QOEF! Tweede Moergestelse golfdag op zaterdag 5 april Audacia- nieuws Merel Bertens wint Zuid- Nederlandse marathoncompetitie en kwalificeert zich voor NK 6e plaats Judoka’s Judo Vereniging St. Jan Moergestel Nordic Walking Tocht Kampina op 23 februari 18.45 In 2013 begonnen golfbeweging zet door in 2014 Gert, Kees en Jos Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... 14.30 uur 12.00 uur 10.30 uur 10.30 uur 10.00 uur 10.00 uur Bij de foto: Merel Bertens ontvangt de felicitaties van juryvoorzitter Ad Timmermans. Parkeerplaats: Burgemeester van den Oeverweg/Posthoomseweg Vertrek: 10.30 uur ..9.00 ..9.00 11.00 ROEF! HANDBAL Uitslagen: E2 Roef 2-Witte Ster 2 4-3; El Roef 1 -GHV 10-2; DB Roef-Tachos 13-19; Dl Roef-OHC 7-11; DS Roef-HMC 4 12-19. Programma zaterdag 22 februari: El+2 10.00 uur Roef 1-Roef E2 Zondag 23 februari: DB 10.00 uur HMC 2-Roef Dl 10.00 uur Dongen-Roef. DS 11.50 uur Taxandria 2-Roef Dinsdag 25 februari: Dames recr. 19.45 uur Elshout-Roef. Donderdag 27 februari: Heren recr. 21.30 uur Roef-Desk Tl februari: Carnavalstrainingen en mix-toer nooi. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Handbal is altijd raak! Op zaterdag 13 april 2013 gingen op de golf baan van Prise d’Eau in Tilburg maar liefst 74 deelnemers aan de slag, het maximaal toe- gestane aantal. Het waren allemaal mannen en vrouwen die een connectie met Moergestel hebben (als inwoners of oud-inwoners van ons dorp) en een golfvaardigheidsbewijs bezit ten. Deze voorwaarden waren door de orga nisatoren gesteld. Het evenement werd zo’n groot succes dat de genoemde drie dorpsge noten, mede op aandrang van de zeer aange naam verraste deelnemers, besloten er in 2014 een vervolg aan te geven. Zij zijn dan ook gestart met de voorbereiding van de Tweede Moergestelse Golfdag waarop gestreden zal worden om de (jaarlijkse) wisselbekers: “Beste golfer van Moergestel” en “Beste golfster van Moergestel”. De datum voor het tournooi is al vastgesteld. Op zaterdag 5 april 2014 gaat het weer gebeuren. Plaats van handeling weder om de golfbaan van Prise dEau en de voor waarden om als deelnemer (m/v) te worden toegelaten zijn onveranderd gebleven. Programma Het programma van de Tweede Moergestelse Golfdag zal in grote lijnen gelijk zijn aan de opzet van vorig jaar. Maar met de opgedane ervaring en door gevolg te geven aan de door In navolging van de succesvolle Nordic Walking tocht van de voorgaande jaren in de Loonse en Drunense duinen gaan we dit jaar naar de Kampina. De Kampina biedt een afwisselende omgeving met vennen, bossen, heide en het Rosepdal. Ook geniet u tijdens deze wandeling van het weidse uitzicht over de Kampina. Op de Kampina zijn prachtige brede wandelpaden, ideaal voor de Nordic Walker. Wij bieden de wandelaar de mogelijkheid tot een korte route (ca. 6 km) met een rustig tempo of een langere route (ca. 9 km) waarbij we aardig doorstappen. Een aantal keren zal de gids u iets vertellen over de natuur en het gebied zodat u de omge ving nog intenser zult beleven. Heeft u geen NW stokken en wilt u toch mee lopen, geen enkel probleem, u bent van harte welkom. Aanmelden is niet nodig en de wandeling is kosteloos. Graag heten de gidsen Ad van Opstal, Ad Smits, Christien Hermsen en Elly Aarts u op 23 februari a.s. van harte welkom. We nemen u graag mee op deze prachtige wandeling! Mocht u interesse hebben in meer IVN- wandelingen ga naar www.ivnoisterwijk.nl derlandse marathoncompetitie voor Masters- 2. Na een spannende wedstrijd over veertig ronden, behaalde Jan in de eindsprint een keurige vijfde plaats en behield daarmee de tweede plaats in het tussenklassement van de competitie. De nummer drie in het tussen klassement, Wil van der Hamsvoord uit Hoogeloon, won echter de wedstrijd en ver kleinde daarmee de achterstand op Jan tot slechts één punt. De leider in het klassement Johan van Buuren uit Leerbroek is bijna niet meer te achterhalen, maar tijdens de finale wedstrijd op vrijdag 28 februari in Breda belooft de strijd om de tweede plaats nog bij zonder spannend te worden. SVSSS-Audacia in balans: 0-0 Het gaat niet goed, maar ook niet slecht, er net tussenin met een plaats onderin het lin- kerrijtje. Met 16 wedstrijden en 27 doelpunten voor en 27 tegen was de wedstrijd tegen SVSSS ook weer een duel van balanceren. Onder aanvoering van de nr. 11 van SSS werd er door hun in de eerste helft fris en speels gespeeld met een verdedigend ingesteld Audacia. Na de pauze kwam Audacia wat vaker uit zijn linies maar door gebrek aan geloof in eigen kunnen smeulde de aanvallen in de bib berende handen van de SSS doelman. Een verliezer zou onterecht zijn geweest even als een winnaar. Beide middenmoters waren tevreden met het doelpuntloze gelijkspel en konden de balans opmaken: 0-0. Komende zondag 23 februari zal het lenteof- fensief moeten starten in de derby tegen titel kandidaat Hilvaria. Uitslagen: SVSSSl-Audacia 1 0-0; Viola 2- Audacia 2 1-0; Audacia 3 afgelast; Audacia 4- Nevelo 8 2-0; Audacia 5-Tuldania 5 3-4; Audacia 6 afgelast. Programma zondag 23 februari: Audacia 1 - Hilvaria 1 Audacia 2 - Sarto 3 Viola 4 - Audacia 3 Jong Brabant 8 - Audacia 4 Beerse Boys 8 - Audacia 5 Audacia 6 - Tuldania 5 In het voorjaar van 2013 namen Gert Rijnen, Kees Kouwenberg en Jos van der Sande, enthousiaste Moergestelse golfspelers als ze zijn, het initiatief om een ééndaags golftoemooi te organiseren. Zij kozen daarvoor het motto “Moergestel Golft”. Het drietal ging er met volle inzet voor en de beoogde golfdag kwam er. de deelnemers van toen uitgesproken wensen en aanbevelingen, kunnen de organisatoren aan het tournooi 2014 nog meer inhoud geven zodat de beleving ervan mooier en spannender zal zijn. De intentie is en blijft het sportieve met het aangename te verenigen. Daarom wordt 5 april 2014 opnieuw een geheel ver zorgde golfdag met niet alleen sportieve com petitieve krachtmeting maar met ook verzor ging van de inwendige mens met lekkere spijs en drank en ter afsluiting een gezellige feest avond met prijsuitreiking in café de Brouwer in Moergestel. De competitie voor Junioren-C betrof een cyclus van zes wedstrijden, waarvan er elk twee op de banen van Eindhoven, Breda en Tilburg werden gehouden. Tijdens de finale wedstrijd over tien ronden in Tilburg vormden de sterkste vier meisjes al in de tweede ronde een kopgroep. Omdat zij elkaar van de andere wedstrijden door en door kenden, durfde nie mand vanuit deze kopgroep te demarreren. In een stevig tempo reden zij hun ronden waarbij ieder ongeveer evenveel kopwerk deed. Toen Vera Mallens uit Riel bij het luiden van de bel voor de laatste ronde vanaf kop extra versnelde, was Merel de enige die haar kon volgen. Merel bleef tot in de laatste bocht achter Vera rijden en probeerde haar bij het uitkomen van deze bocht te verrassen met een harde demarrage. Zij nam daarbij een paar meter voorsprong, maar de eindstreep was net te ver voor de overwinning. Een paar meter voor de finish werd Merel door Vera voorbij gestoken. De tweede plaats van Merel was, na vier overwinningen en een tweede plaats in de eerste vijf wedstrijden, echter ruimschoots voldoende voor de eerste plaats in het eind klassement van de Zuid-Nederlandse mara thoncompetitie. Deze finalewedstrijd was tevens de laatste wedstrijd van de baancom- petitie over drie wedstrijden in Tilburg. In het eindklassement van deze baancompetitie behaalde Merel de tweede plaats. Later op de avond nam Jan op ’t Hoog deel aan de dertiende wedstrijd van de Zuid-Ne- Op zondag 16 februari 2014 is een team Ju doka’s van Judo Vereniging St. Jan Moergestel 6e geworden bij de teamcompetitie in Haaren. Deze wedstrijden zijn er om Judoka’s kennis te laten maken met wedstrijdjudo. De teams bestaan uit elk 6 Judoka’s met de leeftijd van 5 jaar t/m 10 jaar. Onze Judoka’s hebben goed Judo laten zien en het belangrijkste: veel plezier gehad. Het team bestond uit de volgende Judoka’s: Jessy de Rooy, Willem de Ruiter, Johan Hor- revolts, Thijmen van Helvert, David Van Laer- hoven, Roel Theeuwes en Jelte Bergman. Wil jij ook komen trainen bij Judo Vereniging St. Jan kom dan eens kijken. En als je wilt meedoen? Judo is voor jong en oud dus ieder een is welkom! De trainingstijden zijn als volgt vanaf 5 jaar t/m 10 jaar ben je welkom vanaf 18:30-19:30 als je 10 jaar of ouder bent is de trainingstijd van 19:30-20:30, de trai ningen worden op woensdag en donderdag gegeven. Wil je mee aan de (golftslag? (schrijf dan tijdig in voor deelname) Dit jaar is het mogelijk een groter aantal deel nemers tot het dagtournooi toe te laten dan het maximale aantal van 74 dat in 2013 was toegestaan. Maar er wordt uiteraard wel een limiet gesteld en omdat deze nu nog niet bekend is luidt het advies van de organisatoren: aan de belangstellenden: “Schrijf je zo snel mogelijk in om zeker te kunnen zijn van deel name”. Inschrijving is mogelijk tot 23 maart a.s. via de website: www.moergestelgolft.nl Op deze website is meer informatie te vinden. Door op zaterdag 15 februari in Tilburg tweede te worden tijdens de finalewedstrijd van de Zuid-Nederlandse Marathoncompetitie voor meisjes Junioren-C heeft Merel Bertens het eindklassement van deze competitie gewonnen. Bovendien mag zij dankzij deze overwinning deelnemen aan het Nederlands Kampioenschap marathon dat op 22 februari in Hoorn zal worden gehouden. ROEF! KORFBAL ONVOORSTELBAAR Vol goede moed zijn we naar Diessen gegaan om de derby tegen EDN uit Haghorst te spelen. Roef! laat zich in het begin overdonderen, waardoor het na tien minuten al 4-0 staat. Via Aniek Denissen, Cille van den Brink en Anita Timmermans komt Roef! terug tot 5-3. Vanaf dat moment, de 20ste minuut, gaat alles fout wat maar fout kan gaan. De ruststand wordt gehaald met een 7-3 stand maar na rust is Roef! geen schim van de ploeg, die de afgelopen weken zo goed heeft gespeeld. Alleen Anita en Geke Denissen weten de korf te vinden, waar tegen over EDN nog 7 keer weet te scoren. Eindstand 14-5. Onbegrijpelijk, maar waar gebeurd. Een wedstrijd om snel te vergeten. Volgende week komt de kampioen Eyckelkorf op bezoek, een mooie revanche? Programma 23 februari: Roef! - Eyckelkorf aanv. 10.3010.00 uur Ben je na het lezen van deze rubriek nieuws gierig geworden? Lijkt korfbal jou een leuke sport? Iedereen is van harte welkom dus... Wil je een keer meedoen, je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! r ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 FEBRUARI 2014 PAGINA 7 .9.30 ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■hi Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7