” (5 tot 10 mei 2014) Gezien bij de scouts op vrijdagavond: pionieren met hout en touwen. Jong Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Zondag 23 februari werd voor de dertiende maal de Rico Salvettiloop gehouden. Onder bijzondere, wat lenteachtige omstandigheden startte het grote deelne mersveld om 11.00 uur precies voor de 5,10 of 15 km. Sommigen vertrokken na het pistoolschot met de bedoeling een zo’n snel mogelijke tijd neer te zetten, anderen hadden meer een recreatieve loop over het natuurrijke parcours in gedachten. Kortom, voor ieder wat wils. De uitslagen waren als volgt: op de 5 km was Amy van de Broek in 18.02 de snelste van alle vrouwelijke deelnemers en was Petra van de Wiel de eerste Moergestelse De stuurgroep van de afdeling Rode Kruis Oisterwijk/Haaren, die het vakantie project organiseert, is zeer verrast door het grote aantal inschrijvingen voor de Loïs op ‘t Hoog behaalde de grootste verbete ringen van haar persoonlijke records. Op de 500 meter verbeterde zij haar PR met ruim drie seconden en op de 1000 meter was zij zelfs bijna tien seconden sneller dan ooit eerder. Ook Wouter Weber en Sanne van Duijnhoven verbeterden in beide gereden ritten hun PR. Bij de foto: Sanne van Duijnhoven, promotie naar de vijfde klasse. De geselecteerde gasten worden tijdig uitvoerig ingelicht over het volledige vakantieprogram- ma zodat zij zich daarop alvast kunnen instel len. ROEF! HANDBAL Uitslagen: El+2 Roef 1-Roef E2 6-2; DB HMC 2-Roef 12-25; Dl Dongen-Roef 15-6; DS Taxandria 2-Roef 9-19. Donderdag 27 februari: Carnavalstrainingen en mix-toernooi. Komend weekend geen wedstrijden, iedereen een hele fijne carnaval of vakantie. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Handbal is altijd raak! 3 leden reden een rit over 100 (le tijd) en 300 meter (2e tijd): Jan op ’t Hoog 13.31 en 30.88 (PR); Julia Ber tens 14.44 en 38.29; Annika op ’t Hoog 14.49 en 41.98. 9 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Marijn van Esch 44.46 en 1:32.84; Marco van Duijnhoven 48.44 en 138.98Madolyn Appel doorn 51.34 en 1:45.56; Wouter Weber 52.15 (PR) en 1:49.40 (PR); Koen Barten 52.80 en 1:48.46; Sanne van Duijnhoven 52.94 (PR) en 1:51.64 (PR en promotie); Jochem van Hulten 52.99 (PR) en 151.69; Loïs op ‘t Hoog 54.65 (PR) en 159.66 (PR); Veerle van Hulten 58.13 en 2:00.39 (PR). Bas Beex reed 8:29.40 op de 5000 meter. Voor promotie naar de vijfde klasse in de cate gorie Pupillen moest Sanne de 1000 meter sneller dan 1 minuut en 55 seconden rijden. Met haar tijd van 151.64 slaagde zij hier ruim schoots in. Bas Beex leverde een bijzondere prestatie door de eerste rit over 5000 meter uit zijn schaatscarrière in 8:29.40 te rijden. Met deze tijd staat hij gelijk op de vierde plaats in de ranglijst van ooit door leden van “De Vennen” op deze afstand gereden tijden. Dat Bas een nog snellere tijd in de benen heeft, bleek uit het feit dat zijn laatste ronde de op een na snelste ronde van zijn gehele rit was. Hieronder alle tijden: finishen Bij de heren ging de eer naar Bjorn van de Koremaat in 15.41 en voltooide Rutger de Jong als eerste Moergestelnaar de 5 km Op de 10 km was Paddy Hereijgers in 37.05 de snelste en ging Maria Bergman met de lokale eer strijken. Bij de heren wist Wesley van de Gouw de eerste plaats in 29.10 voor zich op te eisen en was Luuk van den Meijden- berg de rapste van ons dorp. Op de 15 km dames won Kim Dillen in 51.00 en hield Resy Roefs de Moergestelse eer hoog, zoals dat ook gold voor Alexander Picard in 49.20 en Jac op ’t Hoog als snelste Moergestel naar. Vooral dankzij de vele Moergestelse vrijwilli gers konden zowel de lopers als organisatie terugzien op een zeer geslaagd evenement. Op zondagavond 16 februari namen dertien leden van de “Maxim-De Vennen schaatsploeg” deel aan een wedstrijd op de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg. Zij verbeterden hierbij negen persoonlijke records en Sanne van Duijnhoven pro moveerde naar de vijfde klasse. Audacia “staoi op springe!“ tegen Hilvaria 0-0 Onder een fris voorjaarszonnetje ging Audacia fris en onbevangen yan start tegen titelkan didaat Hilvaria. Diverse mogelijkheden van de Audacia aanvallers werden echter niet omgezet in kansen en pas na 30 minuten spet terde voor het eerst een Hilvaria-bal boven het hoofd van Joep Hoffmans uiteen op de lat. Ondanks de sterk fysieke tegenstander, die elkaar gemakkelijk weten te vinden, wist Audacia toch steeds met collectieve inzet hun positiespel te verstoren. Na de rust probeerde Hilvaria het spel te domi neren maar deed dit niet overtuigend en zon der creativiteit waardoor de talloze aanvallen smoorde op de schoenen van Audacia’s laatste linie. Met nog enkele Audacia counters op het eind van de sportieve derby floot de scheidrechter af met een tweede achtereenvolgend doel puntloos gelijkspel: 0- 0. Voor Audacia voelde het toch een beetje als een voorjaarsoverwinning na jarenlange neder lagen tegen de Beekse formatie. Het komende weekend “staoi Audacia op springe en rolt de bal op het carnavalsbal. Ook in de hele maand maart bent u welkom in Park Stanislaus bij diverse activiteiten. Op 8 maart is er van 15.00 - 16.30 uur in het restaurant een concert van cello en viool. Op 12 en 26 maart is er ‘middags ‘yoga op de stoel’ in de Aula. Al deze activiteiten zijn voor iedereen vrij toegankelijk. Het is wel raadzaam om van tevoren even te bellen of de activiteit doorgaat. Houdt u ervan om samen met anderen te breien of haken? Dat kan op maandagmiddag van 14.30-16.00 uur in het restaurant. Ook is er een tekengroep lx per 14 dagen in de even weken op maandagmorgen van 10.30-11.30 uur in de ruimte van de activiteitenbegeleiding op de 4e etage. Daarnaast zijn er nog vele andere activiteiten waaraan u kunt meedoen tegen een zeer kleine vergoeding. Een lijst hiervan kunt u ophalen bij de receptie van Park Stanislaus, telefoonnummer 513 9320. Uitslagen: Audacia 1-Hilvaria 1 0-0; Audacia 2-Sarto 3 2-4; Viola 4-Audacia 3 2-1; Jong Brabant 8-Audacia 4 6-3; Beerse Boys 8- Audacia 5 2-3; Audacia 6-Tuldania 5 uitge steld. “Valkenbergvakantie”. Na publicaties over het project in de relevante nieuws bladen werd massaal gereageerd. De vele tientallen aanmeldingen voor deel name van mensen uit de doelgroep, woonachtig in het werkgebied van de Rode Kruis afdeling (Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Haaren, Helvoirt, Esch en Biezenmortel) hebben de stuurgroep en het afdelingsbestuur opnieuw het besef bijgebracht dat er in het werkgebied talloze mensen zijn met een zodanige beper king dat het voor hen niet meer mogelijk is zelfstandig met vakantie te gaan en andere min of meer intensieve activiteiten te onder nemen. Het Rode Kruis Oisterwijk/Haaren wil zich in de toekomst vooral ook op deze groep blijven richten. De stuurgroep is ver heugd over de enorme belangstelling voor de vakantieweek maar ziet zich daardoor voor een probleem gesteld en zit ook met een dilem ma. Graag zou ze alle inschrijvers (m/v) blij willen maken met een weekje vakantie in hotel De Valkenberg in het Gelderse Rheden op de Veluwe. Maar omdat daar slechts 37 gasten terecht kunnen moeten helaas veel kandidaat- gasten teleurgesteld worden. Het selectieproces is ingezet en de oordeelkundige mensen die daarmee bezig zijn moeten gedegen afwegingen maken bij het kiezen van de 37 mensen die mee naar De Valkenberg kunnen. De persoon lijke situatie van elke kandidaat-gast wordt daarbij in ogenschouw genomen. Iedereen die zich heeft aangemeld verneemt op korte ter mijn per brief hoe de uitslag voor hem/haar is geworden. De voorbereidingen van de vakan tieweek zijn in volle en alles ligt op schema. Het leek erop dat velen al lang van te voren het mooie weer op deze februari dag voorvoeld hadden, want het aantal voorinschrijvers was nog nooit zo hoog. En met de atleten, die zich nog op de dag zelf aanmelden kwam het totale deelnemersveld boven de 500 uit. Dit jaar werd voor het eerst gebruik gemaakt van de elektronische tijdsregistratie. Het parcours leidde de deelnemers weer over het terrein van de Hondsberg, zodat de lus die afgelegd moest worden zowel snel als weer landschap pelijk aantrekkelijk was. -j MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 FEBRUARI 2014 PAGINA 7 EMHHI 11111_1?__a.?__ 1. .1 1 - Kloosterlaan 2a Tei. (013) 513 2268 MMM8 J*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7