.MENU Ook met Carnaval de goedkoopste! CARNAVAL 2014 MOERGESTEL 7 VM&iïCHM DRANKEN. Frederike ontvangt zelf ontworpen schoenen BUNKBtm USAFCtfUTtU I. I ift - 4 5/V Oisterwijkseweg 9, Moergestel, Tel. 5132465 Slaatje Tomatensoep Snert Vórige week was dan het eindelijk zo ver! De zelf ontworpen schoenen van Frederike Bonman kwamen binnen in de Red-Rag store (Ligtvoet Shoes). En o... wat was ze trots! Dat mag ook wel als je op zó jonge leeftijd al zulke stoere Red-Rag sneakers kan ontwerpen. Ge feliciteerd! 2.75 2,15 5,25 Carnavalsoptocht De optocht start zondag om 12.45 uur stipt in de Past. Janssenstraat. De route is ongewijzigd ten opzichte van voorgaande jaren: Pr. Mar- grietstraat, Pri. Beatrixstraat, Krijtestraat en Rootven. Op de hoek bij ’t Centrum wordt een défilé afgenomen en worden alle deelne mers voorgesteld door presentator Peter Swin- kels. De prijsuitreiking voor de kinderoptocht vindt plaats om 15.30 uur in Den Boogaard. De prij zen voor de volwassenen worden om 17.00 uur verdeeld in café De Brouwer. De wissel- bokaal voor de mooiste Prinsenwagen wordt ’s avonds rond 21.45 uur toegekend in café ’t Draaiboompje. Pierrotverbranding en motto 2015 Op dinsdag 4 maart tegen 24.00 uur verzamelen alle carnavalsvierders zich op het St.-Jansplein om carnaval 2014 officieel af te sluiten. Dat gebeurt met een prachtig, spectaculair vuur werk en met de traditionele verbranding van de pierrot. Aansluitend wordt het motto voor carnaval 2015 bekendgemaakt. U bent van harte welkom! 8,50 7.50 6,50 1.50 6,50 6,00 6,50 5,00 0,75 1,90 1,90 1,90 5,00 5,15 1,90 2,00 2,00 5,50 Frisdrank Tap borrel Wijn Mi* Koffie Thee Cappuccino Koffie verkeerd Lekker bakske (incl. Franchelico en koffie) Wij wensen iedereen prettige carnavalsdagen! Sfeervolle carnavalsmis Op zaterdagmiddag vanaf 13.30 uur is er in onze versierde kerk een speciale carnavalsmis, voorafgaand aan de officiële opening van car naval in Den Boogaard. Voor de twaalfde keer zal pastor Theo te Wierik de feestelijke dienst leiden. Er is veel ruimte voor muziek en voor meezingen met hits van het Gèsselse dweil orkest ‘Welluk?’ en met krakers van het kerk koor. Elk jaar opnieuw is het een mooi moment van bezinning aan de start van het uitbundige carnavalsfeest. Voor het eerst zal een deel van de viering in het dialect worden gevoerd, om de saamhorigheid nog verder te bevorderen. Openingsmiddag in Den Boogaard De openingsmiddag op zaterdag 1 maart is een mooie gelegenheid om carnaval 2014 met de gehele Moergestelse bevolking te openen. We hebben dit jaar weer onze uiterste best gedaan om er een leuke en gezellige middag van te maken, met een programma voor jong en oud. Na de gezellige carnavalsmis gaan we geza menlijk rond half drie naar Den Boogaard. Hopelijk ook dit jaar weer in groten getale, onder muzikale begeleiding van dweilorkest ‘Welluk?’ en samen met de drie carnavalsver enigingen en hun Prinsen Marcus, Paul en Sjaak. Aangekomen bij Den Boogaard staat traditiegetrouw een gratis kopje koffie met iets lekkers voor u klaar. Ook dit jaar treden de leerlingen van brede school de Vonder weer op met een prachtig lied en een leuk dansje. Omstreeks 15.30 uur overhandigt waarnemend burgemeester Wil lems aan Stadsprins Marcus d’n Urste de sleu tel. Ballonnenvrouwtje Madelief is aanwezig om voor de allerkleinsten iets leuks in elkaar te knutselen. Omdat het vorig jaar zo goed in de smaak viel, is het thema ook dit jaar weer ‘op z’n Duits’! Den Boogaard wordt omgetoverd tot ’n echte Deutsche Stube: met lange tafels, pitchers bier en gratis broodjes Wurst mit Sauerkraut. In Uitnodiging: unne böjem lègge! Op maandag 3 maart zijn alle inwoners van het Pierewaaiersrijk van harte uitgenodigd om samen met Prins Marcus d’n Urste en zijn hofhouding unne goeie bójem te lègge, om aansluitend met z’n allen de traditionele dweil- middag te beleven. Vanaf 12.00 uur staat onze Prins met zijn Raad van Elf in een schort achter het buffet klaar om voor iedereen een eitje te bakken en een soepje te serveren. En dat alles geheel kosteloos! Wij vinden het namelijk erg belangrijk dat elke Pierewaaier goed voorbereid aan de dweil- tocht begint. Om 12.55 uur klinkt dan het startsein van onze ceremoniemeester voor de dweiltocht die muzikaal wordt opgeluisterd door het geweldige dweilorkest ‘De Krieltjes’! Na afloop van het dweilen is het mogelijk om samen met onze Prins en zijn gevolg te dineren bij Den Boogaard. Hiervoor wordt echter wel een financiële bijdrage gevraagd van 15,- per persoon (3-gangen menu incl. consumptie). Aanmelden kan uiterlijk op 27 februari via ceremoniemeester@cvdepierewaaiers.nl Sparibs salade en 9,95 Onbeperkt m*t friet, t| sausjes EH Carnavalsdisco’s voor de jeugd Net zoals vorig jaar slaan verschillende orga nisaties de handen ineen om twee carnavals avonden te organiseren voor de Moergestelse jeugd. Den Boogaard, het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) en Jongerenwerk Moergestel (JWM) staan garant voor de invul ling van deze avonden. Op zaterdagavond kun je terecht bij Jongeren werk Moergestel; tegen 18.15 uur komt Prins Marcus d’n Urste van C.V De Pierewaaiers met zijn hofhouding op bezoek. Op maandagavond is het disco bij Den Boo gaard; de Prins zal daar om 20.30 uur met zijn gevolg aanwezig zijn. Het programma is als volgt: Zaterdag 1 maart 2014 - Jongerenwerk Moer gestel (Bosstraat 1b): 18.00-20.00 uur voor leeftijd 8 t/m 10 jaar; 20.30-23.00 uur voor leeftijd 11 t/m 14 jaar. Maandag 3 maart 2014 - Den Boogaard: 18.00-20.00 uur voor leeftijd 8 t/m 10 jaar; 20.30-23.00 uur voor leeftijd 11 t/m 14 jaar. De entree is gratis, consumpties zijn verkrijg baar voor slechts 1,- per stuk. Naast de losse consumpties wordt er ook gewerkt met kaarten a€ 5,- voor twee consumpties, een zakje chips en diverse snoepgoed. Om deze avonden goed te laten verlopen heb ben we de volgende uitgangspunten: - Leeftijdgrenzen worden strikt gehanteerd; - Eenmaal binnen is binnen, er mag tussendoor niemand naar buiten; - Kinderen moeten in het bezit zijn van een telefoonnummer dat bij calamiteiten gebeld kan worden; -Na afloop van de activiteit gaan wij ervan uit dat de kinderen zelfstandig naar huis kun nen of dat ze opgehaald worden door de ouders/verzorgers; - Ouders worden niet toegelaten, enkel halen en brengen is toegestaan. Seniorenmiddag: gratis carnavalsbingo Op dinsdagmiddag 4 maart start om 13.00 uur in Den Boogaard een gezellige seniorenmiddag met onder andere een gratis carnavalsbingo. Ontvangst met een kopje koffie en iets lekkers. Tegen 14.15 uur komen de drie carnavalsver enigingen - De Durdraaiers, De Dorstvlegels en De Pierewaaiers - een bezoekje brengen! Het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) heeft een prijzenpakket van meer dan 200 euro ter beschikking gesteld! Naast de bingo zal er ook nog een gratis loterij onder alle aanwezigen worden georganiseerd. Tot ziens in Den Boogaard! de loop van de middag zet de Duitse schla- gerzanger Der Kleino de zaal op zijn kop met sfeervolle Deutsche Lieder. De presentatie is in handen van onze welbekende Eric Boogaers die samen met het dj-duo John Stef zorg draagt voor een feestelijke opening! De mottoverkiezing is wederom onderdeel van het programma. U krijgt aan het begin van de middag uitleg over de nominatie van de motto’s voor carnaval volgend jaar. De genomineerde motto’s worden rond 17.00 uur aan het publiek bekendgemaakt. Het winnende motto wordt dinsdagavond na de pierrotver branding op het St.-Jansplein gepresenteerd. Snitiel* Vleesspies* Satéscnotel* Scholfilet* Nasi bami Kapsalon Cpi boerenkoolstamppot Halve Haanschotel 7,50 Sorbet met vruchten, saus en slagroom Sorbet met cholade saus en slagroom lTs uit 't vuistje v.a. i Diverse milkshakes 1,75 - 2,25 -2,15 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 FEBRUARI 2014 PAGINA 5 Moergestel: Rootven 38 8.00-20.00 uur gesloten 8.00-13.00 uur 8.00-14.00 uur <MHI Openingstijden tijdens carnaval: Zaterdag 1 maart Zondag 2 maart Maandag 3 maart Dinsdag 4 maart Caril'“v</ met gehaktbal of rooKworst 'De te gerechten worden geserveerd met friet, gemengde sla en naar reute Stroganoff- of ehampignonroomsaus

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5