Zangersdag Summertime! Kverkooyen Steeds meer armoede onder Oisterwijkse huurders ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Help mensen met epilepsie. Help Marte. in MOERGESTEL via (013) 513 2268 Collecteer ook mee Op 29 maart in Tiliander, Oisterwijk isolerende beglazing schilder- en behangwerk Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken of iemand verrassend feliciteren... Opgave of meer informatie of via e-mail: buro76@planet.nl BON GEZELLIGE VLOOIENMARKT ZONDAG 23 FEBRUARI HILVARENBEEK 1 i Voor al uw: I Telefoon Naam Do .20 febr: Bingo voor alle senioren in Den Boogaard. Vr. 21 febr: Weekmarkt St. Jansplein om 13.30u. Za. 22 febr: Groepsexpositie Liesbeth Backelandt Galerie De Verdieping van 13.00-17.00u. Za. 22 febr: Dansavond 50+ in Den Boogaard aanvang 20.00u. Zo 23 febr: Groepsexpositie Liesbeth Backelandt in Galerie De Verdieping van 11.00-17.00u. Zo. 23 febr: 13de Rico Salvettiloop, start om 11,00u. precies op het RoefIterrein Do. 27 febr: Carnavalsconcert door Seniorenor kest van de Nieuwe Koninklijke Harmonie om 14.00u. in Den Boogaard Info: WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Sporthal DE HISPOHAL, J.F. Kennedylaan inl. 0416 530502/9.00-16.30u. /www.deevenementenlijn.nl Schildersbedrijf vastgesteld ‘Niet Veel Maar Toereikend’-bud- get waarbij rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld een presentje voor een familielid tijdens verjaardagen). De verwarming en de ventilatie van de wonin gen worden door de huurders goed gewaar deerd. De minst gewaardeerde punten zijn de relatie van de huurprijs en de kwaliteit en de onderhoudstoestand van de woningen. Door het verbeteren van de energiezuinigheid van huurwoningen kan voor een grote groep huurders de energierekening worden ver laagd. De Woonbond heeft recent zeven lokale woonlastenonderzoeken uitgevoerd, waarvan dit onderzoek er één is. De uitkomsten van de onderzoeken zijn belangrijk voor het over leg dat huurdersorganisaties voeren met woningcorporaties en de gemeente. De woon lasten gaan een grote rol spelen in de verkie zingscampagne voor gemeenteraden in 2014. Huurdersvereniging Oisterwijk gaat in ge sprek met de woonstichting en de lokale poli tiek om gezamenlijk te kijken hoe het woon lastenprobleem kan worden aangepakt. zijn er veel workshops, waarvoor de deelne mers vooraf hun voorkeur hebben aan kunnen geven: Bach, Opera, Barbershop, Gospel, Clo se harmony, Pop-koor, een lied van Rutter of Alberto Favero, of stemtechniek, zangtech niek, stemtechniek of koorregie. Alle work shops worden gegeven in de leslokalen en repetitieruimtes van Tiliander. Tussendoor kun je ook meekijken bij een zangles. ‘s Middags is er een koreninformatiemarkt waarop de koren uit de regio zich kunnen presenteren. Zo kunnen de meest enthousiaste deelnemers die een koor zoeken meteen con tact leggen met zangers uit bestaande koren in de regio. 31 Procent van de Oisterwijkse huurders van woonstichting Leystromen leeft in armoede, blijkt uit onderzoek in opdracht van Huurdersvereniging Oisterwijk en de Nederlandse Woonbond. Er is een flinke slag te slaan in het verbeteren van de isolatie van de woningen en het betaalbaar houden van de huren. Stijgende woonlasten en dalende koopkracht leiden tot betalingsproblemen voor steeds grotere groepen huurders. De gemeente kan hier iets aan doen door goede prestatieafspra ken te maken met corporaties en Huurders vereniging Oisterwijk over betaalbare en meer energiezuinige huurwoningen. De Huurdersvereniging gaat voorafgaand aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2014 campagne voeren om dit hoog op de lokale politieke agenda’s te krijgen. Veel huurders houden na het betalen van de huur en energierekening niet voldoende geld over voor de meest noodzakelijke basisbe hoeften. Van de 31 procent (768 huishoudens) die nu al in armoede leeft, werkt een grote groep in loondienst, blijkt uit de enquête. De kans op armoede is het grootst bij de huurders tot 65 jaar, huurders met een korte woonduur (tot 5 jaar), huurders met kinderen en huurders met een bijstandsuitkering. Deze groep kan worden onderverdeeld in twee situ aties: 456 huishoudens moeten leven ónder het ‘Basisbudget’ (door CPB vastgesteld mini mum benodigd budget) en 312 huishoudens leven onder het ’NVMT-budget’ (door CPB Op zaterdag 29 maart organiseert Zang en Vriendschap Oisterwijk, dat dit jaar 90 jaar bestaat, een unieke zangersdag. Iedereen krijgt deze dag de kans om in workshops kennis te maken met heel veel verschillende zangvormen. Deze dag kent een duidelijke focus op meerstemmige koormuziek. Kinderen vanaf negen jaar volgen hun eigen kinderkoor-workshops. Voor hen is een aparte kinderkoordirigente aangetrokken. Kinderen kunnen zich gratis, maar wel samen met een volwassen begeleider opgeven. Deelname aan de dag kost 15,00 inclusief lunch. Opgeven via www.zangenvriendschap- oisterwijk.nl Deze zangersdag duurt de hele dag, van 's morgens half 10 tot 5 uur in de middag. Alle repetities en workshops vinden plaats in de verschillende zalen van Tiliander in Oister wijk. Op deze dag studeren alle deelnemers samen "Summertime" van Gershwin in. Daarnaast MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 19 FEBRUARI 2014 PAGINA 6 Woonplaats Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Open: wo, do en vr van 10.00 tot 14.00 uur. Tel. 013-5136009 E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 De collecteweek is begin juni. Meld u aan via www.ikgacollecteren.nl of bel met 030 634 40 63. UIT 1 Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. www.ligtvoetshoes.nl Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen. Charles van den Breekel, Schee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht.lj krijgt wat u vroeg. Kijk voor een workshop bloemschikken, thema Pasen, op www.enjoyflowers.nl Voor meer info bel of mail: helenendennis@ gmail.com, tel. 0629327665. Tuin &Zo, boomrooijerij, snoei, herplant, vijvers. Aangeboden: 18 kuub kachelhout, eiken. Is al kleingemaakt. Tel. 0648408849. VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Epilepsiefonds De Macht van het Kleine Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. r Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 6