De Kammeraoj winnen Gèssels Carnavalslied 2014; prijs voor de beste presentatie voor Brugzeikers VIDO a Levenscoach Patty Harpenau brengt een lezing over Angelologie in Tiliander Schapen gapen met Na tureluurs Moergestelse bil j artcompetitie De Kammeroaj Pieregeblèr: Waar vindt u als Moergestelnaar ai het nieuws dat voor belangrijk is? Via deze weg willen wij nogmaals alle vrij willigers, medewerkers, sponsors en publiek bedanken voor een zeer gezellige avond. Wij wensen iedereen hele gezellige en muzikale carnavalsdagen toe. Commissie Pieregeblèr Anke, Annelies, Jaap, Koen, Lotte Gratis proefles Slagwerk Meld je vandaag nog aan!! Beat IT slagwe (topleidingen (Vrouwen in de overgang) www.julianamoergesteLnTwww.beatitslagwerkopleidingen.nl Tot slot zong C. V. De Pierewaaiers de mensen uit het Pierewaaiersrijk met volle overtuiging toe. Ze stonden erop dat er gesprongen werd en dat gebeurde. In de tekst van dit lied is te horen hoe de Pierewaaiers carnaval doorbren gen.Dat belooft een mooi feestje te worden! We zagen ze links, we zagen ze rechts, we zagen ze over het hele podium: De Prullekes. Net als de Zzzzzenderbijband een debute rende deelnemer en allebij maakten ze met een een spetterende indruk. Zes vrouwen op het podium stonden hun mannetje echt wel. En ze deden een ‘Sranan Dansie’ met een bijpassend Surinaams liedje, dat ze voor de gelegenheid gegoten hadden in een sprin gerige Gèsselse carnavalskraker. Brugzeikers wonnen de presentatieprijs en kregen de derde plaats voor het liedje. Ze brachten de Sjansspringpolka, waarin ze zich zowel van hun sportieve als van hun roman tische kant lieten zien. Op het podium zagen we een besneeuwd berglandschap, dat door special effects vanuit de lucht nog meer be sneeuwd werd. De Brugzeikers zelf zaten strak in hun sjansspringpak en vormden samen een kleurrijk geheel. Bij de Olympische Winter spelen hebben we zo’n spectaculaire beelden nog niet gezien, afgelopen zaterdag in Den Boogaard wel: dat ze op springen staan is wel zeker. Zondag 23 februari van 10.00 tot 12.00 gaat jeugdgroep Natureluurs van het IVN Oister- wijk op kraambezoek bij de lammetjes van schapenhelden Stijn Hilgers en Anna van Die pen in Oisterwijk. Het wordt een leerzame doe-ochtend met allerlei activiteiten rondom schapen, lammetjes en het voorjaar. Ben je tussen de 6 en 13 jaar en wil je graag de lam metjes van dichtbij bewonderen? Meld je dan voor 21 februari aan door te mailen naar natu- reluurs@gmail.com. Vermeld daarbij duidelijk je naam en leeftijd. Wees er snel bij want vol=vol. Na aanmelding volgt meer informatie over de locatie. De mannen van de Kammeraoj nemen car naval dit jaar heel serieus en beschouwen dit zelfs als een wetenschap: ‘Carnavalogie’ is de titel van hun lied en op het podium verschenen verschillende studenten die deze wetenschap zeer serieus nemen en het zien als een studie voor het leven. Het vele studeren heeft inmid dels zijn vruchten al afgeworpen, want de Kammeraoj wonnen de prijs voor het Gèssels carnavalslied 2014. Even dachten de Durdraaiers dat ze ziek waren. Ze zijn bij huisarts dr. Terwindt geweest voor grondig onderzoek, waar bleek dat het ‘Car- navalle’ was wat bij hen in het bloed zit. C.V. De Durdraaiers liet dat zien èn horen. Het zit ze in de genen, het zit megadiep van binnen, ze staan gewoon op springen: carnavallen zit ze in het bloed. Met hun lied behaalden zij een derde plaats en voor de presentatie was de tweede plaats hun beloning. C.V. De Dors(t)vlegels maakte van het podi um hun eigen kroeg versierd met slingers en ballonnen. Samen zongen ze over ‘De kroeg op de hoek’ waar ze zich thuis voelen en waar vanuit ze ook andere kroegen in Moergestel bezoeken. Gezelligheid en samen zijn wordt door C.V. De Dors(t)vlegels bena drukt en uitgestraald. Afgelopen zaterdag vond het negentiende Pieregeblèr plaats en het was weer een gezellige avond met geweldige liedjes, die carnaval in Moergestel weer tot een muzikaal en sfeervol succes gaan maken. Helemaal aan het begin van de avond zag het publiek een filmpje waarin duidelijk werd, dat het sponsorfilmpje ontploft was. We zagen een ‘slechterik’ Den Boogaard in lopen met een springstofbom, die hij op het sponsor filmpje gooide. Heel jammer van het originele filmpje, waarin vrijwel alle sponsors een grap pige rol hadden en waarvoor twee dagen actief gefilmd was, maar een ontploffing is onom keerbaar en weg is dan dus echt weg. Gelukkig kwam SponsorBob helpen en zeggen, dat het filmpje verloren is gegaan, maar dat het Pieregeblèr mede dankzij de sponsors toch één groot feest zou gaan worden. En hij heeft gelijk gekregen, want het was weer een gezellige avond. Op zaterdag 8 maart staat Patty Har penau in Theater Tiliander met de Angel Codes. Engelen zijn in! Steeds meer mensen gaan actief op zoek naar de positieve boodschap van licht en heling die zij brengen in onze soms wat sombere wereld. Angelologie is de wetenschap van de Engelen en bestudeert de wereld van de Engelen die is georganiseerd in een logische structuur: de levensboom. In The Angel Codes brengt Patty Harpenau ons in contact met de oude kennis van de Angelologie, waarvan veel in de loop der eeuwen in vergetelheid is geraakt. Patty Harpenau is levenscoach en oprichtster van The Life Foundation. Ze studeerde Ange lologie in Engeland en Amerika. In 2011 richtte zij The Angel College op. Zij is schrijfster van diverse bestsellers waaronder The Life Codes. Dit boek werd wereldwijd gepubliceerd. Patty’s grote passie is werken met mensen: of het nu trainen van trainers, een workshop geven of een persoonlijke coaching is, het doorgeven van kennis is de liefde van haar leven. ‘De Angel Codes’ van Pleïade Theater voor Zingeving, met als gastspreker Patty Harpenau vindt plaats op zaterdag 8 maart in Theater Tiliander. Aanvang: 20.00 uur. Entree bedraagt 15,00. Voor reserveren en meer informatie kunt u kijken op www.tiliander.com Op 26 februari houden wij inloop tussen 20.00 en 21.00 uur. Iedereen die behoefte heeft om over de overgang te praten of daar vragen over heeft is van harte welkom. Voor informatie tel 06-49237269 of per e-mail info@vidotilburg.nl. U kunt ook onze website bekijken www.vidotilburg.nl Ons adres is Het Spoor, Schaepmanstraat 36, Tilburg. U kunt ons vinden op de tweede etage kamer 4. De Moergestelse biljartcompetitie is een van ouds gezellig avondje uit om de club te verte genwoordigen in Moergestel. Daar hoort buur ten bij, een mop vertellen, een drankje maar ook biljarten wat best spannend is want de ploegen blijven goed bij elkaar. Vier cafés doen er aan mee: Café de Klaore, ‘t Centrum, Epi, en ’t Draaiboompje. Zie hier de standen: Klaore322,2 punten Draaiboompje310,7 punten ‘t Centrum296,7 punten Epi296,3 punten Wilt U een biljartfinale bijwonen, op vrijdag avond 4 april wordt de finale gespeeld van de persoonlijke Moergestelse biljartcompetitie in ‘t Draaiboomje en begint om 20.30 uur. Titel van het lied van De Poekeltjes is ‘Kra kers’. Deze groep staat inmiddels bekend om hun grappige en gevatte teksten; heuse taalkunstjes. Dit jaar presenteerden zij een lied waarin regels uit alle ‘krakers’ van de afgelopen jaren Pieregeblèr van verschil lende groepen voorbij kwamen, toch samen een geheel vormden en óók nog eens alle maal uitkwamen bij het motto ‘We staon op springe’. Zzzzzenderbijband speelde en zong zaterdag avond ‘We zèn d’r bij’ en heel Den Boogaard was hartstikke blij dat ze erbij waren, want sinds een aantal jaren stond er weer een blaas kapel op het podium. Live muziek dus en dat zorgt voor een carnavaleske sfeer, waar we alle maal van genoten hebben. Ze zongen dat ze vanavond een lekker pilske gingen vatten en dat hadden ze meer dan verdiend. Brouwer Junior wordt een dagje ouder? Het springen kreeg bij hen in ieder geval een heel bijzondere en originele uitwerking. Liggend op het podium met een camera er recht boven die op het grote scherm liet zien wat er gebeur de, zorgde voor een mooie act en hilariteit alom en een tweede plaats voor de presentatie. De Brugzeikers. Titel bij de Brouwer Junior is dan ook ‘We liggen op springe’ en dat mag van deze mannen langer duren, tot in de late uren. Een engeltje, een heks, een kabouter, Spiderman; we zagen ze allemaal voorbij vliegen,... ehh... rollen. De Gangmaokers zingen ‘Spring maar door’. Hun lied begint ‘hoempapa’, maar krijgt al snel een ‘rockend’ sfeertje, waardoor er geza menlijk en wonderbaarlijk een heus carna valsliedje ontstaat. De Gangmaokers hebben wel eens wat pech, maar leggen de nadruk op gezelligheid. Zo kennen ze een file waar ze wèl graag in staan: de polonaise. Terwijl zij zongen op het podium, zagen we op het grote scherm in de zaal hun echte eigen clip. Voor jongens én meisjes! Meld je nu aan via: secretaris@julianamoergestel.nl w Ti jtl ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 FEBRUARI 2014 PAGINA 5 Secretaris@JullanaMoergestel.nl Voor meer informatie over de slagwerkopleiding en/of aanmelding voor de gratis proefles: Ml.’Zll KVtRI SfGING PRINSES IJ MOUROtSTKl V

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5