Bram CMMVAL 2014 TapperiJ-BrasseriJ 'De Schouw' Verweesd kunstwerk zoekt bestemming VIDO INGRID Nieuwe Carnavalsvereniging CV ’De Springveren’ Dialectmiddag en -avond ‘Hil de geminte op de Knijnenberg’ Ook dit jaar wiet carnaval serveren wij heerlijke carnavalskost De kapster bij u thuis! 06-27402558 Nog enkele tafels beschikbaar! Bedankt, namens Scouting St. Jan Moergestel en Jantje Beton Lieve Judith, Hans en Sterre 24 februari 2014 De trotse Opa Wim en Oma Trudy SrwfëMSoep ToMatensoep Runderbouillon Chocoladevla Met slagrooM Rcwii/s Met vruchten Spareribs BoerenkoolstaMp Schnitzel beenhaMMetje Kipsaté Biefstukje Broodje haMburger Gefeliciteerd met jullie zoontje en broertje 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Schoonheidssalon Oirschot Het collecteteam van Scouting St. Jan Moergestel Het St. Anna Ziekenhuis laat weten weten ‘positief te staan’ tegenover de actie. Smeets en zijn kompanen hopen op een ‘nette instel ling’ die het werk wil tentoonstellen. De over name kan voor niks, wel zijn er wat restaura tiekosten te maken. Maureen Trappeniers van het Noord-Brabants Museum heeft geen plaats. „Wij worden vaker met de vraag geconfronteerd of wij een dergelijk werk onderdak kunnen Drie oud-personeelsleden van het St. Anna hebben zich nu ontfermd over het werk. Sjef Smeets, Harrie de Beer en Hendrik van Hauwe vormden in 1971 de commissie die op zoek ging naar een gepast cadeau van het personeel aan het ziekenhuis, om de nieuwbouw mee op te sieren. De drie kwamen uit bij Dijker, wonend en werkend in Moergestel. Hij maakte voor zesduizend gulden het werk van zo’n drie bij drie meter. „Het is geschonken door het personeel, dat een jaar lang een promille van het maandsalaris afstond”, vertelt Smeets, destijds hoofd inkoop van het ziekenhuis. CV de Springveren is ontstaan uit de visie om 'echt' carnaval te gaan vieren, dus in vol ornaat in pak en steek mogen feestvieren, met prins Geïnteresseerden kunnen zich melden via sjef.smeets@hetnet.nl CV de Springveren wenst iedereen een fijne carnaval 2014 toe. Alaaf! Dit alles wordt geserveerd van zaterdag t/M dinsdag tussen 17.00 uur en 21.00 uur. Ook kunt u bij ons terecht deze dagen voor een heerlijk drankje en veel gezelligheid. Wij wensen iedereen een bere-gezellige carnaval! Woensdag en donderdag zijn wij gesloten! (Vrouwen in de overgang) Voor de snelle beslissers: er zijn nog enkele tafels beschikbaar voor de voorjaarsmarkt van Scouting Moergestel op zondag 30 maart a.s. De markt is overdekt in ons verenigingsge bouw Den Donk aan de Bosstraat. Een tafel van ca 2 m2 kost 10, meerdere tafels huren kan natuurlijk ook. Reserveren kan op drie manieren: 1. Door in te schrijven via onze site www.scou- tingmoergestel.nl 2. Door een mailtje naar voorjaarsmarkt.scou- ting@gmail.com 3. Door te bellen naar 06-22171727. Het bedrag kan worden overgemaakt op rek. 13.45.12.200 of ter plaatse worden betaald tij dens de markt. Voor het kunstwerk van Hugo Brouwer daar wordt een nieuwe plek gezocht in Nuenen. Op een gegeven moment gaat er wat verloren, daar ontkom je niet aan.” geven, maar het is een probleem dat onze reik wijdte te boven gaat.” Trappeniers wil daarmee niet zeggen dat het werk geen culturele waarde heeft. „Het ziekenhuis heeft indertijd een goede greep gedaan door Jan Dijker te vragen. Dijker is, samen met Marius de Leeuw, Albert Troost en Egbert Dekkers verantwoordelijk voor een substantieel deel van naoorlogse monumentale werken in Brabant.” In Moergestel is recentelijk een nieuwe raad van 11 opgericht, genaamd ‘CV de Springveren’. CV de Springveren heeft zijn residentie in Café de Veerkes te Moergestel. Afgelopen zaterdag is de prins bekend gemaakt, Prins Dirk d’n Urste met adjudant Niels. CV de Springveren organiseert op carnavals- dinsdag de ‘Springtour’. Dinsdag 4 maart mogen we eindelijk gaan springen van kroeg naar kroeg. Om 13:00 start de springtour bij Café de Veerkes met een katerontbijt. Daarna springen we door naar diverse kroegen en heb ben ondertussen het Springdiner bij Café Hier- neffe om af te sluiten bij Café de Veerkes. De kosten voor het eten (katerontbijt en spring diner) bedragen 10 euro en te betalen bij aan vang van de Springtour. Inschrijven kan via cvdespringveren@gmail.com O.V.V. namen aantal personen. Zolang de voorraad strekt worden in het Ontmoetingscentrum aan de Prunusstraat 69, Oisterwijk toegangskaarten uitgegeven a 2,- op maandag 10 maart van 14.00 tot 16.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. Tegen inlevering van de toegangskaart ontvangen de bezoekers een gratis kopje koffie. Haast u om toegangskaarten te halen voor deze gezellige voorstellingen, want vol vol! Vergeet ook niet onze facebookpagina ‘CV de Springveren’ te liken om op de hoogte te blijven van de laatste ontwikkelingen. „Daarom willen wij dat het toonbaar blijft voor hen maar ook voor het publiek, dat er warme herinneringen aan heeft. Het zieken huis heeft ons een jaar gegeven om een bestem ming te vinden. Anders wordt het afgevoerd.” BRASSERU DE SCHOUW' Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag www.tapbrasdeschouw.nl De carnavalsvereniging is een jong gezelschap van 12 jongens, bestaande uit: Dirk Wolfs, Niels op ’t Hoog, Joep Hoflmans, Luc Kruijsen, Joris op ’t Hoog, Willem op ’t Hoog, Stijn de Laat, Graeme Appeldoorn, Jan Smits, Kevin van Antwerpen en Sander Brans uit Moergestel en Nard Kroot uit Diessen. Daarnaast heeft Prins Dirk d’n Urste ook een hofnar aangesteld voor de nodige grappen en grollen, Thijs Abrahams uit Oisterwijk. Het bestuur van Ontmoetingscentrum De Coppele organiseert een dialect/sau- welmiddag en dialect/sauwelavond op zaterdag 22 maart, ‘s Middags 14.00 uur en ‘s avonds 19.30 u in het ontmoetingscentrum De Coppele te Oisterwijk. Aan deze voorstelling werken mee: Karei Groenland en John Donders uit Oisterwijk, Ad van de Pas uit Heukelom en Kees van Dijk uit Moergestel. Omdat uit de drie dorpen een sauwelaar meewerkt, heeft de voorstelling de titel gekregen: Hil de geminte op de Knijnen berg! Henk Dekkers is de ceremoniemeester en Ad en Jan Habraken zorgen voor de muzi kale omlijsting. Op 5 en 19 maart houden wij inloop tussen 09.30 en 10.30 uur. Iedereen die behoefte heeft om over de over gang te praten of daar vragen over heeft is van harte welkom. Voor informatieset op nieuw nummer) tel 06- 49237269 of per e-mail info@vidotilburg.nl. U kunt ook onze website bekijken www.vido- tilburg.nl. Ons adres is Het Spoor, Schaepmanstraat 36, 5041 AR Tilburg. U vindt ons op de tweede etage kamer 4. 1 Twee weken geleden zijn leden van scouting St. Jan Moergestel weer druk in de weer ge weest met het collecteren voor Jantje Beton. Mogelijk zijn ze ook bij u aan de deur geweest. Het was deze keer niet zo’n mooi weer, maar daar lieten de scoutingleden zich niet door tegengehouden. Samen hebben ze het mooie bedrag opgehaald van 1.341De helft hiervan is voor Jantje Beton, de andere helft voor de scouting in Moergestel. Allebei kunnen ze er weer hele leuke dingen mee doen, allebei ook gericht op het laten spelen van kinderen in een uitdagende en veilige omgeving. Hierbij willen we daarom nogmaals de col lectanten en de gevers bedanken voor hun inzet en bijdrage die we hebben ontvangen. en adjudant en niet weer op de 'herriewagen' te hoeven staan. Dirk Wolfs en Niels op 't Hoog zijn de initiatiefnemers en hebben uit eindelijk een raad bijeen weten te brengen en vormen samen met Luc Kruijsen, Joris op ’t Hoog en Stijn de Laat het bestuur van de ver eniging. GELDROP - Bijna veertig jaar konden patiënten, personeel en bezoekers van het St. Anna Ziekenhuis in Geldrop niet om de Samaritaan van Jan Dijker (1913-1993) heen. Nu dreigt een roemloos einde in de afvalcontainer. Na de laatste verbouwing van het ziekenhuis paste het werk niet meer in de huisstijl, vond de directie. De muur in de liftenhal waaraan de zes panelen hingen, was bovendien gesloopt. Ingepakt in drie kisten staat het daarom sinds 2010 in de kelder. Een typisch probleem van deze tijd dan ook, oordeelt Peter Thoben, voormalig directeur van Museum Kempenland. „Monumentale kunst komt vrij, want de gebouwen waarvoor het gemaakt is, raken sleets. Zie de Rabobank in Eindhoven, die wordt gesloopt. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 26 FEBRUARI 2014 PAGINA 3 «Ml Ik ben Ingrid van Vroenhoven-van de Ven, 25 jaar en woon in Oirschot, maar geboren en getogen aan de Heuvelstraat te Moergestel. Met 7 jaar ervaring in het kappersvak en 5 jaar in de schoonheidsverzorging, heb ik de stap gewaagd om te starten met mijn eigen onderneming. Ik kom als kapster bij u thuis en heb in Oirschot mijn eigen schoonheidssalon. Jong en oud(er), man of vrouw: je bent van harte welkom bij Ingrid Hair Beauty! Kijk voor meer info: www.ingrid-hair-beauty.nl Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 MMMMMMMMMMMMMMMMNMMMMM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3